Bitcoin Forum
May 28, 2024, 02:34:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Hakkında Şaşırtıcı Bilgiler  (Read 1582 times)
kriptokoin (OP)
Member
**

Activity: 158
Merit: 11

UCY

View Profile
October 10, 2017, 07:12:11 PM

Arkadaşlar selamlar,

Burada Bitcoin'in yaratıcısının kim olduğunun bilinmemesinden tutun Bitcoin ile daire satışına kadar hepimizin aşina olduğu konular var, ama örneğin bu bilgiler ile ben de bugün tanıştım;

-Bitcoin Ağının Gücü
  Uzmanlara göre bitcoin ağının mevcut hesaplama gücü 2,046,364 Pflop/s değerinde. Eğer dünyadaki en güçlü 500 süper bilgisayarın işlem hacmini toplarsanız bu sadece 274 Pflop/s yapmakta. Dünyadaki en güçlü 500 süper bilgisayardan binlerce kat daha güçlü bir işlem yapma kapasitesi.

-FBI ve Bitcoin
  FBI Silk Road isimli internet sitesine el koyduğunda aynı zamanda bu sitenin sahibinin varlıklarına da el koydu. Bu sayede FBI dünyadaki en önemli bitcoin zenginlerinden biri olmuş oldu. FBI’ın sahip olduğu bitcoin miktarı 144 bin civarında. Bu da 2.5 milyar Türk Lirası gibi bir para.

Yazının devamı https://kriptokoin.in/bitcoin-hakkinda-sizi-sasirtacak-10-gercek/

Siz de ilgi çekeceğini düşündüğünüz bilgileri bu konu altında paylaşırsanız süper olur!

HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
October 10, 2017, 10:06:26 PM

Birçok ilginç bilgi yayınlamışsın haber aracılığı ile ekonomi veya teknik açıdan bir şey katmaz ama canı sıkılan için iyi olur 3 4 bilgiyi bilmiyodum sadece ilginç bilgilerin devamı gelirse çok iyi olur Smiley
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
October 13, 2017, 11:04:12 PM

Gerçekten güzel toplamışsın gayet hoş olmuş insan sıkılmadan bakıp piyasa hakkında bilgi sahibi olabilir.Ben okudum sen yazdıysan yazılarının devamını beklerim şahsen beğendim.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
October 13, 2017, 11:30:23 PM

Silkroad bir ara piyasayı sallamıştı . FBI Baskını falan forumlara çok konu olmuştu . Ondan sonra deepweb ile tanışmıştım zaten allah bir daha yolumu düşürmesin Cheesy

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
October 13, 2017, 11:41:44 PM

Güzel bilgi toplamışsınız. Yazılanları okudum 2 - 3 tane bilmediğim vardı onlarıda öğrendim.
Ayrıca yazılar kısa ve öz olmuş. Devamını beklerim..

SilverVigilante
Sr. Member

Activity: 361

View Profile
October 14, 2017, 07:53:01 AM

Bilgiler için teşekürler ancak link vermeden önce tüm içeriği buraya kopyalarsanız sitenizin SEO'su için daha faydalı olur diye düşünüyorum sonuçta birçok SEO kuralı var ve bu kurallardan biri de link alınan içeriğin kaliteli olmasıdır.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
October 14, 2017, 10:07:55 AM

Gerçekten ilginç ve şaşırtıcı bilgilermiş. Birçoğunu daha önce hiç duymamıştım.
Emeğiniz için teşekkür ederiz (:

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 14, 2017, 10:24:23 AM

Bitcoin ağı derken blockchain ağının toplam hesaplama gücünden mi bahsediyoruz burada? Ben de böyle bir şey düşünmüştüm ama hesaplaması kolay değil teknik detay fazla doğru bilgiye ulaşmakta kolay değil. Her evdeki bilgisayarın bu ağa katılımı sonucunda ortaya çıkacak güç üzerinde düşünüyordum tabii süper bilgisayarlar insanın aklına hemen geliyor. Tüm bilgisayarların gücünü birleştirerek süper bilgisayarların yıllarca sürebilecek çözümlerini çok daha kısa sürede çözebiliriz.
Doctor-Coin
Full Member

Merit: 114

View Profile
October 14, 2017, 10:34:26 AM

Nakowa adında biri 2015 yılında online kumar sitesinden 11.000 BTC kazanmış ...
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
October 14, 2017, 10:41:54 AM

Enteresan bilmiyor eğer doğruysa . FBI btc leri ne yaptı acaba. Bence imha etmesi lazım Cheesy .
Doctor-Coin
Full Member

View Profile
October 14, 2017, 10:45:51 AM

1 bitcoin transferi  1 kredi kartı transferinden 4000 kat daha fazla enerjiye ihtiyaç duyuyormuş....
Doctor-Coin
Full Member

View Profile
October 14, 2017, 01:40:44 PM

Ağustos 2017 -  dünyada 55 ülkede toplam 1402 Bitcoin ATM si var ... .
grkms
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 251

View Profile
October 14, 2017, 02:22:44 PM

Ağustos 2017 -  dünyada 55 ülkede toplam 1402 Bitcoin ATM si var ... .

2018 sonunda çok rahat bir şekilde 3500 civarını bulacaktır bu gidişle . Bakalım Türkiyeye gelmesi takriben 2030 senesini bulacaktır herhalde Smiley Yaygınlaşması oldukça hoş bir eylem.
punqpunq
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
October 14, 2017, 02:33:11 PM

Ilginc bilgiler. Atmlerin komisyon oranlari hakkinda bilgisi olan var mi? Guncel kurdan ne kadar kaybimiz oluyor alirken veya bozarken?
mefulu
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile
October 14, 2017, 05:52:38 PM

Boş vakit öldürmek için birebir olmuş hocam tebrik ederim.
afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
October 14, 2017, 08:33:46 PM

Bir ekonomist olarak bitcoinin teknik yönüyle değil, ekonomik yönüyle ilgileniyorum. Ve bitcoin yatırımcılarının iyi bir matematiğinin ve ekonomi bilgisinin olduğunu düşünüyorum. Ama bir paradoks var malesef. BTC hariç kısa veya uzun dönemde yatırım yapılacak alt koinlerde  fiyat istikrarı yok. Mesela waves uzun dönem koini deniliyor ama son altı aydır fiyatı aynı. Uzun dönem koinlerinin zamanla daha üst seviyeleri kendisine taban yapmasını ve bu seviyenin altına düşmemesini beklerdim. Bu da benim gibi uzun dönem yatırımcılar için negatif bir durum.

lebiderya
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
October 14, 2017, 08:44:02 PM

Bir ekonomist olarak bitcoinin teknik yönüyle değil, ekonomik yönüyle ilgileniyorum. Ve bitcoin yatırımcılarının iyi bir matematiğinin ve ekonomi bilgisinin olduğunu düşünüyorum. Ama bir paradoks var malesef. BTC hariç kısa veya uzun dönemde yatırım yapılacak alt koinlerde  fiyat istikrarı yok. Mesela waves uzun dönem koini deniliyor ama son altı aydır fiyatı aynı. Uzun dönem koinlerinin zamanla daha üst seviyeleri kendisine taban yapmasını ve bu seviyenin altına düşmemesini beklerdim. Bu da benim gibi uzun dönem yatırımcılar için negatif bir durum.

Hocam hiç birisi uzun dönem coini falan değil bakma sen millete. Spekülatif hareketlerle ilerleyen bir borsada uzun dönemden nasıl bahsedilebilir ben anlamış değilim. Millet waves'ti strattı vırttı cırttı atıp tutuyor yahu bi kötü haber gelse saniyesinde serbest düşüşe geçiyor coinler. Ne göre uzun dönem diyorlar? Adamlar 3-4 ay sonra yol çizelgelerindeki hedeflerine göre mi? Bunu bütün coinler yapıyor o zaman hepsi uzun dönem olur. Ama gel gör ki millet kendi girdiği coini kral yapmaya çalışıyor.
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
October 14, 2017, 09:10:58 PM

Yav kardeşim brakın wavesi stratı.Bitcoin hakkında farklı bilginiz varsa yazın okuyalım.Altcoinlerden bi mik olmaz

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
October 14, 2017, 09:36:55 PM

Okudukça daha meraklı okudum herbirini Smiley Arada ekonomi gibi streslerden uzaklaşıp böyle bilgileride okumak rahatlatıyor insanı

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
neite99
Sr. Member

Activity: 560

View Profile
October 14, 2017, 10:25:53 PM

Pizza olayı zaten baya meşhur bir olay forumda konusu da duruyor sanırım. Fbi btcleri ne yaptı acaba hodl mu yapıyorlar Smiley
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: