Bitcoin Forum
June 18, 2024, 02:28:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Tarım ve Hayvancılığın Çöküşü  (Read 1413 times)
Hygiena1948
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
October 27, 2017, 07:11:05 PM

Keşke her şey eski günlerdeki gibi olsa domates yetiştiren kişi evinin olanı alıp fazlalık olanları komşusuna verse komşusu da fazladan yumurtlayan tavuğunun yumurtalarını verse ama işte devir değişti mübadele yapılan günler güzeldi fakat artık para var ve paranın olduğu her şey gibi tarım ve hayvancılık da çöküyor
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
October 27, 2017, 07:19:30 PM

Tarım ve hayvancılık bir ülkenin can damarıdır. Düne kadar ülkemiz tarımsal anlamda kendi kendine yetebilen ülkelerden biriydi fakat şimdi durum farklı. Hükümetin uyguladığı yanlış ve gerçekçi olmayan tarım ve hayvancılık politikaları ve bunun sonucunda gelinen nokta , hayvan ve et ithalatı !! Çözüm olarak bunlar ekomomi bakanı tarafından söyleniyor . Ülkemizin o kadar verimli toprakları var ki , o kadar da genç insanımız var ki  eğitimli genç işsizler  gerçekten Türkiye için tarımsal kalkınma planı hazırlansa ve deseler ki uygun tarım arazileri ülkenin gençlerine kredi desteğiyle verilecek , bu ülkede ben iddaa ediyorum ne hayvancılık sorunu kalır ne tarım ne de işsizlik AMA İŞTE NİYET FARKLI , NİYET İYİ DEĞİL !
ihtiyacpara
Newbie
*

Activity: 63

View Profile
October 28, 2017, 11:39:12 AM

Niye üretsin hocam adam ne gerek var yani adama bi artısı yok olsa üretir
orgeneral
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
October 28, 2017, 04:07:06 PM

gidişat çok kötü çok üzülüyorum tabiat ananın bize vermiş olduğu doğal güzelliklerin şuanda ülkemizde sıradan bir ailenin faydalanamaması çok acı kapıldık bir gavur memleketine açtık ağzımızıı ona karşı su damlatsın diye bekliyoruz hemde imkanımız olduğu halde kahpe düzen dedikleri bu olsa gerek Undecided
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
October 28, 2017, 04:31:31 PM

Bir ülkede üretim olmazsa ekonomik çöküş yakındır ve biz yıllardır üretmeyen bir toplum haline geldik, getirildik. Mazotu bilmem kaç lira olmuş, gübresi kaç lira... Hayvancılık için maliyetleri saymıyorum bile...
Kendi kendine yetebilen kaynaklara sahip dünyada çok az ülke var ve bu ülkelerden birisi de Türkiye! Ama gel gör ki bizim başımızdakilerin zerre umrunda değil! Ülkenin üretmesi ya da kendi kendine yetmesi...

Çünkü onlar, çiftçiye ananıda al git demekten, senin oğlunda işsiz oluversin demekten asla çekinmeyen, kendilerini o koltuklara oturtan halktan üstün gören aciz insanlar. Bu zihniyetin değişimi ve ülke kalkınması yine halkla olacaktır, olmak zorundadır!
Bunca acının ve kederin içinde bu ülkenin parasıyla sefa sürenlerin bir gün Saddam gibi bir sonla karşılaşmaları dileğiyle...

Köylü, milletin efendisidir!
colemankaan
Member
**

Activity: 116
Merit: 10

TEND, TOKENISING LUXURY ASSETS

View Profile
December 03, 2017, 11:01:08 AM

T

colemankaan
Member
**

Activity: 116

TEND, TOKENISING LUXURY ASSETS

View Profile
December 03, 2017, 11:31:29 AM

Tarim ve Hayvancilik  Ulkemizin kanayan yarasi, Yanlis planlama, yanlis uygulama, ulkemizde devlet politikasi yerine hukumetlerin  oy  hesabi yaparak uyguladigi yanlislar yuzunden  guzelim tarimimiz bitti,urun ihrac ederken simdi ithal eder duruma dustuk,ne idugu belirsiz tahillar gelmeye basladi.Hayvancilik ha keza oyle Ya kardesim bu hukumet politikalarindan kurtulup gercek bir devlet politikasi uygulanip gelecege yonelik planlama yapilmazsa bizim cektigimiz sikintilari cocuklarimiz hatta torunlarimizda yasayacak diye dusunuyorum.Ulkeyi bu hale getirenlerin hepsine yuh olsun. aslinda cok kunusulacak bir  konu  ya nerde benim kocaman kuyruklu karamanim,nerde benim kivircik kuzum,Daglarda kekikle cesitli baharatlarla buyuyen mallarim simdi etmi yiyoruz otmu yiyoruz belli degil.inanin ben  bir mutfak sefi olarak  ne etlerden ne de hububattan menmunum,ya guzel bir mercimek corbasi yapamiyiruz ne renk var ne tat, tatlandirici ve  renklendirici kullanmak zorunda kaliyoruz, vah ki vah........

akm3535
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

The Standard Protocol - Solving Inflation

View Profile
December 03, 2017, 11:32:19 AM

Bu ülkede tarım ve hayvancılıgın çökmesi Cogu işin ters gittigi anlama geliyor bence

poncik
Member
**

Activity: 308

View Profile
December 04, 2017, 10:05:17 PM

Biz küçükken okulda "kendi kendine yeten ülkeler" arasında olduğumuz öğretilirdi.
Çiftçiyi küstürürsen, her yere bina dikersen başına gelecek olan biten üretim ve çöken ülke olur

▀▀▀▀▀▀     │      SWIPE      │      Monetizing Mobile Engagement Data     ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄▄▄       Whitepaper     Telegram     Twitter     Reddit       ▄▄▄▄▄▄
crazyhashmanz
Sr. Member

Activity: 303
Merit: 250

View Profile
December 04, 2017, 10:24:45 PM

şu mantıklı ve akılcı yazılarınızı keşke bitcoin ve altcoin piyasası içnide yazsanız ne güzel olur hocam böyle yazıalra bu forumun ihtiyacı var kesinlikle.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
crazy1204
Full Member

Activity: 322

View Profile
December 04, 2017, 10:41:48 PM

tarım mı kaldı bu mazot parasıyla kimse ekmez biçmez

xxxgr
Member
**

Activity: 336

Metahash

View Profile
December 05, 2017, 01:27:49 PM

Et fiyatı çözümünü yurt dışından hayvan getirmekte bulmayan bakan seçebilirsek bir gün, tarımın çöküşü sona erer

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
December 06, 2017, 11:01:07 AM

bugday da dışarıdan gelecekmiş artık
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
December 06, 2017, 12:41:10 PM

devlet politikaları ne yazık ki üretimi desteklemedi. bizi daha da dışarı güdümlü bir ekonomiye bağladı. medyanın dizilerin ben çok etkisi olduğunu düşünmüyorum. çünkü yıllardır zaten pompalanan konsept hep zenginlik üzerine olmuştur. aslında halk genel olarak fakir olduğu için uygulanan bir sistem o zengin lüks hayatlar.
burda insanlar yanlış bir algı sahibi o da şu; devlet işinin masa başı işin hep daha iyi olacağını düşünüyorlar.
aslında insanlarda haklı. çünkü devlet uzun zamadır çiftçinin hayvancının esnafın zanaatkarın yanında olan politikalar uygulamıyor. adam üretiyor ama ürettiğine emeğine değmiyor. o da neden uğraşayım ki bu işin pasıyla tozuyla diyor.
ben tek çözümün devlet politikası olacağını düşünüyor. vergilerde indirim, hibelerde kolaylık, düşük yem ve mazot fiyatları ve türev kalem harcamalarında devlet desteğiyle ayağa kalkacağına inanıyorum.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
December 06, 2017, 07:24:13 PM

Az önce pirinç pilavı yapmak istedim yemeklerin yanına, pakette Menşei: ABD yazıyordu. Bu kadar mı aciziz ben anlamıyorum ve sanırım hiçbir zaman da anlayamayacağım. Tarımın geldiği noktayı bu şekilde daha iyi kavramış oldum, hayvancılık deseniz zaten et fiyatlarından çıkarım yapmak yeterli  Sad

tayyip baba
Member
**

Activity: 154

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 06, 2017, 09:16:37 PM

tarım ve hayvancılık sektörü hangi gelişmişlik seviyesine ulaşırsak ulaşalım insanoğlunun ihtiyacı olan ve olmazsa olmaz sektördür,acilen iyileştirme ve teşvikler getirilmeli
tarım ve hayvancılık sektörüne buna herkesin ihtiyacı var.

thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
December 06, 2017, 09:29:58 PM

Sanayi olarak urettigimiz bisey yok zaten yaptigimiz tek sey yurtdisindan aldigimiz mallari ulkemiz fabrikalarinda montajini yapiyoruz. Yani tarim ve hayvancilikta biterse ,ki buyuk oranda bitmis durumda( buna sebeplerden biri de yemi 57 liraya cikarip sutun alisinin hala 1.40 olmasi), halimiz duman arkadaslar.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
December 06, 2017, 09:31:31 PM

tarım ve hayvancılığın yeterince olmadığı bir ülkede hiç bir bok olmaz.
gelişmiş ülkelerin hepsi tarım ve hayvancılığı profesyonel olarak yapmaktadır.

benim ülkem elektrikli araba tank top üretmesin. önce bi kendi hayvanını kendi samanını kendi meyvesini yetiştirsin. orada dışa bağımlılığımızı kurtarsın. sonrası zaten gelir. onda problem yok.

tarım bundan 100 yıl sonra da ihtiyaç olacak hatta bu günlerde duyduğumuzdan daha çok ihtiyaç duyacağız.
mmmtr
Sr. Member

Merit: 250

View Profile
December 13, 2017, 06:38:41 PM

Tarım ve hayvancılığa devlet desteği sağlanırsa toparlanır tarım ve hayvancılık açısından elverişli bir ülkeyiz.
natureltiqqy
Full Member

View Profile WWW
December 13, 2017, 09:12:10 PM

kim demiş tarım ve hayvancılık çöktü diye. hedef 2023ü unutmayın, 5 sene sonra dünyanın süper gücü olacağız. bu halimiz fırtına öncesi sessizlik gibi düşünün, gerçi hali hazırda bütün avrupa ülkeleri bizi kıskanıyor. aha bakın kanıtı https://www.youtube.com/watch?v=KuNaLt3b4Qk

Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: