Bitcoin Forum
May 02, 2024, 09:39:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: BTC veliki balon?  (Read 2615 times)
dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
November 12, 2017, 08:04:44 AM
 #41

Teško da će samo faktor "tehnički bolje odrađen"odlučivati koji će ALT zameniti Bitcoin  Grin
Evo u poslednja 2 dana se tehnčki napredniji Bitcoin Cash (BCH) baš upinje da zameni Bitcoin 1.0, ali mu baš teško ide  Cheesy

Bas naprotiv, bch ide prebrzo i to je glavni problem koji moze dovesti do duge zime u kripto svetu.
Rudari prebrzo prelaze na bch i sledeca promena diffa na btc je tek za 12 dana a blokove nema ko da obradi po ovom diffu.
Samim tim raste broj neobradjenih transakcija koje se sele u zonu sumraka enormnom brzinom i sad su na oko 160 hiljada.
Ovim tempom moze da se napravi lom za par dana ako se nastavi prelazak minera sto je jako lose.
A njih niko nece da spreci sem obuzdavanja cene na bch.

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714642779
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714642779

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714642779
Reply with quote  #2

1714642779
Report to moderator
investitor
Member
**
Offline Offline

Activity: 120
Merit: 10


View Profile
November 12, 2017, 08:13:16 AM
 #42

... Vjerojatno ce i tvrdoglavim devolperima koji ne bi ništa mijenjali doći u glavu da moraju nešto napraviti za povećanje propusnosti mreže ...


Ne zavisi samo od developera, nego od konsenzusa na mreži. Mogu developeri da predlože bilo šta ako većina nodova to ne prihvati ... ništa od svega.


Teško da će samo faktor "tehnički bolje odrađen"odlučivati koji će ALT zameniti Bitcoin  Grin
Evo u poslednja 2 dana se tehnčki napredniji Bitcoin Cash (BCH) baš upinje da zameni Bitcoin 1.0, ali mu baš teško ide  Cheesy

Pa ja ne bih rekao da mu ne ide, BCH je izbio na drugo mjesto po vrijednosti kriptovaluta i u sedam dana 3x povećao svoju vrijednost. Čekaj da se izvrše i one transakcije koje su na čekanju. Smiley

Nisi primetio šta sam potencirao u mojoj rečenici pod navodnicima je i plavom bojom ("tehnički bolje odrađen").

Razlog ovako naglom rastu BCH svakako nije to što je tehnički naprednij. Moja namera je skretanje pažnje na kupovinu BCH u Južno-korejskim wonima od preko 4 milijarde dolara u poslenja 24 sata  Tongue

KriptoCoder
Member
**
Offline Offline

Activity: 129
Merit: 17


View Profile
November 12, 2017, 08:16:48 AM
 #43

Teško da će samo faktor "tehnički bolje odrađen"odlučivati koji će ALT zameniti Bitcoin  Grin
Evo u poslednja 2 dana se tehnčki napredniji Bitcoin Cash (BCH) baš upinje da zameni Bitcoin 1.0, ali mu baš teško ide  Cheesy

Bas naprotiv, bch ide prebrzo i to je glavni problem koji moze dovesti do duge zime u kripto svetu.
Rudari prebrzo prelaze na bch i sledeca promena diffa na btc je tek za 12 dana a blokove nema ko da obradi po ovom diffu.
Samim tim raste broj neobradjenih transakcija koje se sele u zonu sumraka enormnom brzinom i sad su na oko 160 hiljada.
Ovim tempom moze da se napravi lom za par dana ako se nastavi prelazak minera sto je jako lose.
A njih niko nece da spreci sem obuzdavanja cene na bch.

Apsolutno se slazem. Sve ovo prebrzo ide da bi sistem bio dugorocno odrziv.
Najgore je to sto i BCH koristi isti kod kao i BTC sto znaci da imaju iste mane.
Zamisli da se sada mineri predomisli i prestanu podrzavati BCH. To bi bilo jako lose i za BTC i za BCH.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord   ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
November 12, 2017, 11:46:14 AM
 #44

Zna li netko razlog zašto Bitcon Cash toliko raste zadnja dva dana a sam Bitcoin pada?
Za pad BTC pretpostavljam da je odgovorno otkazivanje SEGWIT2X i povratak sredstava u druge coinove.

Molio bih iskusnije kolege s foruma da procijene koliko će potonuti BTC?

Ili je možda bolje da pitam pri kojoj cijeni ste planirali početi kupovati BTC?Smiley


Čini se da je ipak to bio veliki pump and dump
hi-men
Member
**
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 10


View Profile
November 12, 2017, 11:57:09 AM
 #45

Mislim da je kljucna vrijednost kad govorimo o bubblu market cap. Dot com bubble se desio na cca 3000 miljardi market capa, btc je trenutno nest iznad 100. Da bi se desio bubble potrebni su ozbiljni investitori sa wall streeta ect. s jedne strane i obicni ljudi koji dizu kredite i prodaju kuce da bi ulozili. Nemamo ni jedno ni drugo. Moguce su korekcije btca, stvarno se jako napuho ove godine, ali po mom misljenju smo daleko od bubbla.
maka53
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
November 12, 2017, 02:40:27 PM
 #46

Izgleda ce ipak biti pucanaj balona.
investitor
Member
**
Offline Offline

Activity: 120
Merit: 10


View Profile
November 12, 2017, 09:33:35 PM
 #47

Izgleda da se BCH preforsirao  Grin kreće još jedan pokušaj, verovatno poslednji za ovaj vikend ... da vidimo koliko će uspeti da spusti BTC ispod $6000.
Inkognito
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 53
Merit: 0


View Profile
November 13, 2017, 03:51:25 PM
 #48

... Vjerojatno ce i tvrdoglavim devolperima koji ne bi ništa mijenjali doći u glavu da moraju nešto napraviti za povećanje propusnosti mreže ...


Ne zavisi samo od developera, nego od konsenzusa na mreži. Mogu developeri da predlože bilo šta ako većina nodova to ne prihvati ... ništa od svega.


Teško da će samo faktor "tehnički bolje odrađen"odlučivati koji će ALT zameniti Bitcoin  Grin
Evo u poslednja 2 dana se tehnčki napredniji Bitcoin Cash (BCH) baš upinje da zameni Bitcoin 1.0, ali mu baš teško ide  Cheesy

Pa ja ne bih rekao da mu ne ide, BCH je izbio na drugo mjesto po vrijednosti kriptovaluta i u sedam dana 3x povećao svoju vrijednost. Čekaj da se izvrše i one transakcije koje su na čekanju. Smiley

Nisi primetio šta sam potencirao u mojoj rečenici pod navodnicima je i plavom bojom ("tehnički bolje odrađen").

Razlog ovako naglom rastu BCH svakako nije to što je tehnički naprednij. Moja namera je skretanje pažnje na kupovinu BCH u Južno-korejskim wonima od preko 4 milijarde dolara u poslenja 24 sata  Tongue



Stvarno su se silne milijarde slile u BCH,puno bagholdera ce zaglaviti unutra.
Inkognito
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 53
Merit: 0


View Profile
November 13, 2017, 03:55:35 PM
 #49

... Vjerojatno ce i tvrdoglavim devolperima koji ne bi ništa mijenjali doći u glavu da moraju nešto napraviti za povećanje propusnosti mreže ...


Ne zavisi samo od developera, nego od konsenzusa na mreži. Mogu developeri da predlože bilo šta ako većina nodova to ne prihvati ... ništa od svega.


Teško da će samo faktor "tehnički bolje odrađen"odlučivati koji će ALT zameniti Bitcoin  Grin
Evo u poslednja 2 dana se tehnčki napredniji Bitcoin Cash (BCH) baš upinje da zameni Bitcoin 1.0, ali mu baš teško ide  Cheesy

Pa ja ne bih rekao da mu ne ide, BCH je izbio na drugo mjesto po vrijednosti kriptovaluta i u sedam dana 3x povećao svoju vrijednost. Čekaj da se izvrše i one transakcije koje su na čekanju. Smiley

Nisi primetio šta sam potencirao u mojoj rečenici pod navodnicima je i plavom bojom ("tehnički bolje odrađen").

Razlog ovako naglom rastu BCH svakako nije to što je tehnički naprednij. Moja namera je skretanje pažnje na kupovinu BCH u Južno-korejskim wonima od preko 4 milijarde dolara u poslenja 24 sata  Tongue



Stvarno su se silne milijarde slile u BCH,puno bagholdera ce zaglaviti unutra.

Zanimljivi su Korejski poslovi,buduci da njihovo ne podrzavanje SegWit2x-a itekako ide ruku pod ruku s visom cijenom BCH.
investitor
Member
**
Offline Offline

Activity: 120
Merit: 10


View Profile
November 13, 2017, 09:16:52 PM
 #50

Ja bih rekao da Jihanova ekipa i stoji iza SegWit2x.
Planirano odustajanje desetak dana pre forka, kako bi došlo do zatišja i pitanja a šta sad, a zatim munjeviti napad sa pumpanjem cene BCH i zamenom na tronu tržišta KV Smiley
petaelite
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 0


View Profile
November 14, 2017, 07:41:17 AM
 #51

Izgleda ce bitcoin preziveti i ovu krizu  Smiley
Mr. Disruption
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 35
Merit: 0


View Profile
November 14, 2017, 08:28:48 AM
 #52

Nije balon
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
November 14, 2017, 01:10:14 PM
 #53

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Ffinance.caijing.com.cn%2F20171114%2F4360561.shtml

Kina zabranjuje mining?
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
November 14, 2017, 01:27:22 PM
 #54


Nije mi baš jasno kako mogu zabraniti mining. Zar će ići po kućama i provjeravati koliko tko ima graf. kartica i što radi s njima?
freigeist
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1107
Merit: 534


View Profile
November 14, 2017, 04:23:00 PM
 #55


Nije mi baš jasno kako mogu zabraniti mining. Zar će ići po kućama i provjeravati koliko tko ima graf. kartica i što radi s njima?

Možda će i to pošto u svakom zaseoku posoji partijski namjesnik koji sve zna Wink
ali po potrošnji struje bi lako mogli doznati tko rudari.


slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
November 14, 2017, 06:33:44 PM
 #56


Nije mi baš jasno kako mogu zabraniti mining. Zar će ići po kućama i provjeravati koliko tko ima graf. kartica i što radi s njima?

Možda će i to pošto u svakom zaseoku posoji partijski namjesnik koji sve zna Wink
ali po potrošnji struje bi lako mogli doznati tko rudari.



Ma jasno mi je, ali isto tako povećana potrošnja struje može značiti da netko uzgaja marihuanu na tavanu (UV lampe troše struju) pa policija baš ne ide po kućama i provjerava potrošnju. Ali dobro, to je ipak Kina...
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
November 14, 2017, 07:28:07 PM
 #57


Nije mi baš jasno kako mogu zabraniti mining. Zar će ići po kućama i provjeravati koliko tko ima graf. kartica i što radi s njima?

Možda će i to pošto u svakom zaseoku posoji partijski namjesnik koji sve zna Wink
ali po potrošnji struje bi lako mogli doznati tko rudari.



Ma jasno mi je, ali isto tako povećana potrošnja struje može značiti da netko uzgaja marihuanu na tavanu (UV lampe troše struju) pa policija baš ne ide po kućama i provjerava potrošnju. Ali dobro, to je ipak Kina...

Članak jasno kaže da će se zabraniti rudarenje u Hidroelektranama koje su spojene na mrežu, ne spominje pretraživanje po kućama. Ja vidim dva moguća razloga zašto to žele zabraniti.
1. Mogući razlog, hidro elektrana kad proizvede struju i preda ju u mrežu plati neku rentu za korištenje voda (barem je tako kod nas) ili ako se radi o maloj hidro elektrani možda je izgrađena uz poticaje a sad ne predaje struju u mrežu nego potroše struju unutar kruga elektrane to je takozvana "kućnu potrošnju" i na nju se ne plaća nikakva naknada lokalnoj zajednici ili državi. Takva struja je jako jeftina, u HR to je ispod 50€/MWh ili većini razumljivija veličina, to je ispod 0,05€/kWh.
2. Mogući razlog je da neki od većih igraća gasi nelojalnu konkurenciju kroz sustav.
 
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
November 14, 2017, 07:34:08 PM
 #58


Nije mi baš jasno kako mogu zabraniti mining. Zar će ići po kućama i provjeravati koliko tko ima graf. kartica i što radi s njima?

Možda će i to pošto u svakom zaseoku posoji partijski namjesnik koji sve zna Wink
ali po potrošnji struje bi lako mogli doznati tko rudari.



Ma jasno mi je, ali isto tako povećana potrošnja struje može značiti da netko uzgaja marihuanu na tavanu (UV lampe troše struju) pa policija baš ne ide po kućama i provjerava potrošnju. Ali dobro, to je ipak Kina...

'UV lampe troše struju' - Ova ti je dobra! LOL

Jesi li vidio kako izgledaju te kineske 'farme' za rudarenje? Ne radi se tu o par kWh pa je teško razlikovati od kućanstva sa malo većom potrošnjom el energije.
Osim toga, ni jedno kućanstvo nema konstantnu potrošnju 24/7. Ako baš žele, sigurno ih mogu vrlo lako locirati i sa satelitima.
Vjerujem da te farme svijetle kao božićna drvca na IC spektru. Cheesy  
CroCoins
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile
November 16, 2017, 03:24:24 PM
 #59

imo, nema sumnje je li balon. Pitanje koje treba postaviti je kada će puknuti Smiley Možda se još stignemo svi obogatiti nekoliko puta prije nego pukne!
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
November 16, 2017, 07:58:45 PM
 #60

[...]UV lampe troše struju[...]
'UV lampe troše struju' - Ova ti je dobra! LOL

Jesi li vidio kako izgledaju te kineske 'farme' za rudarenje? [...]

Samo ono da dobijemo malo ideju:


0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!