Bitcoin Forum
April 26, 2024, 10:58:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Wallet Cüzdan seçimi Tavsiyeniz nedir?  (Read 2095 times)
HARDCRACKERS (OP)
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
September 22, 2017, 04:12:27 PM

Bitcoin Wallet Cüzdan seçimi Hakkında?

Öncelikle herkese kolay gelsin.

Bitcoin işinde yeniyim ve haliyle tecrübemiz yok.Forumda yardım bölümündeki bazı konuları okudum ve ordaki fikirlere göre hareket ediyorum.
Öncelikle cüzdan seçimi için ana sitelerden 40-50 gb kapasitesi olan cüzdanlardan edinmedik yedekleme için 50 gb aşırı yük gibi…

https://blockchain.info/tr/wallet/#/settings/security

bu siteden denemeye bir cüzdan edindik.

Kafama takılan bazı sorular mevcut.Onlar sırası ile şu şekilde.

1-Blockchain den alınan  cüzdan nosu farklı

bitcoin cüzdanlar örnek 34 haneli gibi.

3D2oetdNuZUqQHPJmcMDDHYoqkyNVsFk9r

Oysa blockchain den alından ise

f38da4f1-00dc-4726-a5b5-1d0743bef8e2

bu şekil sorum şu bu kısımda.2 si arasında bariz fark var..

misal ben diyelim bu blockchainden aldığımı diyelim dünyada 100-200 kişiye verdik. İşte bize adam bitcoin yolladı örnek 1 bitcoin onun ki ana sistem nosu olan 34 haneli ise o benim bu aldığıma bitcoin yollayabilirmi?Benim bu hesaba 1 bitcoin geçermi.

Bizim wallet farklı gibi duruyor.Yada ilerde biz diyelim ana hesap birine 34 haneli olana bitcoin yollamak istesek olacakmı işlem?

Yada şöyle diyelim bu sadece bu site blockchain  içinmi geçerli blockchaine 100 üye diyelim sadece kendi aralarında takas yollama yapabilir gibimi?

2-Türk sitesi olan paribu-btcturk-koinim denen yerleride forumda yazılar gördüm buralara daha üye olmadım.Şimdi üste dediğim blockchain de misal bitcoin birikti 2 bitcoin buradaki bitcoini bu bizim türk sitelere aktarmamız mümkünmü yani bu sitelerde hesap açarken gene wallet cüzdan nosu sanırım veriyor.
İşte o cüzdan nosu ana sistem olan 34 haneli ile iletişim kurmada sıkıntı varmıdır?Yada blockchaindeki hesaptan buralara aktarma yapabilirmiyiz turk sitesinden diğer blockchain e olsun diğer sisteme yollama yada alma işlemi rahat oluyormu?

3-İşin gerçeği uzun vadeli yatırım yapmayı düşünmüyorum bana lazım olan şu bize sağlam cüzdan lazım işte o cüzdan nosunu değişik yerlere verilecek o yerlerden bu cüzdana bitcoin yollanacak.Yollanan bitcoinler burada durmakla birlikte ben zamanla bunları nereye aktarıp misal bende Akbank hesap  var oraya Parayı nasıl çekebilirim.

4-Özet olarak nasıl bana bir yol önerirsiniz.Bu blockchain benim işimi görürmü uzun vadede yada kısa vadede bu hesapla tüm dünyadan bitcoin bana yollanır bende onlara buradan yollayabilirmiyim?Yada başka yerlerden yedek cüzdanlar alayımmı?
Yada bizim bu paribu-koinim-btcturk denen  sitelere de üye olsam oranda aynı işlemler de dünyaya bitcoin yollama yada türk sitelerdeki wallet sanırım no verilecek onlarada dünyadan bitcoin yollanırmı bizde yabancılara yollayabilirmiyiz?

5-Birde soğuk cüzdan denen bir olay var sanırım.Bu olayda amaç benim anladığım cüzdana bitcoin atılıp orda kalıyor bunla ilgili sağlam bir site verirmisiniz öneri?

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Saygılar..
1714129120
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714129120
Reply with quote  #2

1714129120
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
September 22, 2017, 08:18:02 PM

...

1-Blockchain den alınan  cüzdan nosu farklı

...
3D2oetdNuZUqQHPJmcMDDHYoqkyNVsFk9r   // Tüm BTC cüzdan adresleri TR de veya Yurt dışında bu formattadır. Klasik cüzdanlar 1abc... şeklinde HD cüzdanlar 3def... şeklindedir. Ve tüm BTC cüzdanlarından bir birlerine gönderim yapılabilir.

f38da4f1-00dc-4726-a5b5-1d0743bef8e2   // Bu cüzdan nosu değil kullanıcı adıdır, benzersiz bir kullanıcı adı oluşturulmaktadır.

HARDCRACKERS (OP)
Full Member

Crypto Trader

View Profile
September 22, 2017, 08:34:55 PM

...

1-Blockchain den alınan  cüzdan nosu farklı

...
3D2oetdNuZUqQHPJmcMDDHYoqkyNVsFk9r   // Tüm BTC cüzdan adresleri TR de veya Yurt dışında bu formattadır. Klasik cüzdanlar 1abc... şeklinde HD cüzdanlar 3def... şeklindedir. Ve tüm BTC cüzdanlarından bir birlerine gönderim yapılabilir.

f38da4f1-00dc-4726-a5b5-1d0743bef8e2   // Bu cüzdan nosu değil kullanıcı adıdır, benzersiz bir kullanıcı adı oluşturulmaktadır.

sonuda buldum btc kodu sanıırm?bitcoin yerine tıkladım bitcoin al dedim.

1BbJtcnn8oC1sBJx3PdNpTavJfGzFwR1Xp

kodu kopyala der .bizim btc bu demek?

cevabın için teşekkürler.saygılar
Druvax
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
September 23, 2017, 08:28:35 AM

Bitcoin adresi ve blockchain kullanici adi birbirlerinden farkli seylerdir. Kullanici kodu ile cuzdana giris yapmaniz saglanir. Cuzdana girdikten sonra btc al butonuna basarak cuzdan adresinizi gorebilirsiniz. Gondericiye veeni gereken adres odur. Barkod falan olmasi lazim yaninda Smiley

tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
September 23, 2017, 09:49:14 AM

blockchain kullanıcı adı diye birşey yok, sizin o gördüğünüz f38da4f1-00dc-4726-a5b5-1d0743bef8e2 kodu cüzdan kimliği. wallet identifier diye geçer. kullanıcı adı gibi algılanabilir, fakat doğrusu cüzdan kimliğidir.

blockchain in mobil uygulaması oldukça başarılı. tarayıcıdan hesap açtıktan sonra bir daha tarayıcı kullanacağınızı sanmam Smiley

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
HARDCRACKERS (OP)
Full Member

Crypto Trader

View Profile
September 23, 2017, 05:45:08 PM

Kısaca derdimi şöyle anlatayım kıymetli arkadaşlarım.

İşin gerçeği ben bu bitcoin hesap nosunu sadece deepweb de kullanıcam ve bitcoin almayacam oraya buraya üye olupta şu site 0,002 btc veriyormuşda oraya giripte reklamdı ıvır zıvırdı zaman harcamaya vaktim yok.

İstediğim bitcoin hesap no sağlam olmalıki deepweb de belli yerlere verilip ordan zaten bana bitcoin yollanacak.Hatrı sayılır bazda.Hedef BTC ye ulaşıp USD ye çevirip kenara çekilme olayı…
BTC hesap sadece bana gelecek olan btc havale işlemleri için lazım onun içinde sağlam olması lazım.Hesap giderse işin gerçeği hapı yutarım.Örnek diyelim 1.000 BTC niz diyelim bir anda yok olsa ne yaparsınız…

Şimdi üstte yazdım blockchain denen yer üye olduk işte acemiyiz ya.İşi iyice öğrenip tufaya gelmeyelim.
Onun için araştırıyorum.Akşam denedim bu bana bitcoin al denen tıkladık şunu verdi.

Sonra denemeye başka al yaptık bu seferde no bu oldu..

1DLRGBQSHsudHtEHUDUd51dCqwVdzaLiB

https://i.hizliresim.com/bLloLb.png

Daha sonrada bu şekil

1HL7br37nhh2wDz77PhKQcWQ74hRAnSAMg

İşte sorum şu bu numaralar zırt pırt değişiyormu sabit değilmi.Yani bize 1.000 işlem olacak olsa işimiz var o zaman yani.1000 BTC yapsak hepsi o zaman bu blockchain hesaba atacakmı.İşte nolar böyle farklı olursa arada kaybolma oluyormu havale işleminde arada kaynama yok olma başına gelen varmı bu işi anlamadım.

Hatta deneme içim coinbase denen yerede hesap açtım ordada aynı hikaye bir tıkladık başka verdi noyu sonra gene bakıyorum gene farklı.Ordada nolar değişiyor.Sizdede bu şekildemidir?
Tek sabit no olan yokmudur?

O zaman şu mantık çıkıyor biri bana bitcoin yollayacak zaman coinbase yada blockchaini girip ordan al denen yerden adam misal 1 btc yollayacak onu yazıp adama link çıktısı yollanacak?
her kişide tek tek yapıcaz görünen bu…o zamanda 1000 tane işlemde 1000 tane bitcoin nosu ayrı ayrı olacak sanırım.Smiley

Ayrıca bir konu okudum arkadaş sanırım benim dediğim olay gibi olmuş ondada 8-10 tane ayrı  olmuşta tek hesaba nasıl toplarım gibi yazmış.Bir arkadaşda tek yere toplama fee ödersin gibi öneride bulunmuş…

Bayyn
Full Member

Activity: 210

Web Developer

View Profile
September 23, 2017, 07:17:28 PM

Blockchain wallet gozumdeki en guvenilir cuzdandir. 2fa guvenilir eposta ve bilinmeyen seyleri kullanmazsaniz guvenlik sorunu olmaz.
emrullah2305
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
November 28, 2017, 09:34:59 AM

Blockchain walletta btc alacağın adresler her transfer sonrası güvenlik sebebiyle değişir.
Mesela işk üye olduğunuzda 1abcd.... diye adres kullanırsın. Transfer sonra bu adres veritabanına kayıt edilerek size yeni bir adres verir tekrar transfer yapmanız için.
Bçyle böyle 10 transfer yaptınız diyelim 10 farklı adres olur.
Ama ilk verilen adresi yazarsanız 1abcd.. olanı, parayı tekrar alırısnız çünkü adresler kaybolmaz. Her bir adres kullanıcı adınıza tanımlanır ve veritabanından silinmez.

100 kerede adresiniz değişse siz ilk verilen 1abcd adresini verseniz de ödeme alabilirsiniz..
zorbit
Full Member

Activity: 218

View Profile
November 28, 2017, 10:06:19 AM

blockchain in cuzdani gayet iyi bence. online wallet olmasina aldiris etmeyin. guvenle kullanabilirsiniz
kriptotek.com
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
January 04, 2018, 02:06:09 PM

Donanım cüzdanlarında bitcoin saklamak için en güvenlisi Digital Bitbox'tır, 2 aydır kullanıyorum tavsiye ederim.

https://kriptotek.com/products/digital-bitbox-bitcoin-ethereum-cuzdani
Gwerimos
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
January 04, 2018, 11:52:47 PM

İşin gerçeği ben bu bitcoin hesap nosunu sadece deepweb de kullanıcam ve bitcoin almayacam oraya buraya üye olupta şu site 0,002 btc veriyormuşda oraya giripte reklamdı ıvır zıvırdı zaman harcamaya vaktim yok.

İstediğim bitcoin hesap no sağlam olmalıki deepweb de belli yerlere verilip ordan zaten bana bitcoin yollanacak.Hatrı sayılır bazda.Hedef BTC ye ulaşıp USD ye çevirip kenara çekilme olayı…
BTC hesap sadece bana gelecek olan btc havale işlemleri için lazım onun içinde sağlam olması lazım.Hesap giderse işin gerçeği hapı yutarım.Örnek diyelim 1.000 BTC niz diyelim bir anda yok olsa ne yaparsınız…

Şimdi üstte yazdım blockchain denen yer üye olduk işte acemiyiz ya.İşi iyice öğrenip tufaya gelmeyelim.
Onun için araştırıyorum.Akşam denedim bu bana bitcoin al denen tıkladık şunu verdi.

Daha sonrada bu şekil

İşte sorum şu bu numaralar zırt pırt değişiyormu sabit değilmi.Yani bize 1.000 işlem olacak olsa işimiz var o zaman yani.1000 BTC yapsak hepsi o zaman bu blockchain hesaba atacakmı.İşte nolar böyle farklı olursa arada kaybolma oluyormu havale işleminde arada kaynama yok olma başına gelen varmı bu işi anlamadım.

Hatta deneme içim coinbase denen yerede hesap açtım ordada aynı hikaye bir tıkladık başka verdi noyu sonra gene bakıyorum gene farklı.Ordada nolar değişiyor.Sizdede bu şekildemidir?

O zaman şu mantık çıkıyor biri bana bitcoin yollayacak zaman coinbase yada blockchaini girip ordan al denen yerden adam misal 1 btc yollayacak onu yazıp adama link çıktısı yollanacak?
her kişide tek tek yapıcaz görünen bu…o zamanda 1000 tane işlemde 1000 tane bitcoin nosu ayrı ayrı olacak sanırım.Smiley

Ayrıca bir konu okudum arkadaş sanırım benim dediğim olay gibi olmuş ondada 8-10 tane ayrı  olmuşta tek hesaba nasıl toplarım gibi yazmış.Bir arkadaşda tek yere toplama fee ödersin gibi öneride bulunmuş…

Blockchainin ve coinlerin kriptolojik sistemini, mantigini daha anlayamiyorsun full node wallet ne bilmiyorsun deepwebte ne isin var orda afedersin ama seni bu kafayla s. neyse. 15M $ diyor birde troll musun nesin anlamadim ki.
HARDCRACKERS (OP)
Full Member

Crypto Trader

View Profile
January 04, 2018, 11:58:04 PM
Last edit: January 05, 2018, 08:33:16 AM by HARDCRACKERS

Daha sonrada bu şekil

Blockchainin ve coinlerin kriptolojik sistemini, mantigini daha anlayamiyorsun full node wallet ne bilmiyorsun deepwebte ne isin var orda afedersin ama seni bu kafayla s. neyse. 15M $ diyor birde troll musun nesin anlamadim ki.

Ben seni bir si..m. o zaman ne olduğunu anlarsın  amk.cocuğu..Trollun kim olduğu belli her konuda abuk sabuk yazmışsın zaten lavuk.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: