Bitcoin Forum
June 24, 2024, 04:32:16 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: 44 Bitcoin’e vatandaşlık  (Read 2294 times)
Haymac
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
October 11, 2017, 03:54:48 PM

iyi para 200 bin usd, bu kadar paraya oranın vatandaşlığını almazdım ben olsam.
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
October 11, 2017, 04:06:00 PM

Nasıl yani tam olarak anlıyamadım bu kadarlık bTC yatırımı yapmamaız durumunda mı vatandaşlık hakkı veriyorlar yoksa yatırım yapmamız falan mı alzım ? Birde ülkenin avantajı ne olabilir ki? Yani oraya vatandaşlık alınca devletin gelirlerinden kar mı alıyoruz bize ne gibi avantaj sağlıayacaklar ?
fitop
Full Member

Activity: 196
Merit: 102

“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”

View Profile
October 11, 2017, 04:09:39 PM

Nasıl yani tam olarak anlıyamadım bu kadarlık bTC yatırımı yapmamaız durumunda mı vatandaşlık hakkı veriyorlar yoksa yatırım yapmamız falan mı alzım ? Birde ülkenin avantajı ne olabilir ki? Yani oraya vatandaşlık alınca devletin gelirlerinden kar mı alıyoruz bize ne gibi avantaj sağlıayacaklar ?

Hocam bu tarz işlerde hiç bir şekilde kar durumu söz konusu değil. Neredeyse dünyanın bütün devletlerinin böyle bir vatandaşlık politikası var. Bir çok ülkede taşınmaz mal alman gerekiyor ve atıyorum 3 sene boyunca orada yaşaman gerekiyor. Kimi ülkelerde ise devlet bonosu satın alman gerekiyor, o bonoları bir müddet elinde tutman gerekiyor falan filan. Yani adamlar kısacası diyor ki; gel benim ülkeme yatırım yap bende sana burada yaşama hakkı tanıyım. Ama burada yemen içmen vs beni ilgilendirmez. Yaşamak ve hayatta kalmak sana kalmış ama sen bana ver yeşilleri sonra ülke senin istediğin gibi gir çık gez diyor.

hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
October 11, 2017, 04:55:56 PM

44 btc dünyanın bi ucundaki küçücük ada için çok olmuş (:
şöyle kuzey avrupada falan olsa aslında biraz daha ucuzundan, oraya gitmek için çalışırdım Cheesy

Yauthitdar
Full Member

Activity: 201

Proof-of-Asset Protocol

View Profile
October 11, 2017, 06:05:50 PM

44 btc ile  gider yunanistandan konut alırdım. bunun sayesinde oturma hakkıda kazanır serbestçe avrupada dolaşırdım. 

dammedonut
Full Member

Activity: 224

View Profile
October 11, 2017, 06:49:18 PM

44 BTC ile Avrupa vatandaşlığı almak varken dünyanın öbür ucunda ne işi var insanların  Grin

eric_draven
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile WWW
October 11, 2017, 07:05:24 PM

Adını dahi ilk defa duyduğum ülkeye vatandaş olmak için 44 BTC verecem ha. İi gel birde akşam hesabı sürttür bari  Grin
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434

View Profile
October 11, 2017, 07:59:30 PM

İnsanları soymak için oldukça güzel bir yöntem tabi bazı insanların bu paralar elinin kiri olduğu için o paraları veren insanlar vardır sanırım keşke insanlar şu saçma şeyler yerine insanlık için daha güzel şeyler yapmayı düşünse.

NEJLA
Member
**

Activity: 179
Merit: 10

View Profile
October 11, 2017, 09:21:58 PM

bu kadar küçük bir ada için çok para....1 btc olsa belki........... Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Mimar
Sr. Member

Activity: 288
Merit: 250

View Profile
October 11, 2017, 09:24:44 PM

44 bitcoin sahibi senin adı sanı duyulmamış ülkeni neylesin. 44btc yi bekletir 4 yıl, kralllar gibi yaşar gider. 400bin dolar yapıyor şimdi bu rakam, 4 yıl sonra 1milyon dolar eder zaten Tongue
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
October 11, 2017, 10:48:00 PM

44 BTC Ne abi . Bi tsunamide gider orası Cheesy . Dikkat çekmek için yapılmış heralde .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
October 11, 2017, 11:36:28 PM

44 Bitcoin’e vatandaşlık

44 Bitcoin’e vatandaşlık hakkı veriliyor. Avustralya’nın doğusunda yer alan ada ülkesi Vanuatu, yaklaşık 44 Bitcoin karşılığında vatandaşlık hakkı veriyor.

devamı: https://www.finanspara.com/44-bitcoine-vatandaslik/

44 bitcoin 220bin dolar gibi bir para yapiyor o paraya portekizde vatandaslik veriyor ve shengen vizeside cabasi. Smiley bunu neden bukadar haber yaptilar ulke bitcoin kabul ettigi icin.
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
October 12, 2017, 02:19:57 AM

O kadar bitcoinin olduktan sonra ne diye o ülkenin vatandaşı olayım ki daha akılcı işlerde kullanırım. Yatırım yaparsın, uzun yıllar işine yarayacak birşey alırsın daha iyi.
ofergul
Full Member

Activity: 209

View Profile
October 12, 2017, 04:00:17 AM

196,178 nüfüsu varmış, ufak tefek güzel bir ülkeye benziyor ama 44 btc ye istediğin ülkeden vatandaşlığı alırsın zaten .
recepivedik
Newbie
*

Activity: 51
Merit: 0

View Profile
October 12, 2017, 04:04:02 AM

vatandaslik satmak neymis arkadas. parayla alinan vatandasliktan hayr gelmez
erdemyolcu
Member
**

Activity: 94
Merit: 10

View Profile
October 12, 2017, 08:06:51 AM

Seksenler dizisinde ki Basri aklıma geldi. "gün gelecek...." diye başlayan cümleler. Bakalım BTC ile daha neler yapılacak...

❘|❘ NEUFUND — Re-Imagine ICOs  ❘|❘ JOIN THE ICBM | JOIN THE DISCUSSION
Discovery06
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
October 12, 2017, 09:38:52 AM

Bir arkadaşım Amerika'ya 80 bin dolar yatırımla ailesiyle yerleşmişti.44 btc çok fazla dandik bir ülke vatandaşlığı için..

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
Discovery06
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
October 12, 2017, 10:47:36 AM

Ayrıca 44 btcm olsa neden ülkeyi terk edeyim ki çok daha güzel bir yaşam şansı kazanırım. Biraz daha kafamı çalıştırarak paramı katlarım çalışmama da gerek kalmaz ne istersem onu yaparım. 44 bctm olsa kimseye 1 btc bile vermem bana vatandaşlık versin diye vatandaşlık alacağıma giderim bi TSK ya bağışta bulunurum daha iyi.
44 Btc yi bize ver demiyor adamlar..Bağış şeklinde değil bu kadar btc yi alıp gelip burada yatırım yaparsan sana vatandaşlık veririm diyor.Bu sayade dünyanın en gelişmiş ülkelerine vizesiz ve sorunsuz seyahat edebiliyorsun.Kimse senden vize istemiyor.Yani para yine senin paran.TSK ya bağışladığında ne olacak ki,Altlarına 5 milyon dolarlık bir araba alır binerler.

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
October 12, 2017, 02:04:47 PM

aynen ama birde su var o kadar kucuk tanimadigin ulkede ne is yapacaksinda kar edeceksin arkadasta bildigim ulkede bir hayat surerim daha mantikli demek istemis her goruse saygi duymak lazim.
Delinquency
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
October 12, 2017, 05:27:41 PM

Vanuatulular kendilerini biraz zeki sanıyor heralde Cheesy o kadar bitcoinle bulunduğumuz ülkede ortalamanın çok üstünde güzel bir hayat sürebiliriz.
hatta istersek avrupada çoğu ülkede yaşayabiliriz.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: