Bitcoin Forum
May 25, 2024, 05:14:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »  All
  Print  
Author Topic: 1 Bitcoin Zamanla 1 Milyon Dolar Olabilir mi?  (Read 4477 times)
kulmagu
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
December 15, 2017, 10:24:20 PM

Doğrusu mantıklı yazmışsınız fakat ABD doları ile kıyaslamak doğru değil diye düşünüyorum. Dünyada sadece USD basılmıyor. Yuan, yen, Euro ve GBP yi de ekleyip tekrar yapın analizinizi.
kukreknecmi
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
December 16, 2017, 02:46:22 AM

Doğrusu mantıklı yazmışsınız fakat ABD doları ile kıyaslamak doğru değil diye düşünüyorum. Dünyada sadece USD basılmıyor. Yuan, yen, Euro ve GBP yi de ekleyip tekrar yapın analizinizi.

Birincisi, yerel/bölgesel kur ile trade ederken dönüp dolaşıp referans alınacak veya tekrardan saklanılması(referans alma veya daha üst/kuvvetli bi birim olarak görülmek adına) dönüşürülmesi istenecek yer sonunda daha büyük bi birim olur,ki yine dolar o da(altcoinlerle btc'ye göre trade ederken sonunda yine doların kapısını çalmak da buna benziyor).

İkincisi, diğer para birimlerinin kendi içlerinde,yatırımcılar,referans alınma,ticarette kullanılma vs açısından yine dönüp dolaşıp kapısında beklediği yer tekrardan dolar.

Bunu, uzun zamandır dolar sıkışıklığının olmasından ve artmasından, bankaların/büyük işlem yapan aracıların vs'lerin dönüp dolaşıp dolar'a olan ihtiyaçlarından daha yüksek faize razı olmalarından da görebilirz (bugün swap faizleri rekor seviyede ve önceki krizlerde anca buralara gelmişti mesela.Tilki-kürkçü dükkanı meselesi gibi).

Zaten mesele dolar hegemonyası da değil.

Trilyon $'a  ulaşmadan çok önce bişeyler yapılmaya çalışılacaktır.Çünkü artık adına ne denirse, coinization mı denir sistemik risk mi denir, dünyayı yiyecek aman kaçalım mı denir bilinmez, dev olacağından şüphe götürmeyecek şeklde emin olduklarında serbest merbest kimse takmaz. Nereye kadar bişey yapılabilir, engellemeye mi çalışırlar, asarız keseriz mi yaparlar, UN'ye götürür terörist araç mı ilan ederler(nasıl olacaksa artık), distopik hikayelerdeki gibi kontrole mi evrilir bilmiyoruz. Cin şişeden çıktı bi kere, belli yere kadar insanların da gözü açıldı, birileri bişeylerin tadına da vardı(öyle ağzına bi parmak bal çalındı,hayatının gelirini elde etti kimileri, tekrar gevrek gevrek herşeyi eski haliyle kabul edecekler daha da az artık ). Kimse için kolay olmayacak gibi düşündürttürüyor.
kingkonjac
Member
**

View Profile
December 16, 2017, 04:47:22 AM

Çok zor gibi ya 1 milyon dolar veripte alan olur mu bilmiyorum.

muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
December 16, 2017, 08:44:10 AM

100 bin dolar zor değil ulaşacaktır muhtemelen. Ama 1 milyon dolar çok zor ki insanlar napacak o zaman bitcoini ?
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
December 16, 2017, 10:05:25 AM

Limitli olan ve talebi çok yüksek olan bir şey 10 milyon dolarda olabilir. İşin esası fiyat bir noktaya çıktıktan sonra, elinde btc bulunduranlar ortak bir karar yada yönelim ile isterlerse 1 milyon doların altında btc satmayabilir. Bu durumda hedefimiz gerçekleşmiş olur.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
sentinel73
Member
**

Activity: 135

Decentralized Transportation Solution

View Profile
December 16, 2017, 12:39:37 PM

Olmaması için bir sebep göremiyorum talep bu oranla arttığı sürece bu değere ulaşacaktır bence. Fakat bunun için fazlasıyla zamana ihtiyaç var bana göre..
Ömrümüz yeter mi bilinmez Smiley

ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
December 17, 2017, 07:25:31 PM

Bir milyon yada fazlasıda olabilir ama bir dolar olma ihtimalinide hesaplamalı yatırımdan önce
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
December 17, 2017, 07:32:22 PM

Bitcoin'in 1 milyon dolar olacağı teorisi toplam 21 trilyon dolarlık bir pazar çapına sahip olacağı öngörülerek ortaya atılmıştı ve ilk telaffuz edildiğinde Bitcoin 3 haneli fiyatları bile görmemişti. Bugün gelmiş olduğumuz noktayı düşününce bu teorinin gerçekleşmesinin ne kadar olası olduğunu anlayabiliyoruz. Kaybolan ve hiç dokunulmayacak olan coinleri de hesaba katarsak Bitcoin gün geçtikçe daha da değerlenecektir. Ömrümüz yeterse görürüz.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

TrueNorht
Newbie
*

Activity: 55

View Profile
December 17, 2017, 08:05:56 PM

Şuanki çıkışlar çok keskin 16.400 civarına kadar bir düzeltme yapabilir burayı aşağı yönde kırarsa 14.000 bin civarlarına kadar çekilebilir dikkatli olunması gerekir
1071eko
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
December 18, 2017, 11:38:16 PM

Düzeltme gelecektir fakat 100 bin liradan 10 bin seviyelerine inmesi bir ütopik gibi duruyor sanırım bir bitcoin 1 milyon doları bulana kadar alınması yatırım yapılması gereken bir araç..
boram16
Member
**

Activity: 182

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 19, 2017, 12:20:07 AM

Ben şahsen bitcoinin o kadar da büyüyeceğini düşünmüyorum  koşan süre sonra soyun noktasına ulaşır ama daha altcoimler var sadece yatırım olarak bitcoini düşünmemek lazım

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
beckspace
Hero Member

Activity: 931
Merit: 500

View Profile
December 19, 2017, 02:32:00 AM

Zamanla 1 milyon dolar olma ihtimalide var, gelecek yıl çöp olma ihtimalide var. Piyasadaki paramı usd bazında hesaplıyorum, aşırı olmayan belli bir hedefim var ona ulaşınca sermayenin çoğunu çekecem buradan.
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
December 19, 2017, 04:16:20 AM

Barış özcan bir videosunda şu anki hesaplamalarla son bitcoinin 2140 yılında üretileceğini söylemişti.
2100 gibi olur bence

trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
December 21, 2017, 04:11:04 PM

çok zor bir ihtimal. hatta olmayacak bir ittimal. çünkü üretim şekli akışta dolaşma şekli çok farklı. ama şimdi %1 ihtimal bile olsa olacağı vardır olur, gene de açık kapı bırakalım.
kolinasnum
Newbie
*

Activity: 154

View Profile
December 21, 2017, 05:52:36 PM

ben hayal olduğunu düşünmüyorum. belki bir gün olabilir Smiley
cryptoglobal79
Full Member

Merit: 100

--

View Profile
December 21, 2017, 06:46:09 PM

Her şey market hacminin ne kadar büyüyebileceği ile alakalı. Bitcoin tek başına triltonlarca dolar market hacmine sahip olmalı ki değeri 1 milyon dolar olsun. Olmaz demiyorum ama şu an bunu konuşmak için erken. Hele bir 100.000$ olsun o zamanki market hacmine bakalım o hacimi 10 katına ulaşabilir mi ulaşırsa ne kadar sürede ulaşır düşünürüz.
snowball90
Member
**

Activity: 196

View Profile
December 22, 2017, 02:25:58 PM

Tabi ki olabilir ama bunun için uzun bir süreye ihtiyaç var. Gün geçtikçe değerini arttırıyor ve duyulma oranı yükseliyor.
Takibi bırakmayacağım bakalım ne kadar sürede bu değere ulaşabilecek Smiley

dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
December 22, 2017, 09:34:34 PM

Bunun çok uzun sürmeyeceğini düşünüyorum. Yani olabilir değil olacaktır sadece zamanı belli değil.
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
December 22, 2017, 11:13:46 PM

Bitcoinin 1 milyon dolar  olma ihtimali imkansız değil .Risk her zamn her fiyattan aldığında zaten var .Fakat önümüzdeki 0/2 yıl içerinde btc almak kazandıracak gibi duruyor.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
December 22, 2017, 11:18:18 PM

Bence tamamen bir şehir efsane 1 bitcoin'in 1 milyon dolar olması imkansız denecek kadar küçük bir ihtimal, artık insanlar gözünü açtı bence bitcoinden çok daha sorunsuz bir sistem çıkarmak artık zor değil

Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »  All
  Print  

Jump to: