Bitcoin Forum
April 25, 2024, 08:44:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: 2017 Kasım Forku  (Read 3273 times)
jackspow
Member
**

Activity: 178
Merit: 10

Be Free

View Profile
October 25, 2017, 01:52:26 PM

Bitcoin'in fiyatının tırmanacağı kesin. Şu süreçte 4500 dolara kadar düşecek. Daha sonra kasım forkuna doğru 7000 bandına kadar yaklaşacaktır. Bu benim tahminim tabii.
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714034683
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714034683
Reply with quote  #2

1714034683
Report to moderator
ozgurkaya (OP)
Member
**

Activity: 112

View Profile
October 25, 2017, 02:54:12 PM

Bitcoin'in fiyatının tırmanacağı kesin. Şu süreçte 4500 dolara kadar düşecek. Daha sonra kasım forkuna doğru 7000 bandına kadar yaklaşacaktır. Bu benim tahminim tabii.

Ne yapacağı hiç belli değil ki. Bugün 5300 - 5600 arasında oynayıp duruyor. Düşecek gibi diyosun hop yükseliyo. Daha düşmez diyosun hop düşüveriyo Smiley

Daha düşeceğine inansam hemen satıcam, düşükten tekrar giricemde çok ayarsız ama. Sanırım bir çok kişi de benim gibi emin olamıyordur şu anda diye düşünüyorum.

Bittrex'e bakıyorum BTC alım talimatları satım talimatların kat kat üzerinde görünüyor.

Yazıyorum, okuyorum, inceliyorum ve en kötü karar kararsızlıktan daha iyidir diyip BTC'de bekliyorum. 2 3 saat geçmiyor aynı döngüye tekrar giriyorum Smiley

Kafam çok güzel bu aralar Smiley Smiley Smiley Bi 70lik içsem bu kafaya erişemem.
schrodingersbitcoin
Member
**

Activity: 121

View Profile
October 25, 2017, 03:12:54 PM

Paper wallet da olduğun sürece sıkıntı olmaz rahat ol.
Paper wallet da tutuyorsak hangi BTC yi seçmiş oluyoruz? Ben bitaddress den bir paper wallet da uzun vade kalmayı planlıyordum.

barisbilgili
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 265

View Profile
October 25, 2017, 03:20:36 PM

Daha btc yi çözemeden btccash çıktı şimdi btcgold sonrasında hardfork yeni başlayanlar için işler iyice zorlaşıyor.

█████▄▄██
███▄█████
██▄███████▄
████████████████
███▀██████████▀
██▄████████████▄
░█████▀▀▀▀▀▀█████
████▀████████▀████
▀▀▀▀▄▄▄▄▄█████████
█████▀███████▄████
███████▀▀▄▄▄█████
███████████████▀
████████████▀▀
OMBARD.com|.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
██████░██░████░██
▄▄░▄▄░▄▄░▄▄░▄▄░▄▄▄▄
▀▀░▀▀░▀▀░▀▀░▀▀░▀▀▀▀
██████████████
▄▄░▄▄▄▄░▄▄░▄▄▄▄▄▄
▀▀░▀▀▀▀░▀▀░▀▀▀▀▀▀
██░██░██████████
▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▄░▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀░▀▀░▀▀▀▀
.
PICK,
PLAY,
PROSPER!
|.

██████
██████████
██████████
██████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
█████████████████   ██
PROVABLY
FAIR
1%█████████████████   ██
HOUSE
EDGE
100%█████████████████   ██
DEPOSIT
BONUS

▄▀▀▀

▀▄▄▄
.
Play now
.

▀▀▀▄

▄▄▄▀
Birbanker
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 1

View Profile
October 25, 2017, 04:48:31 PM
Merited by AztecGoldHero (1)

Sayın arkadaşlar merhaba, sizlerle coinbase in gönderdiği bilgilendirmeyi paylaşmak istiyorum.

Bitcoin Segwit2x 

The Bitcoin Segwit2x fork is projected to take place on November 16th and will result in two bitcoin blockchains. Following the fork, Coinbase will continue referring to the current bitcoin blockchain as Bitcoin and the forked blockchain as Bitcoin2x. 

Any customer with a Bitcoin balance on Coinbase at the time of the fork will be credited with an equal amount of the Bitcoin2x asset on the Bitcoin2x blockchain. No action is required—we will automatically credit your account. So, if you have 5 Bitcoin stored on Coinbase before the fork; you will have 5 Bitcoin and 5 Bitcoin2x following the event. 

Şimdi yazdığına göre coinbase bünyesinde bitcoin ve bitcoin2X diye iki ayrı cüzdan oluşturacak ve ne kadar bitcoininiz varsa o kadar da bitcoin2x yüklenecek. Şimdi bu fork ta geçmiş koruması olmayacaksa bu is nasıl olacak. Atıyorum bitcoin cüzdanından harcarsam aynı miktarda bitcoin2x imde azalacak mı. Söylediğine göre bch ve btg gibi harici bir kripto para ve cüzdan açacak gibi. Fikri ya da bilgisi olan var mı?
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 25, 2017, 05:57:24 PM

benimde merak ettiğim gold alanlar gold u satacak mı, elinde mi tutacak yoksa gold ile bitcoin mi alacak?
akturk
Newbie
*

Activity: 47
Merit: 0

View Profile
October 25, 2017, 08:24:59 PM

bu forklar sadece fırsat değerlendirmeyi bilip şikayet etmeyene.
Ermbc
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
October 25, 2017, 09:36:51 PM

https://bitcointechtalk.com/how-segwit2x-replay-protection-works-1a5e41767103 yeni oluşucak zincirin geriye dönük koruması kafama yatmadı her defasında kendimiz paramı göndericez bi adrese?
KaledeNobet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

The future is your Genome

View Profile
October 25, 2017, 09:39:17 PM

Utanmasalar her ay fork yapacaklar artık ekim forku bitti direk kasım forku süreci başlıyor.Allah bilir benim bilmediğim bir Aralık forku da vardır.Bitcoin tüm bu forklara rağmen güçlü bir şekilde ayakta kalmayı başardı. Grin

WeltSchmerz
Newbie
*

Activity: 86

View Profile WWW
October 26, 2017, 08:47:43 AM

Ekim forkundan faydalanamadık belki Kasım forkundan faydalanırız. Aslında birkaç ay rahat bırakılmayı tercih ederdim Smiley
Hk009
Jr. Member
*

Activity: 55

View Profile
October 26, 2017, 08:53:46 AM

Bu btc forklarının sonu gelmiyor sürekli olay sürekli olay. yani bir rahat bırakmıyorlar btc yi, sürekli bir şeylerin peşindeler, yok soft fork olacak yok hard fork gelecek, biri diyor btc unlimited çıkardım, gidiyor da gidiyor. ha bire olay ha bire haber.

Hiç sorma ya, bir gün de btc haberleri geçmeyen bir bülten okusak internetten kına yakacağım. Yani kendi seyrine bırakamıyorlar bir türlü şu mereti
awazelal
Newbie
*

Activity: 106

View Profile
October 26, 2017, 09:23:11 AM

ekim forku boş çıktı kasımdan beklentiniz nedir......
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
October 26, 2017, 09:27:00 AM

Artık forkların tek amacının altcoinleri bitirmek olduğuna tam olarak inandım. Bitcoin de farklılaştırma yaparak piyasadan hacim kapıyorlar bu şekilde BCH den beri altcoinler kendine gelemedi ve gelemeyecek. Amaçta bu zaten,anlaşıldı.
ozgurkaya (OP)
Member
**

View Profile
October 26, 2017, 02:26:31 PM

Kasım forku tehlikeli görünüyor. Her fırsatta yazıyorum.

Yatırıma yeni başladım ama uzun süredir takipteyim ve okuduklarıma göre BTCde kalmak çok riskli bu sefer.

Kasımının 10undan sonra BTCde düşüşler başlar zaten diye düşünüyorum. Açıkcası bende kasım 10una kadar btc yükselmeye devam ederse btc de kalcam ama yükselmeye devam etse dahi  forku dolarda beklemeye karar verdim. Altcoinlere karar vermedim tam ama duruma göre kar eden altcoin olursa çıkıp dolara geçebilirim.
themystick
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

eHarvestHub

View Profile
October 26, 2017, 02:38:51 PM

Vallahi bıktık şu fork işinden. Kafasına göre millet btc çıkarıyor resmen. Bu yüzden piyasa çok volatil. Hala altlar dipte. Mayısta girdim bu işe girdim gireli ne aldıysam düşüyor

MarcosCr
Member
**

Activity: 215
Merit: 13

View Profile
October 27, 2017, 12:33:02 PM

Kasım 10 dan soran balonun hızla ineceğini düşünenlerdenim.
sourz
Newbie
*

Activity: 23

View Profile
October 27, 2017, 01:48:06 PM

Neden düşecegini düşünüyorsunuz?
ozgurkaya (OP)
Member
**

View Profile
October 27, 2017, 05:41:53 PM

Neden düşecegini düşünüyorsunuz?

Erkenden yapmasınlar da forku bizde zamanında pozisyonumuzu alalım yoksa sıkıntı oluyor.

Ciddi anlamda altlara ve dolara yönelme olacak diye tahmin ediyorum ben.

Geriye dönük koruma sağlamıyor son 2 fork'a göre. Bu da fork sırasında herkesi elindeki btc'den kurtulmaya itecektir. Geçen forkta bile çok az kişi elinde btc tuttu. Forkla ortaya çıkan btg ise çöp oldu sayılır. Bu sefer ortaya çıkacak bir coin'de yok
packetman
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
October 27, 2017, 06:30:31 PM

Benim düşüncem bu fork sırasında btc'nin kararsızlığından korkan insanlar BTC'nin ani bir hareketlenmesine karşı diğer sağlam denilen coinlere geçiş yapacaklar ve fiyatlarını yükseltecekler. USDT ye geçmekten çok daha mantıklı bir hareket zaten.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
October 27, 2017, 06:33:21 PM

Umarım bu Kasım sendromuda geçer de alt coinler rahat bir nefes alır. Nisan mayıs ayındaki hareketi bekliyorum sabırla
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: