Bitcoin Forum
May 13, 2024, 12:19:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Yeni Coin Projesi  (Read 909 times)
theXcode (OP)
Member
**

Activity: 137
Merit: 29

View Profile
October 23, 2017, 11:06:12 AM

Arkadaşlar yeni bir coin çıkarma projemiz var. Bu projede çekirdek ekip kurulmak üzere. Şu anda çekirdek ekip için yazılımcı ve grafiker alımımız sürüyor.
Şimdilik 15 kişiyiz.Sadece yazılımcı ve grafiker olarak. Amacımız Blokchain alanında kendimizi geliştirmek ayrıca hobi olarak zamanımızı değerlendirmek.
Bunun dışında herhangi bir alanda destek olabileceğinizi düşünüyorsanız. Örneğin üniversite öğrencisisiniz ve araştırma yapma zamanınız var veya reklam, lansman, sosyal medya gibi yerlerden bizlere yardımcı olabileceğinizi düşünüyorsanız sizler içinde destek ekibimizde yerimiz var.
Yaptığımız işler belirli bir düzen ve disiplin içerisinde istişareler ile yürümektedir.
Eğer sizler de bizlere destek olabileceğinizi düşünüyor ve birşeyler öğrenmek istiyorsanız lütfen özel mesaj olarak irtibata geçiniz...

Şimdiden destekleriniz için teşekkürler. 
1715559551
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715559551
Reply with quote  #2

1715559551
Report to moderator
1715559551
Hero Member
*

Ignore
1715559551
Reply with quote  #2

1715559551
Report to moderator
1715559551
Hero Member
*

Ignore
1715559551
Reply with quote  #2

1715559551
Report to moderator
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715559551
Hero Member
*

Ignore
1715559551
Reply with quote  #2

1715559551
Report to moderator
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 23, 2017, 11:55:29 AM

Sadece çıkarmak için mi çıkarıyorsunuz?
yoksa getirdiğiniz bir yenilik falan mı var ?
copy paste coini çıkacaksa hiç çıkmasın.Artık waves platformuyla falan token çıkartmak 1 dk lık bi iş.Ama diyorsanız ki biz şöyle şu alanlarda kullanılmak üzere bir coin çıkartacağız yol haritamız şu ve çıkarma sebebimizde şudur.
Yoksa bir coin çıkartcaz işte 2 milyonunu kendimize saklarız .coin belki tutar türkler alır.
bizde azar azar satar yolumuzu buluruz mu?
Umarım ortada gerçekten ciddi birşey vardır ve başarılı olursunuz.
Delinquency
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
October 23, 2017, 12:04:05 PM

hocam belli bir miktar para kazanmak için mi yapacaksınız yoksa gerçekten bu teknolojiye bir katkınız olacak mı? yazılımcı olarak başvuru yapabilirim gerekli bilgileri pm yoluyla bana atar mısınız?
grkms
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 251

View Profile
October 23, 2017, 12:19:41 PM

Projenin detayları nelerdir ? Yatırımcıyı ne düzeyde çekebileceksiniz ? Tamamen şeffaf bir şekilde bilgilerinizi yayınlayacak mısınız ?

Etkili bir yerli token olsun isterim . Bunu hep savunmuşumdur fakat bunu sağlayabilmeniz için tamamen şeffaf olmanız lazım .
dumbdragon
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 354

View Profile
October 23, 2017, 12:26:13 PM

Biraz deneysel bir proje gibi gözüküyor . Ico falan olmayacaksa bu tarz denemeler çok olumlu.

jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
October 23, 2017, 12:27:29 PM

15 kişinin hepsi de çok sağlam yazılımcılardan oluşuyorsa büyük işler başarmamanız için ortada hiçbir sebep yok ancak dediğim gibi çok kalitlei yazılımcılardan oluşmalı ve projenizin gerçek manada elle tutulur bir yanı olmalıdır.
CarolineWeishaupt
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
October 23, 2017, 12:37:27 PM

15 kişi sallamasyon gibi geldi o kadar kişinin aynı kafada olup gönüllü proje yapacagını sanmıyorum 10tl bile toplayamazsınız bence Cheesy
theXcode (OP)
Member
**

View Profile
October 23, 2017, 12:40:03 PM
Last edit: October 23, 2017, 03:15:45 PM by theXcode

Sadece çıkarmak için mi çıkarıyorsunuz?
yoksa getirdiğiniz bir yenilik falan mı var ?
copy paste coini çıkacaksa hiç çıkmasın.Artık waves platformuyla falan token çıkartmak 1 dk lık bi iş.Ama diyorsanız ki biz şöyle şu alanlarda kullanılmak üzere bir coin çıkartacağız yol haritamız şu ve çıkarma sebebimizde şudur.
Yoksa bir coin çıkartcaz işte 2 milyonunu kendimize saklarız .coin belki tutar türkler alır.
bizde azar azar satar yolumuzu buluruz mu?
Umarım ortada gerçekten ciddi birşey vardır ve başarılı olursunuz.

Dediğiniz gibi Waves platform ile yeni bir token 10dk içerisinde oluşturuluyor. Fakat bizim niyetimiz coin değil! Bu şekilde olsa zaten ekibe farklı beyinleri niye alalım ki? Kendi kendimize çıkarır satarız.
Fakat proje Blockchain alanında yenilikçi ve güzel bir proje olacak. Benim iki adet ciddi projem var fakat yapacağımız bütün işler gibi projenin belirlenmesi de ortak beyin fırtınası üzerine olacaktır.
Amacımız hobi ve eğitim niyetiyle disiplinli ve güzel bir proje ortaya koymak ki para kazanma düşüncesini ilk defa siz belirttiniz. Ama ilerleyen süreçlerde gidişata göre para kazanmakta mümkün.
Ayrıca BTG karşıtı biri olarak kendimize para saklayalım vay efendim şu şekilde milleti yolalım gibi bir düşüncemiz yok olsa dediğim gibi diğer insanları ortak etmeyiz  Wink

hocam belli bir miktar para kazanmak için mi yapacaksınız yoksa gerçekten bu teknolojiye bir katkınız olacak mı? yazılımcı olarak başvuru yapabilirim gerekli bilgileri pm yoluyla bana atar mısınız?

Dediğimiz gibi para amacımız değil aracımız olacaktır. Yani fikir üretme blockchaini kullanma adına yeni bir proje oluşturma gayretimiz olacak. Para kazanma niyetiyle bu projeye girecekler lütfen pm atmasın.
Tabi para kazanacağız ama bu projemiz iyi olacağı yeni bir fikir olacağı için olacak. Yoksa milleti kandırıp olan üç kuruşunu alma niyetimiz yok.

Projenin detayları nelerdir ? Yatırımcıyı ne düzeyde çekebileceksiniz ? Tamamen şeffaf bir şekilde bilgilerinizi yayınlayacak mısınız ?

Etkili bir yerli token olsun isterim . Bunu hep savunmuşumdur fakat bunu sağlayabilmeniz için tamamen şeffaf olmanız lazım .

Proje detaylarını çekirdek ekip kurulup bazı taşlar oturduktan sonra destek ekibi ile paylaşacağız. Proje şeffaf olmayacaktır. Şeffaflığı sadece 2 grup içerisinde olacaktır. Ama yapılacak işler, etkinlikler ve yol haritaları burada paylaşılacaktır. Her ne kadar yerli olsun gibi bir düşüncemiz olmasa da projemiz yerli olacak. Amacımız Blockchain'in öğrenip öğretmek. Bu alanda insanlığa faydalı bir üretkenlik ortaya koymak.
Ayrıca ülkemize bu alanda yeni fırsat ve yollar da açabilirsek ne mutlu bizlere.

Hepinize sorularınız ve fikirleriniz için ayrıca teşekkür ederim. Dediğim gibi kimseye zorla birşeyler yaptırmıyoruz. Ayrıca kimseye bir ihtiyacımız da yok. Sadece beraber yeni fikirler üretmek, beyin fırtınası yapmak isteyenler olursa ve düşünceleriniz varsa buyrun özelden mesaj atın diyoruz. Bu gibi bir fırsatın her zaman çıkmayacağını da ayrıca belirtmek istiyoruz. Blockchain alanında üretmek ve bu alandaki gördüğümüz sorunlara çare getirmek istiyoruz.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
October 23, 2017, 12:40:51 PM

Yer gök coin, ico oldu. Orijinal ve heyecan verici bir fikriniz varsa ve insanlığın bir ihtiyacını karşılayabiliyorsa bu fikir, kesinlikle devam edin. İşinizi sadece para kazanmak için de yapmayın, faydalı olmaya çalışın. Umarım başarılı olursunuz.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
theXcode (OP)
Member
**

View Profile
October 23, 2017, 12:54:28 PM

Biraz deneysel bir proje gibi gözüküyor . Ico falan olmayacaksa bu tarz denemeler çok olumlu.

Dediğiniz gibi ilk proje hepimiz adına eğitici olacaktır. Sonrasında belki çok daha güzel projeler de ortaya çıkaracağız. Ama ilk projeden itibaren güzel işler yapacağımıza inanıyoruz.

15 kişinin hepsi de çok sağlam yazılımcılardan oluşuyorsa büyük işler başarmamanız için ortada hiçbir sebep yok ancak dediğim gibi çok kalitlei yazılımcılardan oluşmalı ve projenizin gerçek manada elle tutulur bir yanı olmalıdır.

Burada amacımız birşeyler yapıp para kazanmak değil. Bu alana meraklı beyinlerle fikirler üretmek. Tek bir yazılımcıyla dahi güzel işler ortaya konabilir fakat amacımız beraber üretmek. Aslında farkında olanlar için bu bir fırsat ve birdaha gelip gelmeyeceği meçhul.
Bu yüzden ekibimize katılmak isteyenler evet birşeyler katacaktır. Ama ekibe  sundukları katkının çok daha fazlasını alarak yeni ufuklara ulaşacaklardır. Bu yüzden ne kadar beyin olursa o kadar fikir ve iş olur düşüncemiz var  Smiley

15 kişi sallamasyon gibi geldi o kadar kişinin aynı kafada olup gönüllü proje yapacagını sanmıyorum 10tl bile toplayamazsınız bence Cheesy

Sizin gibi bu şekilde sadece konuşmak için yazanlar olacağını ilk etaptan beri biliyorduk. Ama sizlere dahi olumlu bir şekilde cevap vermek adına;
Biz para toplamak veya dağıtmak gibi bir amaç uğruna toplanmadık. Telegram üzerinden 15 kişilik bir grubumuz var. Bunlar çeşitli alanlarda çalışan ve birşeyler ortaya koymak için öğrenmek için uğraşan gönüllü bir ekip. Siz bencilce bir düşünce içerisinde olabilirsiniz ama bizler gönlü geniş insanlarız  Wink
Yazdığınız için ayrıca teşekkürler...

Yer gök coin, ico oldu. Orijinal ve heyecan verici bir fikriniz varsa ve insanlığın bir ihtiyacını karşılayabiliyorsa bu fikir, kesinlikle devam edin. İşinizi sadece para kazanmak için de yapmayın, faydalı olmaya çalışın. Umarım başarılı olursunuz.

Fikirleriniz için teşekkürler. Dediğim gibi amacımız para kazanmak değil. Zaten yeterince paramız var. Gruptaki birçok kişinin de iş skalasına baktığımızda güzel bir kazancı var.
Bizim gayemiz inovatif bir şekilde fikir üretmek. Bireylere fırsatlar sunarak ortaya çıkacak kaliteli bir fikri büyütmek. Bu büyümede Blockchain teknolojisini ortaya alıp insanlığa katkıda bulunmak.

torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
October 23, 2017, 01:57:51 PM

bende türklerin böyle bişey başarması özellikle yaptıklarında kaliteli bir iş çıkarmasını istiyorum.
çıkaracağınız projede takip ederim ufak durumlarıda dikkate alın tr forumda çok öenmli olamaya bilir ama yabancılar cinslik yapmak için her türlü kulvarı kullanır.
mesela waves örneğinizde assterler coin olarak geçmez tokendir coin kendine ait altyapısı olan değerliği dijital verilerdir. açıklamalarıda ve örneklerde buna dikkat eminiz kendini anlatmada ve karşı tarafı bunun farkını bile bilmiyorlar ne üretecekler düşüncesini siler. bunu yapıcı bir eleştiri olarak alın

kalemder katılıyorum çıkarmak istediğiniz proje topluma yarar sağlama bakımından önemli çünkü burdaki yatırımcılar aptal değil.(olanlar var ama size yeterince fayda sağlamaz Smiley  )
gircekleri projelerin uzun vadede kesinlikel kar ettireceğini düşünmeleri gerek . mesela şuan için çok gerekli olmayan bir düşünce 1 yıl sonra zorunluluk olabilir.
kalemderin katılmadığım kısımı sadece para kazanmak için yapmayında doğru değil para kazanmak için yapacaksınız elbette ama hakkıyla kazanmak için yapın emeğinizi hakkını fazlasıyla kazanın ama emek önemli.
theXcode (OP)
Member
**

View Profile
October 23, 2017, 03:22:45 PM

bende türklerin böyle bişey başarması özellikle yaptıklarında kaliteli bir iş çıkarmasını istiyorum.
çıkaracağınız projede takip ederim ufak durumlarıda dikkate alın tr forumda çok öenmli olamaya bilir ama yabancılar cinslik yapmak için her türlü kulvarı kullanır.
mesela waves örneğinizde assterler coin olarak geçmez tokendir coin kendine ait altyapısı olan değerliği dijital verilerdir. açıklamalarıda ve örneklerde buna dikkat eminiz kendini anlatmada ve karşı tarafı bunun farkını bile bilmiyorlar ne üretecekler düşüncesini siler. bunu yapıcı bir eleştiri olarak alın

kalemder katılıyorum çıkarmak istediğiniz proje topluma yarar sağlama bakımından önemli çünkü burdaki yatırımcılar aptal değil.(olanlar var ama size yeterince fayda sağlamaz Smiley  )
gircekleri projelerin uzun vadede kesinlikel kar ettireceğini düşünmeleri gerek . mesela şuan için çok gerekli olmayan bir düşünce 1 yıl sonra zorunluluk olabilir.
kalemderin katılmadığım kısımı sadece para kazanmak için yapmayında doğru değil para kazanmak için yapacaksınız elbette ama hakkıyla kazanmak için yapın emeğinizi hakkını fazlasıyla kazanın ama emek önemli.

Fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Bizim için fikirler önemlidir bunu dikkate alarak bir düzeltme yaptık. Ayrıca biz bu aşamada yatırımcı aramıyoruz. Ben kendi projemizin arkasındayım ve bu yatırım olarak yeter. Fakat sağlam projemiz olursa zaten herkes yatırım yapmak ister. Coinlerden ziyade proje ortaya koymak istiyoruz. Bunu da burada bu işte görev almak isteyen gönüllü arkadaşlar ile yapmak istiyoruz. Yolu açmak bizden. Bu yolda çığır açmak ta belki de bizden sonra gelecek olanlardan olacaktır. En azından elimizden geleni yapacağız ve bu iş için bir yük alacağız. Hayırlısı olsun diyelim...
oharac
Member
**

Activity: 84

View Profile
October 23, 2017, 03:44:37 PM

merakla bekliyoruz. hobi amacli baslayip ortaya bir seyler cikarsa sonrasinda fonlamaya gidebilirsiniz.
Calisan bir urunu olan topluluklar fonlamada cok daha basarili oluyor.

theXcode (OP)
Member
**

View Profile
October 23, 2017, 05:49:38 PM

merakla bekliyoruz. hobi amacli baslayip ortaya bir seyler cikarsa sonrasinda fonlamaya gidebilirsiniz.
Calisan bir urunu olan topluluklar fonlamada cok daha basarili oluyor.

Bu da güzel bir fikir. Ekibimiz ile istişare edebiliriz. Zaten buna yakın bir fikir olacak muhtemelen. Teşekkürler...
fosforlucorap
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
October 24, 2017, 09:52:18 PM

projenin detaylarını daha ayrıntılı belirtebilirseniz daha iyi anlaşılabilirsiniz.katılım da ona göre sağlanır.
zenfon6
Member
**

Activity: 148

View Profile WWW
October 24, 2017, 09:58:13 PM

proje orjinal olması lazım yoksa kimse almaz..birde önyargı var biliyorsunuz olayı

Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
October 25, 2017, 09:38:17 PM

Öncelikle coin projesini kim yapıyor o önemli.Kaç senelik geçmişi var daha önceleri ne yapmış tecrübesi ne?
2 ay önce üye olup ben coin yapıyorum diyen birileri malesef yeterli güven sağlayamaz en azından benim görüşüm bu yönde.
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
October 25, 2017, 09:40:36 PM

bi coinakc dolanıyodu buralarda en son , ona ne olduğunu gördünüz umarım

nedir tam olarak projeniz hocam ? 'hep beraber yapalım' 'amaç paradan ziyade bişeyler üretmek' vs eyvallah da

nedir aklınızdaki ? bunu bilelim de , tam olarak hangi vasıflara sahip insanların ne şekilde dahil olacağına dair bi öngörümüz olsun , katılacak arkadaşlar da buna göre katılsınlar .

theXcode (OP)
Member
**

View Profile
October 25, 2017, 09:45:20 PM

Öncelikle coin projesini kim yapıyor o önemli.Kaç senelik geçmişi var daha önceleri ne yapmış tecrübesi ne?
2 ay önce üye olup ben coin yapıyorum diyen birileri malesef yeterli güven sağlayamaz en azından benim görüşüm bu yönde.

İsterseniz siz de bir tane çıkarabilirsiniz. Bizim meselemiz burada insanlara coin satmak veya pazarlamak değil. Kendini geliştirmek isteyenlerle beraber bir yola çıkmak. Bu piyasa kaç yıllık ki kaç yıllık tecrübemiz olsun. Biz kendimizi geliştirip yol açmayı düşünüyoruz.

bi coinakc dolanıyodu buralarda en son , ona ne olduğunu gördünüz umarım

nedir tam olarak projeniz hocam ? 'hep beraber yapalım' 'amaç paradan ziyade bişeyler üretmek' vs eyvallah da

nedir aklınızdaki ? bunu bilelim de , tam olarak hangi vasıflara sahip insanların ne şekilde dahil olacağına dair bi öngörümüz olsun , katılacak arkadaşlar da buna göre katılsınlar .

Alımlar bitti. Artık alım yapmıyoruz. Projeyi söylemeyi de maalesef şimdilik düşünmüyoruz. Ama ilerleyen süreçte tekrar alım olursa daha detaylı bilgi vereceğiz.

Teşekkürler yazdıklarınız için...
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
October 25, 2017, 09:49:40 PM

Ben bir token veya koin çıkaracak olsam bunu bir oyun veya uygulama üzerinden yapardım. Örnek ion çok dandik bir oyun yapmışlar haftalık ödül dağıtımı yapıyorlar.(Büyük ihtimal hile var 😂.Her hafta aynı adamlar ödül alıyor).  Ben olsam bir savaş oyunu yapardım. Insallah koinsiz olsa da normal bir savaş oyunu yaptıracağım.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: