Bitcoin Forum
June 28, 2024, 03:54:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN] UNIVERSA [ICO] | İş için Blockchain Protokolü  (Read 2007 times)
polat90 (OP)
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
October 16, 2017, 08:44:46 PM

Son Güncelleme - 29.09.2017

Universa yeni nesil bir blockchain protokolüdür ve blockchain endüstrisinin gelişiminde önemli bir dönüm noktası olma potansiyeline sahiptir. Universa prlatformunun kurucusu olan Alexander Borodich, bunun neden yakın zamanda gerçekleşebileceğini şöyle açıklıyor: ''Günümüzde blockchainin yüksek maliyetli mining sürecine olan bağımlılığı, altının fiyatının altına olan bağımlılığını andırıyor. Bunun yerine; orjinal bir fikirle nakit parayı ikame edebilecek akıllı sözleşmeler yaratmanın yeni ve ucuz yolunu öneriyoruz. Bitcoinin ortaya çıkışıyla altın keşfini karşılaştıracak olursak, Universa; kağıt paranın piyasadaki yerini almasını sembolize eden yeni bir aşamadır'' diyor.

Universa'nın Bitcoin ve Ethereumun Üzerinde Sağladığı 5 Önemli Avantaj

1. Universa yeni nesil blockchainin öncüsüdür

Universa temelinde bir kriptopara olarak değil, smart contract zinciri yaratan ve bunları işleten bir protokol olarak geliştirilmiştir. Bundan dolayı, Universa platformu madenciliğe bağımlı değildir, bu da gerekli kaynaklar açısından hem yüksek hızla hem de işleme faaliyetlerinin düşük maliyetle sonuçlanmasını sağlar.

2. Universa Bitcoinden 1000 kat daha hızlıdır

Universa nodeları madencilik gerektirmez ve kullanıcıların ağa gönderdikleri işlemleri ve akıllı kontratları doğrulamakla sorumludurlar. Miningden vazgeçmek , ağ performasını yüzlerce kat arttırmanın yolunu açar. Universa blockchaini akıllı kontratların dili üzerine dayanılarak sıfırdan hazırlanmıştır. Kılı kırk yararak oluşturulan makul yapı ve dil heyerarşisisi, ağ düğümlerinde saniyede 10.000 işlem hızına ulaşmayı mümkün kılıyor.

3. Universa işlem ücretleri bitcoindeki işlemlerden 100 kat daha ucuzdur

Günümüzde, mikro ticaret işlemleri için 3,85$ ücret vermek kesinlikle makul görünmüyor. Ancak, bitcoin platformundaki bu fiyat, bitcoin döviz kurunun spekülasyona bağlı yüksek oynaklığını gösteren geçerli para transfer ücretidir. Universa platformu üzerinde oluşturduğumuz akıllı kontrat sistemi yüzlerce kez bu ücretleri düşürmemize olanak veriyor.

4. Universa yeni bir akıllı kontrat sistemi sunmaktadır

Universa platformu üzerinde birçok smart contract zincirleri oluşturulabilmektedir. Bu akıllı kontratlar, aklınıza gelebilecek hemen hemen her iş alanına entegre edilebilir. Universa akıllı kontratları hem şirket içi uygulamaları hem de halka açık uygulamarı programlamak için kullanılabilir. Örneğin:

• Akıllı araç anahtarı
  • Fitness ve Masaj geçiş kartı
  • IoT - birlikte çalışan akıllı ev aletleri
  • Otopark veya benzin istasyonunda gerçekleştirdiğiniz ödemelerde
  • Lojistik, kargo takibi

Yukarıda bahsedilen ve diğer per çok alan, çok yakın gelecekte Universa akıllı kontratlarla uygulamak mümkün olacak.

5. Universa gerçek “akıllı para”

Universa platformu, e-ticaret alanında işlem süreçlerini önemli ölçüde kolaylaştırır. Otomatik modda herhangi bir para birimi cinsinden ödeme kabul etmeyi mümkün kılacak ve yerinde akıllı sözleşmeyle işlemi resmileştirmek mümkün olacaktır. Universa, bunların yanında internette kredilere başvurma, elektronik para alışverişi ve gümrük beyanlarını doldurma süreçlerini büyük oranda kolaylaştıracaktır.

Tartışılmayacak kadar nettir ki; Universa yakında önemli Blockchain platformlarından biri haline gelecek ve farklı ticari alanlarda yaygın olarak kullanılacaktır. Alexander Borodich, ICO sırasında en az 100 milyon dolar satış konusundaki iddialı planı hakkında kendinden çok emin ve rahattır. Eski Mail.ru Grup baş yöneticisi Borodich, Rusya'daki en aktif girişimci ve Venture Club topluluğunun yatırım platformunun kurucusudur.

Kısacası: Universa, kuruluşların ve şahısların sahip olduğu ve denetimi altında tuttuğu akıllı sözleşmeleri, veri biçimleri, protokoller ve varlıklar kümelerini kısacası her işlemi onaylayan merkezi olmayan noter bulutu ile sağlar.

Her akıllı sözleşme, en az bir taraf (sahip) tarafından ve isteğe göre herhangi bir sayıda başka taraf tarafından imzalanmış, yoğun biçimde korunan, paketlenmiş bir kapsül olarak gelir; kapsül şifrelenmemiş bir halka ve isteğe bağlı olarak çoklu anahtar erişimi olan şifrelenmiş bir özel bölüm içerir. Örneğin, sözleşme sahibinin şifrelenmiş parçaya erişimi olmayabilir ve birkaç başka tarafın bağımsız olarak erişimi olabilir.

Her Kapsülün beraberindeki sözleşmesini noter bulutunun onaylayabileceği ve reddebileceği benzersiz bir kimliği vardır. Noter bulutunun onayladığı her kapsül, amacını kamuya açık alanlarda beyana uygun bir akıllı sözleşme içerir.

Bağlı sözleşmeyle bir veya daha fazla işlemi gerçekleştirmek için gerekli haklara (örneğin, anahtarlara) sahip bir taraf, bunları gerçekleştirebilir ve sonuçları onaylayabilir hemen hemen tüm işlemleri yapmak mümkün olur, örneğin; bir e-para birimini birinden bir başkasına transfer edebilir, kamu veya imtiyazlı hisse alabilir, oy verebilir , temettü verebilir ve alabilir.

Ekip Hakkında daha fazla bilgi için tıklayın universa.io

YOL HARİTASI

ICO DAĞITIMI

UNIVERSA HAKKINDA YAZILANLAR

ÖDÜL KAMPANYASI

polat90 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
October 16, 2017, 08:45:23 PM
Last edit: October 27, 2017, 09:08:49 PM by polat90

hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
October 17, 2017, 05:50:02 AM

hocam yol haritasını türkçeleştireydiniz bari, bu arada bu nedir yeni bir blockchain mi yapıyorlar süslü laflar etmişler ama tam anlamadım ben
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
October 17, 2017, 10:59:44 AM

projeyi takip ediyorum daha önce yazılmıştı forumda ama konusu yeni açılmış.yeni bir blockchain waves gibi ethereum gibi kendi zincirlerini kurmuş arkadaşlar ve iddaalılar bu konuda, konuda yazdığı gibi btc ve ethereum kıyaslamalarında kendilerinin daha iyi olduklarını iddia etmişler. sitelerine üye olanlara 50 token veriyorlar binevi airdrop gibi.

https://check.universa.io/-hgMh4x  bu linkten benim hesabımda kazandığımı görebilirsiniz.aynı zamanda linkin sonundaki yazı adresiniz oluyormuş onuda belirteyim.ben başarılı olacağını düşünüyorum böyle projeler uzun vade için en doğru tercih olacaktır.yani asset yerine kendi zinciri olan coinleri uzun vade tutmak daha mantıklı geliyor bana.
polat90 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
October 17, 2017, 01:39:17 PM

hocam yol haritasını türkçeleştireydiniz bari, bu arada bu nedir yeni bir blockchain mi yapıyorlar süslü laflar etmişler ama tam anlamadım ben

Evet yeni bir blokzinciri olacak universa aynı ethereumda olduğu gibi akıllı sözleşmeler aracılığıyla projeler yapılabilecek.yol haritası aslında böyle de çok anlaşılabilir duruyor diye çevirmedim.
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
October 17, 2017, 02:31:02 PM

Hali hazırda kullanılabilir bir walletları var mı ? Ben göremedim de, kendi blockchainini yaratan bir ico daha takibe alacağım ancak bana ekip çok samimi ve profesiyonel gelmedi açıkçası.

polat90 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
October 17, 2017, 02:54:55 PM

Hali hazırda kullanılabilir bir walletları var mı ? Ben göremedim de, kendi blockchainini yaratan bir ico daha takibe alacağım ancak bana ekip çok samimi ve profesiyonel gelmedi açıkçası.

Şu an web wallet olarak site kullanılıyor üye olduğunuz zaman size verilen linkin sonundaki yazılar adresiniz oluyor.
Sitesinde yazdığında göre ICO döneminde yani 10 gün sonra wallet aktif olacak aynı zamanda messenger olarakta kullanılabilecek, yol haritasında da Q3 2017 yani içinde olduğumuz dönemde yayımlanacağını duyurmuşlar.
Ekibi bence biraz daha inceleyin. Bu işin altından kalkabileceklerini düşünüyorum
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
October 17, 2017, 07:15:51 PM

bu çeviriyi bekliyordum işte.yeni bir cyrptocurrency ama fazla iddalı olmuş bu arkadaşlar takip edilmeye değer bi proje bence.smartcontract olayını daha basite indirgeyecekler galiba ve transfer hızlarıda dedikleri kadar iyi olursa yürür gider proje zaman içinde kaliteli 2-3 projede çıkarsa bu zinciri kullanan tadından yenmez.
walleti bekliyorum bakalım,dedikleri zamanda çıkarırda sözlerinde dururlarsa icoya girebilirim.belkide şu anın wavesidir ilerde o kadar değerlenebilir yani herkesin incelemesini tavsiye ederim
polat90 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
October 21, 2017, 09:55:00 PM

Türkçe whitepaper'a linkten ulaşabilirsiniz : https://drive.google.com/open?id=0B7WLb7rIub8-Rm04Mmlsdk1yeGc
zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
October 24, 2017, 12:13:14 PM

Bu projeden umutluyum ve iş yapar diye düşünüyorum ama son zamanlardaki icolarda hep zarar ettiğimden dolayı girip girmemekte çok kararsızım.proje ve ekip güzel vaadettikleri zincir özellikleri de güzel.
bundada smartcontract olayı olacak ve ilerde belki altyapısını kullanan projeler türeyecek ethereum gibi. o yüzden geleceği çok parlak olabilir zengin edebilecek potansiyel var gibi. biraz daha inceleyeceğim, ICO lara katılmıcam diye söz verdim kendime ama ,belki buna girerim bi ihtimal

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
October 24, 2017, 04:01:38 PM

bu çeviriyi bekliyordum işte.yeni bir cyrptocurrency ama fazla iddalı olmuş bu arkadaşlar takip edilmeye değer bi proje bence.smartcontract olayını daha basite indirgeyecekler galiba ve transfer hızlarıda dedikleri kadar iyi olursa yürür gider proje zaman içinde kaliteli 2-3 projede çıkarsa bu zinciri kullanan tadından yenmez.
walleti bekliyorum bakalım,dedikleri zamanda çıkarırda sözlerinde dururlarsa icoya girebilirim.belkide şu anın wavesidir ilerde o kadar değerlenebilir yani herkesin incelemesini tavsiye ederim

total suplly konusunda ne düşünüyorsunuz?

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
polat90 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
October 26, 2017, 06:05:55 PM

ICO için kalan süre son 29 saat

salavat111
Member
**

Activity: 392
Merit: 19

View Profile
October 27, 2017, 05:46:19 PM

Ekip çok iyi, bu gece ICO başlar.. 1 UTN - 0,01 USD
hirozaki faraday
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 279

View Profile
October 27, 2017, 06:46:32 PM
Last edit: October 27, 2017, 07:09:56 PM by hirozaki faraday

İncelemeye değer bir proje. Ekibi iyi araştırmak lazım.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 27, 2017, 07:26:41 PM

Kulağa hoş geliyor fakat whitepaper açtım şöyle bir göz gezdirdim toplam token sayısını net olarak göremiyorum.
Ön satış için 10 milyon diyor token başına 0.01$ 100bin dolar gibi komik bir sonuç çıkıyor. Satış fiyatının 0.01$ olması ve fixed price gibi ibarelerin geçmesi bende anlamsızlık oluşturdu.
Bu tarz projeleri görünce ethereum ico dönemi gibi heyecan yaşıyorum ama teknik detaylara bakınca geçiyor..
polat90 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
October 27, 2017, 07:46:03 PM

Kulağa hoş geliyor fakat whitepaper açtım şöyle bir göz gezdirdim toplam token sayısını net olarak göremiyorum.
Ön satış için 10 milyon diyor token başına 0.01$ 100bin dolar gibi komik bir sonuç çıkıyor. Satış fiyatının 0.01$ olması ve fixed price gibi ibarelerin geçmesi bende anlamsızlık oluşturdu.
Bu tarz projeleri görünce ethereum ico dönemi gibi heyecan yaşıyorum ama teknik detaylara bakınca geçiyor..

Önsatış için aslında 1.000.000.000 token yazıyor wp de fakat pdf e çevirirken niye öyle görünmüş anlamadım şimdi word dosyasına baktım doğru yazıyor  Huh

Bide güncelleme geçelim

Duyuru: Mcafee Coin Universa Protokolünü kullanacağını doğruladı! Kaynak : Universa'nın CEO'su ve Kurucusu Alexander Borodich ...

ilgili tweet : https://twitter.com/Universa_News/status/920955137467838464

ICO ülkemiz saatiyle gece 03:00 da başlayacak
polat90 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
October 27, 2017, 08:44:25 PM

ApexFree, Universa Blockchain Platformuna 7 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

İlgili link : https://cointelegraph.com/press-releases/apexfree-will-invest-7-million-in-the-universa-blockchain-platform

DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
October 27, 2017, 08:52:45 PM

bounty için ayrılmıştır

Buraya bir güncelleme gelecek mi merak ettim açıkcası  Huh Bounty kampanyası var diye biliyorum projenin. ApexFree, Universa Blockchain Platformuna 7 Milyon Dolar Yatırım Yapacak olması gereçekten universa için çok büyük olay umarım başarılı olurlar.
polat90 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
October 27, 2017, 09:09:46 PM

bounty için ayrılmıştır

Buraya bir güncelleme gelecek mi merak ettim açıkcası  Huh Bounty kampanyası var diye biliyorum projenin. ApexFree, Universa Blockchain Platformuna 7 Milyon Dolar Yatırım Yapacak olması gereçekten universa için çok büyük olay umarım başarılı olurlar.

bounty çevirisi istemediler ama başlık linki için bırakmıştım o kısmı,iş güçten unutmuşum güncelledim  Wink
hanonun
Member
**

Activity: 80
Merit: 10

View Profile
October 27, 2017, 10:32:36 PM

icoya nereden nasıl katılıyoruz, nereye eth/btc vb gönderiyoruz bilen varsa açıklayabilir mi ben anlayamadım...

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: