Bitcoin Forum
May 30, 2024, 04:24:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ethereum Hakkında Gelen Mesaj(Hard Fork)  (Read 582 times)
hmsr (OP)
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
October 06, 2017, 10:53:43 PM
Last edit: October 07, 2017, 01:47:48 AM by hmsr

Bankex in slack kanalında böyle bir mesaj geldi.Telefondan myetherwallet e girince upgrade kısmı var ama bilgisayardan girince böyle bir kısım yok.

=== MYETHERWALLET UPGRADE REQUIRED ===

*HARD FORK FINAL NOTICE*

This message was shared to all Slack users in the hope of reaching as many Ethereum Wallet holders as possible.
Due to the Hard Fork that will be happening in the following days, all ethereum wallets require to be manually upgraded immediately, otherwise they risk being unprotected and funds may be lost during the fork process.

Please visit (link sahteymiş kaldırdım. hiçbir uzaktı olmadan myetherwallet.com a girin.  )  to upgrade your wallet to latest security settings.

We decided to implement a number of changes and improvements, including higher levels of anonymous transactions, easier programming and smart contracts, and additional security in the form of masking, which will help protect users against hacking.

We are taking these measures to protect both you and our network from phishing and malicious attacks.

Thank you for your cooperation and understanding!
MyEtherWallet, LLC

Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
October 06, 2017, 11:12:57 PM

Telefondan falan girince herhangi bir şekilde böyle bir şey gelmiyor pishing falan diyecemde ne alakası var bunun. Mewin güncelleme yapması için bizim bir şey yapmamaza gerek yok kendisi zaten güncellemesini yapar.
okan
Full Member

Activity: 644
Merit: 100

View Profile
October 06, 2017, 11:23:12 PM

sakın inanmayın hesap bilgilerinizi çalıyorlar.

forumdan bir arkadaşın başına gelmişti.

çok dikkatli olun. ne olursa olsun hiç bir linke tıklayıp cüzdanınızla ilgili bilgi vermeyin.
hmsr (OP)
Full Member

View Profile
October 07, 2017, 12:09:52 AM

Konuyu açtığımda öyle bir sayfa vardı. Şimdi yok. Myetherwalletin kendi adresinden nasıl hesabımız çalınacak.Link resmi adres zaten.

okan
Full Member

Activity: 644

View Profile
October 07, 2017, 12:12:05 AM

Konuyu açtığımda öyle bir sayfa vardı. Şimdi yok. Myetherwalletin kendi adresinden nasıl hesabımız çalınacak.Link resmi adres zaten.

ufsk harf oyunu yapıyorlar.

slack mesajına tekrar bakın
altcoinci
Full Member

Activity: 333
Merit: 103

View Profile
October 07, 2017, 12:17:47 AM

Güncelleme yapmışlar onuda yazıp sonra silmişler. Site orjinal myether. Büyütülecek bir konu yok.
hmsr (OP)
Full Member

View Profile
October 07, 2017, 12:22:05 AM

ufsk harf oyunu yapıyorlar.

slack mesajına tekrar bakın

link normal hocam harf oyunu nerede acaba göremedim valla.

kursattekin
Full Member

Activity: 168

View Profile
October 07, 2017, 01:03:17 AM
Last edit: October 07, 2017, 01:25:09 AM by kursattekin

gecen bir yerde gormustum link ayni gorunuyor ama biri feyk diye, konuyu bulursam eklerim.

linki buldum : https://medium.com/@myetherwallet/stop-getting-phished-heres-how-310694d8fc5f

konu icinden alinti:
Other Tips
In Chrome and most email clients, hovering over a link reveals the actual link. Do not trust your eyes; these links are NOT the same:
 — https://www.myetherwallet.com    ---- tiklamayin ne olur ne olmaz --------
 — https://www.myetherwallet.com     ---- tiklamayin ne olur ne olmaz --------

--- ben baktim ikisi ayni ama yazar ayni olmadigini belirtmis. benzer durum sizde de var sanirim.
hmsr (OP)
Full Member

View Profile
October 07, 2017, 01:50:01 AM

Evet hocam linkler aynı olsada / isaretinden sonra yazı ekli bu da sahte olduğu anlamına geliyormuş.Allah tan giriş falan yapmadım.Hesapta boş zaten 😂

altcoinci
Full Member

Activity: 333
Merit: 103

View Profile
October 07, 2017, 03:22:55 AM

gecen bir yerde gormustum link ayni gorunuyor ama biri feyk diye, konuyu bulursam eklerim.

linki buldum : https://medium.com/@myetherwallet/stop-getting-phished-heres-how-310694d8fc5f

konu icinden alinti:
Other Tips
In Chrome and most email clients, hovering over a link reveals the actual link. Do not trust your eyes; these links are NOT the same:
 — https://www.myetherwallet.com    ---- tiklamayin ne olur ne olmaz --------
 — https://www.myetherwallet.com     ---- tiklamayin ne olur ne olmaz --------

--- ben baktim ikisi ayni ama yazar ayni olmadigini belirtmis. benzer durum sizde de var sanirim.

Girdiğiniz adresi kopyala yapın ve ara kısmını açıp yapıştırın. Aynen adresleri gördü sorun yok. Üstte verdiğiniz adresler gerçek. Birileri insanları trollemeye çalışıyor.
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
October 07, 2017, 04:20:47 AM

Evet ethereum a fork geliyor.Ve bunun ethereum degerini arttiracagini dusunuyorum.Suan hazir dusukken almak gerekiyor.Ozellikle 2018de gelecek olqn hard forkta buyuk yukselis olacak.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
October 07, 2017, 05:08:01 AM

biri acıklayabilir mi acaba ? bu phishing ataklarda genelde sahte bir site ve fake link hazırlanıyor buraya kadar tamam ama tek tıklamayla hesap nasıl patlatılır ki ? benim tahminin olay fake siteye girilip json dosyası yüklenip şifre girişi ile başliyor tahminim bu yönde bazı arkadaslar demiş ya tıklamayın şöyle olur böyle olur diye bu şekil bir hacklenme mumkunmu ?
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 08, 2017, 09:15:26 AM

biri acıklayabilir mi acaba ? bu phishing ataklarda genelde sahte bir site ve fake link hazırlanıyor buraya kadar tamam ama tek tıklamayla hesap nasıl patlatılır ki ? benim tahminin olay fake siteye girilip json dosyası yüklenip şifre girişi ile başliyor tahminim bu yönde bazı arkadaslar demiş ya tıklamayın şöyle olur böyle olur diye bu şekil bir hacklenme mumkunmu ?

Tıklama ile bir şey olmaz. Yani tıklama ve sonucunda browserinizde bir web sitesinin açılması, bunun da bilgisayarınıza zarar vermesi durumu çok ama çok zor. Yapılamaz demiyorum. Bundan 5 sene önce Java kullanarak browser üzerinden zararlı yazılım bulaştırabilmek mümkündü fakat şu an gerek Java olsun gerek browser yazılımları olsun, gerekse antivirüs yazılımları olsun, teknoloji çok gelişti. Siz bilerek ve isteyerek kendinize virüs bulaştırmaya çalışsanız bile bir noktada yazılımlar devreye giriyor ve engel oluyorlar.

Pishing bir sosyal mühendislik çeşidi. Siz bu tarz çakma web sitelerine JSON cüzdan dosyanızı, şifrenizi veya private key'inizi girmediğiniz sürece sorun oluşmayacaktır.

Orijinal MEW' e mi giriyorum? sorusunun en iyi cevabı SSL sertifikasını incelemekle alınabilir. MEW' i ziyaret ederken adres çubuğunda bulunan aşağıdaki yazıyı çek edin. Varsa sorunsuz işlem yapabilirsiniz.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 08, 2017, 06:49:48 PM

Nerde para orda çakal Smiley

Hırsızlar bitmez . Hırsızları fişlemek için bir token oluştursalar aslında ? Dedektif tutulacak ekip üyeleri araştırılacak falan ? Smiley

Valla borsadan cüzdana gönderirken bile 3 5 kere kontrol ediyorum .
Pages: [1]
  Print  

Jump to: