Bitcoin Forum
May 08, 2024, 10:41:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitfinex ve Tether ! (Mt.Gox Vakası Yaklaşıyor)  (Read 1835 times)
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
October 31, 2017, 12:19:15 PM

Daha önce de bitfinex adlı borsa için konu açmıştım tekrar açıyorum.

Bitcoinin 1000'li rakamlardan fırlamasının asıl sebebi veya başladığı nokta Bitfinex'in çekimleri durdurduğu gündü bir kaç ay oldu.Bilenler bilir o günden sonra bitcoin şahlandı.Ben tetherle bitcoinin şişirildiğine inanıyorum.Ve bence biryerde tökezleyecek.Bitfinex nedense hep gözüme hırsız bir borsa olarak geldi (yaşadığı hackden dolayı) ve hacimlerinin okadar olduğuna inanmıyorum Botlarla yapıldığını düşünüyorm.

Bence biryere kadar pumplayıp sonra tetherle ne var ne yok toplayıp gümletebilirler.Bu 1 yıl sonra mı olur ,1 ay sonra mı olur bilemiyorum ama sanki içimden bir his diyor ki şu Bitfinex nasıl uçurduysa Btc yi öyle yada böyle bir şekilde büyük bir zarar da verecektir.Umarım yanılırım..

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
1715164890
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715164890
Reply with quote  #2

1715164890
Report to moderator
1715164890
Hero Member
*

Ignore
1715164890
Reply with quote  #2

1715164890
Report to moderator
1715164890
Hero Member
*

Ignore
1715164890
Reply with quote  #2

1715164890
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
October 31, 2017, 12:22:50 PM

diğer borsalarda da aynı fiyat  Huh
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
October 31, 2017, 01:29:42 PM

diğer borsalarda da aynı fiyat  Huh
Bilmyorum ama 500-600 $ da gezen birşeyin şuan 6 dan havadan gitmesine bazen anlam veremiyorum hadi tamam yaygınlaştı,insanlar inanmaya başladı da işte insan o ama'yı diyor Smiley
Nyse umarım yanlış hissediyorumdur ama bu bitfinex büyük bir bomba bana göre.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
November 03, 2017, 11:06:47 AM

O bahsettiginiz donemle suan olan donem cok farkli eakiden bu kadar cok borsa ve altcoinler yoktu. Bitcoin ilk buyuk yukselisini yaptiktan sonra dustugunde bir guvensizlik yasandi fakat suan satmayip onu tutan birisi 7x yapmis olurdu. Bundan sonra birdaha bitcoin o rakamlara dusmez cunku cokusun ardindan gelen rekrar yukselis bitcoin icin guven kazandirdi ve gerekliydi.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
November 03, 2017, 01:09:16 PM

Tetherin bu denli büyük bir borsada bu kadar fazla dolar arzını karşılayamayacağını düşünüyorum. Böyle bir durum açığa çıktığında en büyük krizlerden birini daha yaşayacağız. TETher USD değildir zira...

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
November 04, 2017, 02:31:29 PM

Tether işini kafam almıyor almadığı gibi piyasanın en zayıf karnı olarak görüyorum. Kontrol resmen tek elde. Piyasaya yön vermek isteyen bitcoin toplamak yerine tether basan ekiple görüşse yeterli evet piyasa genişledikçe kontrolü zorlaşacaktır ancak son 1 haftada basılan tether miktarı reelize olacak mı o kadar dolar piyasaya girdi mi yada yarısı kadar dahi girdimi şüpheliyim
beatecoin
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
November 04, 2017, 05:32:47 PM

Bahsettiğiniz baya büyük bir iddia. Bitfinex şuan btc açısından en büyük hacime sahip borsalardan biri. Böyle bir durum yaşanırsa btc'de silkroad olayının yaşandığı zamanlardaki gibi müthiş bir düşüş görebilirz.
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
November 04, 2017, 09:47:13 PM

Tether meselesi gerçekten tedirginlik veriyor, fiyat şişiriliyor mu reel dolar karşılığı var mı? USDT ile alakalı detaylı bir analiz var mı?
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
November 04, 2017, 10:24:00 PM

ortada bir şey olmadan bu kadar yükseliş şaibeli duruyor
piyasanın geri kalanı belliyken gereksiz ve mantıksız duruyor
ortadaki parada az buz bir miktar değil en namusluyu bile tahrik edebilir.
Coinselective
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
November 05, 2017, 07:08:30 PM

Korkutmayın bizi, neden böyle şeyler yapıyorsunuz? Smiley
ilhan09
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
November 05, 2017, 09:37:27 PM

bu haberin dayanağını merak ettim gerçekten.
coinmarketcap den bakıldığında değeri $495,015,206  olduğunu ve en değerli coinlerde ilk 18 de yer aldığı görülüyor.

resmi sitesinde ise son yayınlanan haberlerinde (yalan-yanlış onu bilemem)

Friedman LLP, 'nin bilanço denetlemesini istemis.

son güncellemesindeki beyanatta ise

Omni Layer Protocol üzerinden yayınlanan Bitcoin tabanlı USDTether'ın yaygın başarısını takiben, Tether, ERC20 standardıyla uyumlu, ilk Ethereum tabanlı Tether geliştirilmesi için Ethfinex ile işbirliği yaptı. Ethereum tabanlı protokoller ve DApps ile birlikte çalışmasını sağlamışlar ve kendilerini Bitcoin & Ethereum blok zincirlerine tanıtmışlar.

demişler.
neite99
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
November 06, 2017, 04:18:12 AM

Bu tether olayı bir gün patlamaz umarım, bu kadar arz neye göre yapılıyor bilmiyorum uzak durmayı tercih ediyorum.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
November 06, 2017, 05:08:59 AM

tether patlar mı patlamaz mı bilmem ama kendisinden 250 kat daha değerli bir emtiaya tether ile yön verilmeye çalışılması bana mantıksız geliyor, gümüşle elmas alıp satmaya benziyor! bırakın piyasa kendisi fiyatlasın btc'yi, exchangelerde reel para ile takas etmek isteyen etsin. zaten bitcoin'in amacı bu değil mi "merkezi olmayan para birimi"! dakka başı (sahte) dolarla ölçmenin ne mantığı var? tether patlarsa da btc'ye birşey olmaz çünkü tether de bildiğim kadarıyla omni coin temelli bir token, btc'nin kontrol altına alınması da spekülasyonu da zorlaşır, bakarsınız btc 100k dolar oluverir  Cheesy

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
November 06, 2017, 07:59:38 AM

Teorinizi destekleyecek bir şey buyrun. Sirkülasyondaki tether miktarı ile btc fiyatı arasındaki ilişkinin regresyon analizi:

Bu konu yabancı forumlarda çok fazla tartışılıyor. Daha önce bitfinex'in piyasaya sürdüğü karşlığı olmayan devasa tether lerin analizini yapan bir medium yazarının yazısınıda paylaşmıştım. Bu nereye kadar devam edecek bilmiyorum ama büyük çöküş gelmeden önce crypto ekonomisini ayakta tutmak için bu bağımlılıktan kurtulmamız lazım. Waves projesinin fiat getaway leri bir çözüm alternatifidir. Aynı şekilde merkezsiz borsasıda öyle. Gerekli geliştirmelerden sonra merkezi borsaları sonsuza dek terk etmek lazım.

edit: açtığım konu başlığı burada : https://bitcointalk.org/index.php?topic=2097325.0
ilhan09
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
November 06, 2017, 08:10:59 AM
Last edit: November 06, 2017, 08:37:33 AM by ilhan09

ben tether in bitcoine yön vermeye çalışan bir coin olarak hiç düşünmedim belkide benim hatam ordadır.
ne CEO lar ve hükümetler bitcoini engellemeyi çalıştı hiçbiri başaramadı tether mi başaracak.

ben yazıyı yazarken karmenali de yazı paylaşmış paylaşımına teşekkür ederim. Sanırım tether konusunda biraz daha dikkatli olmak lazım.
Bu aralar altcoinlerin hepsinde sıkıntılar var, sanki genel anlamda çaresiz bir gerileme var. herkes sessiz sedasız izliyor, buda çok can sıkıcı.

burası belki yeri değildir.ama
bitcoin gold yüzünden kafam çok karışık,Cevaplarını bir türlü bulamıyorum. mesela bunlardan bir kaçı;
bitcoin yukarıya çıkmak için kendine yeni bir basamak mı oluşturuyor ,
etheryumun önünü mü kesmeye çalışıyor ,
bir ağaç misali dallarımın birini kesseler başka dallarım mı var demek istiyor ,
Asic cihazı olmayan insanlar için merkezi olmayan bir sistem mi kurmaya çalışıyor.
suni bir ortam oluşturup daha çok para mı kazanılmak istiyor .
yada bunların hepsini tek bir seferde mi yapmak istiyorlar
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
November 07, 2017, 05:58:58 PM

Şahsen ben de her borsaya güvenilmemesi gerektiğini düşünüyorum.Fakat bunun bir pumplama olduğunu düşünmüyorum bu kadar büyük bir pumplanmaya güçlerinin yetebileceğini düşünmüyorum.Bitcoini bu kadar yükselten birinci sey tanınmışlık ikinci sey güvenli liman arayışıdır.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
November 08, 2017, 01:33:38 PM

Bu tether paranoyasına bir son vermek gerekiyor. Her terherin bankalarda dolar olarak karşılığı olduğu pek yerde ifade edildi.
2x ekibininde tether ile alıp veremediği birşeyler var. Son günlerde biraz da onlar speküle ediyor bu olayı.

beatecoin
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
November 10, 2017, 03:19:20 PM

O veya bu şekilde merkezi olan her borsanın riskli olduğu ve dex'lerin ne kadar önemli olduğu görülüyor bu konudan da. Borsalar yatırımcıların başına çok bela açtı bu zamana kadar waves, kyber gibi sistemler gelene kadar da açmaya devam edecekler.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
November 10, 2017, 08:16:14 PM

Tether olayının nasıl sonuçlanacağını merakla bekliyorum yani borsalarda al sat yaparken Tetherin önemi büyük eğer tether konusunda bir yaptırım gelirse borsalar satılan btc leri neye çevirecek ve dolar kuruyla nasıl eşitleyecek , tetherin görevi bu konuda çok önemliydi ?
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
November 10, 2017, 11:21:46 PM

Umarım bu basılan tetherlerin gerçekten bir dolar karşılığı vardır.Yoksa küçük bir felaket tablosuyla karşı karşıya kalabiliriz.Ben de merakla bekliyorum bu olaylar tam olarak nasıl çözülecek diye. Huh
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: