Bitcoin Forum
May 04, 2024, 05:38:45 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: gümrük müşaviri hakkında yardım  (Read 773 times)
CLS63 (OP)
Legendary
*

Activity: 1736
Merit: 1634

View Profile
September 21, 2017, 01:34:28 PM

Merhaba beyler Baikal'dan cihaz satın alacam gümrük işleri için internetten birkaç gümrük müşavirine Fiyat hakkında konuştum ama konuştuğum gümrük müşaviri firmaları Asic Miner ne olduğunu bilmiyorlar
bu makinaların gümrük olayından anlayan gümrük müşavirleri varsa iletişim için mail adreslerini veya telefon numaralarını paylaşırsanız çok iyi olur ve gümrük müşaviri olmadan kendimiz halledemezmiyiz gümrük işlerini ?

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
1714801125
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714801125
Reply with quote  #2

1714801125
Report to moderator
1714801125
Hero Member
*

Ignore
1714801125
Reply with quote  #2

1714801125
Report to moderator
1714801125
Hero Member
*

Ignore
1714801125
Reply with quote  #2

1714801125
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714801125
Hero Member
*

Ignore
1714801125
Reply with quote  #2

1714801125
Report to moderator
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
September 21, 2017, 02:31:33 PM

Kendin halledemesen bile ürünün geldiği faturaya bakıp o faturaya göre vergi çıkarıyorlar diye biliyorum . Tabi toplu alacaksanız şirket olarak göstermeniz lazım sanırım

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
CLS63 (OP)
Legendary
*

View Profile
September 21, 2017, 03:02:49 PM

Kendin halledemesen bile ürünün geldiği faturaya bakıp o faturaya göre vergi çıkarıyorlar diye biliyorum . Tabi toplu alacaksanız şirket olarak göstermeniz lazım sanırım

2 tane alıcam eğer sıkıntı çıkıyorsa farklı kişiler adına birer tane alırım

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
September 21, 2017, 08:16:13 PM

ürünü aldın gümrüğe çağrıldın.
basit hali gümrükçü ye anlatıyorsun alet bu işe yarıyor diye o da bir sınıfa sokup vergilendiriyor.
teknoseyirde lp işlemci fanını işlemciyi soğutuyor burdan hava giriyor burdan ısı çıkıyor diye anlatmış adamda radyatör o zaman diyerek radyatör üstünden vergi yazmış.

gümrük müşaviri ile iş yaparsan baya bi müşavirlik ücreti ödüyorsun diye biliyorum.
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
September 21, 2017, 11:39:58 PM

Merhaba beyler Baikal'dan cihaz satın alacam gümrük işleri için internetten birkaç gümrük müşavirine Fiyat hakkında konuştum ama konuştuğum gümrük müşaviri firmaları Asic Miner ne olduğunu bilmiyorlar
bu makinaların gümrük olayından anlayan gümrük müşavirleri varsa iletişim için mail adreslerini veya telefon numaralarını paylaşırsanız çok iyi olur ve gümrük müşaviri olmadan kendimiz halledemezmiyiz gümrük işlerini ?
Gümrüğü bilmiyorumda baikal almak istediğine emin misin? Bir-iki ay içinde x11 canavarları bitmain tarafından piyasaya sürülecek. Hesaplarını alt üst edebilirler uyarıyım dedim.
CLS63 (OP)
Legendary
*

View Profile
September 22, 2017, 05:15:46 AM

basit hali gümrükçü ye anlatıyorsun alet bu işe yarıyor diye o da bir sınıfa sokup vergilendiriyor.
teknoseyirde lp işlemci fanını işlemciyi soğutuyor burdan hava giriyor burdan ısı çıkıyor diye anlatmış adamda radyatör o zaman diyerek radyatör üstünden vergi yazmış.

gümrük müşaviri ile iş yaparsan baya bi müşavirlik ücreti ödüyorsun diye biliyorum.

Saolasın hocam cevabın için daha önce bu tarz bir ürün almadığım için gümrükte sıkıntı olup olmayacağını bilmediğim'den üründen 1 Tane almaya karar verdim  oda 1500 euroluk kişisel gümrük sınırının altında olduğu için kendim gümrük müşaviri olmadan gümrük işlerini yapmaya çalışıcam.
Eğer gümrük memuru ürün ne işe yarıyor filan diye sorarsa da sizin tarif ettiğiniz gibi tarif edicem.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
CLS63 (OP)
Legendary
*

View Profile
September 22, 2017, 05:20:36 AM

Gümrüğü bilmiyorumda baikal almak istediğine emin misin? Bir-iki ay içinde x11 canavarları bitmain tarafından piyasaya sürülecek. Hesaplarını alt üst edebilirler uyarıyım dedim.

2 Adet yerine 1 adet almaya karar verdim eğer karlılık çok düşerse de zaten 1 cihaz olduğu için pek fazla zararım olmaz.
Uyarın için teşekkürler.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
September 22, 2017, 02:17:06 PM

Saolasın hocam cevabın için daha önce bu tarz bir ürün almadığım için gümrükte sıkıntı olup olmayacağını bilmediğim'den üründen 1 Tane almaya karar verdim  oda 1500 euroluk kişisel gümrük sınırının altında olduğu için kendim gümrük müşaviri olmadan gümrük işlerini yapmaya çalışıcam.
Eğer gümrük memuru ürün ne işe yarıyor filan diye sorarsa da sizin tarif ettiğiniz gibi tarif edicem.

ürünün sınıfına dikkat etmen gerekiyor.
mesela drone lar oyuncak sınıfına da giriyor elektronik sınıfına da.fakat oyuncakda vergi daha az diye biliyorum.
onun için önce gümrük vergisi kataloğundan kontrol et yada daha önce getirenler neye göre vergi ödemiş bi kontrol et.
bir arkadaşım dedektör getirmişti ve müşavir rüşvet falan derken türkiye fiyatının üstüne çıkmıştı.
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
September 23, 2017, 11:48:12 AM

radyatör üstünden vergi yazmış diye birşey yok. gelen faturada ürün adı cinsi ne yazıyor, ne işe yarıyor bunları açıklaman lazım.
yasaklı ürün olduğu tespit edilirse epey başın ağrıyabilir.
aynı şekilde gümrük müşaviri ile anlaşacaksan öncesinde uygun bir dille izah et. ürün türkiyede satışı olmayan yasaklı bir ürün diye.
beyan verdikten sonra gümrük memuru ikna edilemezse yanlış beyan vermek suretiyle müşavirin de başını epey ağrıtabilirsin
ytkingo
Member
**

Activity: 68
Merit: 10

View Profile
September 24, 2017, 09:15:15 AM

Konuya cevap yazanlarin konudan haberi yok okudum guldum gectim  Grin
Bilmiyorsaniz yazmaniza gerek yok bence
thewarriors
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
September 24, 2017, 06:04:30 PM

Konu takip

Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
September 27, 2017, 10:36:51 AM

Yaklaşık 5 ay önce ben de Baikal miner almaya niyetlendim. Türkçe kısmında bu işin ithalatını yaptığını beyan eden bir elaman vardı. Onunla da görüşmelerim oldu bir kaç kez. Sonra ben bir maliyet muhasebesi yapayım, size geri döneyim dedim. Ben o muhasebeyi yapana kadar cihazın yeni sürümü çıktı. Dash ve kopyalarının da zorluk derecesinde inanılmaz artılar yaşandı. 3 günlük kar için cihazla gümrükle uğraşacağınıza hiç vergi ödemeden Dash alın, x11 başka prim yapacak koinler de olur. Emin olun ki gelecekte "iyi ki bu tavsiyeyi dinlemişim" diyeceksiniz.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
CLS63 (OP)
Legendary
*

View Profile
September 27, 2017, 12:32:22 PM

Yaklaşık 5 ay önce ben de Baikal miner almaya niyetlendim. Türkçe kısmında bu işin ithalatını yaptığını beyan eden bir elaman vardı. Onunla da görüşmelerim oldu bir kaç kez. Sonra ben bir maliyet muhasebesi yapayım, size geri döneyim dedim. Ben o muhasebeyi yapana kadar cihazın yeni sürümü çıktı. Dash ve kopyalarının da zorluk derecesinde inanılmaz artılar yaşandı. 3 günlük kar için cihazla gümrükle uğraşacağınıza hiç vergi ödemeden Dash alın, x11 başka prim yapacak koinler de olur. Emin olun ki gelecekte "iyi ki bu tavsiyeyi dinlemişim" diyeceksiniz.
cihazı alamadım gümrük işini öğrenene kadar cihaz stokları bitmiş tekrar stoklara girene kadar karlılığı çok düşecektir o zamanda almam muhtemelen ve bu cihazların gerçekten de gümrük işleri anladığım kadarıyla çok zor şu ana kadar görüştüğüm gümrük müşavirlerinden sadece 1 tanesi olaydan anladığını söyledi oda bana gümrük için gerekli evrakları ve maliyetini sadece söylemek için 900 TL'ye yakın bir para istedi o yüzden sizinde dediğiniz gibi cihazı almayacam yorumunuz için teşekkürler

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 271

View Profile
September 27, 2017, 06:42:42 PM

Gümrük müşavirini kandırabilyosun diye biliyorum, bizim arkadaş bişeyler salladım kafası karıştı demişti ama ne söyledi bilmiyoruz Cheesy
Pages: [1]
  Print  

Jump to: