Bitcoin Forum
May 23, 2024, 08:43:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Girdiğiniz Sitelere Dikkat Edin (Habersiz Cpu mining )  (Read 6606 times)
Coffee06
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
October 10, 2017, 07:43:23 AM

Millet nerden ne şekilde bitcoin kazanacağını şaşırmış durumda.
DeepOcean21
Full Member

Activity: 182

View Profile
October 10, 2017, 10:25:39 AM

Yuh ya benim bilgisayarımın cpusunu bir site kullanıyor. Nasıl becerebiliyor bunu
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 10, 2017, 10:29:33 AM

Adblocker eklentisini kurdum dediğiniz gibi engelliyor cpu normal kullanım dışına çıkmıyor zaten intertenteki çoğu kişi bu eklentiyi reklamları engellemek için kullanıyor bende önceden yüklemişsem kullanıyorum yoksa unutuyorum fazla rahatsız olmuyorum reklamlardan.
srmecdes
Full Member

Activity: 266
Merit: 108

View Profile
October 10, 2017, 10:36:39 AM

Valla metodu düşünen arkadaşlar yaratıcıymış. Cpu nun gücünü %50 kullanarak yapıyorlarsa helal olsun Smiley
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
October 10, 2017, 10:50:48 AM

Inanilmaz derecede meshur olmaya baslayan bir yontem. Adsense sonrasi eriyen faucet camiasi yeniden canlanacak gibi gorunuyor. Sonucta kendilerine yeni bir gelir kapisi yarattilar. Ekonomi teorileri genelde dogru cikiyor. Isin ilginc tarafi bunu sadece faucet siteleri degil bazi blog ve kripto haber siteleri de yapiyor. Yaratici bir fikir oldugunu kabul etmek gerekiyor tabi Smiley Bitcoin gold ciktiktan sonra daha da populerlesecegeni ve bu olayin Bitcoin gold uzerinden devam edecegine eminim.

nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
October 10, 2017, 07:40:44 PM

Valla bu yöntemi ögrendikten sonra faucet sitesi kurmayı düşünmedim değil . Araştırma halindeyim .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
lowcost
Full Member

Activity: 171

View Profile WWW
October 11, 2017, 02:17:57 PM

uzun vadeli olmayacak bir iş. antivirüs programlarına eminim bu yönde bir güncelleme gelecektir. Bunu yapanlar kendi ayaklarına sıkıyor. başta yapılır ama zamanla kullanıcıları kaçırtır. Hiç de ahlaklı bir olay değil.

Mr|Creativ4
Member
**

Activity: 106
Merit: 11

IPV6 Proxy | AWS Account

View Profile
October 11, 2017, 05:59:44 PM

Binevi gizli web mining,
gerçekten çok dikkatli olmak gerekli bir onedio veya webtekno %60 seviyesinde tutacak şekilde yapsa sırf ordan köşeyi dönerler Cheesy

IPV6 Proxy | AWS Account (for rent pm)
CarolineWeishaupt
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
October 11, 2017, 07:11:32 PM

bu bitcoin borsası reklam servislerini bile bitirir adsense hikaye olur 3-4 tane reklam yerleştirip 100k hite 100 tl alıyorsa adam. Aynı %30 -50 yapsa 100k hite min 300 tl alır en kötüsü
ahselvi
Jr. Member
*

Activity: 59

View Profile
October 11, 2017, 08:01:34 PM

Aylar önce bir arkadaşım fikir olarak söylemişti bunu.Belki duydu bilmiyorum ama olmayacak birşey değil. Ama okadar da basit değil diye düşünüyorum.
CarolineWeishaupt
Member
**

Activity: 70

View Profile
October 11, 2017, 08:33:07 PM

Aylar önce bir arkadaşım fikir olarak söylemişti bunu.Belki duydu bilmiyorum ama olmayacak birşey değil. Ama okadar da basit değil diye düşünüyorum.

Çok basit coinhive giriyon kodu alıyon mining baslıyor 2dk sürüyor hiç bilgisi olmayanlar bile yapıyor.
Fyilmaz
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
October 11, 2017, 08:55:37 PM

1 gün önceye kadar girdiğim bir sitede hangisi bilmiyorum adam öyle bir virüs yapmışki airdropa katılmak için ether wallet adresi kopyalıyorum yapıştırdığım yerde başka bir adres çıkıyor .. Akıllıca hoşuma gitti
ahselvi
Jr. Member
*

Activity: 59

View Profile
October 11, 2017, 08:56:36 PM

Çok basit coinhive giriyon kodu alıyon mining baslıyor 2dk sürüyor hiç bilgisi olmayanlar bile yapıyor.

vay bukadar basitmiş gerçekten. Gerçi hangi site bunun için kurban edilir tartışma konusu. Bilgi için teşekkür ederim.
ali.belmando
Newbie
*

Activity: 101

View Profile
October 11, 2017, 09:02:02 PM

Bu cpu mining olayına son zamanlarda bir çok site de denk gelmeye başladım. Çok kolay bir çözümü var. Adblock normal reklamları engelliyor ama cpu mining i standart filtreler ile engellemiyor. Adblock à tıklayıp filtrelerinin içerisinden "NOCOIN" filtresini adblock a eklerseniz mining duruyor. Ublock origin kullananlarda yapabilir açıkçası hepsi ile olur.  Tavsiye ederim. Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum yakalayamadığı site olmadı.

Ayrıca bazı sitelerde  yavaş yavaş bu cpu mining i sitelerinden kaldırmaya başladılar sanırım şikayet çok oluyor. Ama yeni keşfeden sitelerde hemen ekliyor.

Tavsiyem ekleyin "NOCOIN" eklentisini keyfinize bakın.
mkl59
Member
**

Activity: 115

View Profile
October 14, 2017, 08:42:54 AM

Ben o sitenin sahibi olan arkadaşlara özellikle Bayblade beyfendiye hiç güvenmemiştim zaten ki WhatsApp eski grubunda herkesi küçümseyerek ve mining ile ilgili sorulan sorulara şiddetli, öfkeli bir biçimde git forumdan bak git internetten araştır git foruma konu aç gibi cevapları verdiklerini gördüğümde anlamıştım üçkağıtı.
punqpunq
Member
**

Activity: 98

View Profile
October 14, 2017, 09:48:21 AM

Uyarmadan yapılan cpu mining etik değil, en azından sorsunlar giren kişiye. Adam belki siteden faydalandı, bağış yapmak istiyor ve bunu cpu'sunu biraz kullandırtarak yapabilir Smiley
firestarter7
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
October 18, 2017, 03:28:35 AM

adblocker kullanıyorsanız uyarı ekranı çıkıyor, bu site sizin işlemcinizi kullanarak mining yapmak istiyor diye
BurakXel
Member
**

Activity: 238
Merit: 30

View Profile
October 18, 2017, 07:25:47 AM

bunun ne gibi sıkıntıları olabilir, bilgisayarı yıpratır mesela bunun dışında bir zararı olurmu bilgisayara bazı film siteleri çok kasıyor ordan anlıyorum bazen mining yaptığını.
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
October 18, 2017, 01:08:29 PM

Adamlar her seferinde yeni bir yöntemle insanları şaşırtmayı başarıyorlar. Dünya milletin birbirini yolması veya sırtından çıkar sağlaması üzerine kurulu zaten.
yidemir
Newbie
*

Activity: 8

View Profile WWW
October 19, 2017, 11:19:28 AM

JavaScript ile yapılıyor. Ama bunları engellemek mümkün. Chrome kullanıcıları miner blocker extension diye aratsın Google'da, JavaScript kullanarak, tarayıcı aracılığıyla mining için kullanılmayı önleyebilirler.

Diğer tarayıcılar için de miner block vs. diye aratınca genişletmeler/uzantılar çıkar.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: