Bitcoin Forum
April 25, 2024, 05:13:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ben ne yaparsam tersini yapın  (Read 2412 times)
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
September 22, 2017, 09:43:49 AM

Arkadaşlar istisnasız girdiğim her coin düşüyor.
3,4 ay önce sc 450 den dgb 800 den yüklü miktarda almıştım.
Daha son bts yi 3500 lerden topladım.
baktım ileriye dönük olarak 7800 lerden sys topladım.
en son stratis aldım.
stratisden yüzde 30 diğerlerindende de en az yüzde yüz zarar ettim.
Bundan sonra bu konu altına hangi coini aldıysam yazacağım.o coine girmezsiniz.
ben girince artacağı varsada artmıyor.
Mayıs haziran gibi forumda aldığınız shitcoinleri gazlayan newbieler türemişti. Dgb sia doge ripple gibi coinleri gazlıyorlardı. dgb 2000den alın falan diyorlardı. bizde insanları uyarıyorduk. almayın bu coinler değersiz yada enflasyonu yuksek olan coinler cok şişti diyorduk. Ama konular surekli gazlamalarından yukarılarda kalıyordu. insanlarda doğal olarak etkilendiler ve aldılar. Bu newbieler suan full member falan olmuşlardır. bırakanlarıda olmuştur ama yedikleri haltlar yüzünden sizin gibi bir çok kişinin mağdur olduğunu düşünüyorum. Coinin geçmişine bakmadan yatırım yapmayın. Stratis örneğin güzel bir coin ama 4-5k da belki 6ay hacim yaptı. bu coin 200k olunca 1 btc lik stratisi olan adamın 50 btc si oldu. dolayısıyla dumpladılar. Stratis kaçtan aldınız bilmiyorum ama onda uzun vadede zararınızı kapayabilirsiniz. Digibyte ve sc icin pek umitli konuşamam sc 40-50 satoshilik dgb 20 satoshilik coindir.
1714065235
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714065235
Reply with quote  #2

1714065235
Report to moderator
1714065235
Hero Member
*

Ignore
1714065235
Reply with quote  #2

1714065235
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714065235
Hero Member
*

Ignore
1714065235
Reply with quote  #2

1714065235
Report to moderator
unois
Hero Member

Activity: 858
Merit: 500

Taylor - Smart Crypto Trading Assistant

View Profile
September 22, 2017, 10:00:51 AM

düşüş dönemindeyiz. kasım yaklaşıyor ve altcoinler eriyor. ben de portföyümün 3 de 1 ini Tether' e geçirdim bekliyorum. fakat ne yazıkki dünkü düşüşten sonra biraz zarar ettim. zararsız kurtarmak şu dönemde biraz zor görünüyor. illahaki bir şekilde kayba uğruyorsunuz. sabırla BTC' de kalmak lazım.

TAYLOR
Crypto Trading for Everyone
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
[]
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
September 22, 2017, 10:04:53 AM

Su son zamanlarda alan kim varsa onun tersini yapsak sizin dediginize cikar oyuzden gecerli degil soylediginiz.

oxonhu
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
September 22, 2017, 10:27:18 AM

piyalasar yanıyor sizle alakalı değil. neye dokunsanız eliniz de kalabiliyor. bide şu 10x -20x cileri asla dinlemeyin. bir coin alıcaksanız önceden araştırın. özellikle yeni update varsa ister istemez o coin yükseliyor. yükseliş tamamlandığını hissttiğinide düşüş başladığında satın o coini düşünce tekrar alırsınız ki ath lerden sonra 1-2 hafta kendilerine gelemiyolar genelde. bir de stop loss çok önemli mutlaka kullanın.

kimimben
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
September 22, 2017, 10:37:32 AM

şu andaki düşüşün sebebini bilen var mı bi yerlerden kara habermi geldi yine Huh
Afandoras
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
September 22, 2017, 11:38:58 AM

Arkadaşlar istisnasız girdiğim her coin düşüyor.
3,4 ay önce sc 450 den dgb 800 den yüklü miktarda almıştım.
Daha son bts yi 3500 lerden topladım.
baktım ileriye dönük olarak 7800 lerden sys topladım.
en son stratis aldım.
stratisden yüzde 30 diğerlerindende de en az yüzde yüz zarar ettim.
Bundan sonra bu konu altına hangi coini aldıysam yazacağım.o coine girmezsiniz.
ben girince artacağı varsada artmıyor.

Bende ilk zamanlar böyleydim. Hepsini en üst seviyeden alıyormuşum. Öncelikle bittrex'teyim. Nasıl alınır. Nasıl satılır.Nasıl frenlenir.Hepsini öğrendim.Bi kere bir coini alacağınız zaman onun takip edip düşüşünü bekleyin. Örneğin Waves,Stratis Muhtemelen sürekli % 3 4 düşüp çıkar alt seviyeden alıp takipte olup üst seviyeden verin. Aldığınız seviyeden aşağıya düşerse satmayın bekleyin. düşük bütceniz varsa düşük bütçeli alt coinlere girip alıp çıkın.

Örneğin 100 tl niz varsa btc de durmayın % 10 çıkarsa 110tl olur. Siz alt coinde kalın % 30 40 çıkabilecek düşük hacimli. Al ve çık , VUR VE KAÇ !!

dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
September 22, 2017, 11:44:47 AM

Arkadaşlar stratis ve sc den tamamen çıktım.
artmaları muhtemeldir.strat biraz daha düşerse alttan alıp unutmayı planlıyorum.
dgb ve bts hala elimde mevcut birazda tkn var.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
September 22, 2017, 11:59:33 AM

Şu an çoğu arkadaş terste.Biraz beklemekte yarar var.Btc'nin hareketlerine göre alım satım yapılabilir.
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
September 22, 2017, 12:21:11 PM

Ben de bir turlu dogruyu bulamiyorum. Neye elimi atsam terste kalip zarar ile cikiyorum. Sabirsizlarin isi degil bu
Bende de hic sabir yok
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
September 22, 2017, 12:43:39 PM

Galiba hepimiz bir yerlerde terste kalıyoruz. Su an için normal niye diye soracak olursanız herkes diken üstünde ve Kasım da ki Hardfork u bekliyor ve bu sebeple uzun vadede değil kısa vadeli olarak al/sat yapıyor. Bu sebeple hepimiz zarar ediyoruz. Coin ler sağlam olduğu sürece korkuya yer yok satmaya da satmadıkça zarar da değilsiniz. Belki 3 belki 6 ay sonra olacak aa düştüğü o yere gelecek yine. Tabi başka coinlerde ben bu zararı kapatırım diyip çıkmakta var o zaman iş sansa kalıyor. Ya çıkarsın ya daha da kötü terste kalırsın.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
September 22, 2017, 02:11:29 PM

hayır arkadaşım bu bir borsa değil.
borsada yükselme ve düşme için sebep olur.
burda sadece birileri almaya karar veriyor yükseliyor yada ismi sağda solda çok duyuluyor yükseliyor.
çoğu kişi aldığı tokeni ne için üretildiğini bile bilmiyor.
yükseliş trendini yakalarsanız yada devamlı adı duyulan mesela şu ara monetha alın bir kaç bekleyin satın.
çin krizi gibi bir şey vurmazsa ve çok da şansız değilseniz genelde kar bıraktırır.
öyle eth nin yükseliş te yaptığı gibi karlar istisna dır çok beklemeyin o piyangoyu.

Smiley Yahu guldurme. Borsa sanki farkli. Hepsi ayni terane. Kagidin sahibi sirketle ilgili bir haber geldiginde yukselir/duser. Bu da oyle.

Bu arada bugunler gecici arkadaslar dert etmeyin. Tabii ki hizli yukselislerin dususleri olacaktir. Ama her seferinde daha oturakli ve guclu bir piyasa olarak toparlayacak. Panik yapip elinizdekileri zararina satmayin derim. Yukselis yakindir!  Grin

Ha tabii ki muneccim degilim o yuzden YTD diyelim de adet yerini bulsun.  Grin

borsada jp morgan gibi biri çıkıp bir şirketin hakkında konuşsun bakalım ne yapıyorlar.
aynı zamanda borsada aldığın hisse değeri kadar şirkete ortaksın.şirket batarsa hisseler batar batmadığı müddetce devam.
şirket yeni bir ürün duyurusu yaptığı zaman hisse değeri yükselir.

ico da şirketin ne iş yaptığının bir önemi varmı ki borsa ile hisse ile karşılaştırılsın.
burada işler rüzgara bakar ne yönden eserse oraya vaktinde gittin kazanırsın.
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
September 22, 2017, 02:25:51 PM

hayır arkadaşım bu bir borsa değil.
borsada yükselme ve düşme için sebep olur.
burda sadece birileri almaya karar veriyor yükseliyor yada ismi sağda solda çok duyuluyor yükseliyor.
çoğu kişi aldığı tokeni ne için üretildiğini bile bilmiyor.
yükseliş trendini yakalarsanız yada devamlı adı duyulan mesela şu ara monetha alın bir kaç bekleyin satın.
çin krizi gibi bir şey vurmazsa ve çok da şansız değilseniz genelde kar bıraktırır.
öyle eth nin yükseliş te yaptığı gibi karlar istisna dır çok beklemeyin o piyangoyu.

Smiley Yahu guldurme. Borsa sanki farkli. Hepsi ayni terane. Kagidin sahibi sirketle ilgili bir haber geldiginde yukselir/duser. Bu da oyle.

Bu arada bugunler gecici arkadaslar dert etmeyin. Tabii ki hizli yukselislerin dususleri olacaktir. Ama her seferinde daha oturakli ve guclu bir piyasa olarak toparlayacak. Panik yapip elinizdekileri zararina satmayin derim. Yukselis yakindir!  Grin

Ha tabii ki muneccim degilim o yuzden YTD diyelim de adet yerini bulsun.  Grin

borsada jp morgan gibi biri çıkıp bir şirketin hakkında konuşsun bakalım ne yapıyorlar.
aynı zamanda borsada aldığın hisse değeri kadar şirkete ortaksın.şirket batarsa hisseler batar batmadığı müddetce devam.
şirket yeni bir ürün duyurusu yaptığı zaman hisse değeri yükselir.

ico da şirketin ne iş yaptığının bir önemi varmı ki borsa ile hisse ile karşılaştırılsın.
burada işler rüzgara bakar ne yönden eserse oraya vaktinde gittin kazanırsın.

Konusmuyorlar mi? Apple'in kurucusu Tesla'yi ovuyor. Tesla'nin kurucusu Facebook'a laf ediyor. Volkswagen'in emisyon rezaletinden sonra hisseler ne oldu?

ICO'da da projenin ne oldugu onemli. Birisi ben TR'deki tum WC'lerde gececek bir altcoin uretecegim dese onu kim alir allahaskina? ICO'lar da projelerine gore degerleniyor. Sen hicbir sey bilmeyen ve bilgisizce alim satim yapan guruha sadece odaklanmissin ICO konusunda. ICO'ya yatirim yapacak cogu adam da ayni borsadaki sirketlere yatirim yapar gibi yatirim yapiyor.

Konunun ozeti borsalar da her ne kadar regule sistemler gibi gorulse de arkaplanlarindaki kokusmusluk nedeniyle altcoin piyasasindan pek de bir farklari yoktur. Daha gecenlerde bir borsada iceriden bilgi alip haksiz kazanc saglayan birine elde ettigi kazancin 2.5 kati ceza kesildi.

exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
September 22, 2017, 03:35:09 PM

Ben uzundur bu piysadayım denebilir ama gerçekten şanssız birisiyim, sürekli dehşet düşüş yaşayan coinleri alıyor hep zamanlama hatası yapıorum aldıktan sonra anıdan %50 duşen coinleri seçiyorum.Totalde kardayım ama şu son düşüşlerden sanırım 10bin$ cıvari bir zarara girdim ve çoguda tenx yüzünden çok yuksekten almışım, düştüde düştü bugun bıraz hareketlendi ama benım için kuçuk bir kıpırdama oldu.Inşallah yakın zamanda 100k olur da kurtulurum
nasip35
Full Member

Activity: 398
Merit: 118

View Profile
September 22, 2017, 04:21:59 PM

Hocam öncelikle geçmiş olsun ama bence artı yönünden bakabilirsiniz güzel bir tecrübe olmuştur bi dahaki seferinde aynı hataları yapmazsınız umarım ayrıca 3-4 ay önce gercekten cogu coin en yüksek seviyelerindeydi.
karabiber
Hero Member

Activity: 1344
Merit: 637

View Profile
September 22, 2017, 04:27:15 PM

sen her şeye yükseldikten sonra girmişsin o yüzden kaybetmişsin
düşük fiyattan almadan kazanmak çok zor bu piyasada
şimdi almayı düşündüğün coin var mı

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
bbsbtc
Full Member

Activity: 131
Merit: 100

View Profile
September 22, 2017, 04:51:23 PM

Geçmiş olsun hocam ,bu aralar bende de aynı durum var genel olarak böyle sanırım.

Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
September 22, 2017, 05:01:41 PM

şu dönemde zarar yazmıyan adam ya fiattadır ya da fiyatlar çok düşükken toplamıştır.moralinizi bozmayın hepimiz aynı durumdayız.
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
September 22, 2017, 06:22:47 PM

Çok üzülmeyin hocam hepimizin başına geliyor bu durumlar maalesef.Ben de iddaa oynarken ben ne oynarsam tersine oynayın diyen bir kişi olduğum için sizinle empati kurabiliyorum bir nebze.
elpresidenteg23
Member
**

Activity: 130
Merit: 10

View Profile
September 22, 2017, 07:15:21 PM

Genelde hep oyle olur. Diger insanlar kazanirken, insan hep kendi kaybediyormus gibi hisseder. Gecmis olsun. Bu konuda benim diyebilecegim tek sey var; bu tarz yatirim olaylarinda gozden cikarabileceginiz kadar miktarda yatirimda bulunun. Kaybetseniz de sizi uzmeyecek miktarlar. Yoksa zarari kara cevirecegim diye bir sarmala girersiniz ki, Allah korusun. Ben bu is legal olana kadar pek girmeyi dusunmuyorum, simdilik airdrop toplayip kenarda bekletmeyi dusunuyorum. Su anda yuksek kazanc imkani olsa da, en sonunda devletle karsi karsiya kalinabilir. Hele bir de sabah aksam onlarca ico cikiyor piyasaya, cogunun yalan olmasi cok olasi. Sozun ozu, dikkatli ve temkinli hareket etmekte fayda var. Tekrar gecmis olsun.

thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
September 22, 2017, 07:23:46 PM

Herkes gibi bende terse düştüm  Smiley bekliyoruz böyle durumlarda panik satışı yapmak daha çok zarara sebep olur.tek bi şekilde satış yaparım oda başka bir coinde veya icoda fırsat gördüğüm zaman. elimdekini zararla satarım gider güvendiğime basarım bazen iş yarar zararı çıkartırım bazende daha çok dibe giderim tabi
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: