Bitcoin Forum
May 09, 2024, 08:43:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Airdroplar için multihesap için bitcointalk id lerini kullanıyorlar  (Read 2196 times)
paulk11087
Sr. Member

Activity: 987
Merit: 254

View Profile WWW
October 29, 2017, 03:28:30 PM

vay şerefsiz adam bu yolla iyi para kaldırmış bunları banlatmazsak kurtulamayız, yukarıda dediğiniz kullanıca bir negatif de ben atacam.
İnsanlardan korkulur yeminle dikkatli olmak lazım
1715287402
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715287402
Reply with quote  #2

1715287402
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bbsbtc
Full Member

Activity: 131
Merit: 100

View Profile
October 29, 2017, 03:47:47 PM

Bazı airdroplar 0,002-0,003 ether flan istiyor onlar scam cıkabiliyor dikkat edin benim katıldıklarımdan 2 tanesi scam cıktı bizim için para değil ama adamlar 10 bin kişidenn 0,003 ether alınca güzel para.

enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
October 29, 2017, 03:58:15 PM

Aynı durum birkaç defa benim de başıma geldi, hatta kim olduğunu tespit edip delilleriyle şikayet ettim ama bir sonuç alamadım. Bu tarz hilecilere forumda bir şey yapılmazsa bu durum artarak devam edecektir. Son katıldığım etrust coin için çift katılım nedeniyle banlanmıştım. Mesaj atıp durumu anlatınca göndermişlerdi.
xumit
Full Member

Activity: 406
Merit: 102

View Profile
October 29, 2017, 05:38:24 PM

10 ethereum çarpmış milletten öhh. Dolandırıcılıkta çıhır açmış namusszun bunları kokunden banlıcanda ımkansız gıbı bsy bırını banla yerıne 2 tane cıkar ıyı bı işmiş gibi ornek alıp izinden gıdenler var bu tür dolandırıclk işlerının.
taner32
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 253

View Profile
October 29, 2017, 06:46:13 PM

benimde başıma geldi.

adam bir de ELİTE için kayıt olmuş, nasıl koydu anlatamam.

adamın eth adreside bu: 0x318BD73023babF737e865228faAD489024bAD0Ca

insan bari gider yabancı kısımdakilerin nickini çalar.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
October 29, 2017, 06:51:46 PM

Yalnız şöyle birşey var ortalıkta önüne gelene negatif trust veren Lauda denen biri var. Birkaç kişiye negatif vermiş. Bu airdropa katılıp başka id verenleri kontrol falan ederse multi diye negatif trust verebilir. Sonra seyreyle gümbürtüyü.
Bunu engellemenin yolu location kısmına eth adresinizi yazmanız. Airdroplara da bu kural getirilmeli bence.
location kısmına yazılan eth edresini airdrop dağıtanlar dikkate alır mı acaba ,yoksa google form tabloları üzerinden mi dağıtılır. gerçi forumları değiştirip insanları mağdur edenlerin kim olduklarını da bilemiyoruz, airdrop düzenleyenler de olabilir sonuçta.
Bu şartı airdrop düzenleyenler koymalı zaten. Postoken böyle yaptı mesela.

Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
October 29, 2017, 07:19:53 PM

vay şerefsiz adam bu yolla iyi para kaldırmış bunları banlatmazsak kurtulamayız, yukarıda dediğiniz kullanıca bir negatif de ben atacam.
İnsanlardan korkulur yeminle dikkatli olmak lazım

banlamıyorlar ki dostum keşke banlasalar bende gördüm benim gibi garibanı bile alet etmişler işlerine ne isterler newbie üyeliğimden Cheesy
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
October 29, 2017, 09:56:12 PM

niye gidip türklerin uid sini kullanırsın ki? kullanılmayan o kadar yabancı hesap var. onları kullan bizim ekmeğimize dokunma. zaten 3-5 kuruş bi şey geliyor.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
October 29, 2017, 10:03:29 PM

çüşş diyorum benim adım da var lan,adres benim değil  bu nasıl bir yüzsüzlüktür.
SuperCryptoMan
Full Member

Activity: 154

View Profile
October 30, 2017, 02:18:14 AM

hergun beles para kazanmaya calisanlar beni sasirtiyor. hergun yeni bir yontem yeni bir dolandiricilik. bunun onune gecmek zor ancak diger arkadaslarin dedigi gibi airdop yapanlar onay alarak profil onayi gibi yapabilir.
neite99
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
October 30, 2017, 02:38:29 AM

Hem işsiz hem dolandırıcı bravo valla böyle çakallıklar nereden aklınıza geliyor arkadaş. Millet kaydoluyor bir şey gelmiyor meğer adam milletin ismini kullanarak onlardan önce alıyormuş.
dragoz11
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 252

View Profile
October 30, 2017, 02:51:48 AM

Bazı airdroplar katılım şartı olarak twitter ve telegrama üye olunmasını istiyor. Ancak bu tarz önlemlerle bunun önüne geçilebilir.
DarkXen (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
October 30, 2017, 07:09:33 AM

Bazı airdroplar katılım şartı olarak twitter ve telegrama üye olunmasını istiyor. Ancak bu tarz önlemlerle bunun önüne geçilebilir.

Maalesef bu önlemez niye mi aybaşka bir spreadsheet te de Telegram nickimi kullanmışlar. G.zekalı diyicem ayıp olacak kullanan kişiye aynı listeye üye olmuşum. Telegram linkini kullanmışım beni niye baltalıyorsun.

Bunun tek yöntemi bitcointalk üzerinden bilgileri çekmektir. Arkadaşların da dediği gibi Pos Token "Location" kısmından çekti bakalım multi yapabilecekler mi. Böyle olması gerek yoksa adam yazıyor çünkü şerefsiz.
Kutup Ayisi
Full Member

Activity: 196

View Profile
October 30, 2017, 08:37:34 AM

Millet kolay yoldan nasıl para kazanırımın deridine düşmüş. Adamların aklına neler geliyor.  Bence bu daha en basit örneği olabilir adamlar daha neler yapıyordul allah bilir. Bu durumu nasıl istaplıyorsunuz ki? adam sizin attığınız mesajdan profil linki alabilir. Anlamadım

Afandoras
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
October 30, 2017, 09:28:56 AM

Benimde adım var . Nereye girsem katıldınız yazıyor. Ortada token yok . Ses getirelim.

uzayli
Full Member

Activity: 224

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 30, 2017, 09:42:19 AM

Acaba banada bu yüzden mi gelmiyor ki katıldığım airdroplardan token/coin falan. Nasıl araştırmasını yapıyorsunuz bunun. E-tablo malum kalabalık oluyor bayağı tek tek bakmak zor olmuyor mu? Şerefsizler yahu milletin hakkını yiyorlar.

TRooP3R
Newbie
*

Activity: 50
Merit: 0

View Profile
October 30, 2017, 09:51:47 AM

newbie olduğum için bana bulaşmıyo kimse Cheesy hoş zaten airdopların hepsi de newbie oldupum için yollamıyor
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
October 30, 2017, 09:58:45 AM

Bu yeni bir şey değil ki. İlk airdrop çıktığından beri doğrulama istemeyen bütün formlarda bu hileyi yapıyorlar. Airdrop düzenleyenlerin cehaleti yüzünden başkasının kullanıcı adıyla token alıyorlar. Benim adıma da çok katılım olmuş. Para etseydi uğraşırdım ama şu halleriyle uğraşmaya değmez.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 30, 2017, 10:09:19 AM

Türk veya yabancı ne farkı var. Bizdekiler gider yabancıların profilini kullanır yarın onlar gelir bizimkileri kullanır. Hak yemek adet olmuş günümüzde. Bounty kampanyasında birisi benim adıma girmişti şikayet edip etmemekte kararsız kalmıştım, katılmadığım bir kampanya alsın parasını dedim sonra ikimizi birden banlarlar dedim veya başka kampanyalar için risk oluşturabilirdi. Şikayet ederken bile vicdanım rahatsız oldu. Bunlarda nasıl bir vicdan varsa.

Böyle yapacaklarına hiç profil istemesinler isteyen istediği kadar katılım sağlasın. Hiç değilse hileye başvurulmaz.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 30, 2017, 11:47:16 AM

Vay şerefsizoğlu şerefsizler, işte bunlar yüzünden çok değil bir kaç ay önce airdroplar sakin sakin 10-20 kazandırıyorken şimdi çöplüğe döndü.
Listede benim adım yok, ama bir başkasında olmayacağı anlamına gelmiyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████