Bitcoin Forum
June 22, 2024, 08:23:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Sizce hangi kripto para birimine yatırım yapmak daha mantıklı olur ?
Coin borsası - 4 (66.7%)
Coin üretimi - 2 (33.3%)
Total Voters: 6

Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yeni Yatırımcı  (Read 371 times)
HaydarAksu (OP)
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
October 10, 2017, 08:12:00 PM

Ben yeni bir yatırımcıyım ve herhangi bir ekran kartı bile satın almadım sizce ne kadar para ile hangi para birimi için cihaz kurmalıyım ?
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 11, 2017, 10:35:42 AM

R7 265 ile Ethereum kazımı uygun. Fakat bu kartı Türkiye' de stokta bulmanız olanaksız. Yeni bir ithalat gerçekleşirse de karaborsacı gibi fiyat yazacaklardır. Bunun haricinde Rx serileri (470-480) fiyat/hash oranı en iyi alternatiflerdi en son. Ama uzun süreden bu yana takip etmiyorum. Yeni kartlar çıkmış olabilir. 580 serisine de iyi diyorlar.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 14, 2017, 10:05:29 AM

Benim tavsiyem borsa olacaktır . Madencilik zahmetli iş . Hem yatırım yapacaksın hem ilgileneceksin. Madencilikten yaptığın yatırıma dokunmazsan bir nebze karın daha sağlam olur ama madencilikten kazandığını anında haryacaksan verimli geçmeyecektir senin için.
yavuzgurkan
Newbie
*

Activity: 74
Merit: 0

View Profile
October 14, 2017, 11:25:56 AM

RX 480-580 470-570 8gb modelleri veya uygun fiyattan Nvidia GTX 1060-1070 serisi kartlar ile başlayabilirsiniz bu arada herkes borsaya gir diyor ama zahmet gerektiren madencilik değil borsadır madencilikte kartlar zaten sürekli olarak para eden ve piyasada 3 5 aşşağı satabileceğin cihazlar kazdığın coin sana kazandırmıyorsa başka coine geçersin baktın elektrik parasını çıkaramaz hale geldin aletleri satarsın kaybın fazla olmaz ama borsada herşey olabilir bir anda etherum 10 dolardan 20 dolarada çıkabilir 1 dolarada düşebilir ve bunların hepsi bir gecede olabilen şeyler dikkatli olmanız gerekir
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
October 14, 2017, 05:18:34 PM

RX 480-580 470-570 8gb modelleri veya uygun fiyattan Nvidia GTX 1060-1070 serisi kartlar ile başlayabilirsiniz bu arada herkes borsaya gir diyor ama zahmet gerektiren madencilik değil borsadır madencilikte kartlar zaten sürekli olarak para eden ve piyasada 3 5 aşşağı satabileceğin cihazlar kazdığın coin sana kazandırmıyorsa başka coine geçersin baktın elektrik parasını çıkaramaz hale geldin aletleri satarsın kaybın fazla olmaz ama borsada herşey olabilir bir anda etherum 10 dolardan 20 dolarada çıkabilir 1 dolarada düşebilir ve bunların hepsi bir gecede olabilen şeyler dikkatli olmanız gerekir

Bu konuda haklısın ama madencilik içinde şu an piyasa çok belirsiz. gtx 1060 serisi bir kart fiyatı ortalam 1600 TL. Benim hesaplamama göre zcash kazıyorum elektrik hariç getirisi 110 TL civarı. Bilmiyorum belki de ben kazım konusunda mantıklı seçim yapamıyorum. Ortalama hesapla geri dönüş süresi (ROİ) 12-14 ay arası gibi...  Herkes 10 ay dese de ben 10 ayı bile göremedim gibi. Smiley)

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀