Bitcoin Forum
June 20, 2024, 05:02:58 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN][ICO] Request Network - Ödeme Talepleri İçin Merkezi Olmayan Bir Ağ  (Read 1076 times)
kellendil (OP)
Hero Member

Activity: 630
Merit: 503

View Profile
September 29, 2017, 01:17:11 PM

WEBSITE - BLOG - SLACK - TWITTER - REDDIT - FACEBOOK

REQUEST NETWORK
Ödeme Talepleri İçin Merkezi Olmayan Bir Ağ

[Edit : Token satışları daha sonra buradan açıklanacak]

GİRİŞ

Ne yapıyoruz?
Request ethereum üzerine kurulmuş, ödeme taleplerini ortadan kaldıran bir projedir.

Bu ne anlama geliyor?
Bir fatura, makbuz veya çevrimiçi ödeme yaptığınızda, bu talebi oluşturmak ve paylaşmak için üçüncü bir taraf kullanılır. Bu üçüncü taraf genellikle PayPal, Stripe veya herhangi bir muhasebe yazılımıdır.

Yakın gelecekte, üçüncü bir taraf kullanmak yerine, kesintisiz bir ödeme deneyimi sağlayacak olan blokchain tabanlı bu proje ile doğrudan talebinizi oluşturacaksınız. Bu süreç şu avantajları sağlayacak:
  • Daha ucuz
  • Finansal bilgilerinizi paylaşmayacağınızdan daha güvenli olacak
  • Alacaklı ile borçlu arasındaki ödeme işlemi blockchain sayesinde daha kolay ve hızlı gerçekleşecek.

Ve bu sadece başlangıç. Request bu konsepti daha da geliştirecek.
  • Request her para birimiyle çalışır
  • Request gerçek zamanlı olarak muhasebeyi etkinleştirir
  • Request blok zincirde akıllı algoritmalar ile finansal denetim geliştirir
  • En ilginç yanı da, Request’in makinelerin birbirlerine standart bir çerçevede ödeme yapmalarını sağlaması

Şebeke 3 katmandan oluşmaktadır. Çekirdek katman, ödeme taleplerini yaratmak ve saptamak için kullanılan akıllı sözleşmeleri içermektedir. Uzantılar katmanı, vergilendirme ve iş kurallarını ekler. Son olarak, uygulama katmanı, finansal organizasyonların faturalara erişmesini ve ödemeleri kolaylaştırmasını sağlar.

Sonuç olarak, böyle bir işlemi nasıl uygulayacağımızı sadece düşünmek yerine bir çalışma prototipi hazırladık. Ekibimiz, 2014'ten beri ödeme ağları ve blok zincir üzerinde çalışmaktadır ve ING bankası ve YCombinatör tarafından desteklenmektedir.
Çalışmalarımıza katılmak istiyorsanız, bize yardım etmenin en iyi yolu, whitepaper’ımızı gözden geçirmeniz ve yeterince net anlayamadığınız kısımları bize iletmeniz

Ekip sizi Slack kanalımızda görmek için sabırsızlanıyor!

RESMİ DUYURULAR

Request + 0x + Aragon + Civic - 6 Eylül 2017

Introducing the Request Network - 31 Ağustos 2017

The future of transferring value - 21 Haziran 2017
kellendil (OP)
Hero Member

View Profile
September 29, 2017, 01:47:02 PM

Slack Whitelist i, yani ICO katılımı için gerekli olan kayıt sistemi , aşırı ilgiden dolayı 21'000 kayıttan sonra erken tarihte kapandı !

kirkcoin
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
September 29, 2017, 01:49:03 PM

Slack Whitelist i, yani ICO katılımı için gerekli olan kayıt sistemi , aşırı ilgiden dolayı 21'000 kayıttan sonra erken tarihte kapandı !

Neden erken kapandı Slack'ten dolayı mı yoksa proje ekibinin belirlediği bir katılım sayısı mı vardı ? Tekrar açılabilme ihtimali var mı ?

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
kellendil (OP)
Hero Member

View Profile
September 29, 2017, 01:52:58 PM

Neden erken kapandı Slack'ten dolayı mı yoksa proje ekibinin belirlediği bir katılım sayısı mı vardı ? Tekrar açılabilme ihtimali var mı ?

Belirli bir sayı yoktu ama yeterli buldukları için şuan kapandı. Açılma durumu olursa buradan size iletirim.
kacakkipri
Full Member

Activity: 350
Merit: 171

View Profile
September 29, 2017, 01:56:47 PM

Projenin ismini duymuştum. Burada görünce tekrar aklıma geldi. Globalde aradım ama bulamadım, forumdaki resmi duyurularının linkini paylaşabilir misiniz ?

Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
kellendil (OP)
Hero Member

View Profile
September 29, 2017, 01:59:47 PM

Projenin ismini duymuştum. Burada görünce tekrar aklıma geldi. Globalde aradım ama bulamadım, forumdaki resmi duyurularının linkini paylaşabilir misiniz ?

Projenin resmi duyurusuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Proje ile ilgili yapılan çalışmalar ve yazılan makaleler aktif olarak paylaşılıyor;

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2137740.0
Meteeray
Sr. Member

Activity: 329
Merit: 250

View Profile
September 29, 2017, 02:17:29 PM

Anladığım kadarıyla projenin temel amacı ödemeleri güvenli hale getirmek. Bunu tam olarak ne şekilde yapacaklar herhangi bir uygulama mı geliştirilecek

░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄▄░░░░░░░░░░▄▄██▄▄
░░░░░░░░░░░▄▄██████▄▄░░░░░░▄▄██████▄▄
░░░░░░░░░▄████████████▄░░▄████████████▄
░░░░░░░░█▄▀█████████████████████████▀▄█
░░░░░░░░███▄▀█████████████████████▀▄███
░░░░░░░░█████▄▀█████████████████▀▄█████
░░░░░░░░███████▄▄▀███████████▀▄▄███████
░░░░░░░░██████████▄▄▀█████▀▄▄██████████
░░░░░░░░█████████████▄▀█▀▄█████████████
░░░░░░░░▀▀█████████████░░████████████▀▀
░░░░░░░░░░░▀▀██████████░░██████████▀▀
░░░░░░░░░░░░░▀▀████████░░████████▀▀
░░░░░░░░░░░░░░░▀███████░░███████▀
░░░░░░░░░░░░░░░░███████░░███████
░░░░░░░░░░░░░░░░▀██████░░██████▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀███░░███▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀█░░█▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░

.

TEMCO

.
.
...
...
.
.
.

██████████
█░░░░░░░░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀░░░░█
██████████

.
.

░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄
░░░░░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░██
░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░░░░█▌
░░░░░▄▄█▀▀░░░▄▀░░░██
░░▄▄█▀▀░░░░▄█▀░░░▐█
░██░░░░░░▄██▀░░░█▌
░▀▀█████▀░░░░░░██
░░░██▀▀█▄▄░░░░█▌
░░░█▄░░██▀▀▀▄██
░░░█▄█▀
kellendil (OP)
Hero Member

View Profile
September 29, 2017, 02:19:29 PM

Anladığım kadarıyla projenin temel amacı ödemeleri güvenli hale getirmek. Bunu tam olarak ne şekilde yapacaklar herhangi bir uygulama mı geliştirilecek

Kripto para piyasası ile ilgileniyorsanı escrow sistemini biliyorsunuzdur. Bu projeyi bir escrow sistemi olarak düşünebilirsiniz. Ödemeler için merkezi olmayan bir ağ kurarak borçlu ve alacaklılar için para alışverişini daha güvenli hale getirmeyi amaçlıyor proje. Kısaca merkezsiz escrow ve ödeme sistemi gibi düşünebilirsin.

OmiseGO nun gelişmis versiyonu.
kellendil (OP)
Hero Member

View Profile
September 29, 2017, 03:54:12 PM

Birçok kişi projenin OmiseGO ile ilgili benzerliklerini ve farklılıklarını merak ediyor.

OmiseGo vs Request Network: Detaylı Analizi
https://blog.request.network/omisego-vs-request-network-a-detailed-analysis-779d1f66675b

Request'i toplulukla kurmayı hedefliyoruz, düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin!
kirkcoin
Full Member

Activity: 336

View Profile
September 29, 2017, 04:19:43 PM

ICO ile ilgili announcement'ta net bir bilgi verilmemiş. Ne zaman olacak, toplam token arzı ne kadar, hard cap ne kadar... Bununla ilgili bilgileri nereden bulabiliriz. Proje güzel görünüyor fon bulunursa yatırım yapılabilir.

Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
September 29, 2017, 06:46:22 PM

proje tam olarak nedir. whitelist katılımcı yoğunluğundan dolayı kapanmış diyorlar ama adamakıllı konu bile yok ortada siteyi falan bi araştıralım bakalım belki sunumu zayıf ama kendi kaliteli bi iştir
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
September 29, 2017, 07:31:11 PM

Whitelist'i katılımcı yoğunluğundan dolayı kapandıysa güzel bir yatırım toplaması gerekir aksi halde büyük bir süpriz olur benim için ama omisego'ya çok benziyor bu proje.
Easy2Mine
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

einc.io

View Profile
September 29, 2017, 07:55:38 PM

Zrx ve aragon un gücü arkasına alabilirse iş yapabilir.

kellendil (OP)
Hero Member

View Profile
September 29, 2017, 08:12:49 PM

proje tam olarak nedir. whitelist katılımcı yoğunluğundan dolayı kapanmış diyorlar ama adamakıllı konu bile yok ortada siteyi falan bi araştıralım bakalım belki sunumu zayıf ama kendi kaliteli bi iştir

Bitcointalk forumunda çok fazla açıklama yok ama diğer kanallardan bilgilerine ulaşabilirsiniz. Proje omisego benzeri bir ödeme sistemi. Yukarıda farklılıkları ile ilgili makaleyi paylaştım. İlginizi çekiyorsa oradan bakabilirsiniz.
kellendil (OP)
Hero Member

View Profile
September 29, 2017, 08:15:33 PM

ICO ile ilgili announcement'ta net bir bilgi verilmemiş. Ne zaman olacak, toplam token arzı ne kadar, hard cap ne kadar... Bununla ilgili bilgileri nereden bulabiliriz. Proje güzel görünüyor fon bulunursa yatırım yapılabilir.

Sorularınıza aşağıdaki linkte cevap bulabilirsiniz sanıyorum;

Request Network Token Satış Şartları Genel Bakış: Token Kullanımı, Toplam Limit ve Fon Kullanımı
https://blog.request.network/request-networks-token-sale-terms-overview-ca4278606c3
cointerstrike
Full Member

Activity: 350

View Profile
September 29, 2017, 10:04:19 PM

Proje son dönemde ilgi gören konulardan biriyle alakalı. Ödeme sistemleri OmiseGO ile baya ilgi görür hale geldi. Projenin geleceği ile ilgili fikir yürütebilmek için ekibi hakkında bilgi sahibi olmamız lazım. Proje ekibini tanıyan var mı? Güvenilir isimler mi ?
kellendil (OP)
Hero Member

View Profile
October 05, 2017, 03:56:33 PM

Proje son dönemde ilgi gören konulardan biriyle alakalı. Ödeme sistemleri OmiseGO ile baya ilgi görür hale geldi. Projenin geleceği ile ilgili fikir yürütebilmek için ekibi hakkında bilgi sahibi olmamız lazım. Proje ekibini tanıyan var mı? Güvenilir isimler mi ?

Projenin ekibi gayet profesyonel ve arkalarında güçlü danışmanlar var. Websitelerinde detaylı bilgi bulabilirsin; https://request.network/#/
Ayrıca Civic, Aragon gibi güçlü projelerle de işbirliği içindeler.
kellendil (OP)
Hero Member

View Profile
October 05, 2017, 03:59:18 PM

Herkese merhaba,
Proje şuan için whitelist katılımı almıyor. Ancak bekleme listesi oluşturulmuş. Yani eğer whitelist başvurusu yapan kişiler içinden 15.000 yatırımcı bulunmazsa bekleme listesinden yatırımcılar dahil edilecek. Detaylı bilgiyi websitelerinde bulabilirsiniz.
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
October 19, 2017, 02:06:18 PM

projeyi yeni gördüm daha önce adına denk geldim bi kaç yerde, tam amacı nedir projenin ama onu anlamadım. belli ki benim gözümden kaçmış yoksa sağlam topluluk oluşturmuşlar telegramda 5k kişi var kolay değil bu rakamlara ulaşmak ancak iş yapacak projelerin böyle kalabalık topluluğu oluyor.
whitelist kapanmasa kaydolurdum bunada, neyse önünmüzdeki başka icolara bakacağız artık
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
October 20, 2017, 07:43:11 AM

ico fiyatının %5 üzerinde işlem görüyo şu an , ico fiyatının altına düşecek gibi de bi tipi var.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: