Bitcoin Forum
May 10, 2024, 08:09:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2  All
  Print  
Author Topic: Ethereum Transferi Gas Ücreti Hk.  (Read 1104 times)
ZaPpaRa83 (OP)
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
November 01, 2017, 11:41:12 AM

Merhaba ,
EtherDelta hesabıma Mew cüzdanımı import ettim. Daha sonra koineksten hesabıma ufak bir miktar eth gönderdim.
şimdi hesabımda bulunan eth i başka bir hesaba transfer etmek istiyorum ama hep gas ücreti ile ilgili bir hata veriyor.
Şu an hesabımda 0.061333475000 eth var. Gas price ise 4 seçili.
Karşı tarafa hepsini gönderebilmek için Gas ücreti çıktıktan sonra ne kadar göndermeyi seçmeliyim ?
Bu arada hata mesajı da aşağıdaki gibidir.

You tried to send an Ethereum transaction but there was an error. Make sure you have enough ETH in your "Wallet" column to pay for the gas fee. If you already have a pending transaction (enter your address on Etherscan to find out), please wait for it to confirm, or increase your "gas price" (in the upper right dropdown) and try again.
1715328592
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715328592
Reply with quote  #2

1715328592
Report to moderator
1715328592
Hero Member
*

Ignore
1715328592
Reply with quote  #2

1715328592
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715328592
Hero Member
*

Ignore
1715328592
Reply with quote  #2

1715328592
Report to moderator
Piratte
Full Member

Activity: 840

View Profile
November 01, 2017, 06:28:50 PM

Gas fiyatini  0.1 yada 1 yap bence okadar gerekmiyor. Cuzdanindan fee alamadigindan muhtemelen boyle bir hata vermistir. Degistirip tekrar dene.
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
November 01, 2017, 06:38:59 PM

İsterseniz bi 4 gwei yapıp deneyin . Bende hata verdigi zaman 4 gwei yaparım son güncellemeden sonra

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
November 01, 2017, 07:19:19 PM

Merhaba ,
EtherDelta hesabıma Mew cüzdanımı import ettim. Daha sonra koineksten hesabıma ufak bir miktar eth gönderdim.
şimdi hesabımda bulunan eth i başka bir hesaba transfer etmek istiyorum ama hep gas ücreti ile ilgili bir hata veriyor.
Şu an hesabımda 0.061333475000 eth var. Gas price ise 4 seçili.
Karşı tarafa hepsini gönderebilmek için Gas ücreti çıktıktan sonra ne kadar göndermeyi seçmeliyim ?
Bu arada hata mesajı da aşağıdaki gibidir.

You tried to send an Ethereum transaction but there was an error. Make sure you have enough ETH in your "Wallet" column to pay for the gas fee. If you already have a pending transaction (enter your address on Etherscan to find out), please wait for it to confirm, or increase your "gas price" (in the upper right dropdown) and try again.

Bir borsaya falan göndermeye çalışıyorsanız sakın göndermeyin, tamamı gas ücreti olarak kesilebilir. Onun dışında gas değerini minumumda tutun, ben son haftalarda tüm gönderimlerimi 1 gas değeri ile yaptım; hem kısa sürüyor, hem de masraf yok gibi.
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
November 01, 2017, 09:36:15 PM

Gas ücretini düşürmeyi dene, ayrıca ben de bir kere etherdelta çok yoğunken işlem yapamamıştım yani kullandığın platform da etkileyebilir.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
November 01, 2017, 09:57:33 PM

Hocam anladığım kadarıyla yanlış işlem yapıyorsunuz çünkü 1 gas price ile bile işlem yapabilmek mümkün etherdeltada öncelikle etherdeltada birşey sattıysanız ve withdraw yapmak istiyorsanız sol üstten withdraw sekmesine tıklayıp işlem yapın. Yada bir token satmak istiyorsanız token ismi yazan boşluğun altına token sayısını yazarak deposit edin. 1 gas ile deposit yaklaşık 3 cent tutuyor yani sizdeki ethereum ile olmaması imkansız. Sol üstteki satır ve stunlara dikkat edin biraz karışık ama anlayınca çok kolay.
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
November 01, 2017, 10:40:42 PM

Hocam derdini anladım sanırım Smiley Hesabı boşaltmak istiyorsun anlaşılan Smiley
Öncelikle mew hesabına giriş yapman gerekiyor. Daha sonra eth ve token gönder seçeneğini seçeceksin. Eth göndereceğin adresi seçtikten sonra 'Amount to Send' yani göndereceğin miktarı yazdığın kutucuğun altında 'Send Entire Balance' bulunur.
Bu şu anlama gelir. Amount to Send bölümüne göndereceğin eth miktarını yazdıktan sonra Send Entire Balance a tıklarsan gas ücreti otomatik olarak göndereceğin eth miktarından düşer ve sorunsuzca karşı tarafa gönderirsin.
Bu işlemleri yaparken Gas ücretini 1 seçebilirsin çok önemli değil
Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Night Trader A
Member
**

Activity: 406
Merit: 10

View Profile WWW
November 02, 2017, 02:54:34 PM

Son bir haftadır tüm transferleri 0.1 gwei ile yaptım. Genelde cüzdanlar arasındaydı herhangi bir sorun çıkmadı.

Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
December 05, 2017, 06:54:21 AM

Ne yaptıysam günlerdir çözemedim şu sorunu. Gas price değiştiriyorum 4 yapıyorum 1 yapıyorum 0.1 yapıyorum farketmiyor. RETN token geldiği gün onu wallet'e deposit yapmak istediğimden beri failed alıyorum. Etherdelta'dan normal private key ile giriş yaptığımda da aynı oluyor metamask ile de aynı oluyor. Çözüm nedir yardımcı olabilecek var mı?
Piratte
Full Member

Activity: 840

View Profile
December 05, 2017, 07:08:48 AM

Ne yaptıysam günlerdir çözemedim şu sorunu. Gas price değiştiriyorum 4 yapıyorum 1 yapıyorum 0.1 yapıyorum farketmiyor. RETN token geldiği gün onu wallet'e deposit yapmak istediğimden beri failed alıyorum. Etherdelta'dan normal private key ile giriş yaptığımda da aynı oluyor metamask ile de aynı oluyor. Çözüm nedir yardımcı olabilecek var mı?
Butun hepsini gondermeyi deniyorsan belki sorun ondan cikiyordur gonderdigin miktari azaltip dene cuzdaninda bir miktar fee icin kalmis olmali. ayrica su aralar fee yukseldi kedili bir sacmalik yuzunden.
Sacred
Full Member

View Profile
December 05, 2017, 07:23:17 AM

Butun hepsini gondermeyi deniyorsan belki sorun ondan cikiyordur gonderdigin miktari azaltip dene cuzdaninda bir miktar fee icin kalmis olmali. ayrica su aralar fee yukseldi kedili bir sacmalik yuzunden.

Yok hocam gönderme değil gelen tokeni etherdelta'ya deposit almaya çalışıyorum.
0.05 mew'de var az birazda etherdelta'da var. Fee ile alakası yok defalarca işlem fail verdi ama her seferinde 0.46$ fee aldı benden.

https://etherscan.io/address/0x459bfbfaef4b36a09cbb220804195a45d40b3ce3

Şöyle gösterirsem belki daha net anlaşılır. 30 dakikadır da bekleyen bir işlem var anlamadım gitti.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
December 05, 2017, 08:16:05 AM

Yok hocam gönderme değil gelen tokeni etherdelta'ya deposit almaya çalışıyorum.
0.05 mew'de var az birazda etherdelta'da var. Fee ile alakası yok defalarca işlem fail verdi ama her seferinde 0.46$ fee aldı benden.

https://etherscan.io/address/0x459bfbfaef4b36a09cbb220804195a45d40b3ce3

Şöyle gösterirsem belki daha net anlaşılır. 30 dakikadır da bekleyen bir işlem var anlamadım gitti.

Ethereum ağında ciddi bir ağırlaşma oldu bunun nedeni içinde şu kedili https://www.cryptokitties.co/ sitesinden kaynaklandığını söylüyor. dün 7-8 saat sürdü gwei 8 ile gönderdeme rağmen. gwei oranını yükseltmek gerekiyor. Bu siteden bakabilirsiniz minimum gas miktarına; https://ethgasstation.info/index.php
Puyol
Full Member

Merit: 101

View Profile
December 05, 2017, 08:56:25 AM

30 üstü gwei ile işlem yapın yoksa uzun süre bekletiyor ethereum ağı çok yavaşladı sırada bekleyen 10bin işlem var hala umarım yakında düzelir bu durum.
Cixboy61
Full Member

Activity: 238

View Profile
December 05, 2017, 10:25:51 AM

Şu lanet kedi oyunu yüzünden aşırı derecede şişmiş durumda bekleyen işlemler. Etherscan üzerinden baktım 200 300 Gwei gördüm. Son fork sonrası 1 Gwei ile çok hızlı işlem yapılan Ethereum ağı şuan 30-40 seviyelerinde anca hizmet veriyor.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
xumit
Full Member

Activity: 406
Merit: 102

View Profile
December 05, 2017, 10:30:17 AM

https://ethgasstation.info/ bu siteden bakarak gas priceyı ogrenebılırsınız en az suan 25
HDIMI
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
December 05, 2017, 10:40:37 AM

Böyle olmasının nedeni ne acaba ona bakmak lazım bence. Neden çok işlem birikti. Kedi oyunu demiş bi arkadaş ama onun mantığını tam anlayamadım (oyunun) önceden hiç böyle sıkıntıları yoktu hele ki son güncellemeyle.

sokusimafuckusima
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
December 05, 2017, 11:30:34 AM

20 has vermeme rağmen işlem 20 dakikadır gerçekleşmiyor. Şu anda 25 taş istiyor sanırım.ethereum agida bitcoin peşinden gidiyor.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
CryptoTalk.org| 
MAKE POSTS AND EARN BTC!
🏆
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
December 05, 2017, 07:15:59 PM

Gas ücretiyle alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum zaten fazlasını geri gönderiyorlar, hesabınıza falan mı yansıtmadınız ne yaptınız tam olarak?
çünkü gas price 4'te olsa bile göndermesi gerekir.
Sacred
Full Member

View Profile
December 05, 2017, 07:52:01 PM

Gas ücretiyle alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum zaten fazlasını geri gönderiyorlar, hesabınıza falan mı yansıtmadınız ne yaptınız tam olarak?
çünkü gas price 4'te olsa bile göndermesi gerekir.

Katılıyorum hocam. Mew'de 0.05 Etherdelta'da 0.014 var. Fee için hayli hayli yeterli. Ayrıca yükselttim gas price 32 yaptım sonuç aynı. Bir hata var ne bilmiyorum çözemiyorum.
mdikmetas
Full Member

Merit: 118

View Profile
December 05, 2017, 08:05:48 PM

13 gas deneyin
Pages: [1] 2  All
  Print  

Jump to: