Bitcoin Forum
May 05, 2024, 11:51:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Gas limiti  (Read 863 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 04, 2017, 02:03:08 PM

Myetherwallleti ilk defa kullanmaya başladım.
Burda gas limiti yazıyor bu ne işe yarar.
Bana gelen tokenlere bir etkisi olurmu yoksa yalnızca gönderirken mi bir işe yarar.
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
October 04, 2017, 02:10:47 PM

sadece gönderirken yappılan kesinti ile alakalı
token gönderiyorsanda içinde ether bulundurman gerekiyor.
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
October 04, 2017, 02:11:42 PM

Bana gelen tokenlere bir etkisi olurmu yoksa yalnızca gönderirken mi bir işe yarar.

Gönderim yaparken gas limitini hızlandırmak adına kullanırsın . Fee ücreti ' dir . Yüksek tutarsan hızlı ulaşır . Düşük tutarsan az ücretle gönderim yapmış olursun . Velhasıl tokenlerini göndermek için ihtiyaç duyacaksın.  Bir de Ethereum bulundumrak durumundasın MyetherWallet'te .. Bir de dikkatli olmanı tavsiye ediyorum . MEW ' in fake siteleri mevcut onlara takılma .
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
October 04, 2017, 02:16:12 PM

tavsiyem oldugu gibi birakin acil bi gonderiminiz varsa sonra bu isi anlatan makale yada videolar izleyin. temel olarak yukarida anlatilanlar dogru.
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 04, 2017, 02:45:30 PM

Token gönderiyorsam neden ether bulundurmak zorundayım?
Etherwallettemi eth bulunması gerekiyor ?(ether walletten yollarken)
Yoksa karşı taraftamı?
Yani illa buraya eth atmam gerekecek bişeyler yollamam için.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
October 04, 2017, 03:51:18 PM

orası kendisini otomatik ayarlamıyor mu arkadaşlar ben orayı düşürürsem ne olur gönderdiğm token gitmez belki diye ellemiyorum ben
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 04, 2017, 04:00:40 PM

orası kendisini otomatik ayarlamıyor mu arkadaşlar ben orayı düşürürsem ne olur gönderdiğm token gitmez belki diye ellemiyorum ben

Zaten her tokenin kendine has bir minimum GAS değeri oluyor. Onun altına düştüğünüz zaman transaction imzalatamazsınız. Bunun haricinde bir de GWEI var sağ üst köşede.

GWEİ' yi çok aşırı kısmadığınız sürece sıkıntı yaşamazsınız. 10' un altı sıkıntı yaratabiliyor. Özellikle mikro ödemelerde 2-3 GWEİ, transaction' un pending modunda takılı kalmasına sebep olabiliyor. Daha sonra işlem iptal oluyor ama bazı durumlarda bu çok uzun zaman alabiliyor. Ben tavsiye etmiyorum 10 GWEI' den aşağı kullanmayın.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
October 04, 2017, 04:04:23 PM

yukaridaki gwei yazan yeri transaction hizina gore ayarlayabiirsiniz.
carlison
Sr. Member

Activity: 302
Merit: 250

View Profile
October 04, 2017, 05:42:27 PM

Ether yollarken 50k - 100k arası gas limiti yeterli oluyor fakat token yollarkan daha yüksek girin gas price 30 civarı olursa sıkıntı yaşamazsınız ben bu ayarlarla hep onay alıyorum.
saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
October 04, 2017, 06:30:04 PM

Yoksa karşı taraftamı?

adamlar exchange değil  sonucta bir de öyle düşün  . erc2o tokenlerinin alayini destekleyen bir sistemden cüzdandan bahsediyoruz  e normal değil mi gas price istemesi. blockchain kullansan hayvan  gibi  gönderim bedeli ödeyeceksin. exchange de token göndersen  tokeninden keser gönderir. en mantiklisi  bence yine cüzi bir miktar eth gas price istemesi.transferler için evet eth bulundurmaniz gerek  yani işin özü sorunun cevabı bu.
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
October 04, 2017, 06:55:54 PM

Yoksa karşı taraftamı?

Sizin ethereum wallet hesabınızda ether bulunması gerekiyor, karşı tarafta bulunması şart değil. Bunu bir çeşit eft havale ücreti olarak düşünebilirsiniz genellikle işleminizi gerçekleştiren madencilere ödeme yapılır bununla.
idrisov02
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
February 20, 2018, 09:28:59 AM

Merhaba Arkadaşlar idex te hesap oluşturup birkaç altcoin aldım ancak gas limiti çok fazla görünüyor 177 tron aldı benden 890 tron  u göndermek için.
flight666
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

DIWtoken.com

View Profile
February 20, 2018, 09:34:29 AM

GAS limitini açarsan biraz fazla (2-3$) fee ücreti ödersin ama işlemlerin hızlı olur. https://ethgasstation.info/ burdan standart gönderim ücretlerini görüntüleyebilirsin. Ben genelde burda yazan ücretten 3-4 fzlasını giriyorum daha hızlı oluyor ve sıkıntı yaşamıyorum.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
February 20, 2018, 11:50:57 AM
Last edit: February 20, 2018, 12:04:43 PM by CEPNIBEY

Arkadaş sen withdraw için bir ücret odemissin galiba. 177 tron çok fazla bir ücret.  Idex kullanmadığım için fee ücretlerini bilmiyorum.Araştırmak lazım

huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
February 20, 2018, 06:13:57 PM

sadece gönderirken ama etherdeltadan cüzdana çekim yapacak olursan o zaman da kesinti oluyor. özellikle etherdeltada acelen yoksa ve ufak meblağ çekeceksen sağ üst köşeden gas price ayarla 4 olması lazım normal durumda iken . arttırp azaltabilirsin. acelen yoksa 1 e indir. az ücret kesilsin...
kulis0
Member
**

Activity: 132
Merit: 10

"One Token to Move Anything Anywhere"

View Profile
February 20, 2018, 07:52:24 PM

arkadaşım öncelikle bu cüzdanı kulanmaya başlamak için eth bulundurman gerekiyor çünkü işlem ücretleri eth üzerinden yapılıyor ayrıca gas limiti denilenşey para gönderirken işine yarıyıcak bir olay

redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
February 21, 2018, 05:07:52 AM

Merhaba Arkadaşlar idex te hesap oluşturup birkaç altcoin aldım ancak gas limiti çok fazla görünüyor 177 tron aldı benden 890 tron  u göndermek için.

MEW'de gas limitini hiç değiştirmiyorum. Ne gelirse diye. en son 41 GWI sanırım bu 1 dolara yakın fee ödemesi oldu. Ether karşı tarafa kısa sürede geçti. Bu önerilen GWI'yı düşürsem işlem süresinde uzama olur ve yapmamam lazım herhal. Tecrübeli arkadaşlar daha doğrusunu yazarlar.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
February 21, 2018, 06:16:45 AM

Eskiden gas o kadar da önemli değildi site de default hangisi var öyle bırakıyordum ama şimdi saatine ve ne kadar hızlı göndermek istediğine göre burda gerekli ayarlamaları yapman gerekiyor yoksa hüsran oluyor sonu.
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
February 21, 2018, 07:33:35 AM

Hocam kullanırken çok dikkat edin private keyinizi kimselere vermeyin, kimselerle paylaşmayın.
bravia
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 23, 2018, 02:39:24 PM

Hocam kullanırken çok dikkat edin private keyinizi kimselere vermeyin, kimselerle paylaşmayın.
Hocam bilgilendirme için sağol ama o kadar da değildir kendisi biliyordur yani priv keyini kimseyle paylaşmayacağını. İyi niyetin için sağolasın.
GAS limiti ise eğer kesenin ağzını biraz açıp oradaki rakamlara fazla fazla yazarsan 10$ 15$ gibi yapacağın transfer anında onay alacaktır. Ama gerek yok biraz beklerim dersen standart ücretten yollarsın.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: