Bitcoin Forum
May 08, 2024, 04:31:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: İllegal olarak işaretlenmiş bir miktar bitcoin cüzdanıma gelirse ne olur?  (Read 1113 times)
nesimiyesordular (OP)
Member
**

Activity: 82
Merit: 10

Bounty Manager

View Profile
September 27, 2017, 04:25:26 PM

Arkadaşlar hiç tanımadığımız insanlardan eth, btc vs kabul ediyoruz bazen. Örneğin bu para illegal bir paraysa ve ben bu parayı kimliğimle kayıt olduğum btcturk üzerinden tlye çekip banka hesabıma aktarırsam başıma bir şey gelir mi? o suç bana kalır mı?

Bounty Manager! Pm me for details!
1715185874
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715185874
Reply with quote  #2

1715185874
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715185874
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715185874
Reply with quote  #2

1715185874
Report to moderator
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
September 27, 2017, 04:36:22 PM

Suçun cinsine göre değişsede sonuçta btc sana geldiği için ben bilmiyordum desende ihale sana kalır . Huh
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
September 27, 2017, 08:23:31 PM

Bitcoin illegal olarak nasıl işaretleniyor?
Bitcoin kabul etmeden savcılık belgesi falan isteyebiliriz belki?
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
September 27, 2017, 08:58:23 PM

önce blockchaini anlatmaya başlarsın sonra bitcoini sonra neden gelen parayı red edemeyeceğini anlatırsın.
yaklaşık bir kaç yıl yattıktan sonra  pardon der salarlar Cheesy parayada çoktan el koyarlar zaten.
HARDCRACKERS
Full Member

Crypto Trader

View Profile
September 27, 2017, 11:38:01 PM

Arkadaşın anlatmak istediği illegal den kasıt çeşitli olasılıklar varda.İleri düzeyde bir komplo teorisi yapalım.

Diyelimki amerikada birisi işte oranın zenginlerinden birini tehdit eder.Yedi sülaleni kazırım bana 1000 btc yolla dedi.Adamda sayılı zengin olsun.Para onun için leblebi çekirdek parayı yollayacak yollamasınada ama işte adam genede polise yada fbi gitse bu arada yardım istese ne olur.

Parayı isteyende misal coinbase yada blockchain gibi yerden hesap açsada hesabı 2fa cep onay yapmasa sahte mail ip yi ayarladı gizledi ve hesapları açtı ve zengin diyelim 1000 btc yi bu hesaba yollasa sonuçta sözkonusu hesap sanırım takip edilecek.oraya yatan 1000 btc işaretlenmiş olacak yada hesabı  ana sistemden açsa 50 gb olan yedeğide indirse  acaba gene takip olurmu hesaba diyelim.

İşte para geldide sorun bundan sonra nasıl bozdurup usd ye çevirecek olayı mesele.burda başlıyor nakite nasıl döndürecek arkadaş demişya benim dışarıdan aldığım ve  btcturk hesaba yolladığım ordada bozdurulan btc benim her türlü kaydım var işte illegal olupta iş bana sirayet ederse biz ne yapacaz demeye getirmiş.

Yada misal ben yurtdışında 1-2 siteye baktım bu bozdurma ile ilgili ingiltede vardı bir site orda türkiyeyi görmüyor sistemde ama tüm Avrupa varda işte o sitedede banka bilgisi artı gene kimlik bilgileri pasaport ıd nosu falan ister.Yani btc yi bozdurupta nakit almasıda dert.. Grin Grin

Sonuçta üsteki adam diyelim 1000 btc yi aldıda tamam ondan sonra bu parayı bozdurmak için orda burada işte satsa  borsalarda parti parti halinde 50-100 btc şeklinde de olabilir borsada alan ayvayı yeme şansı ne olur yani bir de o olay var.

Btc sistemi kayıt dışı bir yere kayıtlı para değilde ama blok zincir  içinde birbirine bağlı kim kime nereye gönderildiği belli aslında btcyi  ama bu tip olaylarda mutlaka üstüne sizce düşülürmü demeye getirmiş bence.

Ayrıca daha değişik senaryolarda olur olmaz değil yani.geçen haberde vardı hatta bu sitede haberlerde konu oldu birinin 40 bin  usd değerinde btc si varmışta 5-6 kişi adamı işkenceyle öldürmüşler var gerisini siz hesap edin.

Arkadaş suç bana kalırmı demişte.İşte işin özü değişik örneklerde olsa suça iştirake girer.Dolaylıda olsa suça ortak olma gibi bişey bilmiyordum haberim yoktu desende inan adliyede kimseyi inandıramazsın türkiyedede böyle yurtdışındada böyle derim.bu benim görüşüm.

değerli fikirlerinizi sakınmayınız .

nesimiyesordular (OP)
Member
**

Activity: 82
Merit: 10

Bounty Manager

View Profile
September 28, 2017, 04:16:36 PM

Arkadaşın anlatmak istediği illegal den kasıt çeşitli olasılıklar varda.İleri düzeyde bir komplo teorisi yapalım.

Diyelimki amerikada birisi işte oranın zenginlerinden birini tehdit eder.Yedi sülaleni kazırım bana 1000 btc yolla dedi.Adamda sayılı zengin olsun.Para onun için leblebi çekirdek parayı yollayacak yollamasınada ama işte adam genede polise yada fbi gitse bu arada yardım istese ne olur.

Parayı isteyende misal coinbase yada blockchain gibi yerden hesap açsada hesabı 2fa cep onay yapmasa sahte mail ip yi ayarladı gizledi ve hesapları açtı ve zengin diyelim 1000 btc yi bu hesaba yollasa sonuçta sözkonusu hesap sanırım takip edilecek.oraya yatan 1000 btc işaretlenmiş olacak yada hesabı  ana sistemden açsa 50 gb olan yedeğide indirse  acaba gene takip olurmu hesaba diyelim.

İşte para geldide sorun bundan sonra nasıl bozdurup usd ye çevirecek olayı mesele.burda başlıyor nakite nasıl döndürecek arkadaş demişya benim dışarıdan aldığım ve  btcturk hesaba yolladığım ordada bozdurulan btc benim her türlü kaydım var işte illegal olupta iş bana sirayet ederse biz ne yapacaz demeye getirmiş.

Yada misal ben yurtdışında 1-2 siteye baktım bu bozdurma ile ilgili ingiltede vardı bir site orda türkiyeyi görmüyor sistemde ama tüm Avrupa varda işte o sitedede banka bilgisi artı gene kimlik bilgileri pasaport ıd nosu falan ister.Yani btc yi bozdurupta nakit almasıda dert.. Grin Grin

Sonuçta üsteki adam diyelim 1000 btc yi aldıda tamam ondan sonra bu parayı bozdurmak için orda burada işte satsa  borsalarda parti parti halinde 50-100 btc şeklinde de olabilir borsada alan ayvayı yeme şansı ne olur yani bir de o olay var.

Btc sistemi kayıt dışı bir yere kayıtlı para değilde ama blok zincir  içinde birbirine bağlı kim kime nereye gönderildiği belli aslında btcyi  ama bu tip olaylarda mutlaka üstüne sizce düşülürmü demeye getirmiş bence.

Ayrıca daha değişik senaryolarda olur olmaz değil yani.geçen haberde vardı hatta bu sitede haberlerde konu oldu birinin 40 bin  usd değerinde btc si varmışta 5-6 kişi adamı işkenceyle öldürmüşler var gerisini siz hesap edin.

Arkadaş suç bana kalırmı demişte.İşte işin özü değişik örneklerde olsa suça iştirake girer.Dolaylıda olsa suça ortak olma gibi bişey bilmiyordum haberim yoktu desende inan adliyede kimseyi inandıramazsın türkiyedede böyle yurtdışındada böyle derim.bu benim görüşüm.

çok teşekkürler çok güzel anlatmışsınız.. tam da bunu demek istedim.

Bounty Manager! Pm me for details!
HARDCRACKERS
Full Member

Crypto Trader

View Profile
September 29, 2017, 02:35:57 PM

Parayı isteyende misal coinbase yada blockchain gibi yerden hesap açsada hesabı 2fa cep onay yapmasa sahte mail ip yi ayarladı gizledi ve hesapları açtı ve zengin diyelim 1000 btc yi bu hesaba yollasa sonuçta sözkonusu hesap sanırım takip edilecek.oraya yatan 1000 btc işaretlenmiş olacak yada hesabı  ana sistemden açsa 50 gb olan yedeğide indirse  acaba gene takip olurmu hesaba diyelim.

İşte para geldide sorun bundan sonra nasıl bozdurup usd ye çevirecek olayı mesele.burda başlıyor nakite nasıl döndürecek arkadaş demişya benim dışarıdan aldığım ve  btcturk hesaba yolladığım ordada bozdurulan btc benim her türlü kaydım var işte illegal olupta iş bana sirayet ederse biz ne yapacaz demeye getirmiş.

Sonuçta üsteki adam diyelim 1000 btc yi aldıda tamam ondan sonra bu parayı bozdurmak için orda burada işte satsa  borsalarda parti parti halinde 50-100 btc şeklinde de olabilir borsada alan ayvayı yeme şansı ne olur yani bir de o olay var.

Btc sistemi kayıt dışı bir yere kayıtlı para değilde ama blok zincir  içinde birbirine bağlı kim kime nereye gönderildiği belli aslında btcyi  ama bu tip olaylarda mutlaka üstüne sizce düşülürmü demeye getirmiş bence.

Ayrıca daha değişik senaryolarda olur olmaz değil yani.geçen haberde vardı hatta bu sitede haberlerde konu oldu birinin 40 bin  usd değerinde btc si varmışta 5-6 kişi adamı işkenceyle öldürmüşler var gerisini siz hesap edin.

çok teşekkürler çok güzel anlatmışsınız.. tam da bunu demek istedim.

Örnekleme çeşit çok yapılırda meselenin büyük çoğunluğu deepweb e dayanır.İşte orda temin edilen bitcoinlerde değişik borsalarda elden çıkarılıyordurda.

Deepweb de satılanların haddi hesabı yok.İllegal malzemeleri kast ediyorum...

Arkadaşın demek istediği illegal demek istediği işte illegal işin karşılığında alınan btc lerde öyle durmuyor sanırım bir şekilde adam nakite dönüp ödeme yapması lazım demi.Sattığı malların ödemesi vardır.

İşte onun kullandığı wallet takipte ise.Ordan nereye gittiği belli olduğu için sanırım bu riskide hesap etmek gerekir.Bu işin riskide bu..

alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
September 30, 2017, 11:12:32 PM

üstteki arkadaş feci teori üretmiş ama, bitcoinin asıl amaçlarından biride illegal kullanımdı. sadece ticaret amaçlı uğraştığınız için pek dert etmeyin. sonuçta uyuşturucu kaçakçılığı yapmıyosunuz.
HARDCRACKERS
Full Member

Crypto Trader

View Profile
October 01, 2017, 07:30:05 PM

https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/Bitcoin-uzerinden-kara-para-aklayan-Rus-vatandasi-tutuklandi.htm

temmuzda yakalanmış.kara para aklama 4.milyar usd bitcoin ile yapıyormuş rus. Shocked
tam da bu konuya örnek.... Grin Grin
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
October 02, 2017, 07:08:55 PM

Hiçbir şey olacağını sanmıyorum eğer paranın başında FBI ve CIA yoksa ya da uluslararası bir dolandırıcılıktan gelen bir para değilse. WannaCry virüsüyle ilgilili bir para değilse ben herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum.

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
October 03, 2017, 10:40:24 AM

Şaka maka adam 4.milyar USD den bahsediyor aklanan para.deli para kardeşim.
% 10 alsa komisyon köşeyi döner insan.

XxX
lowcost
Full Member

Activity: 171
Merit: 100

View Profile WWW
October 10, 2017, 09:49:35 PM

şahıslardan almadıkça bu tür bir endişeye gerek yok bence. borsalardan aldığınızda , o btc ler bir nevi temiz sayılır. 1000 btc yi tek adrese almakta saçma olur bence. onun yerine bir borsada 20 hesap açıp o hesapların adresine gönderse , başka coinlere çevirse saklanması daha kolay olur ama yine de bulmak istenirse her halukarda bulunur.

anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 11, 2017, 10:38:38 AM

bold

Biraz daha b tagi kullanarak yazmaya devam edersen o kullandığın tagdaki b, senin için bold' u değil ban' ı işaret etmeye başlayacak. Serin gel.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
October 11, 2017, 02:03:58 PM

Sakin ol @anu legendary hesap çaldın veya aldın forumda ahkam kesip duruyosun seni çok iyi takip ediyoruz ve farkındayız. Son postlarında 2 - 3 sayfa geriye gitsek 2 yıl ingilizce mesaj atılmış hesap olduğunu herkes anlar. Millete ahkam kesip durma zaten ifşa oldun.
Bu arada konumuza gelirsek illegalde btc gelse anında bozdururum elden satarım izimi bulamazlar bile. Size havadan 100 btc gelse geri mi teslim edersiniz? saçmalamayın.
zenfo
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
October 11, 2017, 10:57:22 PM

keske butuj illegal btc leri benim cuzdanima gonderseler. seve seve kabul ederim. dert ettiginiz seye bak.
HARDCRACKERS
Full Member

Crypto Trader

View Profile
October 14, 2017, 08:23:53 PM

bold

Biraz daha b tagi kullanarak yazmaya devam edersen o kullandığın tagdaki b, senin için bold' u değil ban' ı işaret etmeye başlayacak. Serin gel.

vay lale vay hem hack hesap kullan hemde lalelik yap.
Lan sen gelirken biz gidiyorduk cücük derler. Grin Grin
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 14, 2017, 08:34:31 PM

Ya kardeşim aklayamadığınız paranız mı var ? Coinmarketcap ' de ki coinlerin bir kaçı ile bu işlemi çok rahat birşekilde gizleyebilirsiniz farkında değilsiniz . Teori ' yi bırakıp gerçek bilgilere üzerinden de konuşabilirsiniz.
lebiderya
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
October 14, 2017, 08:50:29 PM

Hiç bir bok olmaz hocam sen gönlünü ferah tut. Eğer Çok ciddi meblağlar olursa o zaman korkabilirsin ama bu devirde kimse kimse zaten o kadar büyük meblağları yanlışlıkla falan atmaz. Ha sen kendi paranla alırsın o ayrı o zamanda bankaya çektiğin an maliye der ki kardeşim bu paranın kaynağı neresi? Anlatırsın sonra sana derler ki maliyeye atıyorum 20K bağış yapacaksın derler yoksa tüm paraya el koyarız derler. Sende bağış yaparsın sana bir makbuz verirler geriye kalanı çeker paranı çatır çatır yersin. Smiley
muratcansahn
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
October 18, 2017, 05:19:44 PM

başına bir şey gelmez diye biliyorum
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
October 18, 2017, 08:21:10 PM

Çok büyük meblağlar olmadığı sürece başınıza bir şey geleceğini hiç zannetmiyorum.
Eğer öyle şüpheleriniz olursa mixer denen sistemler var küçük bir ödeme ile 20 -30 dan fazla
hesapta parayı el değiştirip yine size gönderiyorlar. Amma ve lakin şu devirde kirli veya temiz,
öyle kimse kimseye para göndermez..

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: