Bitcoin Forum
May 05, 2024, 02:54:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Onaylanmayan islem ne kadar suruyor?  (Read 407 times)
borgess (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
October 24, 2017, 05:08:46 PM
Last edit: October 27, 2017, 09:23:05 PM by borgess

Merhaba,

Bu soruyu sormak icin foruma ilk mesajimi atiyorum. Ilk aktarim deneyimim ve tikantim.

Pazartesi gunu borsamdan kisisel wallet'ima coin aktarmak istedim. Borsadan cikis yapamadi 3 saat pending statusunde durdu. Neyse 3 saat sonra borsada sent statusune gecti. Ve kisisel cuzdanima geldi. Kisisel cuzdanimda receiving olarak duruyor. Transaction detaylarina bakigimda ise 0 confirmation yani sifir onaylama diyor.

Linke bakinca cuzdana gelmesinden itibaren 9 saati gecmis. Ve daha 59 confirmation olmus. Daha cok beklemeli miyim? Sanki her 10-15 dakikada bir onaylama aliniyor.

Forumda bu cok tartisilmis ama hep boluk boluk mesajlar atilmis. Valla cevabini bulunca bu mesajimi editleyecegim ki ilerisi icin referans olsun.

Oncelikle her sey normal mi duruyor? 9 saatte 59 confirmation az degil mi?
Internette okuduklarim onaylanmayan islemlerin belli bir sure sonra iptal edildigi yonunde. Coin'lerin kayboluyormus falan. Ama burdaki mesajlarda en kotu ihtimal iade edilir yaziyor. Hangisi dogru acaba?
Bir de bazi hizlandirici cozumler var: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1801597.0
Ancak bunlari yapmamiza gerek var mi, yoksa sadece beklesek oluyor mu?

Aslinda ben genel olarak herhangi bir sorun olusur mu diye merak ediyorum. Elimdeki gitmesin de..

Valla coin transferi yapmadan da oturdum onca video izledim internetten ki bilincli bir kullanici ve birey oldugum icin. Orda herkes tek tusla yollayip duruyordu. Kimse de unconfirm durumundan bahsetmedi. Ama ben ilk transferimi yapinca boyle saatlerdir bekliyorum iste.

Edit: Evet yeni baslayanlar sakin panige kapilmasin Smiley O coin herhangi bir sorun yoksa en sonunda geliyor. Benimi 24 saat sonra cuzdanima gecti. Sanirim 144 kezinci denemde confirm oldu.
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714920850
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714920850
Reply with quote  #2

1714920850
Report to moderator
1714920850
Hero Member
*

Ignore
1714920850
Reply with quote  #2

1714920850
Report to moderator
1714920850
Hero Member
*

Ignore
1714920850
Reply with quote  #2

1714920850
Report to moderator
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
October 24, 2017, 05:56:24 PM

Transfer işleminizin 1 onay alması yeterli oluyor. 59 onay aldıktan sonra yapacak birşeyiniz yok. Tahmini 10 - 30 dk arasında bazen daha az bazen daha çok zaman da 1 block buluyor. Eğer çok fazla işlem yoksa ve yeteri kadar transfer ücreti ödemişseniz ilk bulunan block da onay alırsınız. Eğer çok fazla onaylanmayan işlem sırada bekliyorsa madenciler en yüksek transfer ücreti ödeyenden daha az ödeyene doğru onay veriyorlar.

Kısacası sizin transfer de sorun görünmüyor. Herşey yolunda
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
October 25, 2017, 12:25:22 AM

Merhaba,

Bu soruyu sormak icin foruma ilk mesajimi atiyorum. Ilk aktarim deneyimim ve tikantim.

Pazartesi gunu borsamdan kisisel wallet'ima coin aktarmak istedim. Borsadan cikis yapamadi 3 saat pending statusunde durdu. Neyse 3 saat sonra borsada sent statusune gecti. Ve kisisel cuzdanima geldi. Kisisel cuzdanimda receiving olarak duruyor. Transaction detaylarina bakigimda ise 0 confirmation yani sifir onaylama diyor.

https://blockchain.info/tx/d14ffb51403c5c67287257d8e7e5e65a54f5a8b8ff66ccc04bb3bdb8667bd7fe

Linke bakinca cuzdana gelmesinden itibaren 9 saati gecmis. Ve daha 59 confirmation olmus. Daha cok beklemeli miyim? Sanki her 10-15 dakikada bir onaylama aliniyor.

Forumda bu cok tartisilmis ama hep boluk boluk mesajlar atilmis. Valla cevabini bulunca bu mesajimi editleyecegim ki ilerisi icin referans olsun.

Internette okuduklarim onaylanmayan islemlerin belli bir sure sonra iptal edildigi yonunde. Coin'lerin kayboluyormus falan. Ama burdaki mesajlarda en kotu ihtimal iade edilir yaziyor. Hangisi dogru acaba?
Bir de bazi hizlandirici cozumler var: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1801597.0

Aslinda ben genel olarak herhangi bir sorun olusur mu diye merak ediyorum. Elimdeki gitmesin de..

Valla coin transferi yapmadan da oturdum onca video izledim internetten ki bilincli bir kullanici ve birey oldugum icin. Orda herkes tek tusla yollayip duruyordu. Kimse de unconfirm durumundan bahsetmedi. Ama ben ilk transferimi yapinca boyle saatlerdir bekliyorum iste.

Buradan da bitcoin transferleri ile alakalı detaylı bilgi edinebilirsiniz. Alp Işık beyin hazırladığı bitcoin transfer ücretlerinin mantığını anlatan video:

https://www.youtube.com/watch?v=RCOXdyJoyls
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
October 25, 2017, 06:50:26 AM

Merhaba,

https://blockchain.info/tx/d14ffb51403c5c67287257d8e7e5e65a54f5a8b8ff66ccc04bb3bdb8667bd7fe

Konuyu okuyan yeni üyeler için yukarıdaki bazı yerleri kalın/bold yaptım;

BTC transferlerinde genelde 6 onay fazlasıyla yeterlidir, çoğu borsa 3 veya hatta bazı borsalar ilk onayadan sonra bakiyeyi günceller; cüzdanlar içinse, 59 onaydan sonrasına kadar bekleyen bir cüzdan hiç okumadım!

Başlatılmış BTC transferleri için iptal ve değişiklik yapmak diye bir şansınız yoktur(düşük fee ile gönderilip onay alması uzun sürüyorsa, bunun nasıl aşılabileceği ile ilgili forumda başlıklar var).

Kullandığınız cüzdan veya borsaların refresh butonu varsa yukarıdaki gibi durumlarda(bakiye güncellenmiyor!) bu buton işinize yarayabilir, veya sistemden çıkıp-girmek!

Yukarıdaki bilgiler herşey normal seyirinde giderse aklımızda bulunması gerekenler, bir de işlerin ters gitme durumu var; borsanın o coin ile ilgili bir sıkıntısı olabilir(bazıları bunu duyurur bazıları nasılsa öğrenirler diye düşünür!), o an bir ICO başlamış/bitmiş ve aşırı yoğunluk oluşmuş olabilir vs. Fakat genel olarak eğer ADRES doğru ise YERİNE ulaşır.

borgess (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
October 27, 2017, 09:25:36 PM

Herkese cevaplari icin tesekkurler.

Ayrica  https://www.youtube.com/watch?v=RCOXdyJoyls guzel bir videoymus  Roll Eyes
Sirtho
Member
**

Activity: 244
Merit: 10

View Profile
October 28, 2017, 11:12:57 AM

Eskiden iki üç gün bekleyenler bile vardı ama artık en fazla 12 saat içinde işlemler gerçekleşiyor

scarface
Sr. Member

Activity: 350
Merit: 250

Spectiv VR Crowdsale: 12/08/17

View Profile
October 28, 2017, 11:16:07 AM

Onaylanmayan işlem her an onay alabilir o an ağdaki yoğunluğa göre bu ihtimal artar yada azalır. Siz ekstra fee vererek onay almasını hızlandırabilirsiniz yada beklemekten başka bir şey gelmez elinizden. Bekledikten sonra da belli gün içinde hala onay almazsa çıkış yaptığınız adrese geri döner ödeme.

▄▄████████████▄▄             
          ▄███▀▀▀░░░░░░░░░░▀▀▀███▄▄        
       ▄██▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀██▄      
     ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀███    
   ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░▄▄▄▄▄█████████████▄  
  ▄██░░░░░░░░░░░▄▄█████████░░░░░░░░░░░░▀█▌ 
 ▐██░░░░░░░░▄█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀████▄░░░░░░░░▀█▌
▐██░░░░░░▄███▀▀███████████████▀▀██▄░░░░░░██▌
████▄░░▄██▀███████▄██████▄████████▀██▄░░░▐██
██░▀████▀██████████████████████████████▄░░██
██░░░▀██▄█████████████████████████▄██▀▀██▄██
██▌░░░░▀███▄████████▀▀▀▀███████▄██▀░░░░░▀███
▐██░░░░░░░▀███▄▄███████████▄▄██▀▀░░░░░░░░██▌
 ▐██░░░░░░░░░░▀▀████████████▀░░░░░░░░░░░▄█▌
  ▀██▄▄▄▄▄▄▄▄▄████████▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░▄█▌ 
   ▀███▀▀▀▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀  
     ▀██▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀    
       ▀███▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▀      
          ▀████▄▄░░░░░░░░░░▄▄▄███▀         
              ▀▀▀██████████▀▀▀             

[ Website ]                    

FrogDogg
Member
**

Activity: 60
Merit: 10

View Profile
October 28, 2017, 01:27:26 PM

arkadaşlar hazır konu açılmışken birşey sormak istiyorum. bazı sitelerden gönderdiğimiz btcler  yarım saat gibi kısa zamanda onaylanırken bazı sitelerden gönderdiğimiz bitcoinler neden  5-10 saat onay bekliyor.
consar
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

View Profile
October 28, 2017, 02:55:52 PM

bazı siteler yüksek fee kullanarak gönderiyorlar, bazıları düşük fee ile gönderiyorlar.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: