Bitcoin Forum
May 09, 2024, 10:42:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »  All
  Print  
Author Topic: Çiftlik Bank  (Read 5068 times)
ikm (OP)
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
October 30, 2017, 06:00:29 AM

arkadaşlar bu ara piyasada bu revaçta çiftlik bank çok ilgin bir sistemi var.
ben ponzi olabileceğini düşündim  etrafımda giren bir çok arkadaş var
android uyugulama üzerinden fameville gibi bir oyun inek tavuk alıyorsun gerçek para karşılığında yetiştirip yumurta ve süt topluyon onlarıda satıyon gerçek para karşılığında Cheesy
burlarda duyan eden yok yeni bir kayros mu ki.
inceyecek arakdaşlar yada duymuş olan arkadaşlar yorum alabilirmiyim Smiley
1715294576
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715294576
Reply with quote  #2

1715294576
Report to moderator
1715294576
Hero Member
*

Ignore
1715294576
Reply with quote  #2

1715294576
Report to moderator
1715294576
Hero Member
*

Ignore
1715294576
Reply with quote  #2

1715294576
Report to moderator
"Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715294576
Hero Member
*

Ignore
1715294576
Reply with quote  #2

1715294576
Report to moderator
dumbdragon
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 354

View Profile
October 30, 2017, 06:06:08 AM

Adamlar TV kanallaranı bile reklam vermişler. Bana hiç mantıklı gelmiyor umarım  hiçse zarara uğramaz.

nesso
Sr. Member

Activity: 629
Merit: 259

View Profile
October 30, 2017, 08:53:26 AM

ponzi zaten bunlar
paranizi bu safsatalara kaptirmayin
oinokhoe
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
October 30, 2017, 10:24:32 AM

çok büyük paralar yatırmamak lazım bu sitelere aman dikkat ediniz.
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
October 30, 2017, 10:36:16 AM

Ponzi diye bağırıyor resmen. Yine de şansını denemek isteyen az bir para ile sonucu ne olacak diye bakabilir Smiley
NetNeo
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
October 30, 2017, 10:43:35 AM

1 tavuk için 15 altın harcadığınızı ve 2.tavuk için 2-3 ay beklediğinizi düşünün.Tabi burada herhangi bir ücret yatırmadan oynadığınızı varsayıyoruz.Kaldı ki ücret yatırmış olsanız bile, ki yatırdığınız ücret herhalde yüklü miktarlar olmayacaktır, paranızı amorti etmeniz 5-6 ayı bulacaktır. Unutmayın her zaman kasa kazanır. Göstermelik olarak arada bir kaç şanslı kişide kazanmış gibi gözükebilir. Zaman geçirmek için denenebilir. Ancak kazanım amaçlı çok karlı bir iş olduğunu düşünmüyorum. Bunun yerine borsaları takip edip al-sat işi çok daha karlıdır emin olun

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
temurmelik46
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
October 30, 2017, 01:51:29 PM

Genelde ben bu tip oluşumlara hep ponzi gözüyle bakıyorum ;ama sürekli tesis açmaları ve yatırımın yıllık olması üretim üzerine olması dikkatimi çekiyor ama yine de şüphe ile yaklaşıyorum ciftlikbank a dikkatli olmak lazım iyi düşünmek lazım.
Sobe038
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
October 30, 2017, 02:56:24 PM

hiç inanadırıcı gelmedi banada gerçek para karşılığı sahte süt ve yumurta satıyosun bence girmek isteyen arkadaşlar bidaha düşünsün
karma580
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
October 30, 2017, 03:16:24 PM

ÇİFTLİK BANK diye bir oluşum ..geçen sene kurulmuş.

dev besi çiftlikleri kümesleri vs var.
sitenin adresi şöyle
https://www.ciftlikbank.com/

adresi incelediğinizde vay be diyorsunuz.

şirket bu noktada size hayvan satın alarak sizin de para kazanmanızı sağlıyor (sözde)

oyuna girmek için adresler şöyle
https://tr-1.ciftlikbank.com/

1.adresteki belgeler incelendiğinde firma ismi

FAME GAME HAYVANCILIK SANAYİ TİCARET A.Ş.

oyuna kayıt olmak istediğinizde ise kullanıcı sözleşmesine tıkladığınızda firma ismi şöyle

FAME GAME SOFTWARE LTD

yarın fame game software ltd. bizim ile alakası yoktur bizim şirketimizin adı fame game hayvancılık ticaret a.ş. dir derlerse hiç şaşırmayın

basit bir hesap ile hangi hayvanı satın alırsanız alın 6-12 aydan önce paranız amorti olmuyor.
ayrıca banka hesapları yok
papara üzerinden işlem yapmanızı istiyorlar.

ben konuyu daha bugün biraz inceleme fırsatım oldu fazla bilgim yok ancak sizi uyarmak isterim paranızı kaptırmayın

[simage]http://store.donanimhaber.com/db/97/15/db9715e252b58093a53229fa99499e9e.jpg[/simage]

ayrıca kullanıcı kayıt esnasında çıkan kullanıcı sözleşmesini bir inceleyin.

şöyle bir satır var

Madde 7- Yetkiler; Bu sözleşme kapsamında Fame Game Software LTD. aşağıdaki yetkilere kayıtsız ve şartsız sahiptir. www.ciftlikbank.com sitesi çalışmasını geçici bir süre veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici veya tamamen durdurulmasından dolayı altın satın alan oyuncuların yatırdığı ücret, Üye'nin şirketimize bildireceği hesap numarasına 1 (Bir) - 6 (Altı) ay süre içerisinde iâde edeceğini kabul ve taahüt eder.

yani burdan da anlıyoruz ki yarın kafalarına eserse oyunu tamamen kapatabilirler..
sizin oyunda kendi paranızı yatırarark kazandığınız sözde karınız ise 0 olacak..
kendi anaparanız ise (1-6 ay içinde iade edilecek(miş) ) (yersen)

[simage]http://store.donanimhaber.com/3a/42/48/3a4248251d77e1e12672f333c7fb2249.jpg[/simage]

[image]http://store.donanimhaber.com/3a/18/07/3a18074ff5538abb5491078553caaa57.jpg[/image]

şu resme bakın 2016 yılında kurulan bir işletme ama 25.08.2017 tarihinde işletme sahibi değiştirilmiştir diye yazıyor...

bu da ayrıca bir çelişkili durum

şimdi şu resme iyi bakın

1.resimde www.hepsiburada.com sitesine ait 256 bit  SSL sertifika bilgilerine bakın ne yazıyor

sahibi: D-MARKET ELEKTRONİK HİZMETLER VE TİCARET A.Ş.

2. resim ise tr-3.ciftlikbank.com adresindeki 128 bit SSL sertifika bilgisine ait

sahibi: Bu site, sahibi ile ilgili bilgi sağlamıyor

[simage]http://store.donanimhaber.com/38/e5/4b/38e54b4c401d20679025f4104c58e750.png[/simage]

[sm=muha.gif]

ya adamlar o kadar özenmişlerki milletin arabasını satıp parasını yatırdığı bu sistemin SSL bilgilerine site sahibi eklemeyi gereksiz görmüşler
ayrıca 256 bit değil 128 bit.
he diyebilirsiniz ki ne olacak ? bişey olmaz belki ama özensizliği burada gözler önüne seriyor düşünen beyinler için.

ayrıca şu resme bakın
www.ciftlikbank.com sitesinin SSL bilgisi
sahip kısmına şöyle yazmışlar
FAME GAME SOFTWARE INC. yani LTD.
yani yanlış yazmışlar.peki neden  yanlış diyorum ?

ticari belgelere göre baktığımızda bu firmanın adı FAME GAME HAYVANCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
oyunun bağlı olduğu firma ise FAME GAME SOFTWARE LTD.

ikisi farklı firma bunların dikkat edin

[simage]http://store.donanimhaber.com/b8/8d/ee/b88dee711eec0b70973339154da09841.png[/simage]

bir de şu var ; yine kullanıcı sözleşmesinde yazıyor

---
"Madde 10- Vergilendirme;

1-Üyenin ciftlikbank.com üzerinden yapmış olduğu tüm işlemler K.K.T.C mevcut Vergi Kanunları’na göre vergilendirilir.   "
-----

Türkiye'de iş yapıyorsun Türkiye'den vergi levhası alıyorsun... ama k.k.t.c vergi kanunlarına göre vergilendirme yapıyorsun ve uyuşmazlık olduğunda da k.k.t.c. mahkemeleri görevlidir diyorsun ne iş Huh??

demek ki sizin yatırdığınız paralar kıbrıs merkezli fame game software ltd. adındaki bir şirkete gidiyor ve türkiye'de faaliyet gösteren fame game hayvancılık a.ş. ile bir alakanız yok.o dev çiftlikler sadece gözünüzü boyamak için [sm=biggrinking.gif]

bu da çiftlik bank ın yönetim kurulu başkanı CEO mehmet aydın

2 kelimeyi bir araya getiremeyen vücut diline bakıldığında sürekli yalan söylediği anlaşılan bir 20li yaşlarda çocuk.

bir an önce paranızı kurtarmaya bakın [sm=biggrinking.gif]

[DHTUBE=https://www.youtube.com/watch?v=T32KqvmpmLk]

https://eksisozluk.com/ciftlik-bank--5241300?p=11

ayrıca ekşi sözlükten bir arkadaşın tespitleri :

bir yakınımın kredi çekerek 20 bin tl yatıracağını öğrenmemle haberdar olduğum site. site hakkında yaptığım araştırmaları kimse mağdur olmasın diye paylaşıyorum:

1- şirketin sermayederi kktc menşeili fame game software ltd. adlı firma. bu firmanın sermayesi 100.000 usd ( buradaki şirketin ise sermayesi göz boyamak için 200 milyon tl) yani 100.000 usd sermayesi olan bir şirket burada 200 milyon tl'lik bir şirket kuruyor Smiley neyse bu şirketin sermayedarı da yine yolda görseniz ensesine vurup ağzındaki lokmayı alacağınız tipteki mehmet aydın 80% ve fatih aydın 20%. yahu manisada yaşayan mehmet aydın nedense kktc'de firma kuruyor. ve buradaki a.ş.'de kktc vergilendirmesine ve kanunlarına tabi oluyor. (bu arada sözleşmede kktc ibaresini kaldırmışlar mevcut vergi kanunlarına göre demişler. bu bile art niyetlerini gösteriyor)

2- çiftlik bankın kendi web sayfasında evraklarım altında yayınladığı son 3 tapuda çiftlik bilgi işlem ... ltd şti diye yeni bir firma görüyoruz. bu firma yine 100% mehmet aydın'ın ortak olduğu 10.000.-tl sermayelik bir şirket. birden işleri küçültüyor ve tapuları da bu firma adına alıyor. ayrıca 200 milyon tl'lik bir firmadan bahsediyoruz. firma tesislerinin arsaları falan da mehmet aydın adına alınıyor. ne kadaaar kurumsal .

3- bayilik dediği firmaların hepsi de yeni kuruluşlu (yani bayilik falan vermiyorlar, şirketi kendileri kuruyor) ve hepsinin sermayesinin de (fame game de dahil) 25%'i nakden ödeniyor. asgari yatırılması gereken sermaye. bu arada sermaye denilen şey de parayı bankaya yatırıyorsun, sonra da kuruluş sonrasında anında çekebiliyorsun. o nedenle 200 milyon tl sermayeler falan gözünüzü boyamasın. eğer ki boyuyorsa şöyle düşünün 20 yaşındaki embesil görünümlü çocuk o parayı nasıl buldu?

4- web sitelerinin ssl sertifikaları 128 bit ve sahibi bölümünde ise "bu site, sahibi ile ilgili bilgi sağlamıyor" insanlar onbinler yatırıyor adamlardaki gevşekliğe bak.

5- adamların haber diye yayınladıkları veya web'te arama yaparken gördüklerimiz şunlar.

yeni şafak: buradaki bir haber değil, ilan!http://www.yenisafak.com/…ve-para-kazanin-h-2795908

postatrakya:http://postatrakya.com/ web sayfasına bakın ilk haber mayıs ayında yapılıyor. çiftlikbankın haberi de nedense anasayfada ilk sırada yer alsın diye sürekli güncelleme yapılıyor. aynı zamanda fb sayfası da public figure olarak yer alıyor. son dönemdeki yayınlar haber gibi görünse de mayıs ayı öncesi paylaşımları saçma şeylerden ibaret. ayrıca web sayfasındaki künye bilgisi de boş geliyor.

bloomberg tv: kendi yayınladıkları hariç hiç bir yerde böyle bi şey bulamadım . ve komik tarafı da fb sayfalarında 13:20'de kaçırmayın diye verdikleri haber 19.06'da Smiley kaçırmamak elde değil. ayrıca şu da 21.10.2017'deki bloomberg yayın akışı.http://www.haberturk.com/tv-rehberi/21/2017-10-23 . hiçbir yerde 21 ekim tarihli yayın akışına ulaşamıyorsun. bütün tarihler var ama 21 ekim yok. acayip ilginç .

6- bu madde çok bi şey ifade etmeyecek ama adamların nasıl bir dolandırıcılık peşinde olduklarının kanıtı.http://www.itso.org.tr/…/uyelerimiz/uyelerimiz.html bu adrese girin fame yazın sonra detay bilgilere bakın. verdikleri mail adresi tam olarak şu: akp1453@hotmail.com :d:d:d

neyse bu bilgilere sadece 3 saatlik yaptığım araştırmalarda ulaştım. uzun zamandır yazmıyordum aslında ama fb üye sayısını, görüntülenme sayısını görünce korkutucu geldi olayın boyutu.

çevrenizde ciddi paralar yatırmayı planlayanlar varsa uyarın lütfen. hiçbir şüpheye yer vermeksizin tam anlamıyla dolandırıcılık bu. önce paralarınızı alacaksınız, ki siz paralarınızı aldığınızı böyle sosyal medyada paylaştıkça çember büyüyecek. ve büyük vurgunu yapıp, ortadan kaybolacaklar

https://forum.donanimhaber.com/yeni-bir-mega-holdings-dolandiriciligi-daha-mi-ciftlik-bank--129000183#129000183

adresinden alıntıdır

bluelabelowl
Member
**

Activity: 72

View Profile
October 30, 2017, 03:53:04 PM

geçen beyaz show'a bakarken altta bu sitenin reklam bannerını gördüm.. dedim bravo oyun siteleri buraya kadar sıçramış. neymiş diye incelerken bu bahsi geçen donanım haber linkine baktım. birbiri ardına patlayıp onlarca insanı perişan eden son olarak da haberlere çıkan ütopya çılgınlığından sonra bu sitenin sonu bakalım nasıl olacak. diğer oyun sitelerine göre çok daha detaylı olarak bayisinden dil seçeneklerine.. yumurta süt çiftliklerinden arge tesislerine kadar sitelerinde belirterek ilgi çektiler. umarım diğer ponzi oyunlarındaki gibi bankadan kredi çekip girme gazına gelmezler.  Wink
KaraSena
Member
**

Activity: 182

View Profile
October 31, 2017, 06:15:54 AM

Bir arkadaşım 20 K ile katıldı bu çiftlikbank ' a . İncelediğimde günlük 145 TL ' lik işlem hacmi döndürüyor ve anında çekebiliyor . Ben sıcak bakmıyorum şahsen . Bir yerde patlama olasılığı çok fazla .Güvenilir gelmiyor bir türlü.
rtyu123
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
October 31, 2017, 06:31:49 AM

Bu tür zincirler yıllardır bitmedi. Biri bitiyor diğeri başlıyor. Bu da yakında patlar. Benim anlamadığım insanların neden akıllanmadığı. Patlayınca birileri aldıkları paraları yerken mağdurlar bir bardak soğuk su içiyor. Derken birkaç ay sonra yeni bir oluşum ve yine aynı senaryo.
Nboramir
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
October 31, 2017, 08:00:27 AM

Bu sistem 2-3 yıldır çok popüler. Bende en az 10 tanesine yatırım yapmısımdır bunların içlerinde en güvenilir her zaman çiftlik bank olmuştu ama kazanç az olduğu için hiç yatırım yapmadım. diğer girdiklerimden de bir kaçından çok kazandım diğerleri battı Cheesy sonunda kazandıklarım da kapattı ama ayakta kalabilen sadece çiftlikbank bunlar da gerçekten çiftlik kurmuşlar ve isteyenler gidip ziyaret ediyor hatta bir kaç gün çiftlikte misafir de ediliyorlar. Belli bir yatırımın üzerindeki insanlar kabul ediliyor ama konaklama için. 120 bin civarında yatırım yapan çok kişi vardı geçen sene ama bu sene hiç takip etmedim.
BurakXel
Member
**

Activity: 238
Merit: 30

View Profile
October 31, 2017, 08:33:00 AM

adam ponzi sisteme birkaç bişi eklemiş mesela yatırdığın paranın bir kısmına hayvan alıyor bir kısmını çeviriyo Smiley türk usulü ponzi bu tarz şirketlere para yatıracağıma gider komodo alırım Cheesy ethd alırım daha mantıklı en azından paramı kim yedi bilmem SmileySmiley bide bunların sahipleri var pezevenkler atomu parçalamış sanki kaldırma kuvvetini yeniden bulmuş edasıyla pozlar çekip atıyolar tabi bu dediğim çiftlik bank için geçerli değil çünkü hiç takip etmedim sahiplerini. genel itibari ile böyleler uzak durun kardeşlerim Smiley
ShadowsComeBut
Newbie
*

Activity: 71

View Profile
October 31, 2017, 10:32:14 AM

Hiç güven vermiyor bu tarz sistemler . Peki elinde ki malı çıkartamadığını ve pazarı kaybettiğini düşünün ? Ha bir de yeni katılımcı olmazsa nasıl dönecek parasal sistem ?
bitcoinsay
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

Presale starts on 28th of April!

View Profile
October 31, 2017, 01:05:35 PM

Kairos gibi en fazla ömrü bir sene sürer bence . Bir senede kazanan iyi kazanır (reklam amaçlı) ama sonra BOOOMMM .

▄▄███████▄▄
▄▄██▄▄ ▀▀   ▀▀ ▄▄██▄▄
▄████████▄     ▄████████▄
███████▀▀  ▄   ▄  ▀▀███████
██████▀  ▄█████████▄  ▀██████
██████  ▄█████████████▄  ██████
█████  █████████████████  █████
██████  █████████████████  ██████
█████  ███████████████████  █████
█████  ███████████████████  █████
████  ███████████████████  ████
▀▀█▀   ▀███████████████▀   ▀█▀▀
▄      ▀█████████████▀      ▄
█▄   ▄    ▀▀▀▀▀▀▀    ▄   ▄█
▀  ████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄████  ▀
▀█████████████████▀
▀▀▀███████▀▀▀
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
               ▄▄▄
         ▄▄▄██████
   ▄▄▄███████▀████
▀█████████▀ ▄████
   ▀████▀ ▄██████
      ▀ ▄███████
        ██▀█████
        █   ▀██

▄▄▄▄
      ▄█████
      ███
    ▄▄███▄▄
    ███████
      ███
      ███
      ███
           ▄▄▄
 █▄       █████▄▀
 ███▄▄ ▄▄██████▀
  ▀█████████████
   █████████████
    ▀██████████
    ▄████████
▄▄████████▀▀

██▄     ▄██▄
 ████▄  ▄█████
 ███████████ █
 ██████████ ██
 █████████ ███
 ████▀███ ████
 ████  ▀ █████
 ▀███     ▀▀██
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1483

View Profile
November 03, 2017, 03:37:17 PM

Arkadaşlar yaklaşık 6 aydır çiftlikbankta aktif yatırımcıyım. Arkadaşlarım vasıtasıyla tanıştım ve toplamda 10 bin lira yatırım yaptım. Bugün itibariyle 15 bin lira para kazandım ancak bende sistemin ponzi olduğunu ve en fazla 6 ay sonra kapanacağını düşünüyorum. Sisteme girdikten sonra çok pişman olsamda zarar etmeden hatta şuan için 5 bin lira kazanarak avantajlı durumdayım.

Bu işlerde ilk girenler biraz kar yapıp etrafa bunu duyurduğu için sistem işlemeye devam edebiliyor zaten. Normal şartlarda para getireceğini düşünmüyorum. Siz de belki de aylarca yatırımınız çöp oldu diye korktunuz ve yeni rahatlıyorsunuz

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
burky155
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
November 03, 2017, 03:40:31 PM

Bu sistemlerin hepsi Ponzi. Daha önce örneklerini de çok gördük, 2 yıl düzenli ödeme yapıp bir anda yok olan birçok site insanları mağdur etti. Ben de şahsen buralara para kaptırdım.. Eninde sonunda hepsi yok oluyor sakın para yatırmayın benden söylemesi.

chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
November 03, 2017, 07:35:59 PM

ponzi diye bagırıken adamlar yatırım yapıyor herkesten alyor azcık veriyor yani aslında bakarsanız hayvanclığın desteklenmesi lazım devlet teşviği ile bu sistem olsa 10 numara olmaz mıydı sizce
oz58
Newbie
*

Activity: 72

View Profile
November 03, 2017, 09:42:33 PM

Güven vermeyen ve ne amaca hizmet ettigi belli olmayan bir oluşum...
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »  All
  Print  

Jump to: