Bitcoin Forum
May 26, 2024, 12:13:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Japonya’dan Kripto Para Borsalarına Lisans Uygulaması  (Read 935 times)
jednostka (OP)
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
October 01, 2017, 11:02:57 AM

Çin ve Güney Kore gibi Japonya ile komşu konumundaki ülkeler, ICO’ları ve dijital para borsalarını yasaklama konusunda birbirleriyle yarışıyorlarken Japonya’daki Finansal Hizmetler Ajansı, ülke bünyesindeki kripto para borsalarında faaliyet gösterecek on bir yeni şirketi onayladı ve kabul etti.

Borsalarda işlem yapmak için hâlihazırda herhangi bir lisansa sahip olma şartının olmadığı biliniyor. Ancak sektörde bir düzenleyicinin bulunması başka bir deyişle ilgili şirketlerin lisans bulundurma yükümlülüklerinin olması, sadece inovasyonları güçlendirmeyecek ayrıca dolandırıcılığa karşı yapılan mücadeleye de yardım edecek.

Finansal Hizmetler Ajansı Yetkilileri konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kaydetti:

“Yeni düzenlemeyle birlikte hükümet, finansal teknoloji şirketlerini destekleme ve yatırımcıları koruma gibi ihtiyaçları eş zamanlı ve koordineli bir şekilde karşılayabilmeyi hedefliyor.”

Lisansa sahip olmak için şirketler birkaç sıkı gerekliliği yerine getirmek zorundalar. Bu gereklilikler, müşteri hesapları ile güçlü bilgisayar sistemleri kurma işlemlerini birbirlerinden ayrı tutma gibi uygulamaları içeriyor.
Sektör yetkilileri bu hamlenin yardımıyla Japonya’nın, en büyük bitcoin borsa adı altında nitelendirilebilecek konumunu daha da güçlendireceğine inanıyorlar. Japon hükümetinin, bu yıl Nisan ayında bitcoini yasal ödeme yöntemi olarak tanıdığı biliniyor.

Ayrıca bu düzenleme başka bir Mt.Gox skandalından kaçınma çabası olarak da görülebilir. Bitcoin meraklıları tarafından bilindiği üzere, Tokyo merkezli bitcoin borsası Mt.Gox bir zamanlar dünyanın en büyük bitcoin borsasıydı. Ancak 480 milyon dolar değerinde bitcoin bir anda ortadan kaybolunca, borsanın kurucusu Mark Karpeles 2014 yılında bütün işlemleri durdurma kararı almıştı. Karpeles buna gerekçe olarak ise veri manipülasyonu ve yolsuzluk girişimlerini göstermişti. Bütün bu yaşanan gelişmeleri bir hayli kötü sonuçlar takip etmişti.

Finansal Hizmetler Ajansı, onaylanmayı ve kabul görmeyi bekleyen şirketler tarafından yapılmış diğer 17 başvuruyu da inceleme altına aldığını ifade etti.
Crypt1x
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
October 01, 2017, 11:18:18 AM

Japonya da gerçekleşen olaylar şu an Çin'in neredeyse tam tersi oluyor, yani bu kadar zıt olamazlar sanırım. Japonya'nın yakın bir süreç içerisinde Bitcoin ve blockchain teknolojisine daha fazla katkı da bulunacağına dair hiç ama hiç şüphem yok.

Çin ise bir zaman gelince bu durumu kabullenip, pişman olacak ama biraz iş işten geçmiş olacak.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
October 01, 2017, 10:37:04 PM

bizde 2g şebeke tam oturmamışken wap la uğraşırken bu adamlar madonna konserini telefonlardan yayınlamıştı.
japonya ayrı bir dünyada yaşayan bir devlet.
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
October 02, 2017, 08:16:11 AM

Çin de yasal regulasyonlardan sonra el mecbur tekrar açacak işlemleri, japonyanın deteği çok önemli, ama unutulmaması gereken şey,çin her zaman bu işin ağır abisidir.
DarkbLue
Full Member

Activity: 196
Merit: 101

View Profile
October 02, 2017, 08:55:16 AM

Teknolojik olarak çok geliştiler, kriptoları iyi tanıyorlar, Çin'den büyük bir patlama bekliyorum, madencilik orda, büyük borsalar orda, Çin de kullanım fazla zaten. Bir düzenlemeyle geri gelip, bu pazarda büyük lokmanın sahibi olacaklardır.
Yauthitdar
Full Member

Activity: 201
Merit: 100

Proof-of-Asset Protocol

View Profile
October 02, 2017, 12:24:59 PM

bizim devletigimiz gölge etmesin yeter. böyle bir uygulamanın türkiyede adil bir şekilde yapılamıyacagından eminim. devlet kendine yakın gruplara peşkeş çeker bu piyasayı. sadece onlardan işlem yapmamızı dikte eder.bu gruplarda istedigi gibi at koşturur koyacakları komisyonlarla.

borulce
Newbie
*

Activity: 60
Merit: 0

View Profile
October 02, 2017, 01:20:10 PM

Güney kore de regüle etmeyi planlıyormuş. Yasaklayan tek ülke çin oldu. Japonya nın yaklaşımını da çok sevdim açıkçası.
Hawker
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

View Profile
October 02, 2017, 03:48:34 PM

Güney Kore'nin ICO'ları yasaklacağını pek sanmıyorum, yasaklamazlar yasaklayamazlar ancak yukarıda ki arkadaşında dediği gibi regüle edebilirler. Regüle etmekte ICO piyasasına pek bir zararının olacağını sanmyorum.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 273

View Profile
October 04, 2017, 01:27:58 PM

Bunlar japon bi kere akıllı adamlar Cheesy Şaka bi yana bu şekilde devam ederse gelişmeler uzak doğunun tek hakimi olacaklar. Çin ve Kore olumsuz etkilenecek bu olaylardan Japonya daha güçlü olur.
ruru
Full Member

Activity: 139

GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!

View Profile
October 04, 2017, 07:41:29 PM

Sevindirici bir haber.

Daha fazla ülkede daha fazla bu şekilde haberlerin ortaya çıkması Blockchain teknolojisi için en hayırlısı olacaktır gelecekte devletlerin daha çok kabullendiği bir sistem ile karşı karşıya kalırız umarım

GUTS | GET-Protocol ICO
smart-ticket protocol for events | live product with market traction!
BTC ANN | WEBSITE | BLOG | SANDBOX | WHITEPAPER | BOUNTY
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672

View Profile WWW
October 05, 2017, 07:20:46 AM

Japonyada ki kripto para borsalarının zaten piyasaya pek katkısı olduğunu düşünmüyorum ben, en azından bir Güney Kore değiller ancak Kripto paralar Japonya da tanıtılırsa ileri de her şey değişebilir.
andromed22
Sr. Member

Activity: 346

View Profile
October 05, 2017, 09:25:38 AM

Sadece Japonya'yla felan olacak iş değil bu arkadaşlar yani Japonya, Rusya ve ABD evet bitcoin piyasasını ayakta tutmaya yeter ancak ileriye atılması için Çin ve Hindistan'ında bir şeyler yapması gerekiyor.
kacakkipri
Full Member

Activity: 350
Merit: 171

View Profile
October 06, 2017, 05:51:35 PM

Güney Kore'nin ICO'ları yasaklacağını pek sanmıyorum, yasaklamazlar yasaklayamazlar ancak yukarıda ki arkadaşında dediği gibi regüle edebilirler. Regüle etmekte ICO piyasasına pek bir zararının olacağını sanmyorum.

Son dönemde katıldığım ICON projesinin KYC sürecinin Güney Kore kaynaklı bir ban'dan dolayı ertelendiği haberini okudum. Yani piyasaya yön veren Asya'nn güçlü ekonomilerinin konu ile ilgili düşüncelerinin hala net olmadığını düşünüyorum ben. Piyasanın geleceğini bu ülkelerin yaklaşımı belirleyecek. Bu kesin.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
October 07, 2017, 07:41:00 AM

Son dönemde katıldığım ICON projesinin KYC sürecinin Güney Kore kaynaklı bir ban'dan dolayı ertelendiği haberini okudum. Yani piyasaya yön veren Asya'nn güçlü ekonomilerinin konu ile ilgili düşüncelerinin hala net olmadığını düşünüyorum ben. Piyasanın geleceğini bu ülkelerin yaklaşımı belirleyecek. Bu kesin.

Yaklaşımlarının bu olayı netleştirmek için önemli olduğunu bende düşünüyorum hocam ancak Hawker ile ilgili aynı düşünceyi paylaşıyorum ICO'lar hakkında ancak yatırım yapılacak maksimum miktarı vesaire regüle edebilirler ve lisans uygulaması tarzında bir şey çıkarabilirler.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
samuel3414
Full Member

Activity: 252

View Profile
October 08, 2017, 09:57:05 AM

Japonya Çin'in aksine olumlu yaklaşıyor bitcoine. Buradan güç alarak kendilerini geliştirip ilerde kendi kripto paralarına geçiş yapacaklarını düşünüyorum. Hatta belki Çin gibi bitcoine sırtını dönüp sadece kendi coinleri üzerine yoğunlaşma ihtimalleri yüksek.
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
October 08, 2017, 04:41:47 PM

Çin'in desteğini çektiği bir dönemde japonya'nın bitcoin'i bu derece desteklemesi gerçekten çok önemli. Desteğini sürdürürse japonya geri adım atmazsa bu konuda Çin'in koltuğunu ele geçirecek gibi gözüküyor.Bakalım çin nasıl bir karşılık verecek.  Huh
cnkt
Sr. Member

Activity: 267
Merit: 252

View Profile
October 09, 2017, 06:00:59 PM

Ülkemizde de borsa sayısı artmaya başladı. Bazı kanunlarla bu işleyişi hukuki boyutta güvence altına almak gerekmektedir.
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 10, 2017, 11:23:33 AM

Japonlar akıllı insanlar kardeşim. Acayip kompakk düşünmüşler her dönemde, halen de düşünmeye devam ediyorlar. Şu dünyada yasal zemini ilk getirmeye çalışan ülkelerin başında gelmiş olmalarına da şaşırmamak lazım. Çin hükümeti gibi fevri davranmaları zaten beklenemez, çünkü sağ duyulu bir millettir Japonlar. Yarın çok daha reel ve güzel gelişmelerin yaşanmasını bekliyorum ben. Temelde dünyada kripto paranın yasal olarak dünyaya hizmet veren bir merkezi haline gelecektir önümüzdeki 3 sene içerisinde.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
October 10, 2017, 12:00:54 PM

Japonya blockchaini btcyi sırtlayıp gidecek gibi gözüküuor en azından şu aralar böyle. Çinde ki yasak ta iki tane sistemleri vardı sanırım onlar yürürlüğe girince kalkacak diye biliyorum en azından o zamana kadar Japonya’dan iyi haberler gelmeye devam eder

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
arlington
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
October 11, 2017, 12:21:16 AM

Japonlar deyince sempatiyle bakmam boşuna değil akıllı adamlar. Hem kripto paraların önünü açıyorlar hem müşterileri korumaya yönelik hamleler yapıyorlar. Helal olsun Japonya.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: