Bitcoin Forum
June 17, 2024, 08:25:56 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Bir Miktar Param Var Yatırım Yapmayı Düşünüyorum, Bitcoin Riskli Mi?  (Read 2993 times)
eotrix (OP)
Jr. Member
*

Activity: 60
Merit: 1

View Profile
October 14, 2017, 02:39:36 PM

Bir miktar birikimim var ve bitcoin son birkaç ay takip ettiğim kadarıyla sürekli yükselişte. Bu yükseliş devam eder mi veya düşüş söz konusu olur mu veya birden yasaklanıp bütün paramı kaybedebilir miyim? Bilgili arkadaşlar cevap verirlerse sevinirim
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
October 14, 2017, 03:14:58 PM

Bitcoin yüksek riskli bir yatırım aracıdır. Birden yasaklanmayacağı gibi bütün paranızı kaybetmeniz çok çok zor. En ufak düşüşte panik yapmanız çok çok zor olan duruma sizi yakınlaştırır. yani PANİK YAPMAYIN .

Tavsiyem : Segwit2x hard fork u beklemeniz ve yatırımınızı ona göre yapmanız. Riskli bir fork geliyor. Herkes tedbirini alıyor. Siz de ona göre yatırım ve tedbir alınız.

ilgili link ler : http://uzmancoin.com/segwit-2x-nedir/
                 https://koinbulteni.com/bitcoin-segwit2x-durumu-1729.html

https://www.google.com.tr/search?q=Segwit2x&dcr=0&source=lnt&tbs=lr:lang_1tr&lr=lang_tr&sa=X&ved=0ahUKEwi_sKyis_DWAhUCP5oKHSdnAuEQpwUIHg&biw=1200&bih=615
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
October 14, 2017, 04:56:34 PM

bitcoin düştüğünde hemen felaket senaryoları devreye giriyor o tarz yorumlara illa denk gelirsin panikleyenilirsin insansın sonuçta en son çin yasakladı diye 1000$ olucak diye yok işte buradan 1800$ bekliyorum tarzı yorumlar fln vardı. hadi paniklemedin diyelim elindekileri satıp alttan daha fazla toplamak istersin düşmez bunun gibi bir sürü varsayım yapabiliriz.

bitcoin iyice düşünde al ve unut hiçbir yoruma kulak asma mümkünse kısaca kara geçmeden satmayı asla düşünme elbet kara geçeceksin hemde 1 aya kara geçiyorsun illaki. sadece sabret, başabilirsen kazanacağına inanıyorum.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 14, 2017, 04:59:17 PM

Şu an itibariyle "Fork" mevzularından kaynaklı biraz fiyatlarda artış oldu . Yine de senin fikrin önemli . Alıp unuturum dersen ileri vade de yine kazanan sen olursun . Ama "Fork" mevzusunun bitmesini tavsiye ederim sana.  Fiyatlar biraz daha sakinleşecektir. Şu an için altcoinler düşüş sağlıyor . Sonrasında tekrar dan artışa geçeceği zaman Bitcoin'in fiyatı düşecek gibi duruyor.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
October 14, 2017, 05:36:12 PM

Üstad risk hepsinde var tabiiki ama dersenki ben illaki giricem bana coin önerin bitcoini öneririm uzun ve orta vadede yüzünü güldürecektir.

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
mefulu
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile
October 14, 2017, 06:01:59 PM

Ben bu dönemde bu fiyatlardan bitcoine giriş olayını çok ama çok riskli görüyorum hocam. 1 ay önce deseydin belki düşüş dönüşünde gir diyebilirdik ama bu süreçte girmek anlamsız. Kimsede kulak asma, eğer gerçekten girmek istiyorsan gir.  Ama fiyat çok yüksek ve bir düzeltme henüz yapmadı. Biraz bekle, araştır, piyasayı kokla kaçacak yorumlarına aldırma, her çıkışın bir inişi, her inişin bir çıkışı vardır unutma. Panikle ne al ne de sat. Sakin ve sabırlı olduğun müddetçe kazanırsın bu piyasada.
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 14, 2017, 07:48:05 PM

En son Çin furyasında 2900 doları bulduğunda toparlasaydık, şu an parayı ikiye katlamıştık. Ama malesef neyin ne olacağını kestiremediğimiz için cesaret edemedik. Şu an Bitcoin 5717 USD (Bittrex) ve ben halen bir yerlerden bitcoin çıkartmaya çalışıyorum. Not: Allah Stratis' in belasını versin.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
October 14, 2017, 10:31:49 PM

Size tam olarak yatırım tavsiyesi şöyle veremem git bunu al diyemem ama fikrini söyleyeyim. Biraz daha önceden yakalasaydınız bitcoini çok iyi olurdu yükseldiği zamana denk geldiniz yükselirse forka kadar en fazla 1000 dolar daha artar diye düşünüyorum fork sonrasıda düşüş bekliyorum.
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
October 15, 2017, 04:52:08 PM

Bnce bütün koinler kripto paralar yani hepsi tehlikeli en güvenli olanı Bitcoin tabikide altcoinler çoğu daha çok kumar gibi bence
presidentcoin
Full Member

Activity: 224

Any store can buy, sell, and accept Crypto

View Profile
October 15, 2017, 06:50:36 PM

Paranızı bankada bile tutmak bir risk Para,altın, döviz,borsa vs her biri küçük ya da büyük risklere sahip yatırım araçlarıdır.Kripto paralar ise bilmeyenler için çok daha fazla riskler barındırıyormuş gibi görünüyor Burada kriter riske girebileceğiniz miktarı belirlemek olmalı diye düşünüyorum.gelişen teknoloji ile birlikte yatırım araçları da çeşitlenecek gibi görünüyor.

________Any Store Can Buy, Sell and Accept Cryptocurrency________
█████████ ██ ███ ██      PUNDI X     ██ ███ ██ █████████
Whitepaper      Twitter      Facebook      Telegram      Medium      Youtube
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
October 15, 2017, 08:34:05 PM

Bitcoin çok riskli bir yatırım aracı ama,aldığınız riskin karşılığını size fazlasıyla veriyor kaybedince çok üzülmeyeceğiniz bir miktar ile bu işe başlamanızı öneririm zaten sonrasında kararı siz verirsiniz.
Discovery06
Full Member

Activity: 424

View Profile
October 15, 2017, 08:43:40 PM

Kolay yoldan anlatayım 2 yıl ve üzeri süre ihtiyacın olmayan bir parayla düşünürsen güzel kazanırsın nerden alırsan al fiyat farketmez..
Ancak her saat fiyat ne oldu.. eyvah 200 dolar aşağı düştü diye bakarsan hep zarar edersin..
Sonuçta ev araba alıyoruz bir ton parayla her gün ev ne kadar kazandı arabanın değeri düştümü diye bakıyormusunuz?
BTC ye de gerekli değeri ver o sana çok güzellik yapar..

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
Coinredd
Full Member

Activity: 378

View Profile
October 16, 2017, 07:09:54 AM

uzun vadeli bir yatırım düşünüyorsan özellikle altcoinlerde sağlam coinler hariç yatırım yapma 1 sene sonra ne olacakları belli değil delist vs olma ihtimalleri çok yüksek. btc'ye direk yatırım yapacaksan şayet 2-3 sene o paraya hiç bakma kar etme ihtimalin çok çok yüksek tabi 2 3 sene bitcoinin yasaklanma durumu vs olma ihtimali varmı bilmiyorum. Smiley
Pascal04
Full Member

Activity: 135

View Profile
October 16, 2017, 07:29:36 AM

uzun vadeli düşünüyorsan bitcoin dışında iyi bir analiz ve araştırmalar sonucu altcoin yatırımı yapıp bekleyebilirsin

burada ki amaç herkesin dedigi gibi panik satış yapmamak
wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
October 16, 2017, 08:42:08 AM

Bir miktar birikimim var ve bitcoin son birkaç ay takip ettiğim kadarıyla sürekli yükselişte. Bu yükseliş devam eder mi veya düşüş söz konusu olur mu veya birden yasaklanıp bütün paramı kaybedebilir miyim? Bilgili arkadaşlar cevap verirlerse sevinirim

Şu anda yatırım yapmak çok riskli ve gereksiz biraz bekleyip Bitcoin'e biraz düzeltme geldikten sonra yatırım yapmanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Altcoinlere şuan yatırım yaparsanız eğer karlı olacağınızı düşünüyorum ben.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
Crypt1x
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
October 16, 2017, 09:40:09 AM

Altcoinlere yatıırm yapmanızı öneririm şuan özellikle Waves'in şu günleri atlattıktan sonra tekrar kendini 6 dolar seviyesine kadar çekeceğini düşünüyorum ancak yatırım tavsiyesi değildir ben sadece düşüncemi söylyüroum sizlere  Grin
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
October 16, 2017, 09:46:34 AM

herşeyde oldğu gibi risk mevcut tabiki, ancak btc diğer assetlere göre daha volatil olduğu için bu tamamen sizin tercihinize bağlı olacaktır. Uzun vadeli yatırımcı iseniz bitcoin size kaybettirmez, gerçi uzun vadeli yatırımcıya hiçbirşey kaybettirmez ama, bitcoin görece olarak daha fazla kazandırabilir.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1666
Merit: 274

View Profile
October 16, 2017, 08:15:36 PM

Şu an için inanılmaz riskli hem de özellikle 5-6 ay öncesine göre. Çok fazla artış oldu ve bence sorun yaratabilir bu artış. Açıkçası beni korkutuyor düşüşe geçebilir her an.
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
October 16, 2017, 08:41:45 PM

hayır arkadaşım ortada hiç risk yok ve sadece foruma üye seçilmiş kişiler bundan haberdar oluyor.
foruma giriş özel şartlar altında zaten ayin falan yapıyoz.

öyle bir soru sormuşki risksiz bir para kazanma metodu var paramı aldım geldim bende kazanayım
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
October 16, 2017, 09:17:12 PM

yakın zamanda kullanacağın bir para değilse,
ne oldu acaba benim param aa düşmüş hemen satayım veya ohh yükselmiş daha fazla alışveriş yaparım diye açılmayacaksan,
daha benim gibi öğrenmeden saçma sapan pump gazlarına gelip saçma sapan coinlere zıplamayacaksan,
zengin olurum ben ha oldum ha olacağım hayallerine kapılmayacaksan

şu ortalık durulana kadar az daha bekle sonra al walletine at unut gitsin

benim bir abim mesala yapıyor aynısını. her ay düzenli alır wallete atar dokunmaz daha da oradaki btclere diyor bu para bana dokunmuyor dursun kenarda yıllar sonra ihtiyacım olur açarım kumbarayı ev mi araba mı neye yeterse onu alırım.

bankada veya bes lerde para harcanıncaya kadar veya çarçur edinceye kadar en mantıklısı bu

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: