Bitcoin Forum
May 22, 2024, 03:26:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Aslında Yaşamadığınızı Fark Ettirecek Bir Almanya-Türkiye Alım Gücü Kıyaslaması  (Read 564 times)
anarquia (OP)
Member
**

Activity: 154
Merit: 15

View Profile WWW
September 27, 2017, 08:38:49 PM

https://seyler.eksisozluk.com/okurken-aslinda-yasamadiginizi-fark-ettirecek-bir-almanya-turkiye-alim-gucu-kiyaslamasi

Anarcry
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
September 27, 2017, 10:21:51 PM

Arkadaş zaten böyle bi kıyasama yapmak gerçekten çok komik. 10 katımızdan fazla ihracat yapan bi ülkeden bahsediyoruz. Ülkeye giren paranın haddi hesabı yok bide bize bak devletin kasasına giren paranın yüzde 70i cebimizden çıkan vergiler.
gunduz
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
September 28, 2017, 10:02:21 AM

Arkadaş zaten böyle bi kıyasama yapmak gerçekten çok komik. 10 katımızdan fazla ihracat yapan bi ülkeden bahsediyoruz. Ülkeye giren paranın haddi hesabı yok bide bize bak devletin kasasına giren paranın yüzde 70i cebimizden çıkan vergiler.

avrupa özentisi insanlar böyle düşünüyo vergiyle kolay para alamk varken neden kendimizi yoralımki sorarım size ? mesela ı phone ülkemizde satış yapıcaksa ben onun kazandıgından daha fazla vergi alıyorum bidaha neden ı phone üreteyim ki ? gelişmiş ülkelerin tamamı hizmet sektörüne normalden daha fazla önem verir bizde geliştik artık gelişmekte olan ülke durumundan çıktık kısacası . artı karap turistleri ülkemize çekip turizimden çok paralar alıyoruz ülkenin refah düzeyi değişti artık bi birayı 2,5 liraya alırken şimdi 8 lira veriyoruz koymuyo . ticaret te de 2023te anlşama bitiğinde sularımızdan geçmek isteyen herkezden para alıcaz ihracat yapmamaıza gerek kalmıyacak .
eginer
Member
**

Activity: 84
Merit: 11

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
September 28, 2017, 10:15:00 AM

Ağabeyim şuanda İngiltere'de yüksek lisans yapıyor. Türkiye'ye ara sıra geliyor. Geldiğinde dediği şey aynen şu: "Türkiyedeki market alışverişine giden para İngiltere'ye göre daha fazla." ve "Türkiye'de asla et yemem" Cheesy İngiltere'de harcadığı para Türkiyede harcayacağından kesinlikle fazla ama hep şunu söyler "Oranın parasıyla adam gibi para kazanırsan dünyada en rahat ülke vatandaşı haline gelirsin." Cheesy Abim her Türkiye'ye geldiğinde aslında yaşamadığımızı fark ettiriyor. Cheesy 1 yıllık çalışma ile BMW alabiliyor adamlar. Siz ne diyorsunuz Cheesy

udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
September 28, 2017, 10:27:43 AM

yurtdisinda market alisverisi evet daha az tutuyor ama onun haricindeki hersey de daha pahali turkiyeye gore.
Levazimatci
Member
**

Merit: 10

View Profile
September 28, 2017, 10:32:08 AM

Zaten yönetim farkı var. Orda refah seviyesi daha iyi ama bizim ülkemizde tüm gelir vergiler milletin mutluluğu devletin umurunda değil. Milletvekilleri yüksek maaşlarını alıp keyiflerine bakıyorlar. İşçi emekçi ne yaptı vatandaş evde açmı umurlarında değil yurt dışında işsizlik maaşlı bile doğru düzgün aksaksız veriliyor ama bizde herşey yarım yamalak yapılıyor.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
● PLINKO  (+) ROULETTE ║ BITVEST ║ |7| SLOTS    ▼ BIT SPIN
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
September 28, 2017, 03:38:42 PM

Kardeşim böyle konular açmayın.
Şimdi aktroller gelir.siteyi basar mazallah.
Almanlar bizi kıskanıyor derler.
Oylar reise bu arada. Grin Grin
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
September 28, 2017, 03:47:30 PM

Ben almanyada yasiyorum aktroll falan degilim (gerci insanlari boyle kategorize etmek bana gore cok yalnis asla yapmam zaten) kiyaslama bir nebze dogru et,araba alkol fiyatlari turkiyede cok cok pahali bunu biliyoruz ama konuya ornek verilmis sut,peynir gibi urunlerde hata var turkiyede orta,pahali urunler secilmisken almanyada marketin kendi markalari en ucuzlari secilmis. Almanya ucuz turkiye ucuz muhabbetine girmicem tabiki burada alim gucu daha yuksek ama bunu belirtmek istedim.
anarquia (OP)
Member
**

Activity: 154
Merit: 15

View Profile WWW
September 28, 2017, 04:16:00 PM

Ben almanyada yasiyorum aktroll falan degilim (gerci insanlari boyle kategorize etmek bana gore cok yalnis asla yapmam zaten) kiyaslama bir nebze dogru et,araba alkol fiyatlari turkiyede cok cok pahali bunu biliyoruz ama konuya ornek verilmis sut,peynir gibi urunlerde hata var turkiyede orta,pahali urunler secilmisken almanyada marketin kendi markalari en ucuzlari secilmis. Almanya ucuz turkiye ucuz muhabbetine girmicem tabiki burada alim gucu daha yuksek ama bunu belirtmek istedim.

Aynen onu bende farkettim. Carrefour yerine bim ya da a101 ile kıyaslama yapılsaydı %20-30 fark olabilirdi lakin yine pek bir şey değişmezdi..

murtezza
Full Member

Activity: 226
Merit: 100

View Profile
September 28, 2017, 06:20:46 PM

Almanya ile türkiye arasindaki en iyi yasam kalitesi farki iPhone fiyatlarindan belli oluyor saten Cheesy

Almanya da herkez rahat rahat iPhone alsin diye adamlar 700-800 Euro ya iPhone satiyorlar ..
türkiye de insanlar halki nerde ve nasil kaziklariz hesapi yapmaya basliyorlar iPhone cikmadan saten fiyatlar dan belli 1100 - 1300 Dollar
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
September 28, 2017, 11:11:48 PM

Bizdeki fakirlikde bir değişik arkadaş adam açmıyım onu falan düşünmüyor. Neden iphone alamadım diye ülkeyi kötülemeye çalışıyor garip gerçekten garip.

Almanya bir sanayi ülkesi arabasından tut tankına silahına kadar herşeyi kendi üretiyor. Bizi engellemeselerdi hyundainin çıktığı seneler bizimde devrim otomobilimiz çıkmıştı. Ülkedeki en büyük engel KOÇ gibi montaj ile istihdam sağladığını sanan ama ülkeye zerre faydası olmayan zihniyetin bitmesi gerekir. Alın BAYRAKTAR ı örnek alın. Adamın yıllar önce videoda söylediği sözleri iyi dinlemek lazım. Bize işte böyle adamlar lazım.

DebelenenBocuk
Member
**

Merit: 10

View Profile
September 28, 2017, 11:25:22 PM

Ve bu da doğal olarak akıllı , mantıklı ve en önemlisi vasıf sahibi insanlarımızın beyin göçü yapma sebebidir . Ülke zaten mevcut yönetim stratejisi açısından vergiler ile emek hırsızlığın (!) dibine vurmaya devam ediyor . Ben de açıkçası üniversite eğitimimin bitmesinin ardından yurt dışına yerleşip , hayatımı devam ettirmeye karar vermiş bulunmaktayım. Bir insan daha az iş gücü ile daha kaliteli nezih bir ülkede yaşamak varken neden dursun ki ?
Bu sadece Almanya örneği daha bir çok ülkeyle kıyaslamak isterdim ama mevcut durumumuzu göz anına alırsak moralimi bozmak istemiyorum . Her neyse BTC'ye devam ! Smiley
Pages: [1]
  Print  

Jump to: