Bitcoin Forum
December 16, 2018, 02:24:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.17.0 [Torrent].
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ANN [ICO] [VZT] Vezt - Blockchain-Güvenceli Müzik Gelir Platformu  (Read 289 times)
Bonzai
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 250


Presale Starts on 30th of November


View Profile
October 30, 2017, 05:22:44 AM
 #1


  Çalma listenize yatırım yapın!™

  Vezt, müzik severlerin en sevdikleri şarkılardaki sanatçılarla sahiplik paylaşmasına olanak tanır!  Platformu güçlendiren token olan VZT'nin tanıtımı!

  VZT, 03 Kasım 2017 saat 0400 UTC’de Birleşik Devletler vatabdaşları hariç herkese açık olarak satışa sunulacaktır. Lütfen, VZT'nin Vezt platformunda kullanılacak hazır tokenler olduğunu ve menkul kıymet olmadığını unutmayın.

  Önemli Güncelleme: Kanye West ve JAY-Z'den edindiğimiz şarkılar hakkındaki önemli güncellemelere, yönetici seçimlerine, yeni yatırımlara ve daha fazlasına bu bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz.  Müzik Endüstrisini Dönüştürme Misyonumuza Katılın!
  "Müziğin kelimenin tam anlamıyla hayatı değiştirebilen birkaç araçtan biri olduğuna inanıyoruz. İncinenler ya da ihtiyacı olanlar için bir teselli ve rahatlık, bir olay için sevinç ve heyecan sağlayabilir ve hatta zaman ve mekanı aşma yeteneğine sahiptir. En sevdiği duygusal nostaljik şarkıyı duyan kişinin zihninde anılarını canlandırır. Güçlü ve sihirlidir. Yaratıcılarına, çalışmalarının ve yeteneklerinin karşılığını alabilmeleri için adil ve şeffaf bir sistem sağlanacak platform oluşturma düşüncesi içerisindeyiz".- Kurucular Steve Stewart ve Robert Menendez

  Katılmak İstermisiniz?
  izleyin  Cheddar’da Kurucularımız İzleyin
  Kurucularımız Steve ve Robert Cheddar’da klibin 8:25 zamanında Vezt’i anlatıyor.


  Vezt Nasıl Çalışır
  Vezt’in yapabildiklerine bir bakın!


  • İlk Şarkı Teklifleri ile Sanatçılar İçin Şarkıdan Para Kazanılması (ISO™)
  • Hem sanatçı hem de alıcıların etkinlik ve oynatma listelerinin sosyal medya paylaşımı
  • 137 ülkede dünya çapında telif izleme ve tahsilatı
  • Hayranların, alıcıların ve markaların çok çeşitli şarkılar ve şarkı listelerinde hak satın almalarını sağlar

  Vezt, sanatçıların şarkılarının hangi kısımlarını hayranlara, arkadaşlara, alıcılara ve markalara satış için sunacakları İlk Şarkı Teklifi olarak adlandırılan bir Para Kazanma Süreci sağlar ™ (ISO). Arka planda, Vezt, blok zincir tabanlı akıllı sözleşme teknolojisiyle tüm mülkiyet hakları üzerine izleme ve telif hakkı tahsilatı yapar. Kazançlar hızlı ve şeffaf olarak alınır.

  ISO nasıl çalışır:
  Ayrıntılar ve bilgi grafiği için lütfen bu blog yazısına bakın.
  • Sanatçılar bir şarkıyı seçip ISO tarihini, haklarını ne kadar yükseltmek istediklerini (örneğin şarkı sözü yazarlarının haklarının% 10'u için 10.000 ABD Doları) ve geri dönüş süresini (3 yıl, 5 yıl, 10 yıl veya sürekli olarak) seçerler.
  • Vezt platformundaki (fanlar, müzik uzmanları ve markalar da dahil olmak üzere) alıcılar ISO'da hizmeti satın alırlar ve bu fonlar anında sanatçılara geçer.
  • Şarkı hakları bilgileri Vezt blok zincirinde kodlanıyor ve telif hakları, dünyanın 137 ülkesindeki Performing Rights Organisations ("PRO'lar) ve Spotify, iTunesi, YouTube, Pandora gibi servislerden gelen dijital performans teliflerini bir araya getiren STEM.is adlı hizmette toplanıyor. Vezt, haklarını PRO'lar ve sayısal platformlarla birlikte kaydeder ve bunları sanatçılara ve alıcılara öder.
  • Ayrıntılar için blog yazımızı okuyunuz.  Vezt ve Takım Hakkında
  Vezt Inc, merkezi Los Angeles, CA'da Delaware eyaletinde ikamet eden bir C şirketi. 2017 yılının başında kuruldu ve İkili Sermaye ve Küresel Haklar Grubu da dahil olmak üzere girişim sermayesi şirketlerinden ve bireysel hak alıcılarından ön finansman sağladık. LA, CA , Atlanta, ve GA'da ofisler açtık.
  Vezt, Steve Stewart ve Robert Menendez tarafından ortaklaşa kuruldu ("Hakkımızda" altındaki biyografilerine bakınız). Blockchain, UX / UI ve tasarım alanlarında derin köklü mühendislik ekibini ve yetenekli bir tasarım ekibini bir araya getirdik. Buna ek olarak, uzmanlık ve girdileri için başarılı ve çok deneyimli danışmanlar görevlendirdik. Mümkün olan en sağlam ve başarılı platformu inşa etmek için herkes elbirliği ile çalışmaya devam ediyor.

  Ekip ve Danışmanlar ile tanışın!  Token Oluşturma Dönemi Teknik Detayları

  • Başlangıç tarihi: 03 Kasım Cuma saat 04:00 UTC
  • ERC20 Token (Ethereum-temelli)
  • Maximum hard cap - $15MM USD
  • TGE ve token denetiminin tamamlanmasının ardından, tokenler alıcılar tarafından alınabilir ve aktarılabilir.
  • Ethereum multisig 3/4 cüzdanı Escrow
  • Token adı: Vezt
  • Token sembol: VZT 
  • Her TGE alıcısının VZT tokenlerinin % 100'ü, platformun piyasaya sürülmesinden sonra şarkı IP'si satın almak için platformda kullanılabilir olacaktır
   Fonlar, daha fazla yazılım geliştirme (arka plan API ve blok zincir geliştirme ve entegrasyon, düğüm geliştirme ve entegrasyon dahil), uluslararası genişleme, pazarlama / iş geliştirme, yasal işler / muhasebe, operasyonel giderler ve müşteri hizmetleri maliyetleri için kullanılacaktır
  • Token tahsisi (tahmini): 50%’si Private & Public Token Generating Event için , 35%’i Vezt Inc. Şirketinin ürün geliştirmesi için, 10%’u ortaklık, pazarlama & PR, vb., 5%’ Danışmanlar için ayrılmıştır  Bounty Fırsatları!  Sık Sorulanlar

  Vezt Nedir?
  Vezt, sanatçıların şarkıları için taraftarlar, arkadaşlar, hak alıcıları ve markalar için satılık haklarını yüzde olarak önermelerini sağlayan bir uygulama tabanlı platform oluşturan bir şirkettir. Vezt, 2018 yılının birinci çeyreğinden başlayarak, blokchain güvenceli ve uygulama tabanlı platform yoluyla telif gelirlerini izlemeyi ve toplamayı planlıyor.

  Vezt'in misyonu nedir?
  Müziğin kelimenin tam anlamıyla hayatı değiştirebilen birkaç araçtan biri olduğuna inanıyoruz. İncinenler ya da ihtiyacı olanlar için bir teselli ve rahatlık, bir olay için sevinç ve heyecan sağlayabilir ve hatta zaman ve mekanı aşma yeteneğine sahiptir. En sevdiği duygusal nostaljik şarkıyı duyan kişinin zihninde anılarını canlandırır. Güçlü ve sihirlidir. Yaratıcılarına, çalışmalarının ve yeteneklerinin karşılığını alabilmeleri için adil ve şeffaf bir sistem sağlanacak platform oluşturma düşüncesi içerisindeyiz.

  Bizim misyonumuz:
  • Sanatçılara yeni veya mevcut şarkıları üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde para kazanmaları için adil ve şeffaf bir platform sağlamak
  • Hayranlara, arkadaşlara, hak sahiplerine ve markalara sanatçılarla şarkı bazında bir araya gelmelerini sağlamak, doğrudan veya kısmen IP sahipliği paylaşmak
  • Telif ücretlerinin ve lisans gelirinin takip edildiği ve toplandığı şeffaf ve gerçek zamanlı bir pazar oluşturmak
  • Sanatçılara çalışmalarının meyvelerini yaşama imkanı sunarak onları engelleyen gereksiz şeyler olmadan gerçek anlamda önemli olan şeylere odaklanmalarını (müziklerine) sağlamak
  • Sanatçılarla müziğini sevenler arasındaki ilişkiyi, gerçek bir ortaklığın kurulabileceği ve karşılıklı yararlar elde edilebileceği bir biçimde güçlendirmek

  Vezt'in çözmeyi hedeflediği sorunlar neler?
  Bugünün parçalanmış müzik endüstrisi, pek çok sanatçıya gerçek gelirini arttırmak için sadece birkaç seçenek bırakıyor.
  • Kayıt etiketleri ve müzik yayıncıları sadece birkaç bülten yayıncılığına odaklanmıştır.
  • Hem gelişmekte olan sanatçılar hem de başarılı, mevcut sanatçılar, şeffaflığın bulunmadığı antika protokollere dayanan ağır dengesiz anlaşmalara mahkumlar.
  • Bireysel yazarların çoğunun çeşitli kompozisyonlarda telif hakları vardır ancak haklarından doğrudan kazanç elde etmek ya da geleneksel yayın modeli dışında yeni gelir akışları geliştirmek için hiçbir yolları yoktur.

  Vezt, tüm bunlar için bir çözüm sağlamayı amaçlıyor.

  Vezt bu sorunları nasıl çözmektedir?
  Vezt, sanatçıların şarkılarının hangi kısımlarını hayranlara, arkadaşlara, alıcılara ve markalara satış için sunacakları İlk Şarkı Teklifi olarak adlandırılan bir Para Kazanma Süreci sağlar ™ (ISO). Arka planda, Vezt, blok zincir tabanlı akıllı sözleşme teknolojisiyle tüm mülkiyet hakları üzerine izleme ve telif hakkı tahsilatı yapar. Kazançlar hızlı ve şeffaf olarak alınır.

  Vezt öncelikle kime yararlıdır?
  Vezt öncelikle üç gruba yarar:
  • SANATÇILAR: Bütün sanatçılar Vezt'ten yararlanabilir. Müzik oluşumunu finanse etme ve gereksiz aracılar olmadan telif toplama özelliği ile müzik yapmak sanatçılar için yine eskisi gibi karlı bir iş haline gelebilir.
  • HAK-ALICILARI: Bilgili müzik profesyonelleri (üreticiler, A & R, destekçiler, yöneticiler vb.), kurumsal hak alıcıları (emeklilik fonları, yatırım fonları, vb.) ve markalar, telif haklarının şeffaf ve gerçek zamanlı izlendiği ve toplandığı güçlü bir şarkı pazarından yararlanabilir.
  • MÜZİK FANLARI: Müzik hayranları şimdi tutkularını sanatçılarla gerçek bir ortaklığa şarkı bazında çevirebilirler. Müziğe olan sevgilerini kendileri için anlamlı bir seviyede birleştirebilirler.

  Vezt'in geliştirme yol haritası ve zaman çizelgesi nedir?
  Eylül 2017'de çalışan bir prototipe ve 2017 yılının 4. çeyreğine kadar tamamen işlevsel bir MVP'ye sahip olmayı umuyoruz.
  • Q3 2017 - Komple arka plan ve blok zincir geliştirme ve entegrasyon
  • Q4 2017 - Platforma beyaz eldivenli 3 sanatçı yerleştirme, MVP tamamlanması
  • Q1 2018 - Beta lansmanı, seçkin sanatçılar ve hak alıcıların eklenmesi, ürün testleri ve iyileştirmeler yapılması
  • Q2 2018 - Tüm sanatçılara ve hak alıcılarına platformun sunulması

  Token Oluşturma Etkinliği neden sadece ABD dışından alıcılara açıktır?
  VZT'nin menkul bir kıymet olmadığına inanmamıza rağmen, hukuk ekibimiz bu TGE yapısının ABD menkul kıymetler yasalarına uyma konusunda çeşitli ihtilafların olabileceği hususunda uyarmıştır.

  Token Oluşturma Etkinliği sırasında elde edilen gelirler ne için kullanılacaktır?
  Gelirler, daha fazla yazılım geliştirme (arka plan API ve blok zincir geliştirme ve entegrasyon, düğüm geliştirme ve entegrasyon dahil), uluslararası genişleme, pazarlama / iş geliştirme, yasal işler / muhasebe, operasyonel giderler ve müşteri hizmetleri maliyetleri için kullanılacaktır

  Sitemizi ziyaret edin vezt.co[/list]
  1544970260
  Hero Member
  *
  Offline Offline

  Posts: 1544970260

  View Profile Personal Message (Offline)

  Ignore
  1544970260
  Reply with quote  #2

  1544970260
  Report to moderator
  PLAY NOW
  Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
  1544970260
  Hero Member
  *
  Offline Offline

  Posts: 1544970260

  View Profile Personal Message (Offline)

  Ignore
  1544970260
  Reply with quote  #2

  1544970260
  Report to moderator
  Bonzai
  Sr. Member
  ****
  Offline Offline

  Activity: 350
  Merit: 250


  Presale Starts on 30th of November


  View Profile
  October 30, 2017, 05:22:57 AM
   #2   Çalma listenize yatırım yapın!

   Vezt, müzik severlerin en sevdikleri şarkılardaki sanatçılarla sahiplik paylaşmasına olanak tanır!   Platformu güçlendiren token olan VZT'nin tanıtımı!

   VZT, 03 Kasım 2017 saat 0400 UTC’de Birleşik Devletler vatabdaşları hariç herkese açık olarak satışa sunulacaktır. Lütfen, VZT'nin Vezt platformunda kullanılacak hazır tokenler olduğunu ve menkul kıymet olmadığını unutmayın.   Müzik Endüstrisini Dönüştürme Misyonumuza Katılın!
   "Müziğin kelimenin tam anlamıyla hayatı değiştirebilen birkaç araçtan biri olduğuna inanıyoruz. İncinenler ya da ihtiyacı olanlar için bir teselli ve rahatlık, bir olay için sevinç ve heyecan sağlayabilir ve hatta zaman ve mekanı aşma yeteneğine sahiptir. En sevdiği duygusal nostaljik şarkıyı duyan kişinin zihninde anılarını canlandırır. Güçlü ve sihirlidir. Yaratıcılarına, çalışmalarının ve yeteneklerinin karşılığını alabilmeleri için adil ve şeffaf bir sistem sağlanacak platform oluşturma düşüncesi içerisindeyiz".- Kurucular Steve Stewart ve Robert Menendez

   Duyuru konumuza bakın
   • Vezt’in nasıl çalıştığını öğrenin
   • Vezt ekibinde kimlerin olduğuna bakın
   • TGE ile ilgili teknik detayları inceleyin

   Katılmak İstermisiniz?
   izleyin   Bounty Program Detayları

   A Açık spreadsheet katılımcıların ödüllerini takip etmesi için hazırlanmıştır.

   Not: Ödüller token çıkış tarihinde token olarak verilecektir.
   <p>

   BOUNTY SEÇENEK 1: Süper taraftar kampanyası
   Süper Taraftarlar için 600.000'e kadar VZT tokeni ayrıldı. Kazanılan ödüller içeriğe ve ziyaret seviyesine dayalı olarak Vezt'in takdirine kalmıştır.

   Lütfen unutmayın: Yalnızca en az 10.000 Twitter Takipçiniz veya büyük bir Sosyal Medya platformundaki eşdeğeriniz varsa kaydolabilirsiniz.

   Nasıl Kayıt Olurum
   Buradan kayıt olabilirsiniz. Eğer ilgileniyorsanız başvurudan sonra onaylandığınıza dair sizinle iletişime geçeceğiz.

   Aşağıdaki görevlerin tümünün 10 Ekim'e kadar tamamlanması durumunda ödül 15.000 VZT'dır:
   • TGE bitene kadar 5 orijinal tweet
   • Steemit'te 1 orijinal blog yazısı
   • Reddit'te 1 orijinal blog yazısı
   • Youtube’da 1 orijinal video (minimum 3 dakika)
   • BONUS FIRSATI: 15.000 Twitter Takipçili ek bir Süper Taraftar getirenlere ek 2500 VZT bonus verilecektir(en fazla 2 kişi).


   BOUNTY SEÇENEK 2: Sosyal Medya Kampanyası
   Sosyal Medya ödülleri için 400.000  VZT tokeni ayrıldı. Sosyal medya kampanyası, The Viral Exchange aracılığıyla https://theviralexchange.com adresinden yönetilmektedir. Bu hizmet, Sosyal Medya'da retweet, beğenme ve takip gibi görevleri yerine getirme karşılığı VZT tokenleri kazanmanıza olanak verir.

   Nasıl Katılırım
   • Başlamak için lütfen Viral Exchange'de kayıt olun ve sosyal medya hesaplarınızı bağlayın.
   • Viral Exchange’i nasıl kullanacağınız ile ilgili bu videoyu izleyebilirsiniz.

   BOUNTY SEÇENEK 3: Çeviriler ve Moderasyon Kampanyası
   Çeviri ve tasarruf ödülleri için 768.000 VZT token ayrılmıştır. Kazanılan ödüller kalitesine bağlı olarak Vezt'in takdirine bağlıdır. Çeviri, eser hırsızlığı, otomatik çeviri tespit edilir veya moderatör tercüme edilen konuyu aktif olarak güncellemezse token verilmez.

   Nasıl Kaydolurum?
   Buradan kayıt olabilirsiniz. Eğer ilgileniyorsanız başvurudan sonra onaylandığınıza dair sizinle iletişime geçeceğiz.

   Her çeviri için ödül 6000 VZT tokenidir.

   Hangi dillerin çeviri için uygun olduğuna dair son güncelleme için açık spreadsheet’e bakınız.

   İhtiyacımız olan görevler:
   • Bitcointalk'daki Vezt duyuru konusunun tercüme edilmesi
   • Vezt teknik makalesinin çevirisi
   • Vezt.co adlı web sitesinin çevirisi
   • Diğer dillere çeviri

   Aradığımız diller:
   • Arabic
   • Chinese - Simplified
   • Chinese - Traditional
   • Dutch
   • Filipino
   • French
   • German
   • Greek
   • Hebrew
   • Hindi
   • Indonesian
   • Italian
   • Japanese
   • Korean
   • Portuguese
   • Russian
   • Spanish
   • Turkish
    BOUNTY SEÇENEK 4: Açıklama Video'sunun Tercümesi ve Altyazı Sağlanması Kampanyası
    Açıklama videosunu tercüme etmek ve altyazı sağlamak için 150.000 VZT tokeni ayrılmıştır. Kazanılan ödüller içeriğin kalitesine bağlı olarak, Vezt  tarafından takdir edilecektir. Çevirinin bir yerden çalındığı veya otomatik çeviri araçları kullanıldığı tespit edilirse token verilmez.

    Nasıl Katılırım?
    • Buradan kayıt olabilirsiniz. Eğer ilgileniyorsanız başvurudan sonra onaylandığınıza dair sizinle iletişime geçeceğiz.
    • Her çeviri için ödül 10,000 VZT tokenidir.

    Talimatlar

    Hangi dillerin çeviri için uygun olduğuna dair son güncelleme için açık spreadsheet’e bakınız.

    Aradığımız diller:
    • Arabic
    • Dutch
    • Filipino
    • French
    • German
    • Greek
    • Hebrew
    • Hindi
    • Indonesian
    • Italian
    • Portuguese
    • Turkish


    BOUNTY SEÇENEK 5: Blog Yazıları ve Makaleler
    Blog yazıları ve makale için 200.000 VZT tokeni ayrılmıştır. Kazanılan ödüller içeriğin kalitesine bağlı olarak, Vezt  tarafından takdir edilecektir. Makalelerin bir yerden çalındığı tespit edilirse token verilmez.

    Nasıl Katılırım?
    • Her yazı veya makale en az 500 kelime olmalıdır.
    • Her yazı veya makale için 1000 VZT tokeni ayrılmıştır.
    • Buradan kayıt olabilirsiniz. Eğer ilgileniyorsanız başvurudan sonra onaylandığınıza dair sizinle iletişime geçeceğiz.

    Önerilen konular şunları içermektedir, ancak bunlarla sınırlı değildir:
    • TGE
    • Sanatçılar Vezt’ten nasıl yararlanır
    • Hak satın alıcılar Vezt’ten nasıl yararlanır
    • Müzik hayranları Vezt’ten nasıl yararlanır


    BOUNTY SEÇENEKLERİ 6, 7, 8, 9: Diğer Kampanyalar
    • Paperboy / Misc. Çeşitli ICO listeleme sitelerinde yayınlanma veya bize getirdiğiniz diğer ve ilave görevler için 100.000 VZT token ayırdık.
    • Vezt tanıtımına yardımcı olmak maksadıyla oluşturacağınız yeni videolar için 100.000 VZT tokeni ayırdık.
    • E-posta Kampanyamıza Katılın - E-posta abone kampanyamız için 25.000 VZT tokeni ayırdık.
    • Telegram Kampanyamıza Katılın - Telegram kampanyamız için 25.000 VZT token ayırdık.

    Diğer ödüller yakında duyurulacaktır!

    Hangi ödüllerin uygun olduğuna dair güncel bilgi için lütfen açık spreadsheet’e  bakınız.

    İmza Kampanyası
    Şu an imza kampanyası düzenlememekteyiz.    Yasal Uyarı

    Tüm kampanyalar için ödüller tolen çıkış tarihinde ödenecektir. TGE başarı ile sonuçlanmayabilir ve bu durumda hiçbir VZT tokeni üretilmeyecek ve dağıtılmayacaktır. Vezt herhangi bir zamanda VZT'nin değeri ilgili bir garanti vermemektedir. Vezt, Bounty Programının koşullarını istediği zaman değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar. Bazı ülkelerin katılımcıları vergilendirilebilir. Lütfen Bounty Programına katılmadan önce kendi vergi danışmanınıza danışın.    Lütfen duyuru konumuza bakınız.
    • Vezt’in nasıl çalıştığını öğrenin
    • Vezt ekibinde kimlerin olduğuna bakın
    • TGE ile ilgili teknik detayları inceleyin

    Katılmak İstermisiniz?
    izleyin

    Önemli Bağlantılar
    [/list][/list]
    Bonzai
    Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Activity: 350
    Merit: 250


    Presale Starts on 30th of November


    View Profile
    October 30, 2017, 09:34:31 AM
     #3

    Ödül konusu eklenmiştir.
    Bonzai
    Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Activity: 350
    Merit: 250


    Presale Starts on 30th of November


    View Profile
    November 03, 2017, 07:17:57 PM
     #4

    Tanıtım videosuna türkçe altyazı eklenmiştir.
    sezyumx
    Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Activity: 686
    Merit: 500


    Sandblock - Customer satisfaction on blockchain


    View Profile
    November 03, 2017, 07:42:47 PM
     #5

    Uğrasıp emek verilmiş bir ceviri olmuş. Bana biraz Opus'u hatırlattı. Şu anda ico fiyatının 4x altínda. Tabii by projeninde öyle olacagí anlamíní tasimaz.

    trollercoaster
    Legendary
    *
    Offline Offline

    Activity: 1050
    Merit: 1001    View Profile
    November 03, 2017, 09:24:32 PM
     #6

    Eğer sadece projenin mantığı üzerinden yorum yapmak gerekirse çok fazla yatırım toplayamaz. Spotify gibi programlar dururken insanlar bence bu programa yanaşmayacaklardır. Ama tam bu noktada işte ekibe çok iş düşüyor. Ha olurda kullanışlı, sade ve kendine has tarafları olan bir ürün ortaya koyabilirlerse, neden olmasın? Çok projeler gördük mantığını başta beğendiremeyip sonrasında uygulamaya geçince gayet kullanışlı olanlarını.
    Bonzai
    Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Activity: 350
    Merit: 250


    Presale Starts on 30th of November


    View Profile
    November 04, 2017, 01:33:52 PM
     #7

    Eğer sadece projenin mantığı üzerinden yorum yapmak gerekirse çok fazla yatırım toplayamaz. Spotify gibi programlar dururken insanlar bence bu programa yanaşmayacaklardır. Ama tam bu noktada işte ekibe çok iş düşüyor. Ha olurda kullanışlı, sade ve kendine has tarafları olan bir ürün ortaya koyabilirlerse, neden olmasın? Çok projeler gördük mantığını başta beğendiremeyip sonrasında uygulamaya geçince gayet kullanışlı olanlarını.

    Uygulama açısından dediğiniz mantıklı. Spotify vb. Uygulamalarla yarışmak kolay değil ama bu projede daha çok telif haklarının izlenmesi toplanması, yapımcı ve kuruluşların gereğinden fazla para almalarını önlemek, sanatçıya bu konuda daha fazla özgürlük tanımak gibi sorunlara çözüm getirmek istiyorlar. Aslında bu projeyi çevirene kadar müziği sadece dinlerdim. Şimdi yaptığım küçük bir araştırma ile bu konuda çok büyük sorunlar olduğu, balinalarin hiçbir emek harcamadan birçok parçadan tonla para götürdüğü bir gerçekle karşılaştım. Şeffaflık olmayan ortamda herkez cebini kolayca dolduruyor.
    beatecoin
    Full Member
    ***
    Offline Offline

    Activity: 350
    Merit: 110    View Profile
    November 04, 2017, 07:45:02 PM
     #8

    Kripto para ve blockchain her sektörde kendini gösterecektir. Bu da onlardan biri. Spotify gibi güçlü platformlara rakip olur mu bilinmez ama başarılı olabileceğini düşünenlerdenim ben.

    ▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
      Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
    Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
    neite99
    Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Activity: 560
    Merit: 250    View Profile
    November 04, 2017, 11:28:38 PM
     #9

    Opus, Voise vs. gibilerinden ayıran önemli faktörler var mı çok incelemedim ama müzikle ilgili olan coin/tokenler henüz piyasada iş yapamadı belki uzun vadede.
    Bonzai
    Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Activity: 350
    Merit: 250


    Presale Starts on 30th of November


    View Profile
    November 05, 2017, 06:16:57 PM
     #10

    2 gün oldu satışlar başlayalı ve 1000 ether civarı toplandı. ve birkaç sanatçı ile bazı şarkılar konusunda haklarını satın aldıkarını duyurdular.

    VEZT ACQUIRES RIGHTS TO SONGS RECORDED BY KANYE WEST, DRAKE, JOHN LEGEND AND MORE

    https://medium.com/@vezt/vezt-acquires-rights-to-songs-recorded-by-kanye-west-drake-john-legend-and-more-5e98bd990d8f
    Bonzai
    Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Activity: 350
    Merit: 250


    Presale Starts on 30th of November


    View Profile
    November 22, 2017, 07:34:27 PM
     #11

    $3,5 milyon dolarlık özel satışlarının dışında ICO da şu ana kadar sadece 1300 ETH toplayabildiler. Yaklaşık 9 gün içerisinde ICO sona erecek.
    thresher
    Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Activity: 700
    Merit: 500


    View Profile WWW
    November 22, 2017, 10:45:08 PM
     #12

    Eğer sadece projenin mantığı üzerinden yorum yapmak gerekirse çok fazla yatırım toplayamaz. Spotify gibi programlar dururken insanlar bence bu programa yanaşmayacaklardır. Ama tam bu noktada işte ekibe çok iş düşüyor. Ha olurda kullanışlı, sade ve kendine has tarafları olan bir ürün ortaya koyabilirlerse, neden olmasın? Çok projeler gördük mantığını başta beğendiremeyip sonrasında uygulamaya geçince gayet kullanışlı olanlarını.

    Uygulama açısından dediğiniz mantıklı. Spotify vb. Uygulamalarla yarışmak kolay değil ama bu projede daha çok telif haklarının izlenmesi toplanması, yapımcı ve kuruluşların gereğinden fazla para almalarını önlemek, sanatçıya bu konuda daha fazla özgürlük tanımak gibi sorunlara çözüm getirmek istiyorlar. Aslında bu projeyi çevirene kadar müziği sadece dinlerdim. Şimdi yaptığım küçük bir araştırma ile bu konuda çok büyük sorunlar olduğu, balinalarin hiçbir emek harcamadan birçok parçadan tonla para götürdüğü bir gerçekle karşılaştım. Şeffaflık olmayan ortamda herkez cebini kolayca dolduruyor.

    Kim takar ki sanaçıyı ya da özgürleştirilimesini? Herkes zaten uzun zamandır internetten korsan dinliyor. Proje mantığı itibariyle öyleyse eğer bu işle uğraşanlar haricinde çok fazla kişi çekmez bence. Daha genele hitap eden bir proje mantığı geliştirmeleri lazım sadece. Ha olurda sanatçının özgürleştirilimesi kısmı projenin sadece bir parçası olup daha kapsamlı bir şey olursa o zaman bir şeyler yapar derim.

    dragoz11
    Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Activity: 420
    Merit: 252    View Profile
    November 22, 2017, 11:53:22 PM
     #13

    Özel satışı kime gerçekleştirmişler bilmiyorum ama bu da demek oluyorki yatırım toplayamasa bile piyasaya girecekler özel satış sayesinde.
    Bonzai
    Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Activity: 350
    Merit: 250


    Presale Starts on 30th of November


    View Profile
    December 19, 2017, 08:18:20 PM
     #14

    ICO sona erdi . Özel satış dışında 3214 ETH daha toplandı. Token dağıtımı ile ilgili kesin bir tarih yok. Dağıtım ile ilgili şu makaleyi okuyabilirsiniz.

    https://medium.com/@vezt/vezt-token-distribution-update-8ec92f8f8a72
    Pages: [1]
      Print  
     
    Jump to:  

    Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!