Bitcoin Forum
June 21, 2024, 08:56:56 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »  All
  Print  
Author Topic: 1 Bitcoin Zamanla 1 Milyon Dolar Olabilir mi?  (Read 4485 times)
burkay (OP)
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
October 14, 2017, 06:06:43 PM

Arkadaşlar bitcoin son dönemde kısa dönemler halinde hızlı bir şekilde artıyor, 8000 tl, 11000 tl bandını kısa bir sürede görüp düzeltme yaparak yoluna devam etmişti şuan ise 16.000-21000 tl bandına hızlıca geldi ve biraz daha artarak düzeltmeyw gittikten sonra yoluna hızla devam edecek gibi gözüküyor, asıl soruda şu belki 1 milyon dolar olmasa da 100.000 TL leri göreceğine çoğumuz inanıyoruz, peki oraya çıktıktan sonra 10.000TL lere geri gelip sabit bir bantta uzun bir zaman kalarak kendini bu fiyatlara zincirleyebilir mi, size göre fiyat olarak ne kadar tl den sonra bitcoin almak risklidir?

CarolineWeishaupt
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
October 14, 2017, 06:23:50 PM

Arkadaşlar bitcoin son dönemde kısa dönemler halinde hızlı bir şekilde artıyor, 8000 tl, 11000 tl bandını kısa bir sürede görüp düzeltme yaparak yoluna devam etmişti şuan ise 16.000-21000 tl bandına hızlıca geldi ve biraz daha artarak düzeltmeyw gittikten sonra yoluna hızla devam edecek gibi gözüküyor, asıl soruda şu belki 1 milyon dolar olmasa da 100.000 TL leri göreceğine çoğumuz inanıyoruz, peki oraya çıktıktan sonra 10.000TL lere geri gelip sabit bir bantta uzun bir zaman kalarak kendini bu fiyatlara zincirleyebilir mi, size göre fiyat olarak ne kadar tl den sonra bitcoin almak risklidir?

Zamanında bunun hesaplamaları yapıldı 1m$ olma olasılıgını sana kısaca acıklayım. Marsdan uzaylı kabilesi gelip seni kaçırıp onların ülkesindeki birileriyle evlendirmeleri kadar olasılık.
mhtakfdmr
Member
**

Activity: 87
Merit: 10

View Profile
October 14, 2017, 06:29:36 PM

Zamanla talep arttıkça hacim artacaktır ancak o seviyeleri göre bilmesi için gerçek hayatta sıkça kullanılıyor olması lazım bende bunu bekliyorum Smiley ömrüm yettiği sürece takipteyim.
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
October 14, 2017, 06:43:58 PM

her 8 ayda  bir x2 kat artan birşeyden bahsediyoruz ve şuan 6k zorlar durumda fiyat. bunu biz her yıl x2 olarak devam eder diye düşünelim? 10 yıl içinde 1milyon dolar olabilir BTC Smiley

buna üretilmesinin zorluğunu da koyalım. ve sokaktaki herkesin bitcoin bilip kullanmaya başladığını düşünün. bakkala giriyorsun iki gofret alıyosun cep telini kasaya tutup otomatik ödüyorsun. hiç bişeye dokunup hesaplamadan para üstü olmadan.  0.00000100  btc  1 dolara denk gelir ki epey de tatlı olur Smiley

husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
October 14, 2017, 07:00:28 PM

Bitcoin'in kullanılırlığının artması ve sınırlı sayıda üretiliyor olması neden 1 Milyon Dolar ve daha fazlasına denk gelmesin dedirtiyor gerçekten düşündüğümüz zaman

cnkt
Sr. Member

Activity: 267
Merit: 252

View Profile
October 14, 2017, 07:06:30 PM

Bahsettiğiniz yüksek rakamlara ulaşma süresi uzun olmalı ve altcoinlerden ether gibi olanların iyi seviyelere gelmesi gerekiyor. Şuan kripto piyasası 175 milyar dolar hacimde bunun %55 yarısını Bitcoin piyasası oluşturuyor. 175 milyar dolar aynı kaldığını ve bitcoin %60 çıkarsa bence bu negatif bir yükseliş olur.Bu rakamlarda 300 milyar dolar seviyelerine gelip btc dominantı %40-50 kalırsa şuan fiyattan 2x yukarılarda alım satım görmesi olasıdır. 26 ağustosta 150 milyar hacmindeydi.
Selamlar...
globaturcana
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
October 14, 2017, 07:07:21 PM

1 milyon dolar olur mu olursa ne zaman olur bilmiyorum ama bitcoin zaten yapısı itibariyle değerlenmeye müsait bir para birimidir. Blok ödülü yarılanır ve kullanan kişi sayısı artar böylelikle her sene daha değerli olur. Zaman zaman spekülasyonlarla, düzeltmelerle ve çin gibi ülkelerin müdahaleleriyle dumplanır sonra yine yoluna devam eder. Şu an bitcoine altından bile çok güveniyorum öyle söyleyeyim. Bu yükselişin bir yerde illaki durduğu yer olacaktır ama henüz çok erken daha çok gidecek yolu var bence.

HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
October 14, 2017, 07:07:44 PM

Eskiden zaten 50 dolar seviyelerine düşmüş yükseklerden oralar durup sonradan yeniden çıkmış bu dediğin duruma bunu örnek gösterebiliriz aslında aynı şey. 100 Binden 10 bine bile düşebilir ama geriye toparlanacağını düşünüyorum artmasa bile bir süre sonra düşeceğine nedense inanamıyorum.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 14, 2017, 08:18:08 PM

Bizler görür müyüz bilemem . Ama illa ki gelişen piyasa pazarında daha ileri seviyeye taşıyacaklardır . Bir şekilde mihenk taşı gibi ilerliyor Bitcoin . Olmazsa olmazı .

Ben 1 milyon dolar olduğunu göreceğime ihtimal vermiyorum . Bakarsınız belki çocuklarımıza denk gelir . 3 - 5 bişey bırakmış olalım da en azından onlar nemalansın .
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 14, 2017, 09:45:08 PM

Hiçbir şey imkansız değildir büyük konuşmayacağım ama bir milyon dolar olmaz 500.000 dolarda olmaz bunlar büyük rakamlar, sadece kullanımının artması ilginin artması sınırlı sayıda bitcoin olması bunlar sebebiyle bitcoin neden çok büyük fiyatlara ulaşsın önce bana bunu açıklasınlar. Böyle tahminlerin arkasında sağlam dayanak yoktur söyleyenler sebebini belirtmezler sadece hayal kurdukları için böyle konuşuyorlar. 21 milyon bitcoin üretildi diyelim hesaplama yapamam şimdi çok uzun bir zaman sonra tamamı üretilmiş olacak ama toplamının üretildiğini varsayalım her biri bir milyon dolar olursa 21 trilyon dolar para yapıyor. Bu para ne demek biliyor musunuz. Paranın büyüklüğü tek başına bir kriter değil ama bitcoin nedir de bu kadar değerli olsun. Sınırlı evet peki sınırlı olması aynı işi gören bir başka kripto para olmayacağı anlamına gelir mi. Hardfork olması bile sınırlı denilmesine ters düşen bir gelişmedir. Olacak şey nedir onu söyleyeyim bitcoin belli bir seviyeye kadar gelişecektir sonrasında çekişmeler yaşanacaktır çıkar savaşları artacaktır fiyat arttıkça bu çatışmalar artar ve artışı durdurur. Bitcoin fiyatının 50.000 dolar olduğunu düşün kim alacak şimdi bile yatırım yapmaya çekinen kişilerin sayısı yatırım yapanların sayısından hayli fazla, 5000 dolarda aldın 4000 dolara düşer mi korkusu oluyor, 100.000 doları gördüğünde bu riske kimse girmez. Benim düşüncem şu şekilde fiyatın nereye kadar gidebileceğini düşünmek yerine bitcoin varlığını nereye kadar sürdürecek bunu düşünmeliyiz. Bitcoin 20 sene kullanılırsa evet bir milyon dolar olur peki neden 20 sene kullanılsın? Bu soru şu anlama geliyor 20 sene öncesinin bilgisayarını kullanmak gibi. Ömrünün en fazla 10 sene olacağını varsaymak mümkün ben böyle düşünüyorum. Beş yıl sonrası bile benim için büyük risk demek. 
neite99
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
October 14, 2017, 10:28:20 PM

1 milyon dolar falan bana bir yandan imkansız gibi geliyor ama 3 sene önce sorsan 5 bin dolar olur mu ona da imkansız derdim sanırım.
Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
October 14, 2017, 10:40:29 PM

Tüm dünyada 80trilyon dolar para var diyolarr 100milyar dolarda btc değeri geri kalanını var sen hesapla
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
October 14, 2017, 11:14:36 PM

neden olması tabiki olabilir sürekli artmakta olan ve talep gören birşey sonuçta imkansız değil ya
dragoz11
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 252

View Profile
October 15, 2017, 12:22:12 AM

Bitcoin 20 sene kullanılırsa evet bir milyon dolar olur peki neden 20 sene kullanılsın? Bu soru şu anlama geliyor 20 sene öncesinin bilgisayarını kullanmak gibi. Ömrünün en fazla 10 sene olacağını varsaymak mümkün ben böyle düşünüyorum. Beş yıl sonrası bile benim için büyük risk demek. 

İşin bu noktası önemli işte. Bitcoin bir meşale yaktı ancak blockchaine dayanan daha mantıklı, sistemli, işlevsel dijital paralar gelirse tahtı alabilirler. Satoshi zaten 20 yıl sonra ya her şey ya da hiç bir şey olacak diyor btc için.
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 15, 2017, 09:53:30 AM

1 milyon da olabilir 1 dolar da. Neyin ne olacağı hiç belli olmaz. 4300 dolarlık bitcoin bir anda 5900 dolar seviyelerini görebiliyor. Yada 2014 buhranında olduğu gibi 1100 dolar seviyesinden bir anda 175 dolara düşebiliyor. Yarın hop diye 20.000 dolara fırlasa fiyatı ne şaşırırım ne de satarım. Her şey mümkün bu piyasada.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
October 15, 2017, 09:56:42 AM

duyduğum en yüksek tahminlerden birisi John McAfee nin 500.000 $ i görebileceğini söylemesiydi.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
October 15, 2017, 10:17:32 AM

Bence 1 milyon dolar olmayabilir ama en az 50k bekliyorum önümüzdeki 3-4 sene içinde , 1 milyon dolar bence hayal çoğu altcoin yok olur ozaman 1 satoshi bile 1 cent doge coin piyasa değerini düşünemiyorum tabi kalırsa Cheesy
paulkeres
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile
October 15, 2017, 10:24:48 AM

bence bi 500 bini görebilir.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
October 15, 2017, 10:42:08 AM

1 milyonu elbette görebilir ama bence bu iş zor. Olsa da 10 sene sonraki talebe göre olur.
Milyon dolara btc alınacak vakte geldiğimizde btcye alternatif şeyler de üretilmiş olacağı için o seviyeleri görmek mümkün olmayabilir

wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
October 16, 2017, 09:00:05 AM

Bence olamaz, 1 milyon dolar olsa bile 1 milyon doalr olduğunda ki reel değeri yani hayata yansıtacğaı değer şuanki 1 milyon dolar ile eş olamaz yani hayat çok pahalı bir hale gelir diye düşünüyorum ben. 1 milyon dolar olacağını sanmıyourm ancak 100 bin dolar hiçte imkansız değil Bitcoin için.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀