Bitcoin Forum
May 11, 2024, 08:31:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Paribu ve BTCTurk Soruları Yanıtladı [Video]  (Read 939 times)
techman (OP)
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
October 06, 2017, 09:26:07 AM

https://www.youtube.com/watch?v=x5naozkx1qU

1715416296
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715416296
Reply with quote  #2

1715416296
Report to moderator
1715416296
Hero Member
*

Ignore
1715416296
Reply with quote  #2

1715416296
Report to moderator
"Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715416296
Hero Member
*

Ignore
1715416296
Reply with quote  #2

1715416296
Report to moderator
1715416296
Hero Member
*

Ignore
1715416296
Reply with quote  #2

1715416296
Report to moderator
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
October 06, 2017, 09:32:42 AM

Blockchain summit'e katılmanıza şaşırdım bende katıldım öğrenci olarak ancak sizi görmedim görseydim mutlaka bir selam verirdim ve tanışırdık umarım başka zaman tanışırız yine bir summit vasıtasıyla.

Video için teşekkür ederim.
Koinci
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

No Bitcoin, no problem.

View Profile
October 06, 2017, 06:21:10 PM
Last edit: January 12, 2018, 07:42:51 AM by Koinci

Paylaşım için teşekkürler. Bankalar ile ilgili soru yanıtlandı mı bilmiyorum ama o kısım da olsaydı keşke.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 06, 2017, 08:41:23 PM

Paylaşım için teşekkürler. Bankalar ile ilgili soru yanıtlandı mı bilmiyorum ama o kısım da olsaydı keşke. Kısa süre önce Paribu'da ufak çaplı işlem yapmaya başladım ama bazı kişilerin banka hesaplarıyla ilgili sorunlar yaşadıklarını okuyunca biraz canım sıkıldı açıkçası. Devam etme hevesimi bile yitirdim diyebilirim.

Açıldığı günden beri kullanıyorum bir sorun yaşamadım şimdi böyle okuyunca tedirgin oldum. Ne gibi sıkıntılar yaşanmış kaynak var mı acaba?
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
October 07, 2017, 03:35:32 AM

Banka islemlerinde ben de sorun yasamadim.Paribuyu da btcturku de kullaniyorum.Bence sorun yasadim diyenler biraz karalama kampanyasi yurutuyorlar.Genelde net bir kanitlar olmuyor zaten

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
Koinci
Member
**

No Bitcoin, no problem.

View Profile
October 07, 2017, 05:47:39 AM
Last edit: January 12, 2018, 07:43:49 AM by Koinci

Açıldığı günden beri kullanıyorum bir sorun yaşamadım şimdi böyle okuyunca tedirgin oldum. Ne gibi sıkıntılar yaşanmış kaynak var mı acaba?

Anladığım kadarıyla, bazı bankalar yerli ve/veya yabancı coin borsalarıyla yüksek miktarda para transferi gerçekleştiren bazı hesaplara sıkıntı yaratmış. Doğru olup olmadığını, sorunun kaynağının coin borsaları olup olmadığını söyleyemem net bilmediğim için, ama aşağıdaki yazıda bazı arkadaşlar banka hesaplarının dondurulduğunu belirtmişler:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1890805.0

Hatta HSBC kullanan birisine bir daha bankalarında hesap açamayacağını söylemişler. Ondan hariç, geçmiş yazılardan okuduğum kadarıyla, borsalar çalıştıkları bankaları birkaç defa değiştirmişler vs.
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
October 08, 2017, 03:48:33 PM

Özellikle Paribu'yu kastetmedim, anladığım kadarıyla, bazı bankalar yerli ve/veya yabancı coin borsalarıyla yüksek miktarda para transferi gerçekleştiren bazı hesaplara sıkıntı yaratmış. Doğru olup olmadığını, sorunun kaynağının coin borsaları olup olmadığını söyleyemem net bilmediğim için, ama aşağıdaki yazıda bazı arkadaşlar banka hesaplarının dondurulduğunu belirtmişler:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1890805.0

Hatta HSBC kullanan birisine bir daha bankalarında hesap açamayacağını söylemişler. Ondan hariç, geçmiş yazılardan okuduğum kadarıyla, borsalar çalıştıkları bankaları birkaç defa değiştirmişler vs.

Sorun yaşanır yaşanmaz onu bilemem ama kayıtlı bir firmayım ve yasal ve banka konularında riski hiç sevmediğim için kaygılandırdı açıkçası. Alım-satım işlemleri için yasal olarak coin mevzuatının çıkmasını bile bekleyebilirim.

Sebebi büyük ihtimal büyük para giriş çıkışları olabilir, sonuçta bildiğim kadarıyla bir vergi kesilmesi olmuyor. Paranın kaynağını sorduğunda da banka ne kadar açıklamasını yaparsan yap, bilse de bilmese de bitcoini problem yaratacağını düşünüp bankayla ilişiğini kesebiliyor o kişinin. Bi dönem internet üzerinden kumarda da böyleydi. Hesaba aşırı giriş çıkışlarda sebebini arıyıp soruyolardı. Adamlarda haklı aslında ama bunu legalleştirip vergi kesme şansı sadece devlete bağlı sandığım kadarıyla. Şuanlık bir problem olmaz. Zaten yüzlerce btc sahibi olmadanda aşırı dikkat çekmez kişisel hesaplar.
Mimar
Sr. Member

Activity: 288

View Profile
October 08, 2017, 09:59:35 PM

Paylaşım için teşekkürler. Bankalar ile ilgili soru yanıtlandı mı bilmiyorum ama o kısım da olsaydı keşke. Kısa süre önce Paribu'da ufak çaplı işlem yapmaya başladım ama bazı kişilerin banka hesaplarıyla ilgili sorunlar yaşadıklarını okuyunca biraz canım sıkıldı açıkçası. Devam etme hevesimi bile yitirdim diyebilirim.

ben btcturk kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım
Koinci
Member
**

No Bitcoin, no problem.

View Profile
October 09, 2017, 09:10:32 AM

Sebebi büyük ihtimal büyük para giriş çıkışları olabilir, sonuçta bildiğim kadarıyla bir vergi kesilmesi olmuyor. Paranın kaynağını sorduğunda da banka ne kadar açıklamasını yaparsan yap, bilse de bilmese de bitcoini problem yaratacağını düşünüp bankayla ilişiğini kesebiliyor o kişinin. Bi dönem internet üzerinden kumarda da böyleydi. Hesaba aşırı giriş çıkışlarda sebebini arıyıp soruyolardı. Adamlarda haklı aslında ama bunu legalleştirip vergi kesme şansı sadece devlete bağlı sandığım kadarıyla. Şuanlık bir problem olmaz. Zaten yüzlerce btc sahibi olmadanda aşırı dikkat çekmez kişisel hesaplar.

Vergi olayı herkesin kendi yükümlülüğündedir. Şahsın kazancının vergiye tabi olup olmadığıyla banka ilgilenmez (banka aracılığıyla elde edilen mevduat vs. gelirleri hariç tabii). Her ne olursa olsun, düzenli bir gelir oluşuyorsa, yasal mevzuatın kapsadığı şekilde onun vergisinin verilmesi gerekir. Atıyorum, düzenli olarak Bitcoin alım-satımı yapan ve ayda 10,000 TL kâr eden birisinin zaten vergi vermesi gerekir. Rakam sadece örnek, önemli olan faaliyetin ve gelirin sürekliliği. İster bu işlemleri kayıtlı bir şekilde yapsın, ister elden yapsın. Ha, tespit edilir edilmez, vergi beyanında bulunur bulunmaz orası şahsa kalmıştır. Siz bugün düzenli olarak borsada işlem yapsanız, veya düzenli olarak döviz-altın vs. alım-satımı yapsanız ve bundan sürekli bir gelir elde etseniz, aynı şekilde bu gelirin vergisini beyan ve ödemekle mükellefsinizdir. Ödeyen vardır, ödemeyen vardır, o da ayrı konu.

Büyük miktarda para giriş çıkışının sorun yaratma ihtimali zaten sorun olan. Coin borsasında ciddi olarak alım-satım yapacak birisi zaten birkaç bin liralık rakamlarla işlem yapmaz. Siz sadece 10,000 TL bile döndürseniz ve günlük banka hesabınıza çekim ve geri aktarım yapsanız zaten bir ayda olur 200-300 bin liralık işlem hacmi. Bir de 50-100 bin TL döndürmeyi düşünün.

Karamsar olmamak isterdim ama, devlet tarafından tanınan ve regüle edilen bir coin borsası çıkana kadar (çıkarsa tabii) her şey olabilir.
apple_talk
Sr. Member

Activity: 473

"Proof-of-Asset Protocol"

View Profile
October 09, 2017, 09:25:47 AM

BTCTürk'ün BTCTrader adlı bir websitesi varmış ve yurt dışına kendi yazılımı üzerinden borsa kiralamasında bulunuyormuş bence bu çok profesyonel ve BTCTürk'ün prestijini arttıran bir mesele.

|

50
|

▄
           ▄▄▄▄▄▄███████
▄▄▄▄█████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████

█████████  █████████████