Bitcoin Forum
June 23, 2024, 10:37:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Altcoinlerin kabus günleri  (Read 3886 times)
systh
Sr. Member

Activity: 390
Merit: 250

View Profile
October 09, 2017, 09:08:40 AM

Bitcoin'in yükselmesi için manipülasyon ve spekülasyon yapılıyor, bundan dolayı direkt olarak USDT'ye geçiyorum ve Bitcoin'i protesto ediyorum. Bitcoin üreticileri piyasayla bu şekilde oynamaya devam ettiği sürece botlardan başka para kazanabilen kimse kalmayacak, trade yapamaz hale geldik.

SNOVio – Decentralized Lead Generation  |   Telegram  |   Facebook
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
October 09, 2017, 11:22:44 AM

Herkes bitcoincashte olduğu gibi olacağını varsayıp parasını bitcoine geçiriyor altlar boşalıyor ama bu sefer tam tersi olmayacağı ne malum?
Hep aynı şey tekrar edecek değil, ben karar veremiyorum hangi pozisyonda kalmanın daha faydalı olacağına. Elimde 2-3 çeşit token vardı onları da sattım zaten

fearlesspostman
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
October 09, 2017, 12:24:55 PM

25ine kadar seke seke düşer. Yarın hepsi artıda olacak diye öngörüyorum mesela
mefulu
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile
October 09, 2017, 01:07:14 PM

Ben henüz bitcoine giriş seviyesindeyken altcoin olayına şöyle bir bakayım dedim.
Tüm bunlara nasıl hakim oluyorsunuz?
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
October 09, 2017, 01:16:29 PM

özellikle al-sat yapanlar icin cok zor ve cok cok dikkatli olunmasi gerektiren zamanlari yasiyoruz...
en ufak bir hata cok büyük zararlara yol acabilir (kardan zararda bir zarardir, bunu unutmamali; sonucta söz konusu para)...

ben firsat kolluyorum su an; elimde shift, chc, mth gibi (zaten uzun vade düsünmedigim) coinlari satmayi düsünüyorum... ama kirmizi dalgada satmam... uygun bir yesil dalga bekliyorum...
mesela gecen hafta keske elimdeki elixirleri cikarsaydim, ne güzel x5 yapmisti... su an zararda degilim ama x5'ten sonra bu seviyelerde satmakta icime sinmiyor...

zor zamanlar, zor kararlar... bu ay bir fork, gelecek ay bir fork, aralikta noel var diye yine satimlar gelir... umarim yesil dalgalar kirmizi dalgalardan daha sert olur...
_gavaraci_
Full Member

Activity: 462
Merit: 100

View Profile
October 09, 2017, 01:18:52 PM

Bedava bitc golddan dolayı herkes btc ye geçiyor sanırım. Bu durumda altlar perişan olmaya devam edecek
gry
Member
**

Activity: 98

View Profile
October 09, 2017, 01:20:36 PM

bence bitcoinde bekleyip 25 ekimde btc goldu beklemeden altcoin almak daha karlı olacaktır. 25 ekim sonrasında btc goldun dagıtımı ile direk saldırılar başlayacak altlara. Gold dan gelecek karın fazlasını altcoinlerden almak bana daha mumkun geliyor.
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
October 09, 2017, 01:30:31 PM

sakin kalmak önemli haftasonu satış yapılmadıysa artık bu saatten sonra satmak çok karlı olmaz özellikle daha da düşüş olursa.
HOLD

en iyisi bu nasılsa yükselicek nasıl düşecek ikiside sorun beklemek daha karlı olmaya bilir ama zararı kurtarırsınız nasılsa. bu düşüten satmak mantıklı değil bana göre
mefulu
Member
**

Activity: 76

View Profile
October 09, 2017, 01:39:03 PM

bence bitcoinde bekleyip 25 ekimde btc goldu beklemeden altcoin almak daha karlı olacaktır. 25 ekim sonrasında btc goldun dagıtımı ile direk saldırılar başlayacak altlara. Gold dan gelecek karın fazlasını altcoinlerden almak bana daha mumkun geliyor.

btc gold? btc cash'i duymuştum ama gold nedir?
Ben btc almak istiyorum. Hangisini almak gerekiyor?
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
October 09, 2017, 01:42:07 PM

btc gold? btc cash'i duymuştum ama gold nedir?
Ben btc almak istiyorum. Hangisini almak gerekiyor?

BTC alıp private key'in sizde olduğu bir wallet'ta tutarsanız, 25 ekim'de aynı oranda BTC gold hesabınıza geçecek fork'tan sonra.

jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
October 09, 2017, 01:43:21 PM

Altcoinler artık insanların güvenini sarsmaya başladı, Her geçen gün 10 tane ico çıkıyor piyasaya.
Yalnız altcoinlerin çok fazla değer kaybettiği bu günlerde unify coin kendini 3'e katladı biraz düştü sonra.

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
soilwork79
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
October 09, 2017, 01:49:00 PM

BU düşüş 25. ne kadar devam edecek sanırım. O gün altcoin mi alsam yoksa btc gold mu alsam karar veremedim. Btc goldu aldıktan hemen sonra altcoinlere girmek de olasılıklardan biri tabi:)
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 09, 2017, 02:11:10 PM

Toplam portföyümde bulunan koin ve tokenlerin %12 kadarını bitcoin' e, %10 kadarını da Tether' e çektim. Bu oranları yükseltmek isterdim ama elimde stratejim gereği satamayacağım şeyler bulunuyor. Onlara dokunabilseydim BTC oranımı kesinlikle %60 ve üzerine çıkartmayı düşünürdüm. Bir miktar da Ethereum vardı elimde onları da sattım fiyatın düşeceğini düşünerek. Umarım tersi olmaz.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
mmm01
Legendary
*

Activity: 973
Merit: 1053

View Profile
October 09, 2017, 02:16:20 PM

Toplam portföyümde bulunan koin ve tokenlerin %12 kadarını bitcoin' e, %10 kadarını da Tether' e çektim. Bu oranları yükseltmek isterdim ama elimde stratejim gereği satamayacağım şeyler bulunuyor. Onlara dokunabilseydim BTC oranımı kesinlikle %60 ve üzerine çıkartmayı düşünürdüm. Bir miktar da Ethereum vardı elimde onları da sattım fiyatın düşeceğini düşünerek. Umarım tersi olmaz.

En iyisini yapmışsınız şu anda muhtemelen birçok coin dibinde dibini görecek ve çok düşük miktarlara kadar geri çekilecek ancak buradan sonra yani kasım ayından sonra ise çok iyi seviyelere de mutlaka çıkacaktır.
Joshuar
Hero Member

Activity: 504
Merit: 500

eidoo wallet

View Profile
October 09, 2017, 03:23:34 PM

Ee bu kadar spekülasyon dönerken altcoinlerin yükselmesi beklenemezdi zaten.. Şu an Bitcointalk'a DDos atakları yapılarak iletişim kesilmeye çalışıyor ve altcoinlere düşürme operasyonu yapılıyor. Millet panik havasına girsinki Bitcoin yükselsin istiyor Bitcoin üreticileri.

██
█║█
║║║
║║║
█║█
██

▄██▄
                  ▄██████▄
                ▄██████████
              ▄██████████▀   ▄▄
            ▄██████████▀   ▄████▄
          ▄██████████▀    ████████▄
         ██████████▀      ▀████████
         ▀███████▀   ▄███▄  ▀████▀   ▄█▄
    ▄███▄  ▀███▀   ▄███████▄  ▀▀   ▄█████▄
  ▄███████▄      ▄██████████     ▄█████████
  █████████    ▄██████████▀    ▄██████████▀
   ▀█████▀   ▄██████████▀    ▄██████████▀
     ▀▀▀   ▄██████████▀    ▄██████████▀
          ██████████▀    ▄██████████▀
          ▀███████▀      █████████▀
            ▀███▀   ▄██▄  ▀█████▀
                  ▄██████▄  ▀▀▀
                  █████████
                   ▀█████▀
                     ▀▀▀
e i d o o
██

▄██▄
                  ▄██████▄
                ▄██████████
              ▄██████████▀   ▄▄
            ▄██████████▀   ▄████▄
          ▄██████████▀    ████████▄
         ██████████▀      ▀████████
         ▀███████▀   ▄███▄  ▀████▀   ▄█▄
    ▄███▄  ▀███▀   ▄███████▄  ▀▀   ▄█████▄
  ▄███████▄      ▄██████████     ▄█████████
  █████████    ▄██████████▀    ▄██████████▀
   ▀█████▀   ▄██████████▀    ▄██████████▀
     ▀▀▀   ▄██████████▀    ▄██████████▀
          ██████████▀    ▄██████████▀
          ▀███████▀      █████████▀
            ▀███▀   ▄██▄  ▀█████▀
                  ▄██████▄  ▀▀▀
                  █████████
                   ▀█████▀
                     ▀▀▀
██
█║█
║║║
║║║
█║█
██
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
October 09, 2017, 05:22:22 PM

açıkcası son 3-4 yıldır alt coinlerle ilgili duyduklarım gözlemlediklerimden sonra bana hep öyle uçucu trendleri olan trene binip sonra topluca inilen, ciddiye alınmayan şeyler gibi geliyolar. bir nevi sanal bir borsacılık oyunu oynanıyor. BTC den sonraki 3-5 coin dışındaki tüm altcoinlerin hemen hepsi sanki böyle? yanılıyor muyum? hepsinin vaad ettiği başka şeyler var ama hep balon şeyler gibi hayata pek geçemeden çoğu sönüyor, ilgi dağılıyor gidiyorlar sonra yerinde sayan zombie coinlere dönüyorlar.

bu süreç bi noktadan sonra bıkkınlık getirecektir sanki? piyasa sadece 15-20 tane coine kalacaktır. sizler bu dediklerimden daha ciddiye alır bakabiliyor musun gelecekleri açısından?

Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
October 10, 2017, 01:08:07 AM

açıkcası son 3-4 yıldır alt coinlerle ilgili duyduklarım gözlemlediklerimden sonra bana hep öyle uçucu trendleri olan trene binip sonra topluca inilen, ciddiye alınmayan şeyler gibi geliyolar. bir nevi sanal bir borsacılık oyunu oynanıyor. BTC den sonraki 3-5 coin dışındaki tüm altcoinlerin hemen hepsi sanki böyle? yanılıyor muyum? hepsinin vaad ettiği başka şeyler var ama hep balon şeyler gibi hayata pek geçemeden çoğu sönüyor, ilgi dağılıyor gidiyorlar sonra yerinde sayan zombie coinlere dönüyorlar.

bu süreç bi noktadan sonra bıkkınlık getirecektir sanki? piyasa sadece 15-20 tane coine kalacaktır. sizler bu dediklerimden daha ciddiye alır bakabiliyor musun gelecekleri açısından?

Bir örnek verelim ADA diye bir coin (Cardano) geçen hafta Bittrex'te listed oldu. ICO'da bunun değeri 50-60 satoshiye gelmişti, Bittrex'te 300 lü seviyelerden açıldı, sonra 1 günde 600'leri aştı. Alt Coin düşüş dalgasıyla birlikte 400'e geriledi, ve tekrar 500'e çıktı... Alternative crypto currency  işte budur, ve bu sadece tek bir coin'in 3-4 gün içindeki örnek dalgalanmaları. "ICO'nun 5-6 katı ne para vericem enayi miyim hocam" diyenler kenarda beklerken 1 günde 2'ye katlayanlar da oldu, paniğe kapılıp 400'lerden satanlar da tabii...

Neticede dünyada bir günde 40-50%+ kazandırabilecek çok çok az finansal araç vardır, bu yüzden Alternative Coinleri dikkatle incelemenizi öneririm.

Discovery06
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
October 10, 2017, 01:21:48 AM

En güvendiğim ETHER bile 0.58 şu an.Forexte bile kaldıraca rağmen bu kadar canım sıkılmamıştı.Btc düşüyor Alt düşüyor.Btc yükseliyor Altlar yine düşüyor.Sadece BTC yatay kalırsa brz nefes alabiliyorlar.Böyle işin..

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
October 10, 2017, 02:53:29 AM

tamam güldük eğlendik walletları sıfırladık da bin küsur altcoinde bir tek küçük yatırımcı mı kaldı, bu mudur yani olay, biz altlarda - balinalar btc'de!!! o kadar btc'yi zattirik btcgold için mi aldılar yani 4800 dolardan, 0.1 btc olsa 480 dolar eder ona da alıcı bulamazlar herkes satar yine kendileri alırlar. tamam 5-6 milyar dolarlık yeni bir altcoin ortaya çıkıyor ama şu an diğer altcoinleri btc bazında arttırsalar pazarda 50-100 milyar dolarlık artış olur. Bu balinalar gerçekten tırlatmış
not: öyle sesli düşünüyorum bu saatte, kaale almayın

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
ConspiracyCoin
Sr. Member

Activity: 294

View Profile
October 10, 2017, 03:44:14 AM

Bunların yaşanacağı belliydi aslında. Bitcoin cash zamanında benzer senaryoyu yaşadık. Ona göre önlem alıp altlardan çıkmak lazımdı zamanında.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: