Bitcoin Forum
May 27, 2024, 09:30:08 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: alkoliklikten kurtulmak  (Read 1496 times)
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
October 13, 2017, 10:51:27 PM

alkol bağımlılığı da sigara bağımlılığı gibidir diye düşünüyorum.

alkol biraz uzak olduğu için etrafımızda çok görmediğimiz için belki akıl yürütemeyiz ama sigara gibi yaklaşabiliriz ona da.
rigormortis1
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
October 13, 2017, 11:02:48 PM

Amatem iyi bir çözüm. Yada kendi orada bulunmak istemiyorsa kendine yeni bir çevre edinmeli ve başka uğraşlar bulması onu alkolden uzaklaştırcaktır.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
● PLINKO  (+) ROULETTE ║ BITVEST ║ |7| SLOTS    ▼ BIT SPIN
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
October 14, 2017, 03:58:43 PM

Alkol içmek ağızla içine güzeldir, stresi alır rahatlatır rakı içiyorsanız sosyal ortamı vardır fakat kendinizi kaybedip keyif için içmiyorsanız icmeyin derim heleki durum alkolikliklikse tedavi olun derim. Her şey dozunda güzeldir.
kribati7
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
October 14, 2017, 04:00:29 PM

Geçmiş olsun hocam, tek çözüm prof bir yardım alması ve tabiki sosyal aktivitelere katılması. Allah yardımcınız olsun.

Levazimatci
Member
**

Activity: 84

View Profile
October 14, 2017, 04:12:23 PM

Arkdaş ortamını değiştirmeli. Ve sağlık kuruluşlarından destek almadan bu iş çok zor. Alkol bir kere onu ele geçirmiş durumda. Yemek yerine bile alkol alabilir.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
kerem89
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
October 14, 2017, 05:50:53 PM

Hafifletilmiş uyuşturucu ilaçlar veriiyo bu tür alkolik insanlara. Tedavi almak şart. kulaktan duyma tavsiyeler risk barındırabilr
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
October 18, 2017, 05:31:36 PM

bağımlı bir abim var bağamlı oldugunu bazen kabul ediyo bazen etmiyo ona yardım etmek istiyorum bu iletten nası kurtarırım abimi aslında çok iyi biri kültürlü fln biri okumuş üniversite mezunu ama bu nalet şey abimin hayatını olumsuz etkiliyo . bi bilginiz varsa yardımcı olun .

Alkolik birisini ancak uzmanlar ttedavi edebilir. Bence, ailenle birlikte abini bir uzmandan yarım almaya ikna edebilirsin . Profesyonel yardım en kalıcı çözümdür.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
DebelenenBocuk
Member
**

View Profile
October 22, 2017, 10:18:10 PM

Olayı buralara kadar getirip , görüş öneri istediğine göre durum gerçekten ciddi olmalı ve abinin sağlam bir desteğe ihtiyacı var gibi dostum . Bu durumda abini ailecek ikna etmeye başlamanızı öneririm . Fakat bunu kabullenip gideceğini pek sanmıyorum genelde öyle olur çünkü .
Abin için alkol bir kaçış bir kurtuluş , öncelikle neyden kaçmaya çalıştığını , hangi sorunlarından kaçındığını öğrenmen gerekiyor . Ve bu çizgi üzerinde abine yardımcı olarak kaliteli zaman geçirmeye başlamalısınız . Umarım kısa zamanda alkolik olmaktan kurtulur ve arada sırada gidip abi kardeş 2 tek atıp güzelce takılırsınız Smiley

RagnarLothbrok41
Member
**

View Profile
October 22, 2017, 10:25:23 PM

Al bi 100 lük yeni rakı ortaya favalı kalamarlı bi masa kur otur şerefe de çak kadehleri arkada bi Müzeyyen Senar şarkısı ile birlikte abi bu aralar çok içiyorsun tamam alkol içebilirsin hatta gel böyle beraber güzel bir ortamda oturalım güzel güzel sohbetler edelim güzel güzel arkadaşlarımızla maziyi analım. Ama o güzel arkadaşlarının burada mutlu oturmasını benim yanında içerken başka bişey düşünmememi istiyorsan bu alkolü nolur bırak gerekirse ben de sana destek olurum bırakamazsan azaltırız vs dersen bence gecenin ortalarında ağlamalıklı bi ses bu kadar taktığını bilseydim şu rakıyı camdan atardım ulan diyip heyt abimm be diyip o rakıyı havaya kaldıran abinin cama yaklaştığını görüp tamam lan bırak da o kadar da değil amk deyip al elinden içkiyi ağlamaya devam edin (benzemeğz kiiiiğmse saaağnaaağ )

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
Risotto
Full Member

Activity: 238

View Profile
October 22, 2017, 10:27:01 PM

Benim de durumum aynıydı. Abim sürekli içerdi çok ta iyi bir insan. En çok bana değer verir. Kimsenin lafını dinlemezdi. Bıktım abimin içki içmesinden bende içkiye başladım. Çok kızdı bana yılmadım. Eve sarhoş gittim sapıttım. 2 yıl önce alkol ortamından eve gelirken yolda bana araba çarptı. Abim hastahaneye geldiğinde çok alkollüydü ve benimle ilgilenemedi. O gün bu gündür içmez. Sevdiklerinin onun yardımına ihtiyacı olur da yardım edemez diye
Marginatus
Member
**

Activity: 152
Merit: 11

View Profile
October 23, 2017, 07:04:44 AM

Spora baslasin faydasi dokunabilir
chilii
Member
**

Activity: 70

View Profile
October 24, 2017, 07:23:05 PM

abinin ilgisini başka bir şeylere yöneltmeye çalışmalısın ya da tıbbi yardım almalısın başka yapabileceğin birşey yok malesef. bunu senden çok abine kalmış bir durum.

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
MedOff125
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
October 24, 2017, 10:20:26 PM

kendi kafasına koymadan zor bir durum ama senin yapabileceğin tek şey onun düşüncelerini değiştirip alkolden soğumasına yardımcı olman olur
AlwaysSomewhere
Member
**

Activity: 98

View Profile
October 26, 2017, 12:57:20 AM

Abin için çok üzüldüm dostum dilerim bir an önce kurtulur fakat sana önerilerim,

Öncelikle alkolik olmanın temelinde yatan psikolojik bozukluk bulunmalı tedavi edilmesi
Sinirlenmemeye çalışılması, kızgınlıklardan uzak durulması
Çok yorucu olmayan hobiler bulunmalı ve sık sık dinlenilmelidir.
Bir yere davetliyse, gitmeden önce bir şeyler yenilmesi
Sabahları mutlaka bir kaşık bal yemesi
Midesini hiç boş bırakmayın, çünkü alkolikler açken içki isterler.
Mümkün olduğunca yalnız kalmasın destek ol ona
Yanında tatlı bisküvi ya da kurabiye bulundursun
Eğer içki içme isteği gelirse, alkol yerine hemen su, soda, kola içsin. Midesi iyice şişsin.
Mümkünse düzenli olarak egzersiz yapsın bence kurtulacaktır.. Bol şans dostum
BattleWings
Member
**

Activity: 98

View Profile
October 26, 2017, 08:51:34 PM

Dostum malesef ki abinin kendi kafasında bırakması lazım ilk önce . Her fırsatta gidip alkole sarılmaması için ona bazı şeyler kazandırmalısınız .
Bir iş bulabilir ya da farklı hobiler elde etmesi . Boş zamanını değerlendirmesi bu aşamada çok önemli bence . Umarım kısa zamanda kurtulur ve huzura kavusursunuz dostum alkolün zararları say say bitmez . Ben de çok kullanırım ama alkoliklik seviyesi değil çok şükür
burky155
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
November 07, 2017, 04:04:25 AM

Yeşilay Danışmanlık Merkezi var orayı arayıp bilgi alabilirsin, eminim yardımcı olacak bir şeyler söylerler. YEDAM bu merkezin adı, telefonu 444 79 75. Amatem de diğer bir seçenek.

Faithh
Member
**

Activity: 154

The Worlds Most Advanced Distributed Computer

View Profile
November 07, 2017, 07:31:17 AM

Bırakmak isteyen dolu şişelerini gönderebilir . En azından size öyle bir iyilik yapabilirim .

╞═◇═╡      CROWD MACHINE  ▌Powering the Next Generation of Blockchain App Builders      ╞═◇═╡
WhitepaperLinkedinTwitterMediumTelegramYoutubeFacebookANN ThreadReddit
←←←←←←←←←←  WHITELIST Registration is OPEN  →→→→→→→→→→
yanhizmetler2010
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
November 07, 2017, 08:23:30 PM

Dostum abine üzüldüm. Arkadaş gurubunu değiştirmeyi, yeni hobiler edinmeyi deneyin.
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
November 07, 2017, 09:27:25 PM

Hocam abinizi alkolden uzaklaştıracak tek şey namazdır. Geri kalan her şey hikaye. Namaza teşvik edin.
gkyldz
Member
**

Activity: 137

View Profile
November 22, 2017, 06:24:06 AM

oldukça kapsamlı bir eylem planı gerektirir. alkol, ortamıyla birlikte bırakılır. yani geçmişinize sürgü çekmeniz gerekir. tabi benim bu bahsettiğim ağır vakalarda uygulanır. azaltmak denilen hadise herkes için geçerli değildir. suje için sorun alkolün az miktarlarda alınamamasıdır. bu sebepten onun azaltması diye bir olasılık yoktur. alkolik olma durumu çoğu zaman dipsomani ile karıştırılır. alkolikler sürekli olarak bu maddeyi tüketmek zorundadırlar. fakat dipsomani hastaları alkole dokunmadıkları sürece içmeseler de olur. ama bir defa dokunduklarında sürekli olarak almaya devam ederler. pek tabii ki dipsomani de alkolizme doğru giden emin yollardan biridir.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: