Bitcoin Forum
July 10, 2024, 06:54:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  
Author Topic: BTC 7000 dolara mı gidiyor?  (Read 4751 times)
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
November 02, 2017, 03:12:14 PM

bugun 7000 dolarıda geçti artık bitcoin 6900 7100 araları git gelde şuan artık düşeceğine inanıyorum 1 aydır çıkışta daha düşmedi dumb yiyecek dumb yemesi lazım artık balon gibi şişiyor sadece artık

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
November 02, 2017, 03:55:57 PM

bugun 7000 dolarıda geçti artık bitcoin 6900 7100 araları git gelde şuan artık düşeceğine inanıyorum 1 aydır çıkışta daha düşmedi dumb yiyecek dumb yemesi lazım artık balon gibi şişiyor sadece artık

6k olunca 7k olur beklentisi bayağı güçlüydü. şimdide 10k olur beklentisi güçlenmeye başladı bu kadar artıştan sonra bunun düzeltmeside büyük olur o yüzden kardan zarar etme pahasına bilerek kerizleniyorum tekrar 7350 yaparsa yine girerim onun dışında tlde düzeltme bekleyeceğim.
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
November 02, 2017, 06:22:18 PM

Bir hafta önce yıl sonuna kadar 7 bin dolar olur diyordum 1 hafta içinde geçti bile. Vay be işe bak. Uçuşa geçti bitcoin son zamanlarda gerçekten. Böyle giderse 10 bin dolar söylentileri yakında gerçekleşecek galiba.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
November 02, 2017, 07:21:38 PM

daha önce de yazdım şimdi de yazıyorum. bitcoinin neden yükseldiğini ve ne kadar yükselebileceğini anlamak için para nedir bunu anlamak lazım. mesela bir kasabayı ele alalım. bu kasabadaki tüm evler bitcoinle alınıp satılıyor olsun. bitcoinin değer karşılığı o kasabadaki satılık satılacak ve satılmış olan evlerdir. yani mal karşılığı bir değer yüklenmişse o btc nin karşılığıdır.şimdi bırak malı nakit yada nakit varlığı olmayan ama bankalararası piyasada dönen paranın belki 10 da biri bile bitcoinde değil. şimdi siz bu paranın+gayrimenkullerin ve kişisel yatırımların bitcoine kaydığını düşünün. ortaya inanılmaz bir tablo çıkar.

öte yandan bitcoinin stabil bir fiyatta olması hiç doğal olmaz. çünkü paranın stabil olması doğal değil yapay bir durumdur. bunu devletler sağlarlar. sebep stabil bir toplum ve düzenli vergidir. oysa bitcoin ve çıkış mantığı bunun tersini savunur. devletlerin sınırlarını tanımaz. bu bağlamda ürünlerin ihtiyaçların isteklerin dozu zamana ve yere göre artıp azalır. bu da bitcoinin fiyatını sürekli oynak yapacaktır ve doğal olan da zaten budur.

tabiki burada karar verici olan, bitcoini değerli kılan bizleriz yani insanlar ve onların bu para birimini kabul etmeleri.

Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1876
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
November 03, 2017, 01:12:41 PM

7000 görünce kalbime ufak bir sancı girdi. Daha neleri göreceğiz yahu! Artık biri indirsin şunun tansiyonunu. Bu kadar hızlı yükselmesi can yakıcı oluyor.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
TrolWolf
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
November 03, 2017, 05:54:54 PM

Bitcoin 7000 dolar bazını çoktan geçti ve artışı da devam edecektir.En az 8000i göreceğini düşünüyorum.Artma devam ettikçe alt coinler çok zarar görüyor umarım bir son bulur.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
November 03, 2017, 10:38:36 PM

bu seneyi 7000 dolar ile kapatacak herhalde .

yeni yıla 7200 üzerinde girmesini yüksek güvenle bekliyorum. bugün bile %5 e yakın sıçrama yaptı. bu fork sonrası korkulanlar olmadı ve aldığı rüzgarlar çok rahat geçecektir yılbaşına kalmadan.

yılbaşına dedik 7200 diye,
2 ay önce geldik.

şuanki görüntü inanılmaz yalnız. 10k ya vurma ihtimali hiç uzak değil yılbaşına. sebep olarak;  alakasız insanlar bile altın falan bozdurup ilk kez borsalara para yatırıyor bizim ülkede bile. heskeste zengin olma treni kaçırmama hissi oluşturdular yine. yılbaşına kadar zaten alışveriş alışkanlıkları çok artar, işlem sayısı da çok artacaktır bu yüzden btc de, savaş falan bir şey de pek görünmüyor yakında ondan 10kya çok çok hızlı vuracak görünüyor. sonra ciddi bi düzeltme gelebilir karları realize etmek için uzun süre yatayda kalabilir aylarca.

ama daha makul beklenti olarak forka kadar 8k ya vuracak, artık 6500 altını görmeyiz o kesin gibi yılbaşından önce.

lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
November 03, 2017, 10:45:06 PM

yalnız bu anormal artış sırasında en zor soru nerede satmak lazım sorusu. insanlar hep bunu soruyor. sürekli arttığı için satmaya kimsenin eli gitmiyor. keriz gibi hissettiriyor satma düşüncesi.

benim bu konuda çoğu kişiye önerim şu. özel emeklilik falan yaptırmak yerine, her ay düzenli az bir miktar parayı BTC ye atıp unutulması. öyle 30 yıl beklemeye de gerek yok.
10 yıl sonra muhtemelen bir kaç ev parası ve belki çok daha fazlasını emeklilik ikramiyesi olarak geri alırsınız.

1 btc nin 100bin dolar olaması matematiksel olarak hiç gerçek dışı değil. son 8-9 yıl bunu gösteriyor. 10 yıl içinde 2-3 btc bütçeye dokunmadan biriktiren birisi kesinlikle faydasını görür.
sonra bu işleri bırakıp huzurlu sakin bir hayat yaşar Smiley

Discovery06 (OP)
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
November 06, 2017, 02:27:50 AM

Tahminim ve beklentim doğru çıktı ve 7000 doları çok kısa sürede aştı..Bu konuyu açtığımda açıkçası çok zor görünüyordu.. Ancak btc herzamanki gibi yine herkesi şaşırttı...
Şimdi tavsiyem btc yi pahalı bulup alamanlar BCash i ciddi ciddi düşünebilirler.Çoğu yabancı kaynaktan edindiğim bilgiye göre Bitcoin CASH in yeni BTC olabilme durumu...
Btc yi artık gerçekten kaçırmış durumda olduğunuzu düşünüyorsanız ve 30 bin tl size pahalı geliyorsa bu ihtimali değerlendirmek bence mantıklı...
Eğer bu ihtimal gerçekleşirse,düşünün bir kere 2012-2013 yılında Btc almış gibi olacaksınız...  Wink

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
TheSpark
Full Member

Activity: 238

View Profile
November 07, 2017, 04:16:45 PM

7000 dolara mı gidiyor diye tartışırken daha konu güncel olmaktan cıkmadan 7000 doları buldu üstüne yükselmeye devam ederek geçti bile gercekten cok değişik bir piyasa.Her an her şeyin olabilicegi para kazanmanın yüksek oldugu ancak riskin de bir o kadar fazla oldugu bir piyasa.Buna ragmen yine de hertürlü kar elde edilecegini düşünüyorum.
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
November 07, 2017, 05:40:36 PM

Sanırım sonunda ufak bir düşüş yaşanmaya başladı.Umarım bu şekilde  devam eder de bizlerin yani alr coin yatırımcıları da biraz kazanmya başlar.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
henrybek3
Full Member

Activity: 546

View Profile
November 09, 2017, 05:54:53 PM

Bitcoin in son dönemde i fiyat artışı ve 7000 seviyeye tutunuşunu şöyle ifade etmek istiyorum: Boyna tether basıyorlar! Evet piyasada tetherin payı hala çok düşük ancak suni bir büyüme yaşanıyor ve yine ancak ve ancak fiyatı biraz daha bu seviyede tutabilirlerse reelize olabilir.
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 250

View Profile
November 09, 2017, 11:57:32 PM

Bitcoin 7.000 dolar seviyelerinde destek buldu kendine fakat yine de 6.000 dolara  kadar bir düzeltme ihtimali bulunduğunu düşünüyorum, fakat bu kötü bir şey değil tamamen sağlıklı ve olması gereken bir durum olur.  Düzeltmeyi bekleyen yatırımcı tekrar Bitcoine yüklenecek ve bu gazla Bitcoin epey çıkış yapacaktır.
Piratte
Full Member

Activity: 840

View Profile
November 10, 2017, 01:00:07 AM

Suanki duruma baktigimda altcoinler yukselisini yapti btc2x iptal edildi ve dolayisiyla bitcoinin dusmesi gerek ama altcoinler bitcoin dusmesiyle yukselecek mi orada bir belirsizlik var ben bu yuzden $ a gecmeyi daha mantikli buldum.
Discovery06 (OP)
Full Member

Activity: 424

View Profile
November 10, 2017, 02:41:16 AM

Suanki duruma baktigimda altcoinler yukselisini yapti btc2x iptal edildi ve dolayisiyla bitcoinin dusmesi gerek ama altcoinler bitcoin dusmesiyle yukselecek mi orada bir belirsizlik var ben bu yuzden $ a gecmeyi daha mantikli buldum.

Altlar Btc düşerken bunu risk olarak görüp yine düşmeye devam edeceklerdir.Geçmişte de hep böyle oldu.

Alt işi artık iyice sıkıntı olmaya başladı ve geleceği de yok gibi..Çoğu zaten çöp..

Btc forkana forklana 8-10 Alt koin oluşturup tüm piyasayı yakında ele geçirecek diye düşünüyorum..

Zaten şu an BCASH BGOLD ve BTC Marketin %70 ine hakim..Ripple ve Ethereum u saymassak bütün coinleri toplasan BCASH in değerine ulaşamıyor..

Kısacası Altta kalanın canı çıksın hesabı yapılıyor..  Wink

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
fitop
Full Member

Activity: 196
Merit: 102

“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”

View Profile
November 10, 2017, 12:15:43 PM

Tek bir panik sağlam bir dip oluşturur bu da sağlıklı büyümeyi filizlendirir. Düşsün gerçekten yoksa bu şekilde işin suyu çıkacak.

HighLine
Member
**

Activity: 380
Merit: 20

View Profile
November 10, 2017, 06:30:28 PM

Ewet Bitcoin tersten 7000 i aşağı kırdı ve yeniden 7000 üzerine ne zaman gelir şu an belli deil..Fazla uzun süreceğini düşünmüyorum..
Piratte
Full Member

Activity: 840

View Profile
November 10, 2017, 10:19:39 PM

Boyle bir buyuk dusus olacagini dusunmuyorum bence asil buyuk dusus gerceklesmedi ortada 4000lerden 7500e cikmis bitcoin var bunun en azindan 5000lere inmesi lazim. Eskiden oyle olurdu.
oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 252

View Profile WWW
November 10, 2017, 10:50:06 PM

Bitcoin 7000 doları geçip uçtuğuna göre bu konu artık kapanabilir.
Eski yerine dönmesi çok uzun sürmedi.

kacakkipri
Full Member

Activity: 350
Merit: 171

View Profile
November 11, 2017, 05:30:42 PM

Piyasanın bu kadar fazla dalgalanması bi yandan güzel getiri fırsatları yaratırken bi yandan da bazı insanlar büyük kayıplar yaşıyor. Bu da kriptonun güvenilmezliğinin devam etmesine neden oluyor. 1 aylık konuda 7 bini aştı sonra altına indi.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  

Jump to: