Bitcoin Forum
May 25, 2024, 02:28:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Kredi çekip yatırım yapmak mantıklı mı?  (Read 2817 times)
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
November 08, 2017, 07:02:35 PM

Kendine ait paran varsa misal al 1-2 btc at kenara ama kredi kartı ile alacaksan uzak durman senin yararına olur..

XxX
Airdrop Picker
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
November 09, 2017, 05:01:01 AM

Kesinlikle mantıklı değil. Bu bitcoin piyasasında ister madencilik olsun ister borsa ne zaman neyin olacağını kimse kestiremez. Madencilik bugün 10 kazandırırken yarın bir bakmışsın 2 kazandırır hale gelmiş. Tam tersine 20 de kazandırabilir. Krediyle girip cihazları satmaya çalışan bir sürü örnekleri mevcut.

denetci
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 278

View Profile
November 09, 2017, 07:49:52 AM

çin icoları yasakladığında kredi çekip btc almıştım, iyiki almışım. (yalnız şu var, ödeyebileceğim tutardı çektiğim kredi tutarı, sıfırlansa bile bana koymayacaktı. )
Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
November 10, 2017, 04:55:14 PM

Sonuçta ortada bir risk var. kredi çekip riske girmek benim kulağıma çok da mantıklı gelmedi ancak üzülmeyeceğin ve rahat ödeyebileceğin bir miktar söz konusu ise neden olmasın  Huh

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
November 10, 2017, 05:40:44 PM

ahmet çakar ın bu haftaki tweet i ile durumu açıklığa kavuşturalım.

bir çin atasözü der ki götüyle inatlaşan donuna sıçarmış.

götünüz varsa buyrun.
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
November 11, 2017, 01:18:16 PM

Kredi sizi ve bütçenizi sardmayacaksa olabilir, lakin zorlukları ve coin fiyatındaki düşüşleri de hesaba katıp iyi hesap yapmak gerekiyor
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
November 11, 2017, 08:32:56 PM

Kredi için konuşuyorum; size ait olmayan bir parayla yatırım yapmak riskli. mining işini ya da alım satımı akıllıca yapamayıp elinizde olanı da kaybederseniz iki defa eksiye girmiş olursunuz.. Amma; göze alabiliyorsanız, tecrübeniz varsa, maddi durumunuzu da sarsmayacak şekilde olacaksa şansınızı deneyin derim. o zaman Mining yapmak ya da alım satım yapmak da karlı olabilir..

BitSharke135
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 252

View Profile
November 12, 2017, 06:23:50 AM

Herkese merhaba,

Bir süredir takip ediyorum ve artık daha fazla erişilemez rakamlara ulaşmadan birkaç bitcoin sahibi olmam gerektiğini düşünüyorum. Sizce kazı yapmak mı yoksa bitcoin alıp değerlenmesini beklemek mi daha mantıklı?

ağlar durursun, eldekinden olursun. Bu piyasada tok satıcı olacaksın.
Borracha
Full Member

Activity: 252
Merit: 105

View Profile
November 12, 2017, 10:04:01 AM

başkasının şeyiyle gerdeğe girmek diye bir söz var, yapma canım kardeşim yapma. Panik satışı yapar satarsın elindekileri sonra kredi borcunla uğraşırsın.
Airdrop Picker
Member
**

Activity: 98

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
November 12, 2017, 05:00:29 PM

bitcoin veya diğer ifadeyle kripto para piyasasında ne zaman neyin ne olacağı belli olmaz. borç parayla hele ki kredi çekip yatırımımı katlarım hesabıyla bu piyasaya girmek büyük bir risktir. Mazallah ters bir yatırımda kaldımıydı krediyi de ödeyemeyince sıkıntı yaşarsınız.

delimavi
Member
**

Activity: 77

View Profile
November 16, 2017, 01:41:34 PM

Kredi ihtiyaç karşılamak icin alınmalı ve yatirim icin kullanılmamalıdır. Yatirim yapacağımız nakite kısa vadede ihtiyacımızın olmaması birinci kuraldir. Kısacası ihtiyacımızın olmadığı para ile yatirim, acil ihtiyaçlarımız icin ise kredi çekmek ileride maddi sıkıntıya düşmemeniz icin şart. Risksiz kazanç olmaz elbette ama burda anlaşılması gereken nokta kendimize ait olan nakiti riske etmek.
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
November 17, 2017, 12:10:57 PM

Kredi çekip yatırım yapmak pişmanlıktır, kafanızı duvarlara vurursunuz fakat fayda etmez.
globaturcana
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
November 18, 2017, 03:21:36 PM

Ben cesaret edemezdim kredi çekip bitcoin almaya ama insan hesap yapıyor geçen sene çeksedim şimdi ne olurdu diye karlı görünüyor da riskli. Her işte risk vardır sorun değil dersen çek gitsin.

bitsinhasret
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile
November 18, 2017, 10:03:45 PM

Bende kredi çekip yatırım yapmayı düşünüyorum ama şimdilik riske giremiyorum
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
November 19, 2017, 12:21:11 AM

Sana tek bir şey diyebilirim bu yapacağın şey hayatının hatası olacaktır. Başka da bir şey dememe gerek olmadığını düşünüyorum.. Çünkü ihtiyacın olabilecek parayı kredi çekip bir borsaya yatırmak bu bilmiyorum ya mantıksız geliyor... Balinalar işte senin gibi yapanların parasını yiyorlar.. Paran varsa tamam ama gidip borçla bu işe girme iddaadan farkı bulunmamakta..
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
November 19, 2017, 08:49:40 AM

o krediyi halihazırda ki kazancınla rahatlıkla ödeyebiliyorsan mantıklı.
bir adım atmak istiyorsan yap.
cesaret işi. ve biliyorsun bu dünyadaki korkak insanları hep cesur insanlar yönetir.
her ihtimali düşünmen gerekiyor bunun yanında. ya işten ayrılırsam iki ay boşta kalırsam ne olur? bu kredi döneminde harcamalarına normalden daha fazla dikkat etmen gerekir. en ufak bir sarsıntı da yatırımına koşmayacak şekilde yönetmelisin ev ekonomisini.
papadoc
Member
**

Activity: 364

View Profile
November 20, 2017, 03:07:15 PM

kesinlikle kredi çekip yatırım yapmak mantıklı değil
Thelastgoal
Jr. Member
*

Activity: 137
Merit: 1

View Profile
November 20, 2017, 04:44:50 PM

bu işin borsasına güven olmuyor, ama gene de yükseliş devam ediyor. ne olacağı belli değil bu yükselişin, sürer mü sürmez mi,

ama yukarıda da  denildiği gibi herkes aynı şeyi söylüyor. biraz da kendi kararınızı verip  hareket etmeniz lazım, yoksa her kafadan bir ses çıkıyor.

Kesinlikle katiliyorum. Cok cok riskli normal boesa gobi bakamayiz.
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
November 20, 2017, 06:33:57 PM

Arkadaşların da söylediği gibi bu piyasa da neyin ne olacağı belli olmuyor.

Kredi çekip 10 lirayla girileceğine gözünden çıkardığın 2 lirayla giriş yapsan daha mantıklı olursun. Rahat olman da cabası.
emirsener
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
December 09, 2017, 08:16:33 PM

Çekseydin keşke Smiley
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: