Bitcoin Forum
July 22, 2024, 11:29:15 AM *
News: Help 1Dq create 15th anniversary forum artwork.

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Etherdelta ve MyEtherWallet Gas ücreti hesaplama  (Read 1585 times)
ekrem_tr (OP)
Newbie
*

Activity: 77
Merit: 0

View Profile
October 13, 2017, 12:58:49 PM

Etherdelta.com da çok acemiyim, wallet'ten deposit yaptığımda ya da tam tersi işlemde wallet'ten Gas ücreti kesiliyor. herhangi bir transfer işleminde bunun hesabını nasıl yapmam gerekiyor. üstadlar yardımcı olursa sevinirim...
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
October 13, 2017, 01:25:08 PM

sorulara cevap verecekler için uplayayım ekstra bir soruyla etherdeltaya , eth cüzdanı private keyinizle giriyor musunuz yoksa orada sordukları pk exchangenin verdiği key mi güven vs durumları nasıldır hiç duymamıştım burayı merakta kaldım airdroptan gelen coinleri satacağım diye ethleri kaptırmayalım :s
Defloration
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
October 13, 2017, 02:35:59 PM

Sana tek tavsiyem etherdelta kullanma. Poloneix ve bittrex den şaşma. Kullanımlarıda çok kolay yeni başlayanlar için ideal
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
October 13, 2017, 03:32:10 PM

etherdeltayı kullanıcaksan tırt coinler için kullan orası onun için kullanılıyor. Bittrex ve Poloniex kullanabilirsin kaliteli borsalardır.
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
October 13, 2017, 03:34:52 PM

Valla aldıkları ücretler gas a göre değişiyor farklı bir sistemi var hala çözemedim. Mesela bir token almak istediniz sizden daha yüksek gas veren varsa sizin ücret normalde 0.41$ ise iptal olursa 1.5$ falan oluyor. Bu ücret boşubosuna gitmiş oluyor.

yobit.net is banned from signatures
ekrem_tr (OP)
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
October 14, 2017, 10:18:51 PM

etherium tokenlerin ilk borsası mecburen burası oluyor. o yuzden burda işlem yapmak zorunda kalıyorum, ama hem site çok çok ağır, hemde çok yüksek fee ücreti alınıyor. neden bu kadar kazanmasına rağmen altyapısını geliştirmez anlamıyorum.
neite99
Sr. Member

Activity: 560

View Profile
October 14, 2017, 10:21:57 PM

Bu gas ücretleri gerçekten karışık ya da bana öyle geliyor bilmiyorum.

Sana tek tavsiyem etherdelta kullanma. Poloneix ve bittrex den şaşma. Kullanımlarıda çok kolay yeni başlayanlar için ideal

Bir çok token etherdelta'da başlıyor hatta bir kısmı başka borsalara da giremiyor yoksa kimse kullanmaz zaten. Polo'da, Bittrex'te kaç tane coin/token var son 6 ayda çıkanlardan.
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
October 14, 2017, 10:25:31 PM

Etherdelta kullanmasın tamma da belki airdrop kovalıyorsun neredeyse butun yeni çıkan tırt coinler etherdeltaya giriyor polo da veya bitrexxde bulunmuyor asıl konuya gelirsek gas ücretini 12 de kullan eğer acil degilse yarım saat 1 saatte işlem görür etherdeltada ama acilse biraz daha gas ücretin defaultta kalsın 21 de
SuperCryptoMan
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
October 15, 2017, 06:46:32 AM

myether wallet da otomatik hesapliyor zaten gas limiti. ether deltaya gelince cok sacma ve yavas bir site ama suan ico sonrasi bircok proje borsaya giremiyor burasi tek alternatif oldugu icin kullanmak zorunda kaliyoruz. bazi arkadaslar bittrex yada polo diyor ama sanki her coin cikinca o borsalara giriyor. anlamsiz yorumlar yapilmis. en son poloya kac coin girdi son 3 ay icinde? bittrex de artik oyle her ay kac coin giriyor? etherdelta da ayrica sadece cop coinler yok bazi arkadaslar kullanmadan yorum yapiyor bence en buyuk projelerin tokenlari coinleri de satisa takasa cikiyor. hic memnun degilim sinir ediyor insani ama bazen tek alternatif kullanmak zorunda kaliyor insan
AMD FTW
Sr. Member

Activity: 317

GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!

View Profile
October 15, 2017, 07:34:58 AM

Son zamanlarda önerilen gas miktarı 25gwei ve 150k gas limit daha garanti olsun diyorsanız 35 40 gwei ye yükseltebilirsiniz.

GUTS | GET-Protocol ICO
smart-ticket protocol for events | live product with market traction!
BTC ANN | WEBSITE | BLOG | SANDBOX | WHITEPAPER | BOUNTY
mmm01
Legendary
*

Activity: 973
Merit: 1053

View Profile
October 15, 2017, 07:45:04 AM

Gas ücreti ile işlemin transfer hızının arasında bir korelasyon var ancak şunu da söylemem gerekiyor son zamanlar da gas ücretini baya arttırdılar. Gas ücretini yazıyorsunuz zaten kullanılmayan kısmını geri iade ediyor bildiğim kadarıyla.
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
October 15, 2017, 08:38:04 AM

Gas ücreti ile işlemin transfer hızının arasında bir korelasyon var ancak şunu da söylemem gerekiyor son zamanlar da gas ücretini baya arttırdılar. Gas ücretini yazıyorsunuz zaten kullanılmayan kısmını geri iade ediyor bildiğim kadarıyla.
Dediğiniz gibi geri iade ediliyorsa 25-30 a çıkarıyim gas ücretini hocam. Boş boş zaman kaybediyoruz. En hızlı şekilde hallolsun işlemlerim.
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 15, 2017, 09:13:56 AM

Elimize ico' dan geçen token oraya eklenmiş. Nasıl kullanmayalım? Ek olarak neden Etherdelta' yı neden kullanmama tavsiyesi verdiniz ? Ben bu durumu çözemedim. Bunu söylerken sebebini de açıklasaydınız keşke. Ben belki de onlarca işlem yaptım ama hiç bir sıkıntı yaşamadım. Arkadaş acemi ama çözecektir.

@ekrem_tr: Sağ üst meniden Gas Price' i 50 GWEI' ye ayarlayın. Bu şekilde sanırım transfer başına 0,0015 civarı bir ücret ödüyorsunuz ama işlemler hızlı gerçekleşiyor.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
WaDa
Sr. Member

Merit: 251

View Profile
October 15, 2017, 09:31:00 AM

çok saçma abi ya geçen gün bi işlem yaptım elimdeki 2.62 eth 2.02 oldu hala anlamış değilim acaba 2.62 miydi diye nerden bakabilirim eminim ama teyit etmek istiyorum Sad

mesela ben airdrop bounty imza falan kovalamak istiyorum ancak çoğu bounty falan etherdeltaya giriyor bu yüzden mecburen burayı kullanmak zorunda kalıyoruz evet bende hala bu kadar kazandıklarına rağmen nasıl geliştirme yapmıyorlar anlamıyorum Sad
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
October 15, 2017, 02:45:54 PM

arkadaşlar merhaba ,
benim sormak istediğim bir soru var. etherdeltada işlem yapmak için min. 0.002 eth bulunması gerekiyor ya.
Mesela ben bitrexx hesabımdan transfer yapmak istediğimde  'transfer etmek istediğin limit az ' diyor. 0,002 transfere izin veren bir yer var mı ?
Calipson
Newbie
*

Activity: 65

View Profile
October 15, 2017, 04:35:56 PM

Cüzdanınızda en az 0.1 Eth olursa sıkıntı olmaz.
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
October 15, 2017, 07:09:43 PM

Bizde isteriz bittrex ve Polo da takılmayıda airdroplar direk burda çıkıyo mevburen airdrop kovalayanlarda burda takılıyo elimizden bişey gelmiyo site dandik madik ama para veriyo havadan.
jamesdean35
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
October 15, 2017, 08:46:08 PM

Ya gas ücreti falan dedinizde aklıma geldi bilmem hatırlayanız var mı.31 ağustos monetha ICO sunda blockchain kitlenmisti adamlar 30 milyon doları resmi 16 bence 5-6 dakikada toplamıslardı o sırada yollanmadığı için kafayı yemiştim e gas ücretini 600.000 yapmıstım ulasmadıgında bir daha yollamıstım arkadaslar iste ben o gün öğrendim dünya kaç bucak hem monetha alamadım yetişemedim saniyelerle hemde param 1 gün sonra geri yattı hem de 2 işlem içinde ayrı ayrı 50,50 toplamda 101 dolarlık gas ücreti kestiler gerçekten 1 eylül gününe çok kötü başlamıştım ayrıca o zamanlar eth 390 usd den almıstık girmek için onlarda elimizde kalınca eth 220 dolara düşmüştü neden bozmadın derseniz dovunun pre-sale ine girecektim 10 gün sonra o sırada kampa gitmistim.size küçük bir insalık dramı hikayesi anlatmak istedim.umarım halinize şükretmişsinizdir

Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
October 16, 2017, 11:12:13 AM

Acil durumlar için ben gazı 45 Gwei olarak kullanıyorum. Airdroplar ile işlem yaparken bazen hızlı olmak avantaj sağlıyor. Kaz gelecek yerden tavuk esirgememek lazım Grin
İşlem gerçekleşme süresine bağlı olarak fiyat kestiği için her seferinde nasıl bir fiyata denk geliyor pek hesaplama şansı bulamadım ama ufak miktarlarda bozduracağın airdroplar için pek uğraşmaya değmeyebilir.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
suram
Full Member

Merit: 113

View Profile
October 16, 2017, 07:00:01 PM

Ya gas ücreti falan dedinizde aklıma geldi bilmem hatırlayanız var mı.31 ağustos monetha ICO sunda blockchain kitlenmisti adamlar 30 milyon doları resmi 16 bence 5-6 dakikada toplamıslardı o sırada yollanmadığı için kafayı yemiştim e gas ücretini 600.000 yapmıstım ulasmadıgında bir daha yollamıstım arkadaslar iste ben o gün öğrendim dünya kaç bucak hem monetha alamadım yetişemedim saniyelerle hemde param 1 gün sonra geri yattı hem de 2 işlem içinde ayrı ayrı 50,50 toplamda 101 dolarlık gas ücreti kestiler gerçekten 1 eylül gününe çok kötü başlamıştım ayrıca o zamanlar eth 390 usd den almıstık girmek için onlarda elimizde kalınca eth 220 dolara düşmüştü neden bozmadın derseniz dovunun pre-sale ine girecektim 10 gün sonra o sırada kampa gitmistim.size küçük bir insalık dramı hikayesi anlatmak istedim.umarım halinize şükretmişsinizdir

Cry Gerçekten bir dram, peki değdi mi? Hayır. Aslında ico'ya katılırken hard cap'a ve projeye iyi bakmak lazım, kimi projeler var ico fiyatının altına düşmesi imkansız kimisi var düşmemesi imkansız.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: