Bitcoin Forum
May 13, 2024, 05:32:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [All]
  Print  
Author Topic: Girdiğiniz Sitelere Dikkat Edin (Habersiz Cpu mining )  (Read 6606 times)
Osmanli42 (OP)
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
September 28, 2017, 01:44:45 PM

Bugün başka bir forumda böyle bir videoya rastladım. Siz bitcoin haberleri okurken adamlar malı götürüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=mR9ltszT4Ag

yobit.net is banned from signatures
1715621561
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715621561
Reply with quote  #2

1715621561
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715621561
Hero Member
*

Ignore
1715621561
Reply with quote  #2

1715621561
Report to moderator
1715621561
Hero Member
*

Ignore
1715621561
Reply with quote  #2

1715621561
Report to moderator
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
September 28, 2017, 02:03:15 PM

Bir torrent sitesinin de bunu yaptığına dair bir haber vardı geçenlerde.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
lemonyak
Full Member

Activity: 203
Merit: 101

View Profile
September 28, 2017, 03:14:52 PM

sağlam hiti olan bir sitem olsa bende yapardım herhalde.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
September 28, 2017, 03:58:00 PM

biri böyle konu açmıştı bizde yapalım mı diyede arkadaşın biri hukuki cezalar vardı onu yazmış 2-5 seneye hapisten bahsediyor Cry
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
September 28, 2017, 10:47:52 PM

Uyarı için teşekkürler bende bu kriptoparaya girince neden fan deligibi ses çıkarıyor diyordum. Meğer adamlar bizim bilgisayarı sömürüyormuş. Bundan sonra girdiğimiz sitelere de dikkat edeceğiz artık.

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
September 29, 2017, 09:53:37 AM

İki gün önce yazmıştım cpu deli gibi çoşmuştu kaynak izleyiciden bakında tarayıcının işlemciyi tükettiğini gördüm hemen kapattım ama hatırlamıyorum yabancı bilmediğim bir siteye girdiğimi. Gerçekten işlemci üzerinden mining mi yapıyorlar? Ne kazanmayı bekliyorlar ki bu şekilde para kazanabilsem işlemci ile ben kazım yapardım.

Sitenin sahibine sormak gerekiyor sonuçta kendisine cevap hakkı doğdu.
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=927141

Arkadaşım yapmayın etmeyin kul hakkına girmeyin böyle şeylere ne gerek var izinsiz insanların bilgisayarını kullanıyorsunuz mining harici kötü işlerde de kullanılıyor olabilir yani cezası büyük yeni cezalarda gelmişti üç kuruş kazanmak için böyle yasa dışı yollara başvurmayın, kafanız çalışıyor eliniz ayağınız tutuyor helal yollardan kazanmaya çalışın.
Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
September 29, 2017, 10:19:28 AM

İki gün önce yazmıştım cpu deli gibi çoşmuştu kaynak izleyiciden bakında tarayıcının işlemciyi tükettiğini gördüm hemen kapattım ama hatırlamıyorum yabancı bilmediğim bir siteye girdiğimi. Gerçekten işlemci üzerinden mining mi yapıyorlar? Ne kazanmayı bekliyorlar ki bu şekilde para kazanabilsem işlemci ile ben kazım yapardım.

Sitenin sahibine sormak gerekiyor sonuçta kendisine cevap hakkı doğdu.
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=927141

Arkadaşım yapmayın etmeyin kul hakkına girmeyin böyle şeylere ne gerek var izinsiz insanların bilgisayarını kullanıyorsunuz mining harici kötü işlerde de kullanılıyor olabilir yani cezası büyük yeni cezalarda gelmişti üç kuruş kazanmak için böyle yasa dışı yollara başvurmayın, kafanız çalışıyor eliniz ayağınız tutuyor helal yollardan kazanmaya çalışın.
1 kişiden kazanmaz ama 5-10k hitli sitede oturum süresi yüksekse güzel paralar kazabilir. İşlemci tabanlı kazılan bir coine örnek verelim. Monero
Reox
Full Member

Activity: 162
Merit: 103

View Profile
September 29, 2017, 10:21:32 AM

arkadaşlar amaç reklamı azaltmak eğer ki kazanç getirirse reklamları kaldırmak için yapılıyor fakat deneyen de görür ki o kadar bir kazancı yok
bitpazari
Hero Member

View Profile
September 29, 2017, 10:31:37 AM

Bu sitenin hitinin yüksek olduğunu sanmıyorum şu an kontrol etmek için giremiyorum sonra bakarım ama dediğin gibi hitsiz bir site olduğunu tahmin ediyorum, hiti yoksa neden böyle bir şey yapmışlar ki belki 100 tane sitesi vardır hepsine aynı şekilde kodları yüklemiştir kazanıyorsa gelsin söylesin helal olsun diyeceğim. Bu şekil işlemciyi sonuna kadar kullanan sitelerin de 10k hiti olmasını beklemiyorum kimse fark etmeyecek mi. Sitenin sahibi bile mining yaptığını düşünür, bilgisayarlar botnet saldırısı için kullanılıyorsa bunu bilemez devletin kurumlarına saldırıldığını düşünün değer mi yani bu kadar riske.
Druvax
Full Member

Activity: 364

View Profile
September 29, 2017, 11:01:55 AM

Ilk defa boyle bir sey goruyorum. Adamlar tezgahi kurmuslar. Bu madenciligin de siniri yok galiba. Ben kendilerini tebrik ediyorum. Kirk yil dusunsem aklima boyle bir sey gelmezdi.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
September 29, 2017, 01:13:59 PM

ya peki nasıl anlayacağız, bir günde bir ton diteye giriyorum. Bazen çok kastıgini hissettiğim zamanlar oluyor, bunun anlaşılması için bir yöntemler var mıdır acaba
Underworld244
Full Member

Activity: 154

View Profile
September 29, 2017, 01:26:44 PM

forumdaki en bariz örnek konuyada yazdım kimse inanmadı
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2212673.0
bu elemanın sitesinide girmeyin

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

zenfo
Full Member

View Profile
September 29, 2017, 02:15:18 PM

Ilgincmis. Insanlarin akli nelere calisiyor. Uyanik olmak lazim.
TyfrTR
Sr. Member

Activity: 312
Merit: 272

View Profile
September 29, 2017, 02:34:56 PM

Daha öncede benzer bir olay olmuştu. Belirli aralıklara bilgisayarın CPU kullanımına bakmak gerekiyor.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1290
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
September 29, 2017, 02:58:40 PM

Daha öncede benzer bir olay olmuştu. Belirli aralıklara bilgisayarın CPU kullanımına bakmak gerekiyor.

Bakmana gerek yok. Eğer Macbook kullanmıyorsan (pro ya da Air değil, 12"lik fansız Macbook) diğer tüm cihazlarda, bir siteye girdiğinizde durduk yere fanlarınız son sürat tüm gücüyle çalışmaya başlıyorsa, o sitede bir çakallık vardır. Eğer bir sitenin sizden habersiz CPU mining yaptığını farkederseniz yapılacak en iyi iş bu siteyi ifşa etme ve ziyaretçi almasını engellemektir.
HARDCRACKERS
Full Member

Crypto Trader

View Profile
September 29, 2017, 04:04:22 PM

Windowsta zaten resimde gözüktüğü gibi ram ve cpu gözüküyor.İşte denilen olay olursa % 100 vurur cpu göstergesi ram de bayağı ilerde gösterir.Ve anormal fan sesi çıkar.

https://i.hizliresim.com/d72g1n.png

Geçen biri konu açmıştıda işte dizi sitem var oraya minig yapsam olurmu dediydi de.
Ben genelde nette altyazılı diziler izliyorum.

Midnight, Texas 1.Sezon şimdi

bu diziyi izliyorum nette işte 2 gecedir ara ara donmalar oluyor.Bendeki net kotadan 5 gb düşüyorda site ismi yazmayalım.
Olay şu şekilde filmi sitede dbx denen player var işte onu  açıp birde ayarı 240p yapıyorum hızlı ram a  alsın diye yada okru var ondada 240p yapıyorum ama işte eskisi gibi gösterge ilerlemiyor ve ram a atmıyor.

Ve 2 gecedir misal dbx de olanda işte film izlerken misal 17 dakika film donuyor kapatıp yeni pencerede açıyorum gene aynı yerden başlıyor derken 5-6 dakika sonra gene donuyor 45 dakikalık diziyi inanın 2 gecedir  5 yada 6 kere kapatıp açtım.
Şimdi bu konuyu görüncede demekki adamlar bu işlere girmişler derim. Cry Undecided

Siteler görünen edi budu zaten toplasan 15-20 site var işte şuda gerçek bence sahipleride birbiri ile bağlantılı diyorum çünkü film birini düşünce saniyede diğerinde bitiyor.

Moeda
Sr. Member

Activity: 1524
Merit: 270

View Profile
September 29, 2017, 05:13:42 PM

Bugün başka bir forumda böyle bir videoya rastladım. Siz bitcoin haberleri okurken adamlar malı götürüyor.

Böyle bir cihaz zaten varsa, bizim için çok tehlikeli. Arkadaşınızın bilgisi için teşekkür ederiz.
sosaco
Jr. Member
*

Activity: 125
Merit: 2

View Profile
September 29, 2017, 07:31:32 PM

Videoyu hazırlayan arkadaş tam anlamıyla saçmalamış. Bu sistem sitede reklam alanlarını azaltmak için düşünülmüş javascript tabanlı basit bir yazılım. Karşılığında monero veriyor. Bitcoinle alakası yok. Ayrıca kod üzerinde oynama yaparak ziyaretçilerin bilgisayarından ne kadar işlemci gücü kullanılacağını ayarlayabiliyorsunuz. Kimisi %50'si ile kazım yaptırıyor kimisi %100 ile.

Ben kendi sitemede kurdum, isteyen istediği zaman kazımı durdurabiliyor. Her şey açıkça ortada görünüyor.  Ortada bir sömürü vs. yok yani.
Underworld244
Full Member

View Profile
September 29, 2017, 07:35:58 PM

Videoyu hazırlayan arkadaş tam anlamıyla saçmalamış. Bu sistem sitede reklam alanlarını azaltmak için düşünülmüş javascript tabanlı basit bir yazılım. Karşılığında monero veriyor. Bitcoinle alakası yok. Ayrıca kod üzerinde oynama yaparak ziyaretçilerin bilgisayarından ne kadar işlemci gücü kullanılacağını ayarlayabiliyorsunuz. Kimisi %50'si ile kazım yaptırıyor kimisi %100 ile.

Ben kendi sitemede kurdum, isteyen istediği zaman kazımı durdurabiliyor. Her şey açıkça ortada görünüyor.  Ortada bir sömürü vs. yok yani.

niwbieler yine anlamadan zıplıyor xmr miş zaten btcden oraya çeviriyor sen xmr kastıgınımı sanıyordun Cheesy hızlandırılmıs forum turuna katılın diye defalarca söylüyoruz.
2. dediğin yine saçmalık istediğin zaman kazımı durdurabiliyormussun adamlar site arkasına yerleştirip ziyaretciler çakmasın diye onlarca kod koyuyorlar birde ay efendim buyrun kazımı istediğiniz zaman durdurabilirsinizmi diyeceksiniz.   Kiss Kiss Kiss

sosaco
Jr. Member
*

View Profile
September 29, 2017, 07:40:37 PM

Ben kendi sitemede kurdum, isteyen istediği zaman kazımı durdurabiliyor. Her şey açıkça ortada görünüyor.  Ortada bir sömürü vs. yok yani.

niwbieler yine anlamadan zıplıyor xmr miş zaten btcden oraya çeviriyor sen xmr kastıgınımı sanıyordun Cheesy hızlandırılmıs forum turuna katılın diye defalarca söylüyoruz.
2. dediğin yine saçmalık istediğin zaman kazımı durdurabiliyormussun adamlar site arkasına yerleştirip ziyaretciler çakmasın diye onlarca kod koyuyorlar birde ay efendim buyrun kazımı istediğiniz zaman durdurabilirsinizmi diyeceksiniz.   Kiss Kiss Kiss

Haha senin konuya ne kadar vakıf olduğun şu mesajınla belli oluyor...

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2212673.msg22324923#msg22324923

tıklamayın virüs. hahahhaha
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
September 29, 2017, 07:55:41 PM

Açıkçası bana pek inandırıcı gelmedi, hatta çok komik geldi. Tarayıcıyı açıp bir web sitesine giridğinde zaten Cpu otomatik olarak yükseliyor bu arkadaşın konuşma tarzı da pek bilgili biri olmadığına dair ipucu veriyor zaten.

Bilgili birisi açıklama yaparsa daha iyi olur.
Osmanli42 (OP)
Sr. Member

View Profile
September 29, 2017, 08:03:14 PM

Açıkçası bana pek inandırıcı gelmedi, hatta çok komik geldi. Tarayıcıyı açıp bir web sitesine giridğinde zaten Cpu otomatik olarak yükseliyor bu arkadaşın konuşma tarzı da pek bilgili biri olmadığına dair ipucu veriyor zaten.

Hocam bizzat ben de denedim. Bunu bir kodla yapabiliyorlar. Tarayıcı açınca cpu yükselir ama %100 olmaz değil mi 😉 Açıp siz de deneyebilirsiniz bitcointalkta ve videodaki site ile karşılaşabilirsiniz

sosaco
Jr. Member
*

View Profile
September 29, 2017, 08:10:30 PM

Olay aslında basit bir javascript kodu. Öncelikle bu projenin sahibi ''coin-hive.com.''. Buraya girip inceleyebilirsiniz. Türk haber sitelerinde de, bu sistemin haberi yapıldı.

Olay şöyle işliyor. Web sitesi sahibi coin-hive'e kayıt oluyor, kendi api anahtarı ile bir javascript kodu alıyor ve kendi sitesine yerleştiriyor. Bu javascript kodu siteye yerleştirildikten sonra,  siteye gelen ziyaretçiler otomatik olarak monero mining havuzuna bağlanıp kazıma başlıyor.

Olayın etik olup olmama kısmı şurada: Kimi site sahibi bunu sayafaya gizleyebilir, kimisi benim yaptığım gibi, açıkça gösterip stop butonu koyabilir. Ayrıca kod üzerinden gelen ziyaretçinin ne kadar işlemci gücü kullanacağını ayarlayabilirsiniz. Örnek bu %30 da olabilir %100'de. Düşük yüzdeye ayarlanmış kod , emin olun her tarafından flash reklam fırlayan sitelerden daha az şekilde bilgisayarınızı yoruyor.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1300

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 29, 2017, 09:57:30 PM

Windowsta zaten resimde gözüktüğü gibi ram ve cpu gözüküyor.İşte denilen olay olursa % 100 vurur cpu göstergesi ram de bayağı ilerde gösterir.Ve anormal fan sesi çıkar.

Geçen biri konu açmıştıda işte dizi sitem var oraya minig yapsam olurmu dediydi de.

bu diziyi izliyorum nette işte 2 gecedir ara ara donmalar oluyor.Bendeki net kotadan 5 gb düşüyorda site ismi yazmayalım.
Olay şu şekilde filmi sitede dbx denen player var işte onu  açıp birde ayarı 240p yapıyorum hızlı ram a  alsın diye yada okru var ondada 240p yapıyorum ama işte eskisi gibi gösterge ilerlemiyor ve ram a atmıyor.

Ve 2 gecedir misal dbx de olanda işte film izlerken misal 17 dakika film donuyor kapatıp yeni pencerede açıyorum gene aynı yerden başlıyor derken 5-6 dakika sonra gene donuyor 45 dakikalık diziyi inanın 2 gecedir  5 yada 6 kere kapatıp açtım.
Şimdi bu konuyu görüncede demekki adamlar bu işlere girmişler derim. Cry Undecided

Siteler görünen edi budu zaten toplasan 15-20 site var işte şuda gerçek bence sahipleride birbiri ile bağlantılı diyorum çünkü film birini düşünce saniyede diğerinde bitiyor.

Arkadaşım sen niye her mesajını kalın karakterlerle yazıyorsun? Network bilgin var, bazı yazdıklarını ilgiyle okumaya çalışıyorum ama bu şekilde göze soka soka yazdığın için itiyor beni şahsen.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Underworld244
Full Member

View Profile
September 29, 2017, 10:04:39 PM

Dün gece kendi sitelerimde denedim coinhiveden aslında kazancı güzel ama kullanıcıların laptoplarını pert etmek için birebir. Ama kim takar kimse ? %100 cpu devam bu iş eğlenceli olmaya başladı boşverin traderi felan .

ConspiracyCoin
Sr. Member

Activity: 294

View Profile
September 29, 2017, 10:06:00 PM

İlk bu işi duyduğumda hoşuma gitmişti tarayıcı üzerinden falan ancak bunu habersiz yapmak tam bir şerefsizlik diye düşünüyorum.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
September 29, 2017, 11:00:47 PM

Bu konu ile alakalı bir haber de burada var.

https://teknochain.com/showtime-bilgisayarinizi-kripto-para-madenciligi-icin-kullaniyor/

Ekleme: Şimdi baktım kriptopara ifşa olunca kodu kaldırmış.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
bitpazari
Hero Member

View Profile
September 30, 2017, 08:07:30 AM

Ben hemen anlarım fanın devri uçak motoru gibi hemen artışa geçiyor işlemciye %10 yük bindirse hemen şüpheleniyorum benim bilgisayarımı benden izinsiz kullanmak! Daha neler göreceğiz kim bilir. Bu konu bile eminim reklam mahiyeti gösterecek, konuyu okuyanlar hemen araştırarak kendi siteleri için uygulamaya geçebilirler.
Underworld244
Full Member

View Profile
September 30, 2017, 09:51:17 AM

Ben hemen anlarım fanın devri uçak motoru gibi hemen artışa geçiyor işlemciye %10 yük bindirse hemen şüpheleniyorum benim bilgisayarımı benden izinsiz kullanmak! Daha neler göreceğiz kim bilir. Bu konu bile eminim reklam mahiyeti gösterecek, konuyu okuyanlar hemen araştırarak kendi siteleri için uygulamaya geçebilirler.

Yakın zamanda yazılımcılar adblock tarzı uygulama yapabilir. Ben adblock kullanıyorum suan 0 reklam var içim rahat tek yakalandıgım arada sırada sitelerdeki cpu olayı. Onuda yazılımcılar kısa zamanda el atarlar gibi.

HARDCRACKERS
Full Member

Crypto Trader

View Profile
September 30, 2017, 10:40:56 AM

Arkadaşım sen niye her mesajını kalın karakterlerle yazıyorsun? Network bilgin var, bazı yazdıklarını ilgiyle okumaya çalışıyorum ama bu şekilde göze soka soka yazdığın için itiyor beni şahsen.

Arkadaşım sende gel 48 yaşına bak bakalım nasıl yazıyorsun.40 yaşından sonra insanlarda % 90 ı yakın göremez oluyor kaslar ağır aiır hasara başlıyor ve belirti ilk gözlerde çıkıyor yani kadın erkek fark etmez hal halükarda yakın gözlük takıyorsun helede benim gibi olursan çocukluktan bu yana uzak tak birde yakın tak hadi onuda bir yana koy 1100 TL sadece tek cama ver hem yakın hem uzak birde günde 12 saat bilgisayar başında olunca gözler bazen zor seçiyor ben kendi yazılarımı özellikle kalın yazıyorumki kendim okuyum diye.Klaın yazma sebebim bu helede işte sizin yazılar  zor okunuyor.ekran ayarı ilede oynamak istemiyorum siteden siteye abuk sabuk görüntüler oluyor...
Şimdi senin yaş 40 dan ufak ise merak etme 40ı devirince olay başına geleceği için o zaman dersin fil tarihinde birine böyle demiştimde adam banada şöyle cevap yazmıştı diye nasılsa başına geleceği için ilerde anlarsın en menem bir olay diye..Hadi kolay gelsin

bitpazari
Hero Member

View Profile
September 30, 2017, 12:05:33 PM

Soru sormuş gayette kendince haklı bir soru ne bilsin sizin yakını görmedeki güçlüğünüzü. Ama şöyle bir şey var yakını göremeyen sizsiniz biz görebiliyoruz dolayısıyla kalın yazmanız gerekmiyor. Klavyenin tuşları çalışmıyorsa onu bilemem bence kalınlaştırmadan yazabilirsin kendin yazıyorsun sonuçta okumadan hızlıca yazanlar var bilirsin. Bak mesela bu cümleyi yazarken ekrana hiç bakmıyorum bakalım hata yapacak mıyım normal hızımda yazmaya çalışıyorum duraksamadan eğer bir tane bile harf hatası bulunuyorsa o zaman sen haklısın derim az önce bir tuşa basarken yarım yamalak bastım umarım yanılmam şimdi gönderiyorum.

Bu arada bence klavyenizdeki tuşları görmekte zorluk çekiyorsunuz bence.
HARDCRACKERS
Full Member

Crypto Trader

View Profile
September 30, 2017, 12:16:57 PM

Soru sormuş gayette kendince haklı bir soru ne bilsin sizin yakını görmedeki güçlüğünüzü. Ama şöyle bir şey var yakını göremeyen sizsiniz biz görebiliyoruz dolayısıyla kalın yazmanız gerekmiyor. Klavyenin tuşları çalışmıyorsa onu bilemem bence kalınlaştırmadan yazabilirsin kendin yazıyorsun sonuçta okumadan hızlıca yazanlar var bilirsin. Bak mesela bu cümleyi yazarken ekrana hiç bakmıyorum bakalım hata yapacak mıyım normal hızımda yazmaya çalışıyorum duraksamadan eğer bir tane bile harf hatası bulunuyorsa o zaman sen haklısın derim az önce bir tuşa basarken yarım yamalak bastım umarım yanılmam şimdi gönderiyorum.

Tartışma platformunamı çevirelim olayı?
O yazmışsa bizde ona cevabını verdik.
Kimseye hakaret ve küfür içermeyen yazı yazmadıktan sonra sorun ve sıkıntı yok.
Sonuçta internet ortamı özgür ortam demi.
İsteyan istediği gibi yazar.
İsteyen yazıyı okur isteyen okumaz es geçer.
Ben bu şekilde yazıyorum arkadaşım.
Derdi çekene sor demişler.
Başınıza geldiği zaman anlarsınız.
İnsan başına gelmeyince anlamaz...
bitpazari
Hero Member

View Profile
September 30, 2017, 12:21:59 PM

Tartışma platformunamı çevirelim olayı?
O yazmışsa bizde ona cevabını verdik.
Kimseye hakaret ve küfür içermeyen yazı yazmadıktan sonra sorun ve sıkıntı yok.
Sonuçta internet ortamı özgür ortam demi.
İsteyan istediği gibi yazar.
İsteyen yazıyı okur isteyen okumaz es geçer.
Ben bu şekilde yazıyorum arkadaşım.
Derdi çekene sor demişler.
Başınıza geldiği zaman anlarsınız.
İnsan başına gelmeyince anlamaz...

Şaka yapıyordum beni ilgilendirmez kim nasıl yazıyor izah etmene bile gerek yoktu veya biraz fazla uzatmışsın. Nasıl rahat oluyorsa o şekilde yazmaya devam edin lütfen. Demin inceydi yazdığın zaten kalınlaştırmayı kodla yapıyorsun kendi yazdıklarını okuyarak kontrol mü ediyorsun? Her yazında kalınlaştırma olmadığını gördüm.
Osmanli42 (OP)
Sr. Member

View Profile
September 30, 2017, 06:50:25 PM

Videoda arkadaş çözümü de anlatıyor. Adblock böyle siteler çıktıktan sonra bunu engellemek için güncelleme çıkarmış. Mobilde bile madencilik yapıyorlar anlamadım valla

alicaan
Full Member

Activity: 366

View Profile
October 01, 2017, 03:58:17 AM

gayet mantıklı aslında düşük cpu harcayarak reklamlardan kısıp ziyaretçilere kazım yaptırmak, film sitesi sahipleri bunu keşfederse ortalık karışır Cheesy
Reox
Full Member

Activity: 162

View Profile
October 02, 2017, 09:55:20 AM

birbiriyle bağlantılı olduklarından değil reklam verenin birisi kodlarına eklediğinden bu reklam verende tüm dizi sitelerine reklam verdiğinden donma olmuştu çoğunda
flight666
Full Member

Activity: 196

DIWtoken.com

View Profile
October 02, 2017, 11:52:09 AM

Demekki arkadaş her yeni başlattığı başlığın altına o yüzden kriptohberin sitesini veriyor uyanıklığa bak yahu!.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
October 02, 2017, 01:19:56 PM

Demekki arkadaş her yeni başlattığı başlığın altına o yüzden kriptohberin sitesini veriyor uyanıklığa bak yahu!.

Bahsi geçen site kriptopara.  Kriptohaber güzel bir şekilde işine bakıyor. Bence iyi iş de çıkarıyor. Kriptopara da zaten reklam almak yerine 48 saatlik deneme yaptığını artık kaldırıldığını, yapılmadığını açıklamış.Tabii açıklamayı bu işe  girişirken yapsaymış daha iyi olurmuş.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Fyilmaz
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
October 02, 2017, 01:41:52 PM

Benim bilgisayar 2mb ile indiriyordu bi format attım 4 e falan çıktı ozaman anladım bu olayı
bitpazari
Hero Member

View Profile
October 02, 2017, 04:00:27 PM

Bahsi geçen site kriptopara.  Kriptohaber güzel bir şekilde işine bakıyor. Bence iyi iş de çıkarıyor. Kriptopara da zaten reklam almak yerine 48 saatlik deneme yaptığını artık kaldırıldığını, yapılmadığını açıklamış.Tabii açıklamayı bu işe  girişirken yapsaymış daha iyi olurmuş.

Ne güzel değil mi üstümüzde deneme yanılma yapmaları. Deneme için hostunda ayrı bir site açarsın orada denersin ve ziyaretçilere bilgi verirsin. İnsanlar ne kadar tuhaflaşmaya başladı hayret ediyorum deneme yanılma yap kafamıza sık istersen.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
October 03, 2017, 11:12:11 AM

Bu daha hicbirsey adamlar islemcinin %20sini kullanip bunu frketmedende yapiyorlar hatta gecen redditte bu bch mining yapan unknown minelarin bunlar olabileceginden bahsedildi falan.
koinli
Full Member

Activity: 350

View Profile
October 05, 2017, 11:07:17 PM

bu çok ayıp bir şey, siteye manuel ayar koymaları lazım, kabul ediyor musunuz? diye
katsube
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
October 06, 2017, 12:16:56 AM

Nasıl oluyor bu iş yahu. İnternet artık resmen nazi kampına döndü. Bilgisayarlar, işlemciler, ramlar resmen birer işçi... Hiç haberin dahi olmadan nasıl bu kadar müdahele edip yönlendirebiliyorlar insanları.. Torrentti bir nebze anlarım ama saçma sapan bir web sitesine girdim diye cihazım üzerinden adamlar çatır çatır madencilik yapıyorlar ha... Akıl alır gibi değil...
Discovery06
Full Member

Activity: 424

View Profile
October 06, 2017, 01:07:57 PM

Geçen torrentten bir film indirmiştim ondan sonra pc bir tuhaf çalışmaya başladı laptop i7 ve 12 gb ram li iyi bir alet ancak sadece mozilla ile haber okurken bile cpu kullanımı ve ram kullanımı %100 den aşağı hiç düşmüyordu.Oyun oynarken bile ara ara çalışan fanlar hiç durmadan çalıyor klavyenin tuşları bile aşırı ısınıyordu.kasper felan herşey yüklüydü virüste yok ama pc donmaktan kullanılamaz hale geldi bende yeniden yükledim şimdi %1-2 leri geçmiyor.Anladım ki bizim laptopu kendi serverlerine bağlamışlar ve bedava kullaıyorlar.
Bilgisayarınız cpu ve ram kullanımı çok yüksekse sizde de aynı dert vardır demek oluyor..Avirüs proğramları bu işi görmüyor malaesef..Bana torrentten geçti yabancı torrent sitelerinden download yapmamanızı öneririm.

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
slypriest
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
October 06, 2017, 06:40:41 PM

Adguard, uBlock gibi eklentiler şu an onu engelliyor kurmanızda fayda olabilir
bitpazari
Hero Member

View Profile
October 07, 2017, 09:30:05 PM

Nasıl engelliyor ayar falan yok mu? Az önce yazilir.com sitesine girdim cpu deli gibi çoştu %100 çalışıyor bilgisayar donuyor. Dediğiniz eklentileri yükledim ancak fayda etmedi buna kalıcı bir çözüm bulmak gerekiyor yakında her girdiğimiz site bu şekil işlemcimizi bizden habersiz kullanacak bu gidişle. Nasıl bir ülke olduk arkadaş ne hak ne hukuk hiçbir şey tanımaz olduk beddua almak çok mu hoşlarına gidiyor anlamıyorum. İnsan biraz insaflı olur %50 sini kullanır bilgisayar zaten donuyor kim girer yani tekrar aynı sitelere. CPU %10 olsun artık şüpheleniyorum. Sadece mining mi yapıyorlar yoksa başka amaç var mı işin içinde bilgilerimizi de çalarlar yakında.

Tamam şimdi oldu, bu sitedeki reklamları engelle dedikten sonra halletti.
CarolineWeishaupt
Member
**

View Profile
October 07, 2017, 09:43:08 PM

Nasıl engelliyor ayar falan yok mu? Az önce yazilir.com sitesine girdim cpu deli gibi çoştu %100 çalışıyor bilgisayar donuyor. Dediğiniz eklentileri yükledim ancak fayda etmedi buna kalıcı bir çözüm bulmak gerekiyor yakında her girdiğimiz site bu şekil işlemcimizi bizden habersiz kullanacak bu gidişle. Nasıl bir ülke olduk arkadaş ne hak ne hukuk hiçbir şey tanımaz olduk beddua almak çok mu hoşlarına gidiyor anlamıyorum. İnsan biraz insaflı olur %50 sini kullanır bilgisayar zaten donuyor kim girer yani tekrar aynı sitelere. CPU %10 olsun artık şüpheleniyorum. Sadece mining mi yapıyorlar yoksa başka amaç var mı işin içinde bilgilerimizi de çalarlar yakında.

Tamam şimdi oldu, bu sitedeki reklamları engelle dedikten sonra halletti.

Bunu yabancılarda yapıyor onlar stop butonu koymus örnek site atarım altta isterseniz kapatabiliyonuz. Ama bu millet afedersin ortada durumları %100 demek işlemciyi çıkartıp duvara atmakla aynı demek
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 08, 2017, 05:16:58 AM

Arkadaşlar bende aynı sorunu bazı sitelerde yaşıyorum. Bana aslında mantıklı gelmiyor. CPU' yu tarayıcı üzerinden kullanabilmek için JS gerekiyor ama bu bu kadar kolay mıdır bilemiyorum. Kullanıcı onayı gerektirecek bir işlem gibi görünüyor benim gözüme yoksa herhangi bir dosya indirme işlemi olmadan nasıl yapılabilir ki?

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
Red John
Full Member

Activity: 163

View Profile
October 08, 2017, 07:58:26 AM

Bir arkadaşın dediğine göre dizipub da da varmış. Ayrıca sadece girdiğiniz sitelere değil yüklediğiniz programalra da dikkat edin.
Mesela Mammon diye bir bitcoin fiyat takibi programı var, denk gelirseniz sakın indirmeyin yüklüyse de hemen silin. İçinde miner var deli gibi CPU'nuzu kulanıyor
CarolineWeishaupt
Member
**

View Profile
October 08, 2017, 11:54:03 AM

Bende sitemde yapıyorum gerçekden güzel getirisi var oturdugun yerden. Zaten sitesi olupda bu işe girmeyen enayi demektir. Film siteleri işi çözer yakında o zaman film izleyenlerin vay haline gerçekden pcyi çökertiyor.
bitpazari
Hero Member

View Profile
October 08, 2017, 12:13:46 PM

Bende sitemde yapıyorum gerçekden güzel getirisi var oturdugun yerden. Zaten sitesi olupda bu işe girmeyen enayi demektir. Film siteleri işi çözer yakında o zaman film izleyenlerin vay haline gerçekden pcyi çökertiyor.

Şikayet edilirse siteniz yasaklanabilir hem Türkiye'den girişlere engel getirilebilir hem de google tedbir amaçlı arama motorundan dizinleri silebilir. İlla olur demiyorum aklınızda olsun güzel bir siteniz varsa emeklerinize yazık edersiniz ileri de kesinlikle belli tedbirler olacaktır her girdiğimiz sitenin böyle bir uygulama çalıştırdığını düşün üstelik izinsiz bir şekilde google sessiz kalmaz. Sen de bir kullanıcısın sonuçta girdiğin sitelerin hepsin de böyle bir şey olsun ister misin? Ne olursa olsun izinsiz bilgisayarı kullanmış olursunuz ve hit kaybı yaşayabilirsiniz getirisi olacaktır ancak kullanıcılarda aptal değil bu siteler çoğaldıkça kullanıcılarda bilinçlenecek ve böyle siteleri kullanmama yoluna gideceklerdir. Kısa vadede kar edeyim dersen bak o olur bir şeyler kazanırsın ama uzun soluklu olmaz. Bir de bu iş daha da çirkinleşebilir sen eklediğin kodların içeriğini biliyor musun botnet saldırısı olarak bilgisayarlar mining adı altında kullanılmaya başlanırsa bir gün evinize mahkeme kağıdı gelebilir dikkat edin.
themystick
Full Member

Activity: 182

eHarvestHub

View Profile
October 08, 2017, 04:14:24 PM

vay anasını. Artık bu sektörün de cılkı çıkmaya başladı. Bu nasıl bir iş arkadaş? Cidden çok şaşırdım şuan. Herkes dolandırıcı olmuş anasını satayım bizde izin veriyoruz mal gibi

Red John
Full Member

Activity: 163

View Profile
October 08, 2017, 07:38:42 PM

Hiç de utanmıyor söylerken bir de üstüne savunuyor
Halmater
Hero Member

Merit: 630

View Profile
October 08, 2017, 08:15:02 PM

bu kriptoparanın zaten sitesine gidenlerin çoğunluğu bitcointalktaki linklerden gidiyor. buna rağmen böyle bişey yaptıysa gerçekten ayıp etmiş.bi daha sitesine uğramam.
savasay
Member
**

Activity: 61

View Profile
October 08, 2017, 09:08:47 PM

Millet yolun bulmuş, valla helal olsun ne diyim. İnsanlar her şeyin bir şeytanlığını buluyor... Bi biz olamadık şöyle insan...
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
October 08, 2017, 09:31:32 PM

büyük ihtimal http://dizimag4.co/ da var.
dün bir bölümü izlemeye başladım ama fan sesi nedeniyle diziye konsantre olamadım
hckdeface
Full Member

Merit: 102

View Profile
October 09, 2017, 12:07:05 PM

birçok dizi film sitesinde var bu chorme eklentisi var ordan yapıyolar diye biliyorum. benim de aklıma geldi aslıda 10 numara bir iş güzel bir film sitesi aç Smiley 1 2 film vizyondan sonra hemen sinema çekimini bul at ohh Smiley
sosaco
Jr. Member
*

View Profile
October 09, 2017, 12:58:13 PM

büyük ihtimal http://dizimag4.co/ da var.
dün bir bölümü izlemeye başladım ama fan sesi nedeniyle diziye konsantre olamadım

Bu sitede yok, kaynak kodlarda göremedim. Ama her yerinden flash reklam fışkırıyor. O nedenle pc'nizi yormuştur.
CarolineWeishaupt
Member
**

View Profile
October 09, 2017, 01:56:47 PM

Şikayet edilirse siteniz yasaklanabilir hem Türkiye'den girişlere engel getirilebilir hem de google tedbir amaçlı arama motorundan dizinleri silebilir. İlla olur demiyorum aklınızda olsun güzel bir siteniz varsa emeklerinize yazık edersiniz ileri de kesinlikle belli tedbirler olacaktır her girdiğimiz sitenin böyle bir uygulama çalıştırdığını düşün üstelik izinsiz bir şekilde google sessiz kalmaz. Sen de bir kullanıcısın sonuçta girdiğin sitelerin hepsin de böyle bir şey olsun ister misin? Ne olursa olsun izinsiz bilgisayarı kullanmış olursunuz ve hit kaybı yaşayabilirsiniz getirisi olacaktır ancak kullanıcılarda aptal değil bu siteler çoğaldıkça kullanıcılarda bilinçlenecek ve böyle siteleri kullanmama yoluna gideceklerdir. Kısa vadede kar edeyim dersen bak o olur bir şeyler kazanırsın ama uzun soluklu olmaz. Bir de bu iş daha da çirkinleşebilir sen eklediğin kodların içeriğini biliyor musun botnet saldırısı olarak bilgisayarlar mining adı altında kullanılmaya başlanırsa bir gün evinize mahkeme kağıdı gelebilir dikkat edin.

host domain yurd dısı lokasyonlu zaten webmaster oldugumuz için kodları şifreliyoruz değil kullanıcı googlin bulması bile zor misal coinhive kodunu şifledik kod şöyle gözüküyor xbmy6dhnvmcxmdjwh6 bunun gibi bunu binlerce kod üzerinden bulması bir kullanıcının rahat 1 ayı alır umarım anlatabilmişimdir.
Mimar
Sr. Member

Activity: 288

View Profile
October 09, 2017, 03:21:12 PM

Adblocker kullanıyorsanız bunların hepsini iptal ediyor diye biliyorum reklamları engellerken bu tarz cpu yu yoran ek durumlarıda engelliyor
Coffee06
Full Member

Activity: 224

View Profile
October 10, 2017, 07:43:23 AM

Millet nerden ne şekilde bitcoin kazanacağını şaşırmış durumda.
DeepOcean21
Full Member

View Profile
October 10, 2017, 10:25:39 AM

Yuh ya benim bilgisayarımın cpusunu bir site kullanıyor. Nasıl becerebiliyor bunu
bitpazari
Hero Member

View Profile
October 10, 2017, 10:29:33 AM

Adblocker eklentisini kurdum dediğiniz gibi engelliyor cpu normal kullanım dışına çıkmıyor zaten intertenteki çoğu kişi bu eklentiyi reklamları engellemek için kullanıyor bende önceden yüklemişsem kullanıyorum yoksa unutuyorum fazla rahatsız olmuyorum reklamlardan.
srmecdes
Full Member

Activity: 266
Merit: 108

View Profile
October 10, 2017, 10:36:39 AM

Valla metodu düşünen arkadaşlar yaratıcıymış. Cpu nun gücünü %50 kullanarak yapıyorlarsa helal olsun Smiley
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
October 10, 2017, 10:50:48 AM

Inanilmaz derecede meshur olmaya baslayan bir yontem. Adsense sonrasi eriyen faucet camiasi yeniden canlanacak gibi gorunuyor. Sonucta kendilerine yeni bir gelir kapisi yarattilar. Ekonomi teorileri genelde dogru cikiyor. Isin ilginc tarafi bunu sadece faucet siteleri degil bazi blog ve kripto haber siteleri de yapiyor. Yaratici bir fikir oldugunu kabul etmek gerekiyor tabi Smiley Bitcoin gold ciktiktan sonra daha da populerlesecegeni ve bu olayin Bitcoin gold uzerinden devam edecegine eminim.

nalpagutt
Sr. Member

Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
October 10, 2017, 07:40:44 PM

Valla bu yöntemi ögrendikten sonra faucet sitesi kurmayı düşünmedim değil . Araştırma halindeyim .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
lowcost
Full Member

Activity: 171

View Profile WWW
October 11, 2017, 02:17:57 PM

uzun vadeli olmayacak bir iş. antivirüs programlarına eminim bu yönde bir güncelleme gelecektir. Bunu yapanlar kendi ayaklarına sıkıyor. başta yapılır ama zamanla kullanıcıları kaçırtır. Hiç de ahlaklı bir olay değil.

Mr|Creativ4
Member
**

Activity: 106
Merit: 11

IPV6 Proxy | AWS Account

View Profile
October 11, 2017, 05:59:44 PM

Binevi gizli web mining,
gerçekten çok dikkatli olmak gerekli bir onedio veya webtekno %60 seviyesinde tutacak şekilde yapsa sırf ordan köşeyi dönerler Cheesy

IPV6 Proxy | AWS Account (for rent pm)
CarolineWeishaupt
Member
**

View Profile
October 11, 2017, 07:11:32 PM

bu bitcoin borsası reklam servislerini bile bitirir adsense hikaye olur 3-4 tane reklam yerleştirip 100k hite 100 tl alıyorsa adam. Aynı %30 -50 yapsa 100k hite min 300 tl alır en kötüsü
ahselvi
Jr. Member
*

Activity: 59

View Profile
October 11, 2017, 08:01:34 PM

Aylar önce bir arkadaşım fikir olarak söylemişti bunu.Belki duydu bilmiyorum ama olmayacak birşey değil. Ama okadar da basit değil diye düşünüyorum.
CarolineWeishaupt
Member
**

View Profile
October 11, 2017, 08:33:07 PM

Aylar önce bir arkadaşım fikir olarak söylemişti bunu.Belki duydu bilmiyorum ama olmayacak birşey değil. Ama okadar da basit değil diye düşünüyorum.

Çok basit coinhive giriyon kodu alıyon mining baslıyor 2dk sürüyor hiç bilgisi olmayanlar bile yapıyor.
Fyilmaz
Newbie
*

View Profile
October 11, 2017, 08:55:37 PM

1 gün önceye kadar girdiğim bir sitede hangisi bilmiyorum adam öyle bir virüs yapmışki airdropa katılmak için ether wallet adresi kopyalıyorum yapıştırdığım yerde başka bir adres çıkıyor .. Akıllıca hoşuma gitti
ahselvi
Jr. Member
*

Activity: 59

View Profile
October 11, 2017, 08:56:36 PM

Çok basit coinhive giriyon kodu alıyon mining baslıyor 2dk sürüyor hiç bilgisi olmayanlar bile yapıyor.

vay bukadar basitmiş gerçekten. Gerçi hangi site bunun için kurban edilir tartışma konusu. Bilgi için teşekkür ederim.
ali.belmando
Newbie
*

Activity: 101

View Profile
October 11, 2017, 09:02:02 PM

Bu cpu mining olayına son zamanlarda bir çok site de denk gelmeye başladım. Çok kolay bir çözümü var. Adblock normal reklamları engelliyor ama cpu mining i standart filtreler ile engellemiyor. Adblock à tıklayıp filtrelerinin içerisinden "NOCOIN" filtresini adblock a eklerseniz mining duruyor. Ublock origin kullananlarda yapabilir açıkçası hepsi ile olur.  Tavsiye ederim. Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum yakalayamadığı site olmadı.

Ayrıca bazı sitelerde  yavaş yavaş bu cpu mining i sitelerinden kaldırmaya başladılar sanırım şikayet çok oluyor. Ama yeni keşfeden sitelerde hemen ekliyor.

Tavsiyem ekleyin "NOCOIN" eklentisini keyfinize bakın.
mkl59
Member
**

Activity: 115

View Profile
October 14, 2017, 08:42:54 AM

Ben o sitenin sahibi olan arkadaşlara özellikle Bayblade beyfendiye hiç güvenmemiştim zaten ki WhatsApp eski grubunda herkesi küçümseyerek ve mining ile ilgili sorulan sorulara şiddetli, öfkeli bir biçimde git forumdan bak git internetten araştır git foruma konu aç gibi cevapları verdiklerini gördüğümde anlamıştım üçkağıtı.
punqpunq
Member
**

Activity: 98

View Profile
October 14, 2017, 09:48:21 AM

Uyarmadan yapılan cpu mining etik değil, en azından sorsunlar giren kişiye. Adam belki siteden faydalandı, bağış yapmak istiyor ve bunu cpu'sunu biraz kullandırtarak yapabilir Smiley
firestarter7
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
October 18, 2017, 03:28:35 AM

adblocker kullanıyorsanız uyarı ekranı çıkıyor, bu site sizin işlemcinizi kullanarak mining yapmak istiyor diye
BurakXel
Member
**

Activity: 238
Merit: 30

View Profile
October 18, 2017, 07:25:47 AM

bunun ne gibi sıkıntıları olabilir, bilgisayarı yıpratır mesela bunun dışında bir zararı olurmu bilgisayara bazı film siteleri çok kasıyor ordan anlıyorum bazen mining yaptığını.
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
October 18, 2017, 01:08:29 PM

Adamlar her seferinde yeni bir yöntemle insanları şaşırtmayı başarıyorlar. Dünya milletin birbirini yolması veya sırtından çıkar sağlaması üzerine kurulu zaten.
yidemir
Newbie
*

Activity: 8

View Profile WWW
October 19, 2017, 11:19:28 AM

JavaScript ile yapılıyor. Ama bunları engellemek mümkün. Chrome kullanıcıları miner blocker extension diye aratsın Google'da, JavaScript kullanarak, tarayıcı aracılığıyla mining için kullanılmayı önleyebilirler.

Diğer tarayıcılar için de miner block vs. diye aratınca genişletmeler/uzantılar çıkar.
integrap
Member
**

View Profile
October 20, 2017, 09:54:57 PM

Aslında akıllıca bir proje. Çoğu kişiye sorulduğunda kabul etmiyor böyle bir şeyi ama bazı sitelerde bulunan bezdirici reklamların yerini alması daha akıllıca olur. Bekleyip göreceğiz belki de bir sene sonra oldukça yaygın bir sistem haline gelecek.

kgungor
Newbie
*

View Profile
November 07, 2017, 12:24:31 PM

Ben katılmıyorum. Bu olay insnaların gözünde bitkoinin yeni toparladığı imajı iyice kotuye götürecktir.
fazlioz
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
November 07, 2017, 01:22:38 PM

JavaScript ile yapılıyor. Ama bunları engellemek mümkün. Chrome kullanıcıları miner blocker extension diye aratsın Google'da, JavaScript kullanarak, tarayıcı aracılığıyla mining için kullanılmayı önleyebilirler.

Diğer tarayıcılar için de miner block vs. diye aratınca genişletmeler/uzantılar çıkar.
Firefox içinde bir şey var mı kullandığınız?
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
November 08, 2017, 07:52:29 AM

Test etmedim ama adamlar adblocker'a takılmayan versiyon diye de ürün koymuşlar.

Non-Adblocked Version

AuthedMine - A version of our miner that is not blocked by adblockers but requires an explicit opt-in from the end-user.
ethereumcu
Full Member

Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
November 08, 2017, 08:25:00 AM

Çok sıkıntı bir şey bu insanların işlemci güçleriyle bir çok alt coin kazıyorlar, boşuna başkasının hakkını yemiş oluyorlar, kimi site uyarılar koyuyor sitemize yardımcı olmak için vs. gibi. ama kimisi hiç haber vermeden alttan alta yapıyor.

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322

View Profile
November 08, 2017, 08:58:08 AM

5 günde 100 GB AKK si bitmiş ilk defa böyle olmuştu şaşırmıştım demekki bundan kaynaklı olabilir.
SRKNGL
Member
**

Activity: 476

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
November 08, 2017, 11:02:07 AM

Bildiğin hırsızlık bu başka birşey değil

gecelerinyargici
Member
**

Merit: 12

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
November 08, 2017, 12:14:20 PM

arka planda browser mining yapan siteler var  , izinlere dikkat etmek gerek

lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
November 09, 2017, 12:29:07 AM

5 günde 100 GB AKK si bitmiş ilk defa böyle olmuştu şaşırmıştım demekki bundan kaynaklı olabilir.

yok onunla hiç alakası yok. bu işlem için çok az veri alışverişi kullanır. internet bağlantınızı sömürmez. sadece bilgisayarın işlemci gücünü ve elektrik tüketimini arttırır.

lulumiya
Full Member

View Profile
November 09, 2017, 01:07:50 AM
Last edit: November 09, 2017, 01:18:57 AM by lulumiya

olayın etik olup olmamasını geçtim hadi, şöyle bir hesap yaptım bunu niye yapıyorlar diye xmr olarak günde 1 pc sürekli açık kalsa 0.10 cent dolar bile getirmiyor. web üzerinden yaptırdığı için zaten tam verimli mining edemiyor. ki giren bir kişi bi sitede bi kaç saatten fazla durmaz.

on binlerce aktif kullancısı olması lazım ki az çok bir şey kazandırsın. deli saçması bir şeymiş anlamsız.

lulumiya
Full Member

View Profile
November 09, 2017, 11:19:29 AM

vay vay olaya bakın; 450bin üyesi olan UFC maçlarını veren resmi web sitesi bile bu java kodu gömmüş sitesine gizlice mining yaptırmış;

https://www.financemagnates.com/cryptocurrency/news/ufc-accused-secretly-mining-cryptocurrency-viewers-devices/

Kuzan
Member
**

View Profile
November 09, 2017, 07:51:40 PM

Bende bazı film sitelerinde dizüstü bilgisayarımın fanının hızlandığını fark etmiştim sanırım bu olabilir Cheesy
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
November 09, 2017, 09:16:41 PM

bilgisayarım çok çekirdekli ve sıvı soğutma var kastığını bile hissetmiyorum ama cpu-z gibi programlar ile bakarsam farkediyorum aslında reklamsız ve kaliteli hizmet veren siteler yapmasını doğru buluyorum (abartmadıkları sürece).
Ama her yerde reklam ve vasat bir içerik varsa hemen o siteyi terk ederim.
Çok güzel fikir arkadaşımın sitesi var bu öneriyi ona 1 ay kadar önce söyledim sitenin tamamında yapmayalım sadece bir kısmında yapalım dedim kabul etti, şu an araştırma sürecinde sitede aktif 60k üye var site gideri gelirinden fazla ve reklam almadan hizmet ediyor.Bende böyle şeyler güzel olabilir sitede anket yaptık başa baş gidiyor evet ve hayır.

Aslında google bunu bir yapacak hayal edemiyorum sonrasını Cheesy
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308

View Profile
November 09, 2017, 09:49:51 PM

Kafamı rahata erdirince planladigim bir projeydi adamlar yapmış türevleri de artabilir
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
November 09, 2017, 10:16:47 PM

Geçenlerde googledan dizipuba girecekken  açıklama kısmında wallet gibi bir adres yazıyordu. Başta fark etmedim ama şimdi burayı görünce aklıma geldi. Dizipub da mining yapıyor olabilir.
Kuzan
Member
**

View Profile
November 10, 2017, 04:02:48 PM

Geçenlerde googledan dizipuba girecekken  açıklama kısmında wallet gibi bir adres yazıyordu. Başta fark etmedim ama şimdi burayı görünce aklıma geldi. Dizipub da mining yapıyor olabilir.

Film ve dizi sitelerinin çoğunda mevcut sanırım.
Neverminds17
Full Member

Activity: 192

View Profile
November 10, 2017, 04:04:51 PM

Evet, geçen gün bir film sitesinde bunu farkettim ve mobilden girdiğim anda telefonum hem kasıyor hem de şarjı hızlıca bitiyordu. Bu mining olayının mobil işlemcilere etki etmesi çok kötü olmuş, resmen şarj telefonu bozacak kadar hızlı bir şekilde akıyor dikkatli olmakta fayda var.
oguzhangazi
Member
**

View Profile
November 10, 2017, 09:15:57 PM

CPU yanında kullanılan elektriği de unutmamak gerek . PC sarzi 2 saat gidiyorsa bu şekilde çok daha hızlı bitebiliyor
muteahhit
Member
**

Merit: 20

View Profile
November 11, 2017, 01:17:25 PM

Bilgisayarimda VPN yok DNS ayarları otomatik herhangi bir program yok bunlara benzeyen. ama geçen gün  YouTube'dan video izlerken saçma sapan Almanca reklamlar çıkmaya başladı  onu da geçtim önceden wikiye giremiyordum rahat rahat girmeye başladım. Ne oluyor bu bilgisayara derken kapatıp tekrar açtım reklamlar Türkçeye döndü Wikipedia yine yasaklandı.
 Çözemedim hala bu işi
moontimeomg
Jr. Member
*

Activity: 33
Merit: 1

View Profile
November 11, 2017, 02:24:23 PM

Bende bir ara ytpara.com sitesini takip ediyordum hatta forumu acik birakiyordum, pc aldim alali belki elektrik kesintisi disinda hep acik. Son gunlerde kasmaya basladi, sonra da biri konu acti forumda cpu mining oldugunu yakaladi ve konu apar topar kapandi, o gunden beri de ugramiyorum o siteye. Bu forumda da oradan cok sayida kisi var bildigim kadari ile nickinden tanidigim.
signs587
Newbie
*

Activity: 47

View Profile
November 11, 2017, 03:54:17 PM

Macbooklarda da mümkün mü bu? Yoksa sadece pc ler için mi geçerli? benim de macbook airimde geçen gün avast taramasında bi coin sitesininin html sini gördümi. Şüphelendim.
koin_34
Full Member

Activity: 392

View Profile
November 11, 2017, 08:49:19 PM

Bu cpu mining işleri çok zor değil mi, çünkü cpu ile kazılan coinlerin zorluk seviyesi zirvelerde. yani adam site açacak taş çatlasın 1000 tane cpu yu kullanacak, bu 1000 cpu nun hash gücü gene çok düşük. yani ayda 50 dolar-100 dolar kazanmak için sadık kullanıcılarından oluyorlar haberleri yok insanların.
JJRousseau
Member
**

Activity: 114

View Profile
November 11, 2017, 09:11:30 PM

İlk defa böyle birşey duyuyorum gerçekten ilginç hiç başına gelen birisi var mı acaba?
btcwav
Full Member

Activity: 210

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile WWW
November 12, 2017, 05:05:12 AM

Ya böyle saçmalık olur mu zaten sitelerde gir çık yani bi tek bu Bitcointalk'ta biraz vakit geçiriyoruz. Bizim i3 cpu'dan mining yapsa ne kazanacak bu köylü kurnazlığı. Böyle siteleri tespit edip herkese yaymak lazım kimse girmesin.

Kuzan
Member
**

View Profile
November 12, 2017, 10:25:38 AM

Macbooklarda da mümkün mü bu? Yoksa sadece pc ler için mi geçerli? benim de macbook airimde geçen gün avast taramasında bi coin sitesininin html sini gördümi. Şüphelendim.

Mac de değişen bir şey olmaz maalesef onda da mümkün.
fatihaksan
Newbie
*

View Profile
November 13, 2017, 12:17:19 PM

Buzzfeed'de reklamlar yerine bunu kullanabileceklerini açıklamıştı
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
November 13, 2017, 01:06:25 PM

Günlük 1.000 falan değil büyük sitesi olanlar için güzel kazanç olabilir.
100k hitli sitesi varsa adamın, kullanıcıyı kaçırma pahasına yapıyor olabilir.
Zaten 100k hitli siten var bunlarla mı uğraşıyorsun deyyus diyebilirsiniz ama belli ki değecek kadar kazandırıyor.
osmanismet
Full Member

Hakuna Matata

View Profile
November 13, 2017, 06:26:04 PM

Browser Extensions kullanarak engellenebilir.

Mining blocker olarak Mozilla'da var.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/miningblocker/
bitpazari
Hero Member

View Profile
November 15, 2017, 07:33:51 PM

Giderek yaygınlaşıyor neredeyse her gün karşılaşmaya başladım. Az önce de virüs programı uyarı verdi siteyi engelledi, tarayıcıya virüs bulaştırarak sadece siteye girildiğinde değil her zaman çalıştırmak için böyle virüsler yaygınlaşabilir dikkatli olmak lazım. Mining yapsam ben yaparım kendim bilgisayara kıyamıyorum başkasına neden yaptırayım. Eğer geç fark edersem bir site bilgisayarımı kötü emellerine alet ederse hemen gerekli yerlere başvuru yapacağım yasal yollardan hakkımı arayacağım. Ayrıca bir liste yapalım belki emin olamayan bilmeyen kişilere yardım amaçlı olur, isteyen kişiler listeyi kontrol ederler. Böylelikle böyle siteleri de ifşa etmiş oluruz daha fazla yayılmasını bir nebze engellemiş oluruz. Listeden silmek olmasın işte dün yapmıştı bugün kaldırmış gibi şeyler olamaz listeye bir kere giren kalıcı olarak durmalı. Para kazanırım gözüyle bakın siz, yarın mahkemeye çıkarırlar siciliniz bozulur o zaman görürüz. Botnet saldırısı yapılıyorsa hapis cezası bile alırsınız.
gunmunj
Member
**

View Profile
November 23, 2017, 12:26:36 PM

ilk zamanlarda virüsler donanım arızası vermek üzere programlanmışlardı. sonraki nesilde ise trojan türleri çıktı ve veri çalma popüler oldu. şimdilerde ise karşı tarafın cihazlarını kullanmak suretiyle kişinin kendisine kazanç sağlama noktasına ulaştı. bakalım devamı ne olacak
bitpazari
Hero Member

View Profile
November 23, 2017, 12:41:01 PM

Avast engelliyor bu virüslere geçit vermiyor. Bir kere girdiğim de uyarıyla karşılaştığım sitelere tekrar giriş yapmıyorum.

Böyle rezil yazılarda varmış maalesef.
http://www.hurriyet.com.tr/coinhive-nedir-nasil-mining-yapilir-40622901

"İşin bir diğer güzel yanı ise sadık ziyaretçi olarak adlandırabileceğimiz kişilerin, tıklamadıkları reklamlar yerine biraz daha CPU yükü ile favori sitelerine katkı sağlamak konusunda duyacakları mutluluk. Bu nokta favori sitenizin bir sekmede açık olması yeter de artar bile."

Bak sen mutluluk duyacakmışız kendi sitelerine eklesinler neden eklemiyorlar, bakalım mutlu olan çıkar mı.

massacrewin
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
November 23, 2017, 08:13:11 PM

Yasal olmamakla birlikte kullanan site sayısı oldukça fazla. Bu konular hakkında bilgisi olmayan insanların o sitelerde saatlerce dolaşmasına ne demeli peki? Insanları uyarmak gerekiyor. Çok şükür bunları engellemenin bir yolu var. Roll Eyes
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
November 23, 2017, 10:04:56 PM

Ahlaksızlık da son nokta. İnsanlar geldiğinde uyar ve kendilerinden onay al. o zaman tamam. Ama kimseye birşey söylemeden kafana göre bunu yapmak nasıl bir cesarettir. Yazık beş kuruş için her şeyi satmaya hazır olmak...

Compact_Racer_729
Full Member

Merit: 106

★777Coin.com★ Fun BTC Casino!

View Profile
November 23, 2017, 11:00:50 PM

Bu sitelerin düzenli sıralı tam listesi mevcut mudur?

bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
November 24, 2017, 03:03:34 AM

Habersiz cpu mining yine masum kalıyor, direkt bilgisayara virüs olarak girenler var arkaplanda disk kullanıyor.
drenaj27
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
November 26, 2017, 03:45:13 AM

Bu işin sonu nereye varacak. Teknoloji evimizin her yerinde.  Huh
Honte
Member
**

View Profile
December 09, 2017, 05:27:10 AM

Zaman zaman ister istemez bu sitelere maruz kalabiliyoruz. Zaten Cpu'ya fazla yüklenme olduğunda makine fan ve sıcaklık ile uyarısını veriyor.😊😊Ne kadar dikkat etsekte maalesef bu bir gerçek 😏😏
Osmanli42 (OP)
Sr. Member

View Profile
December 09, 2017, 10:13:51 AM

Bende bir ara ytpara.com sitesini takip ediyordum hatta forumu acik birakiyordum, pc aldim alali belki elektrik kesintisi disinda hep acik. Son gunlerde kasmaya basladi, sonra da biri konu acti forumda cpu mining oldugunu yakaladi ve konu apar topar kapandi, o gunden beri de ugramiyorum o siteye. Bu forumda da oradan cok sayida kisi var bildigim kadari ile nickinden tanidigim.
Birarada p.. siteleri indexliyorlardı sitede şerefsizler. Yönetimde 1-2 kışı dışında alayı çakal onların. Bak bunu duymamıştım ben.

Algun34
Newbie
*

Activity: 9

View Profile
December 09, 2017, 11:58:37 AM

vay be neler oluyormus neler. paylaşım için tşkler.
mami2121
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
December 13, 2017, 09:43:49 AM

Bugün teknoloji öyle bir yerdeki,  internette dolandırma olasılığı çok fazla dikkatli olmakta fayda var.
tuzlu
Jr. Member
*

Activity: 58

View Profile
December 14, 2017, 08:46:22 AM

adblock tarzı bu işlemlerin de önüne geçen eklenti yok mudur acaba?

MIDEX ● BLOCKCHAIN BASED FINANCIAL PLATFORM (https://ico.midex.com/) ●
▬ with Licensed Exchange approved (https://ico.midex.com/) by Swiss Bankers and Lawyers ▬ (https://ico.midex.com/)
# WEB (https://ico.midex.com/) ● ANN + Bounty (https://bitcointalk.org/index.php?topic=271458Cool ● Telegram (https://t.me/midexinfo_en) ● Facebook (https://www.facebook.com/midexinfo/) ● Twitter (https://twitter.com/MidexInfo) ● Blog (https://www.reddit.com/user/Midex_Official/) # GET TOKENS #
Osmanli42 (OP)
Sr. Member

View Profile
January 25, 2018, 07:17:21 PM

adblock tarzı bu işlemlerin de önüne geçen eklenti yok mudur acaba?
Adblockta böyle bir eklenti var diye biliyorum. PC lerdeki antivirüslerde uyarı veriyor diye biliyorum. Dikkat edin enson r.on denen site bile eklemiş forumlarına Cheesy

berkayilmaz
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
June 25, 2018, 03:01:58 PM

dizimagı hala tercih eden varsa, akılları yoktur. diziredten izliyorum ben efsane site

yabancı dizi izle
chaskes
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
June 25, 2018, 03:55:03 PM

Adamlar ne kadar zeki , inanılmaz Cheesy
LithiumCycle
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
June 25, 2018, 06:43:41 PM

vay arkadaş. Bu forum ufkumu genişletiyor. kendi ekmeğimin peşinde koşarken dolandırıcı mı olacağım acaba Cheesy
realpseudozach
Full Member

Activity: 170
Merit: 108

View Profile WWW
June 26, 2018, 04:49:01 PM

habersiz yapanları bilmem ama biz sırf bu iş için tamamen dürüst bir yaklaşımla websitesi kurduk. Bilim videoları izleyin o sırada da isterseniz miner'i aktive edin içerik üretenler cüzi miktarda para kazansın biz de parayı aktaralım dedik ama kullanan olmadı.
biz yine düzgün projeler üretip, değer katmaya çalışmaya devam. bişey olacağından değil de...
link: https://kazmakurek.com/

petrichor
Member
**

Activity: 406

View Profile
June 26, 2018, 06:10:56 PM

Bir anda fan sesinin coşmasından anlaşılıyor zaten hangi sitenin ne yaptığı. Kimi siteler de açık açık belirtiliyor bu durum. Etik mi değil mi tartışmasına gelirsek bence etik değil. Önceden sorarak, ziyaretçinin isteğine göre aktifleşen bir yöntemle uygulamaya geçirilirse başka ama direkt CPU mining’e başlaması rahatsız edici.
sanjimor
Newbie
*

View Profile WWW
June 26, 2018, 09:20:52 PM

Dizi film izleme sitelerinde de çok yapılıyor diye duydum operada engelleme var işe yarıyor mu bilmem. Yüksek hit alan sitelerde güzel getiriler olabilir aslında.
vatalay
Newbie
*

View Profile
June 26, 2018, 09:50:02 PM

Arkadas nasil bir sistem , nasil bir zekadir anlamadim gitti , yani her dakika yeni bir sey insan neye onlem alacagina karar veremiyor, Bakalim daha neler ile karsilasacagiz.
felixesteban
Member
**

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
June 27, 2018, 01:21:07 AM

Dizi izleme sitelerinin çoğunda bu olay gerçekleşiyor, Eset antivirüs bu sitelere giriş yapıldığında hemen uyarı veriyor başka virüs programları da muhtemelen uuyarı veriyordur .Çok dikkatli olmak lazım internette gezinirken, ortalık dolandırıcıdan geçilmiyor maalesef.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
rumblesix
Member
**

Merit: 16

View Profile
June 27, 2018, 06:41:26 AM

Aslında bu tip siteleri gören herkes not etse ve tek başlık altında toplansa çok güzel olur. En azından biliriz bu siteleri. İfşa etmiş oluruz.
tonidin
Full Member

Activity: 361

View Profile
June 29, 2018, 06:03:53 PM

Bunu bir çok site de gördüm bazen görev yöneticisini açık bırakıp arada yokluyorum. GPU %94 çıktığını gördüğüm madencilik sitelerine denk geldim. bunun gibi bir çok yer olacak o yüzden dikkatli olmak lazım fark edilir edilmez oradan ayrılmak en mantıklısı olur. Kolay para kazanma işini abartanlar her zaman olacak kolayın da kolayına kaçan mutlaka çıkacak Smiley
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
June 30, 2018, 06:19:24 AM

Ad block tarzı uygulamalar cpu ları engelleyebilir. Online dünya o kadar hızlı ilerliyor ki yeni dolandırıcılık yöntemlerine karşı hazırlıklı olmak çok zorlaşıyor. Yine de gözü dört açmak lazım.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
Riskylisk
Sr. Member

Merit: 257

View Profile
June 30, 2018, 09:23:53 AM

hangi dizi sitelerinde denk geldiniz?yazarsanız bizde girmeyelim. bazen dizilerde inanılmaz takılmalar oluyor. sebebini bazen internetten kaynaklandıgını dusunsemde bazen kıllanmıyorda değilim.
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
June 30, 2018, 10:07:04 AM

Dikkat etmek gerekiyor, benim başıma internet üzerinden dizi izlerken geldi. Film ve dizi sevenlerin daha dikkatli olması lazım.
En güzel korunma yöntemi, kaliteli bir antivirüs programı kullanmak.  Ben Avast kullanıyorum, herkese tavsiye ederim.
alpcaba45
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
June 30, 2018, 03:26:39 PM

son zamanlarda cihazınız olması gerekenden daha düşük performans sergiliyor ve özellikle internette gezinirken bunu yaşıyorsanız, başkaları sırtınızdan para kazanıyor olabilir. Böyle siteleri ifşa eden web adreslerine google ile ulaşabilirsiniz. Adlarını hatırlamıyorum ama bu izinsiz madenciliği engelleyen yazılımlar da mevcut.
triedra
Member
**

Activity: 560

View Profile WWW
June 30, 2018, 06:04:02 PM

arka planda sitelerden cpu mining yapılması baya kolay. geçende denk geldim kodu sitene ekledikten sonra kazım başlıyor. ha tasvip etmiyoruz tabi. bir site gizli mining yaptırıyormuş. ifşasını youtube da koyan oldu. görürseniz siz de aynısını yapın.

pikiditor
Newbie
*

View Profile WWW
July 01, 2018, 06:30:15 AM

baktın sitedeyken pc yavaşlamaya başladı. bir daha girmezsin o siteye. masaüstüne cpu değerlerini gösteren widget eklersin. anormalliklerde kendince önlem alırsın. belki 5 sene önce böyle insanların kendi pc lerinde program ile mining yaparak kazanç elde edecekleri siteler çıkmıştı. nereden nereye gelindi.
SerkanD82
Jr. Member
*

View Profile
July 01, 2018, 02:59:47 PM

Bunu ilk kez duydum kısaca web sitelerine her güren insanın işletim sistemini kullanıyorlar ve mining yapıyorlar binlerce insanın girdiğini düşünürsek bu oldukça çuksek bir hash rate anlamına gelir. Fakat hangi site bunu yapar hangisi yapmaz bende dahil bir çok ibsan bilemezki bunu
TelliKilimci
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
July 01, 2018, 08:30:12 PM

Artık bunu engelleyen browserlar kullanmaktan başka çözüm yolu yok heryerde aç kurt gibi bekliyorlar.
membalik
Newbie
*

Activity: 179

View Profile WWW
July 01, 2018, 08:33:51 PM

Mobilden girirnce de problem oluyor mu?
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630

View Profile WWW
July 02, 2018, 03:55:18 PM

Yillar once bu tur seylerden bahsedilse herkes gulerdi buyuk ihtimalle. Kripto para madenciligi o kadar degisik bir hal aldiki artik sinekten yag cikaracaklar. Size harcattigi enerjiyemi yoksa cihazin zorlanmasinami yanarsin. En guzeli bu tur durumlari engelleyen minik programlar var. Bunlari kullanarak bu cakallardan kurtulabilirsiniz. Ama suda var bozmak yapmaktan daha kolay oldugu icin yine bir yolunu bulurlar.
cagdastmr
Newbie
*

View Profile
July 02, 2018, 04:33:12 PM

İşin gerçekten bu raddeye gelmesi şaşılmayacak gibi değil.. Bakalım daha neler neler göreceğiz..
hadibeabi
Newbie
*

View Profile
July 02, 2018, 04:34:08 PM

Şaşırtıcı adamlar yapmış helal olsun.
pavetjove
Newbie
*

Activity: 118

View Profile
July 03, 2018, 08:51:16 PM

Bazen akıllı telefonlarda bile bu durum yaşanıyor. Henüz videoyu izlemedim ama bunu engelleyecek bir çözüm olmalı mutlaka
agacsizkoala
Member
**

View Profile
July 04, 2018, 10:44:31 AM

habersiz CPU GPU mining gerçekten kötü bir durum insanların bu şekilde emeklerini sömürüyorlar
hearttopicpositived
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
July 04, 2018, 05:47:44 PM

google bunların önüne geçti diye biliyorum farklı platformlarda tanıtılan sitelere giriş yapmadan önce google da aratmakta fayda var
ikinokta
Newbie
*

View Profile
July 05, 2018, 12:09:37 PM

habersiz gpu mining i ben hiç doğru bulmuyorum, ama sitede bir uyarı olsa,  ve deseler ki bağış için o zaman olur
sunistator
Newbie
*

View Profile WWW
July 07, 2018, 11:06:40 AM

işlemcinin maksimum kapasitesini kullanırlarsa dikkat çeker bu. belli yüzdesini aşmayacak şekilde yapmaları gerek. mouse bile oynatamayacak hale getirmezler. ama işlemcinin kastığını takip etmek için de görev yöneticisine bakmak gerek. yani çoğu kişi bunu yapmaz ve farkında olmadan para kazandırıyor.
alihaydar6644
Newbie
*

View Profile WWW
July 07, 2018, 01:10:26 PM

Artık youtube videolarından bile flash aracılığıyla mining yapılabildiği haberi çıktı. Sonrasında engellendi mi bilmiyorum da insan hakkını yemenin hem dini hem vicdani olarak kötü bişey olduğunu bilmeyen sadece paraya odaklanmış kişiler sürekli saldıracak
derinmertmert
Newbie
*

Activity: 72

View Profile
July 07, 2018, 01:58:32 PM

klasik sistem kurarak mining yapmak gitgide daha zorlaşıyor ve karlılık oranları düşüyor. bu durumda bazı kötü niyetli kişiler sizi kullanmak istiyor ve böyle sistemler geliştiriyorlar. hırsız elbet hırsızlık yapacak. önlem almak ise bizim boynumuzun borcu.
malilale
Newbie
*

View Profile
July 07, 2018, 03:41:11 PM

Bu işlemi kesinlikle yapabileceklerini düşünüyorum ancak bu anlara ne kadar para kazandır ? bence pek mantıklı değil , ama sitenin tıklanma site içinde gezinme süreleri de önemli tabi ...
slmnskyt
Newbie
*

View Profile
July 07, 2018, 05:25:39 PM

Bu net haram değil mi çocukken internet kafelerdeki bilgisayarlara bot kurardık, arka planda o bizim charlarımızı kasardı tıpkı onun gibi. Cocuktuk Allah affetsin Smiley
kokhasan
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 07, 2018, 05:58:14 PM

Artık işin tadı kaçmaya başladı. Bilgisayar telefon derken kullanacak cihaz bırakmayacaklar bize. Bu da ayrı  bir sektör olacak yakında yani bunlardan korunma işi

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
ikinokta
Newbie
*

View Profile
July 07, 2018, 11:16:26 PM

BEnce bu sitelere bir bağış alanı gibi bir bölüm yapılsa oralara bağışlar yapılsa çok daha güzel durur
karakan77
Jr. Member
*

Activity: 378

View Profile WWW
July 08, 2018, 08:44:20 AM

Uyarı için teşekkürler daha önce başıma gelmişti epey geç fark edebildim durumu arada bir bilgisayarı kontrol etmek gerekiyor. Kripto para sektöründe yapılan her üç kağıtçılık her hack ve bunun gibi olumsuz hareketler piyasaya güvensizlik olarak yansıyor güvenmeyen insan yatırım yapmaz.

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
hosgoru
Newbie
*

Activity: 69

View Profile WWW
July 08, 2018, 12:33:25 PM

Dikkat etmek lazım bazı tarayıcılar engelliyor onları kullanmak şimdilik en iyi çözüm, Teşekkürler
melihce
Jr. Member
*

Activity: 124

View Profile
July 15, 2018, 08:34:51 PM

bu piyasa hayatımıza daha da girdikce ve güvenlikleri iyi olmadıgı sürece bu ückagıtlar cok olacaktır. dikkatli olmak lazım.
baronofficiall2
Member
**

Activity: 140
Merit: 18

View Profile
July 16, 2018, 02:01:46 PM

minerblock u kurabilirsiniz chrome a böylelikle hangi site miner yaptırıyor rahatlıkla öğrenebilirsiniz, önemli başlık için teşekkürler.
mustafacemil
Newbie
*

View Profile WWW
July 16, 2018, 07:20:03 PM

Arada sırada bilgisayarın çok fazla ısındığını hissediyorum hemen aklıma mining olayı geliyor. O zaman hangi site açıksa çıkıp fan hareketine bakıyorum
concons31
Newbie
*

Activity: 85

View Profile
July 17, 2018, 10:52:33 AM

İlk kez görüyorum , aklımın ucundan bile geçmezdi , teşekkürler kardeşim dikkat edeceğim bundan sonra  Wink
Komorhan
Member
**

Activity: 336

View Profile
July 18, 2018, 07:35:45 AM

Cihazların normalinden daha fazla şarj ve ısınma problemi oluyorsa mining yapıyor olabilir de. Nasıl hangi programlarla bunları yapabiliyorlar ? Bana çok inandırıcı gelmedi ama yine de olsa sasirmam.
C3Sector
Jr. Member
*

Activity: 58

View Profile
July 18, 2018, 07:50:24 AM

tehlikeli bir durum bu aslında .. eğer soğutma sisteminiz kötü ise (ve zaten bir de yaz ayındayız) işlemciniz yanabilir.bunu engellemek için ublock origin tarzı eklentiler kullanabilirsiniz etkilidir.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
July 18, 2018, 01:34:10 PM

Chrome bu tarz siteleri işaretleyip engelliyor bildiğim kadarıyla. Eskiden bu işten çok para kazananlar oldu. Hatta direk sesiz bir virüs ile bilgisayarınızın işlem gücünün belirli bir miktarını kullanan yazılımlar vardı. Hissettirmiyor bile kendini namusuz. BTC 400 liralardayken uğraşanları duymuştum. Çok yüksek miktarlar sözkonusu idi.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
seymen
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
July 18, 2018, 02:55:11 PM

madencilikte sınır tanımamışlar ben hayatımda böyle bir şey ne gördüm nede duydum bu nasıl ustalıktır.....adamlar resmen piyasaya tezgah kurmuşlar pes bu kadrına pesssssss....
Firadi
Jr. Member
*

Activity: 126

View Profile WWW
July 18, 2018, 08:46:21 PM

Geçenlerde Youtube videolarına bile zararlı yazılımların gömülebileceğini duyduktan sonra ben artık vazgeçtim. Diğer siteler neler yapmaz
simgesimge
Newbie
*

Activity: 101

View Profile WWW
July 19, 2018, 08:53:29 PM

Artık öyle bir duruma geldi ki mining yaılması artık doğal tek derdimiz bilgilerimizi çalmasınlar da artık ne yapalım biraz mining yaparsalar yapsınlar düşüncesindeyiz.
koin_34
Full Member

View Profile
July 19, 2018, 11:23:22 PM

şaka maka iyi para kaldırıyorlar hocam, piyasayı da manipüle ediyorlar, yani çok korkunç paralar dönüyor
icimicimesigmiyor
Newbie
*

Activity: 65

View Profile
July 23, 2018, 08:08:24 AM

Evet bunu yapan siteler var  format attığım zamanlar farkediyorum ki indirme  hızım artıyor  bu yüzden sürekli olarak format atıyorum
spawn44
Newbie
*

Activity: 51

View Profile
July 29, 2018, 07:19:54 PM

Valla telefonlarımız bilgisayarlarımız hep bunların elinde. bi şekilde sızıp cpu kullanıyorlar. yazık
elfatiha
Jr. Member
*

Activity: 39

View Profile WWW
July 31, 2018, 09:01:53 PM

İnsanlar nereden nasıl para kazanacağını şaşırdı... Artık internet sitelerine girmek risk haline geldi. Bence anti virüs proğramlarının bu konuda bir çalışma yapmaları gerekir diye düşünüyorum. çünkü bu virüs ile kurum server data ağlarınında mining olarak kullanılması bence mümkün olacaktır. Sonuçta tüm dijital sistem insan yapımı ve onuda bozacak bir insan bulunur.

Help donate children

https://donationforchildren.ecwid.com/
sirkCambazi
Newbie
*

Activity: 47

View Profile WWW
August 01, 2018, 01:59:14 PM

Bu kadar da olmaz artık, herkes kolay yol peşinde kimsenin hakkı emeği umurlarında değil. Bu hırsızlık kadar doğrudan zarar vermiyor ama sigara gibi cihazınızı ağır ağır öldürüyor
saglamorcun
Newbie
*

Activity: 38

View Profile WWW
August 01, 2018, 02:46:17 PM

Böyle uyarılar için çok teşekkür ederim. Artık bilmediğimiz hiçbir siteye girmemek lazımmış onu anladım. İnşllah bildiklerimizi ele geçirmezler.
Michael67
Member
**

Activity: 109

View Profile
August 01, 2018, 03:04:31 PM

Bu sitelerin bir listesi varsa veya takibini yapan izini süren birileri varsa paylaşabilir misiniz farklı bir konu başlığı altında yada burada lütfen bizde ona göre tedbirimizi alalım fark etmeden arka planda çok açık unuttuğum siteler oluyor.
brablia
Jr. Member
*

View Profile
August 01, 2018, 06:27:42 PM

Ben kesinlikle bunun olduğuna inanıyorum. cpudan çalıyorlar bazı uygulamalar minning için.

★ PRiVCY ➢ Own Your Privacy! ➢ Best privacy crypto-market! ★
✈✈✈[PoW/PoS]✅[Tor]✅[Airdrop]✈✈✈ (https://privcy.io/)
neyney
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
August 01, 2018, 10:09:26 PM

Pek çok site bunu yapıyor artık etik değil evet ama yapıyorlar. Bazı tarayıcılarda mining engelleyici var ne kadar yarar sağlar bilemiyorum ama ben kullanıyorum.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Haticem
Jr. Member
*

Activity: 268
Merit: 4

View Profile
August 02, 2018, 12:57:26 PM

Son zamanlarda telefonumda inanılmaz bir ısınma var karıştırırken, eskiden böyle bir durum yoktu. Acaba aynı durum benimdemi başıma geliyor diye düşünüyorm bazen mümkün olduğnca şüpheli programları kaldırmaya çalışıyprm ama yinede ısınıyor. Neye el atsan bir sahtekarlık çıkıyor bu sektörde artık. Ondan sonrada niye para girmiyo oluyor.
gurcelik31
Newbie
*

Activity: 68

View Profile WWW
August 02, 2018, 07:46:55 PM

Birçok alakasız site dahil gpu yada cpu mining yapıyor maalesef. Bilgisayarınız ısınması veya cpu gpu kullanımınıza ara ara kontrol edebilirsiniz. Browserınızda ki eklentilere dahi dikkat edin.
kaynakli
Jr. Member
*

Activity: 34

View Profile
August 02, 2018, 11:18:30 PM

elinize sağlık hocam cpu minin her zaman problem olmuştur, özellikle habersiz yapılırsa
redlineico
Newbie
*

Activity: 65

View Profile
August 03, 2018, 06:50:33 AM

Bilgilendirme için teşekkürler hocam. bir çok site haberimiz olmadan web browserdan mining yaptırıyor. Ben chrome da CRYPTONITE eklentisini kullanıyorum.
sunistator
Newbie
*

View Profile WWW
August 03, 2018, 07:35:57 AM

cpu mining yapsa hadi tamam etik değil de arka planda trojen gönderimi vs böyle girişimlerde vardır bence. bu konu mining sitelerinde aldıkları kod ile de alakalı. tamamen onların insafına kalmış durumda.
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630

View Profile WWW
August 03, 2018, 01:19:42 PM

Mining ile kalsa hic sorun yok. Bide private key veya baska bilgilerinizide alirsa asil sorun ozaman baslar. Mining en fazla bilgisayarin performansini dusurur zaman kaybettirir. Ama bilgileriniz alinirsa herseyi kaybedebilirsiniz. Kripto dunyasi cok ilginc. Hicbirseyden tam emin olamiyorsunuz. Her an bi tehlike olabiliyor.
salfogox
Newbie
*

View Profile
August 03, 2018, 04:17:16 PM

geçenlerde bana da dedi bir arkadaş bu tarz yöntemelerle para kazanılıyormuş diye ne gerek var dedim ya. azıcık aşım ağrısız başım. size bu tarz tekliflerle gelenler olursa itibar etmeyin arkadaşlar.
coskunc
Newbie
*

View Profile WWW
August 05, 2018, 05:50:44 PM

Brave browser kullanırsanız bu tarz sıkıntılar yasamazsınız
harsak06
Member
**

View Profile
August 05, 2018, 09:17:42 PM

Bu tip şeyler zaten herkesin önyargıyla yaklaştığı bu piyasaya bir darbe daha getiriyor ama bu haberleri tamamen yalanlamakta gerçeği görmezden gelmek olur
F_ala
Member
**

View Profile
August 06, 2018, 10:15:17 AM

Brave browser kullanırsanız bu tarz sıkıntılar yasamazsınız

Nasıl bir eklenti bu? Bizim şifrelerle veya girdiğimiz sitelerle alakalı bir sıkıntı çıkarmaz değil mi? eklentilere çok fazla güvenmediğim için add blockerdan başka eklentiyi pek kullanmam. Güvenilir midir?
Mustafa Kaan
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
August 06, 2018, 11:28:44 AM

sağlam hiti olan bir sitem olsa bende yapardım herhalde.
Gayet mantıklı bende yapardım kesinlikle
icohaberleri
Jr. Member
*

Activity: 158

View Profile WWW
August 13, 2018, 12:20:30 PM

Verilerimiz bizden izinsiz toplanıp satılıyordu, şimdi bir de bu çıktı. Bu tarz sitelerle alakalı ayrıntılı bir kara liste yapıp forumda yayınlamak lazım.
dontlookitback
Newbie
*

Activity: 35

View Profile WWW
August 14, 2018, 07:37:02 AM

ayıptır günahtır yahu, bizde saf saf niye bu bilgisayar kasıyor diyerekten kendimizi ferre sitelerinden mahrum bırakıyoruz.
quetseta
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 25, 2018, 10:43:55 PM

bu hash madencilik sitelerinden bazılarına girdiğimde benim bilgisayar deli gibi kasıyor cpu yükseliyor kesinlikle bizim bilgisayarla madencilik yapıyorlar.
opulusild
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 26, 2018, 01:24:01 AM

bi süredir bilgisayarım çok ağır çalışıyor cpu çok yüksek olabilir bendede
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [All]
  Print  

Jump to: