Bitcoin Forum
June 23, 2024, 12:23:22 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Büyük Oyunu Gördüm !  (Read 2359 times)
bedevra
Newbie
*

Activity: 40
Merit: 0

View Profile
October 26, 2017, 11:18:41 AM

Bana kalırsa büyük resimle ilgilenmek hadisenin magazin kısmı. Eğer birileri kurguladı ve daha da yükselecek bir değerdir duyabiliyorsak bitcoin için gerisi ile ben çok ilgilenmem. Eğer birilerinin kurguladığı bu oyundan rahatsız olan başka bir büyük oyuncu degilsek (ben degilim, dümdüz insanım maaşlı çalışıyorum) doğru pozisyon alıp ahh keşke zamanında gitseydim dememek bizim için yeterli olmalı.
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
October 27, 2017, 01:17:56 PM

Aranızda Satoshi'nin mektuplarını okuyan var mı bilmiyorum ama;

Üst orta alt akıl mı bilmem ama

Satoshi'nin de dediği "Dijital para on yıl önce olması gerekirdi, hala olmamış olduğuna inanamıyorum" diyordu. Ve sanırım aynen böyle düşünüyorum. Hala değişim aracı yerine devletlerın sıkı kontrolünde bulunan, devletlerin isteğine göre çoğaltılabilen, azaltılabilen, bankalar boşaltılınca bizim paramızla doldurulan ( bunlar bütün dünya ülkeri özellikle de bütün gelişmiş kapitalist sistemler için daha da geçerli olan şeyler ) bir sistemin, bu devirde, dijital çağda miadını doldurduğuna inanıyorum. Facebook, twitter gibi ve daha binlercesi (uygulama vs vs..) bizim paramızla servetlerine servet katarken onlardan istifade edenlerin hiçbir şey kazanamıyor oluşu bana mantıksız geliyor.

Bitcoinin bu yüzyılın dijital devrimi olduğuna inanıyorum. Dünyayı kökten değiştireceğini ummuyorum. Ama katı olan her şey bir kez daha buharlaşıyor. Ve şimdi dünyanın para birimlerinin arasında bir "hayalet" dolaşıyor, bu Marx'ın hayaleti olmasa da, en azından petro-dolar için bir tehlike işareti...

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
November 02, 2017, 03:49:41 PM

Çok yakında bu konuda bir makale ele alacağım forumda Smiley Bitcoin'in perde arkası temalı.

Kısa bir özet geçmem gerekirse, Altcoin ve Bitcoin'de "Aha lan bu düşüyo paramızı çekip kurtulalım" deyip paranızı çektiğiniz anda o coin yükseliyorsa ve "Aha lan bu coin yükseliyo hadi gireyim, ama cesaret edemem... 10000usd oldu, ahanda 12000usd oldu.. artık gireyim daha düşmez bende kar edeyim" dediğiniz anda o coine paranızı yatırdığınız anda o coin düşüyorsa, bu işin arkasındaki gücü görün.

Senelerdir herkes "abi, ben alıyorum düşüyo, ben satıyorum yükseliyor" diyor. Bunun sebebi ise bu BTC'nin arkasındaki güçlerin insan psikolojisiyle oynatmasından kaynaklıdır borsayı.

Size kısa bir fragman olsun.. Biz ya az kar eden ya da kaybeden taraf olacağız. Fakat dış güç (perde arkası) herzaman kazanan taraftır.

Kaybeden taraf olmak istemediğimiz için güya her şeyi analiz ederek akıllıca hareket etmeye çalışıyoruz. Yani yazdığınız son cümleye katılmamak imkansız.. En azından eldeki 3 kuruşu da kaybetmeden az kâr eden taraf olabilsek ben ona da razıyım. Bitcoin bu nedenle umut vaat ediyor..

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
erdinger45
Newbie
*

Activity: 47

View Profile
November 03, 2017, 05:40:35 PM

İlginç bir teori olmakla birlikte çok mantıklı da geldi. Bitcoin yeni ekonomik sistemin deneme sürümü gibi bir şey olabilir. Büyük otoritelerce hazırlanmış bir proje olabilir. Bitcoin'in üzerinde hiç bir otorite yok deniyor. Gerçekten çılgın bir zamanda yaşıyoruz. Bir zamanlar bir otorite insanların altına güvenmesini ve inanmasını sağlamıştı. Daha sonra kağıt paralar madeni paralarla sembolize edilmeye başlandı. Şimdi de Dijital paralara inanmamız ve benimsememiz isteniyor sanırım. Size de oluyor mu bilmiyorum ama gelecek beni heyecanlandırıyor Smiley
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
November 09, 2017, 10:35:14 PM

Bakın nasılda dünyanın en büyüklerinden CME kabul etti ?Smiley Tam isabet tahmin etmişim bitcoin adını dünyaya duyurdu ve bu başlangıç ^^

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
November 21, 2017, 07:40:50 AM

Bitcoinin başarısına bakılırsa arkasında büyük bir güç varmış gibi görünüyor.Rastgele ortaya çıkmış bir proje olması imkansız.Çok iyi düşünülmüş ve iyi bir strateji ile sunulmuş bir cyripto para.Her ne kadar merkezsiz olduğunu düşünmek cezbedici olsa da zaten amaç buydu diye düşünüyorum.Böyle düşünülmesini istediler.
boram16
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
November 21, 2017, 10:08:09 PM

Evet yine bir oyun ve bunu sezen biz Önemli olan piyasanın bizim istediğimiz yönde gitmesi ve para kazanmamız yıksa pek diğer yönleri önemli değil

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
fitop
Full Member

Activity: 196
Merit: 102

“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”

View Profile
November 21, 2017, 10:27:15 PM

Açıkcası bende dünya üzerinde yapılacak büyük bir ekonomik değişikliğin prototipi olarak görüyorum. İnsanların belkide tepkisi ve olaya bakışı ölçülüyor olabilir.

ceterissss
Jr. Member
*

Activity: 33
Merit: 4

View Profile
November 22, 2017, 09:59:27 AM

Düşüncelerine katılıyorum.Bu kadar hızlı büyüyen bir şey temennim odur ki bir o kadar hızlı düşüş yaşamasın.Her ne kadar bitcoini takip eden dünya capinda insan olmasina rağmen belkide bilen ve yatirim yapan dünya nüfusunun %1 i bile oldugunu sanmıyorum..Buda geri kalan insanların bu para birimini ögrenip yatirim yapmalariyla arz talep dengesinde talep daha da  agir basarsa bitcoin cok farkli yerlere gidecektir
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
November 22, 2017, 10:22:10 AM

Bildiğimiz dünya üzerinde hiçbir kişi, hiçbir kurum, hiçbir devlet, kısacası hiçbir şey gerekli desteği görmediği sürece yeterince ilgi göremez, popüler olamaz, değer kazanamaz veya zenginlemez. Hipotezim bu Smiley
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
November 25, 2017, 09:33:37 AM

Yani her ihtimal düşünülebilir aslında okadar karmaşık bir dunyaki düşün düşün içinden çıkamazsın

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
wolfbitx
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
December 03, 2017, 01:52:17 PM

bilmiyorum ama komplo teorilerini okumayı seven bir milletiz
baldur odinson
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 251

View Profile
December 04, 2017, 01:18:23 PM
Last edit: December 13, 2017, 03:11:10 PM by baldur odinson

Dünya dijital paraya doğru koşuyor resmen,  istenmeyen her şeyin önünü tık diye kesen böyyük ülkeler var,  Bitcoin destekleniyor tabiiki, elbette biz kazancımıza bakarız, bu işleri yapanlar bize sormazlar.
boram16
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 04, 2017, 10:08:35 PM

Bencede zamanla artacak ve şuan yatırım yapanları ziyadesiyle kar ettirecek diye düşünüyorum
Çünkü kripto paralar bı kadar engele rağmen hala revaşta 

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
December 07, 2017, 12:35:07 AM

Büyük resim nedir? Kendimce söyleyeyim bitcoin çakılmayacak, başka bir araç olma yoluna girdi. Resmen dijital altın olmaması için hiç bir sebep yok bence. Yeterince stoklayan büyük devletler bitcoini tanıdıklarını resmen ilan edebilirler.
Dorky
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 250

Best IoT Platform Based on Blockchain

View Profile
December 07, 2017, 01:16:15 AM

Bitcoinde oynanan oyun tahminleri aşan şekilde çok büyük, bugün bunu iyice görüyoruz, her yerde Bitcoin için 50-100 bin dolar lafları boşuna geçmiyor galiba, subliminal mesaj mı veriyorlar nedir.

██
    ███
  █ ███
 ██ ███
 ██ ███
 ██ ███
 ██ ███
 ██ ███
 ██ ███
 █  ██

▄▄▄██████████▄▄▄
      ▄████████████████████▄
    ▄████████████████████████▄
   █████▀▀▀▀▀▀███████▀▀▀▀▀▀████
  ██████      ███████      █████
 █████████▌   ███████   █████████
▐█████████▌   ███████   █████████▌
████████                   ███████
▐███████▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄██████▌
 ██████████   ███████   █████████
  ██████▀▀▀   ███████   ▀▀▀█████
   █████      ███████      ████
    ▀████████████████████████▀
      ▀████████████████████▀
         ▀▀▀██████████▀▀▀

▄▄         ▄▄             ▄▄
▐██▌       ▐██▌           ███▌
▐██▌       ▐██▌     ▄▄▄▄▄▄███▌      ▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐██▌       ▐██▌   ▄██████████▌   ▄███████████   ▄██████████
▐█████████████▌  ███▀     ▐██▌  ▐███▀     ███  ▐███▀
▐██▌       ▐██▌ ▐██▌      ▐██▌  ███▌      ███  ███▌
▐██▌       ▐██▌  ███▄     ▐██▌  ▐███▄     ███  ▐███▄
▐██▌       ▐██▌   ▀██████████▌   ▀██████  ███   ▀██████████
▀▀         ▀▀       ▀▀▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀▀  ▀▀▀      ▀▀▀▀▀▀▀▀

██
███
███
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
 ██ 
  █

██    Whitepaper    ██
.
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
FacebookTwitterBitcointalk
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
December 07, 2017, 11:26:37 AM

Bitcoin in arkasında kim olursa olsun asıl hedeflerine bakmak lazım. Bitcoinin birinci öncelik hedefi 3. kişiyi aradan çıkarmak. Yani finansın göbeğindeki bankaları. Bizim hedefimiz 3-5 birşey kazanmak. Ama ortada bitcoinin hedefine ulaşmasını göz önüne alırsak. Finans sistemi baştan aşağı değişecek gözüküyor.Bununda illa ki zincirleme etkileri olacaktır. Kelebeğin kanat çırpışı misali.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
December 07, 2017, 11:55:41 AM

Çok yakında bu konuda bir makale ele alacağım forumda Smiley Bitcoin'in perde arkası temalı.

Kısa bir özet geçmem gerekirse, Altcoin ve Bitcoin'de "Aha lan bu düşüyo paramızı çekip kurtulalım" deyip paranızı çektiğiniz anda o coin yükseliyorsa ve "Aha lan bu coin yükseliyo hadi gireyim, ama cesaret edemem... 10000usd oldu, ahanda 12000usd oldu.. artık gireyim daha düşmez bende kar edeyim" dediğiniz anda o coine paranızı yatırdığınız anda o coin düşüyorsa, bu işin arkasındaki gücü görün.

Senelerdir herkes "abi, ben alıyorum düşüyo, ben satıyorum yükseliyor" diyor. Bunun sebebi ise bu BTC'nin arkasındaki güçlerin insan psikolojisiyle oynatmasından kaynaklıdır borsayı.

Size kısa bir fragman olsun.. Biz ya az kar eden ya da kaybeden taraf olacağız. Fakat dış güç (perde arkası) herzaman kazanan taraftır.

Aynen Haklısın
Bu işler hep böyle kodomanlar kazanıyor zaten biz ise bakmakla yetiniyoruz kodomanları takip edip analiz yapmaktan başka şansımız yok.

borjn
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
December 07, 2017, 02:19:28 PM

yazdıklarına tamamen yanlış demek cidden yanlış olurdu, haklı olduğun taraflar var zaman zaman benimde bu şekilde düşüncelere kapıldığım doğrudur ama bunun spekülasyon olduğunu kendi kendime söylüuorum Smiley
tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
December 10, 2017, 11:04:39 PM

Borsa yada trade diyelim zor zanaat alıp uzun süre holdlamak daha mantıklı bence.  Bir de çat diye kolay kazanmak istiyor insan ne yazık ki böyle bir durumda yok olmuyor-olamıyor.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: