Bitcoin Forum
May 13, 2024, 07:14:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: bitcoinin arkasında kim var  (Read 849 times)
awazelal (OP)
Newbie
*

Activity: 106
Merit: 0

View Profile
October 27, 2017, 12:51:50 PM

değerli arkadaşlar bitcoin merkezsiz dijital para kimsenin müdahale edemiyecği söyleniyor.peki nasıl oluyorda fork hardfork vs. olabiliyor bunları kim ve nasıl yapıyor.
1715584463
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715584463
Reply with quote  #2

1715584463
Report to moderator
1715584463
Hero Member
*

Ignore
1715584463
Reply with quote  #2

1715584463
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715584463
Hero Member
*

Ignore
1715584463
Reply with quote  #2

1715584463
Report to moderator
1715584463
Hero Member
*

Ignore
1715584463
Reply with quote  #2

1715584463
Report to moderator
1715584463
Hero Member
*

Ignore
1715584463
Reply with quote  #2

1715584463
Report to moderator
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
October 27, 2017, 01:05:09 PM

kimse yok, adı üstünde merkezi olmayan...madencilerin birtakım girişimleri mevcut ancak arkasında şu var bu var gibi birşey söyleyemeyiz.destekleyen ülkeler var,destekleyen büyük isimler,şirketler var.
HDIMI
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
October 27, 2017, 01:11:35 PM

BTC merkezsiz kripto para sistemidir. zannedersem yapılan forklar falan yeni bi zincir üstünde yeni bir bitcoin yaratma girişimleri. BCC gibi veya BTG gibi bir kaç aya Bitcoin Silver çıkıyor haberlerini de duyarız zaten. Benim bilgim bu yönde umarım yalnış bilgi verip insanlara da yalnış bilgi öğretmemiş olurum

bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1300

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 27, 2017, 01:37:33 PM

Bitcoin devlet otoritesi ve yaptırımlarını kasdetmiyorsak "BİR ANLAMDA" gayet merkezi bir yapıdır, bu amcaların yönettiği söylenebilir:
https://bitcoinfoundation.org

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Peacee
Full Member

Activity: 224

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 27, 2017, 01:50:30 PM

Bitcoin devlet otoritesi ve yaptırımlarını kasdetmiyorsak "BİR ANLAMDA" gayet merkezi bir yapıdır, bu amcaların yönettiği söylenebilir:
https://bitcoinfoundation.org

@bobita nasıl yani kardeş btc merkezli bi kuruluş mu şimdi? "Bitcoin devlet otoritesi ve yaptırımlarını kasdetmiyorsak" bu cümlende ne anlatmak istedin. Ben şahsen merkezsiz olduğunu düşünüyorum bitcoinin

bobita
Legendary
*

View Profile
October 27, 2017, 02:02:23 PM

Yok, o anlamda elbette merkezi bir yapı değil ama şunu demek istiyorum, bu insanlar Satoshi Nakamoto isimli kişiden (çok daha yüksek ihtimalle böyle birisi yok, bu ekibin ortak adı, çünkü bitcoin tek kişinin yapabileceği bir proje değil, tabii takım lideri de olabilir) sonra devam ettirenler. Yani resmi anlamda bitcoin blockchaini sahipsiz değil.
Ama kasdettiğimiz şey bitcoin denilen emtianın bir takım otoritelerin denetiminde, kuralları çerçevesinde kullanılmasıysa elbette merkezsiz fakat bunun yanında tüm bitcoin trafiğinin (belki tümü değil ama çoğudur) FBI tarafından izlendiği de bir sır değil. Tabii adamlar senin bana gönderdiğin 0.05 BTC ile ilgilenmiyor, kara para, terör finansmanı gibi şeyleri arıyorlar. Hatta bir yandan merkezileşmek anlamına gelse bile, kötü ününü unuttudurğu ve daha geniş kitlelere yayılmasını sağlayacağı için (böylece önceden bilen bizler daha fazla kazanacağız)işime bile geliyor.

FBI'ın göz önüne gelmemesi gereken operasyonlarını el koyduğu BTCler ile yaptığı gerçeği de ayrı bir durum ve bunun sadece ABD ile sınırlı olduğunu hiç zannetmiyorum.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Peacee
Full Member

View Profile
October 27, 2017, 02:06:47 PM

Yok, o anlamda elbette merkezi bir yapı değil ama şunu demek istiyorum, bu insanlar Satoshi Nakamoto isimli kişiden (çok daha yüksek ihtimalle böyle birisi yok, bu ekibin ortak adı, çünkü bitcoin tek kişinin yapabileceği bir proje değil, tabii takım lideri de olabilir) sonra devam ettirenler. Yani resmi anlamda bitcoin blockchaini sahipsiz değil.
Ama kasdettiğimiz şey bitcoin denilen emtianın bir takım otoritelerin denetiminde, kuralları çerçevesinde kullanılmasıysa elbette merkezsiz fakat bunun yanında tüm bitcoin trafiğinin (belki tümü değil ama çoğudur) FBI tarafından izlendiği de bir sır değil. Tabii adamlar senin bana gönderdiğin 0.05 BTC ile ilgilenmiyor, kara para, terör finansmanı gibi şeyleri arıyorlar. Hatta bir yandan merkezileşmek anlamına gelse bile, kötü ününü unuttudurğu ve daha geniş kitlelere yayılmasını sağlayacağı için (böylece önceden bilen bizler daha fazla kazanacağız)işime bile geliyor.

FBI'ın göz önüne gelmemesi gereken operasyonlarını el koyduğu BTCler ile yaptığı gerçeği de ayrı bir durum ve bunun sadece ABD ile sınırlı olduğunu hiç zannetmiyorum.
Hocam zahmet edip yazmışsın çok teşekkür ederim bilgiler için. Fakat okuduğumu anlamadım defalarca okudum ne sonuç çıkarsam bilemedim anlayana kadar gelir gelir okurum ratık teşekkürler tekrardan. Tabii ki sahipsiz değildir kendi kendine var olmadı ya bitcoin.

bobita
Legendary
*

View Profile
October 27, 2017, 02:12:36 PM

Hocam zahmet edip yazmışsın çok teşekkür ederim bilgiler için. Fakat okuduğumu anlamadım defalarca okudum ne sonuç çıkarsam bilemedim anlayana kadar gelir gelir okurum ratık teşekkürler tekrardan. Tabii ki sahipsiz değildir kendi kendine var olmadı ya bitcoin.
Anlar, kendi kafanda bir şeyleri oturtursun mutlaka merak etme. Bu forumda rütbesini/rankını bir ayrıcalık zannedip havalara giren çok, zannedersin ki bildiklerini anasının karnında öğrendi. Bir iki istisna dışında, hepimiz bu yollardan geçtik, geçiyoruz.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
SheldonLeeCooper
Full Member

Activity: 434
Merit: 109

View Profile
October 27, 2017, 02:14:18 PM

Muhtemelen Rothschild Ailesi'nin kontrolünde, 1 milyondan fazla BTC'ye sahip "Satoshi Nakamoto" olarak adlandırılan kişi veya kişiler bulunmaktadır.
Peacee
Full Member

View Profile
October 27, 2017, 02:17:18 PM

Anlar, kendi kafanda bir şeyleri oturtursun mutlaka merak etme. Bu forumda rütbesini/rankını bir ayrıcalık zannedip havalara giren çok, zannedersin ki bildiklerini anasının karnında öğrendi. Bir iki istisna dışında, hepimiz bu yollardan geçtik, geçiyoruz.
Katılıyorum hocam. Çoğu kişi ilk üyeliklerini oluşturduklarında brand new idi. Onlarda sora sora araştıra araştıra öğrendi. Ben daha çok başındayım işte bilgili kişilerden yardım ala ala araştırarak birşeyler katmaya çalışıyorum kendime. Bayağı bi bilgiye shaip olsamda bunun 10 katı kadar daha öğreneceğim bilgi vardır diye düşünüyorum belki daha fazlası vardır.

vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
October 27, 2017, 02:29:33 PM

BTC nin ne kadar merkezsiz olduğu, otoritesiz olduğu, bağımsız olduğu söylense de bu hem doğru hem yanlıştır. Çünkü elinde pastanın büyük kısmını bulunduranlar her zaman bu işte söz sahibidir. Anlayacağınız BTC ile spekülasyon, manipülasyon yapanlar elinde bol miktarda BTC bulunduranlar ya da medyada sözü geçen kişilerdir. Ortaya bir laf atarlar BTC düşer, düşük fiyatlardan toplarlar sonra yükselir. Geçen ay gördük bunu herkes iyi bilir.

Coffee06
Full Member

View Profile
October 27, 2017, 02:38:18 PM

BTC nin ne kadar merkezsiz olduğu, otoritesiz olduğu, bağımsız olduğu söylense de bu hem doğru hem yanlıştır. Çünkü elinde pastanın büyük kısmını bulunduranlar her zaman bu işte söz sahibidir. Anlayacağınız BTC ile spekülasyon, manipülasyon yapanlar elinde bol miktarda BTC bulunduranlar ya da medyada sözü geçen kişilerdir. Ortaya bir laf atarlar BTC düşer, düşük fiyatlardan toplarlar sonra yükselir. Geçen ay gördük bunu herkes iyi bilir.
Bahsettiğiniz kişi sanırsam JP Morgan. Dediğinizde çok haklısınız elinde bolca btc bulunan birisi piyasada istediği gibi söz hakkı olabilir fiyatı düşürür artırır meyda ile bağlantılı olan kişiler tanınmış kişiler fiyat düşmesinde artmasında önemli rol oynar.
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
October 27, 2017, 02:42:16 PM

Muhtemelen Rothschild Ailesi'nin kontrolünde, 1 milyondan fazla BTC'ye sahip "Satoshi Nakamoto" olarak adlandırılan kişi veya kişiler bulunmaktadır.

Bu teori cok konusuluyor ancak dogrumu bilmiyorum . 1M BTC Kayıp olayıda buna bağlı olabilir

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
October 27, 2017, 02:43:13 PM

Maden çiftlikleri olanlar malesef at koşturuyor. Bitcoin bu yüzden zamanla önderliğini kaybedeceğini düşünüyorum. Zaten ilk ve altın olarak değerlendirilmesi dışında teknik bir özelliği yok.
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
October 27, 2017, 02:48:24 PM

her ne kadar herkes : kimse yok merkezi olmayan sistem dese bile bence arkasında büyük ülkelerden bir kac tanesi kesinlikle var.Kimsenin olmamasını aklım pek almıyor.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
Coffee06
Full Member

View Profile
October 27, 2017, 03:01:36 PM

Mantık olarak düşünürsek zaten arkasında birilerinin olması şart! Yani kendi kendine oluşacak bir şey değil ya bitcoin mutlaka birileri yazdı birileri geliştirdi bir sürü terane ama kim olduğunu bende çok merak ediyorum. Birde Satoshi Nakamoto bir grup mu veya gerçekten tek kişi mi? Eğer tek kişi ise gerçekte kim ve şuan ne yapıyor. Bu fikir nasıl aklına gelmiş aklımda deli sorular.
MarcosCr
Member
**

Activity: 215
Merit: 13

View Profile
October 27, 2017, 04:00:52 PM

Bitcoinin arkasında tek kişinin olduğuna kesinlikle inanmıyorum, tamamen saçmalık.
Bir grup zengin yahudi olabilir.
Winterlust
Jr. Member
*

Activity: 69
Merit: 2

View Profile
October 27, 2017, 04:19:06 PM

Mantık olarak düşünürsek zaten arkasında birilerinin olması şart! Yani kendi kendine oluşacak bir şey değil ya bitcoin mutlaka birileri yazdı birileri geliştirdi bir sürü terane ama kim olduğunu bende çok merak ediyorum. Birde Satoshi Nakamoto bir grup mu veya gerçekten tek kişi mi? Eğer tek kişi ise gerçekte kim ve şuan ne yapıyor. Bu fikir nasıl aklına gelmiş aklımda deli sorular.

Kendi kendine büyüyen bir yapı oldu aslında, ortaya atılan güzel bir konsept ve bunun uygulaması oldu. Zamanla bu hale geldi
Antikais
Full Member

Activity: 236
Merit: 101

View Profile
October 27, 2017, 04:25:43 PM

amerikanın oyunu bunlar hep. hatta dahada büyük düşün uzaylılar bile bitcoini yaratmış olabilir. bunuda es geçme.

ASSETA - Blockchain based borderless crypto bank | ICO | DISCUSSION THREAD | BOUNTIES
WillBeOk
Full Member

Activity: 168

View Profile
October 27, 2017, 04:29:42 PM

Bitcoinin arkasında tek kişinin olduğuna kesinlikle inanmıyorum, tamamen saçmalık.
Bir grup zengin yahudi olabilir.
Neden yahudu olarak düşünüyorsunuz. Başka bi ırk olamaz mı? İlla bu tip şeyleri hep yahudiler yapacak değil ya. Böyle yazınca sanki kimin olduğunu biliyormuşumda sizden saklıyormuşum gibi oldu ama hereye yahudi yakıştırması yapıştırıyoruz.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: