Bitcoin Forum
May 24, 2024, 06:53:20 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Mars'a - Dolar Ay'a gidiyor  (Read 1747 times)
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
November 06, 2017, 08:04:50 PM

Bu ülkede gerçekten paran oturduğun yerde pul oluyor..Bir ülkede resmi para birimi kendi halkına bile güven veremiyorsa orası gerçekten bitmiş demektir.
Yapılacak en iyi şey düzeltme olunca artık 4000 mi olur 5000 mi olur tam oradan girmek olacaktır..Btc nin neler yapabildiğini gördük hepimiz...daha 3 ay önce 1800 dolardı..geçmiş yılları söylemeye luzum yok..Ben ce şahsen risk almaya değer..

Söylediğiniz gibi şuan yapılabilecek en mantıksız şey TL'de kalmak, dolar almak yada biraz daha risk alıp BTC almak elinde durduğu yerde eriyen TL'ye göre çok daha mantıklı seçim olur.

Şu an derken şu anı mı kastettiniz ?
Şu an bence btc e giriş için pek uygun bir zaman değil. Yani yine kar yapılır ama şansa bağlı olarak uzun bir süre beklemek gerekebiliri.
İlla ki bir olay olur 5 binleri görür diye düşünüyorum ben, sonuçta btc nin olayı bu, in çık.
Yanlış mı düşünüyorum ?

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
November 06, 2017, 08:38:30 PM

Bu ülkede gerçekten paran oturduğun yerde pul oluyor..Bir ülkede resmi para birimi kendi halkına bile güven veremiyorsa orası gerçekten bitmiş demektir.
Yapılacak en iyi şey düzeltme olunca artık 4000 mi olur 5000 mi olur tam oradan girmek olacaktır..Btc nin neler yapabildiğini gördük hepimiz...daha 3 ay önce 1800 dolardı..geçmiş yılları söylemeye luzum yok..Ben ce şahsen risk almaya değer..

Söylediğiniz gibi şuan yapılabilecek en mantıksız şey TL'de kalmak, dolar almak yada biraz daha risk alıp BTC almak elinde durduğu yerde eriyen TL'ye göre çok daha mantıklı seçim olur.

Şu an derken şu anı mı kastettiniz ?
Şu an bence btc e giriş için pek uygun bir zaman değil. Yani yine kar yapılır ama şansa bağlı olarak uzun bir süre beklemek gerekebiliri.
İlla ki bir olay olur 5 binleri görür diye düşünüyorum ben, sonuçta btc nin olayı bu, in çık.
Yanlış mı düşünüyorum ?
Size katılıyorum btc için biraz daha beklenebilir ama 5bin seviyelerine düşmesi zor bence bu seviyelerden sonra ama egerki düşerse tam btcye yüklenilecek zaman demektir ki böyle bir durum sonrasida btcyi atmosfer dışında arayabiliriz   Grin Grin
vanillalatte
Member
**

Activity: 105
Merit: 10

View Profile
November 07, 2017, 05:51:37 AM

İki turlude kazaniyoruz , 😎
fazlioz
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
November 07, 2017, 12:16:03 PM

Etherium kuzey yıldızı gibi 300 dolarda duruyor.   Smiley Ne düşüyor yükseliyor. Millet ay jupiterden bahsediyor. Amaetherium aynı ama inşallah önümüzdeki günler eth yılı olacak.
TheSpark
Full Member

Activity: 238

View Profile
November 07, 2017, 12:32:27 PM

Bitcoinin artmasının bir süre sonra duraksayacagını ve belirli bir düşüş yaşayacagını düşünüyorum.Fakat bu düşüşten sonra yine bi artış gelmesi cok olası.Bence btc işine giiyorsan en önemli olan şey sabretmek.Ne kadar cok sabreder ve bekleyebilirsen o kadar cok karşılıgını alırsın.Sabreden derviş muradına ermiş hesabı Smiley
tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
November 07, 2017, 06:04:31 PM

Dolar için 4.40 olan bir analiz gördüm ne kdar gerçekçi bilemem ancak ülkemiz için ciddi sıkıntı olur bu durum. Elimizde ki ekonomik araçlar artık piyasayı düzenlemede resemen etkiszliklerini ilan ediyorlar.
KaledeNobet
Full Member

Activity: 182

The future is your Genome

View Profile
November 07, 2017, 11:14:01 PM

Bitcoin marsa gitsin bu güzel bir haber kripto para yatırımcıları açısından  Grin fakat doların bu kadar yükselmesi gerçekten çok kötü her şeye zam üstüne zam gelmeye başladı bu böyle gitmez ve doların ivmesi hala yukarı yönlü.

fkose58
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
November 08, 2017, 12:04:35 AM

Bitcoin bizim güneş sistemimizden bile çıkacak bu gidişle sirius a doğru yol alacak ama dolardaki artış devlet açısından kötü fakat btc bozdurmaya gelince ordanda karı olması güzel. Zaten dolar artsada artmasa da devlet her türlü zamda yapıyor vergide alıyor dolarda bahaneleri oluyor işte. Hiç yoktan haklı zam yapmış olurlar.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
November 08, 2017, 08:11:33 AM

Merkez bankası yıl sonu tahmini doları 3,80 belirlemişti yanlış hatırlamıyorsam.

En azından doğru tahmin edebiliyorlar bu da bişeydir Grin

Bitcoin / Ethereum / Monero
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
November 08, 2017, 11:46:16 AM

BTC'nin durumu şuan tamamiyle yapay bir yükseliş. Bu fiyatlar resmen esnek bir balonun ısrarla patlamaması... Açıkcası ben Kasım 20'den sonra güzel bir serbest düşüş bekliyorum. Sonra tekrardan toparlar ve yukarı yönlü sağlıklı bir yükseliş trendine girer. Dolar konusu başlı başına bir facia. Resmen ekonomik çöküntünün eşiğindeyiz. Ama elden bir şey gelmiyor eskisi gibi büyük  Yazar Kasa yok ki fırlatalım...
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
November 08, 2017, 01:24:38 PM

Bitcoin bizim gibi küçük yatırımcıların yüzünü güldürüyor da dolar için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Zaten 1-2 senedir adı konmamış ve bir şekilde rakamlara yansıtılmayan yüksek bir enflasyon vardı. Dolardaki artış alım gücünü düşürmeye devam ediyor.

kacakkipri
Full Member

Activity: 350
Merit: 171

View Profile
November 08, 2017, 04:22:05 PM

Merkez bankası yıl sonu tahmini doları 3,80 belirlemişti yanlış hatırlamıyorsam.

Henüz yıl sonunun gelmesine 2 ay var ve yıl sonunda rahatça 4'ü geçeceğini düşünüyorum. Merkez bankası özellikle son yıllarda enflasyon üfe tüfe kurlar dahil hiçbirinde doğru tahminlemeler yapamıyor.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
November 08, 2017, 04:34:23 PM

daha 50 gün var. şimdiden o seviyeyi geçti.

bizim elimizde tek bir çözüm var.

eeeeey fetö lobileri doları yükselten sizsiniz. vatandaşlarım kardeşlerim dolarlarınızı bozdurun bu oyunu bozun.

birkaç hafta sonra bi dolar bozdurma furyası daha başlar.
kellendil
Hero Member

Merit: 503

View Profile
November 08, 2017, 07:16:03 PM

Bitcoin'in Mars'a olan istikrarlı yolcuğu atılan 1 tweet sonrasında son buldu Smiley Ben düşüşün 6000 dollara kadar devam edeceğini düşünüyorum. 7000 altına indiğinden itibaren altlarda güzel artışlar görebilmek mümkün.
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
November 08, 2017, 07:19:39 PM

Sonunda bitcoin olağan haline dönüyor.Segwitin iptal edilmesi bitcoine sağlam bir taban belirletecek alt coinlerde de güzel artışlar sağlayacaktır.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
tartibaya
Full Member

Merit: 101

View Profile
November 08, 2017, 10:35:25 PM

Sonunda bitcoin olağan haline dönüyor.Segwitin iptal edilmesi bitcoine sağlam bir taban belirletecek alt coinlerde de güzel artışlar sağlayacaktır.

Hocam dönsün artık pozisyon alamıyoruz piyasa da ico lara yatırımlara kadar her şeyi etkiliyor btc belirsizliği. Düzeltme sonrası da biraz hareketsiz kalsın
henrybek3
Full Member

Activity: 546

View Profile
November 09, 2017, 06:08:18 PM

Bitcoin düzetlme beklentisi o kadar çok arttı ki artık aşağı bir hareket resmen gerçekleşmek zorunda bence. Ancak 6000 lerin altının görülmesi çok zor artık. Zor demek hiç ihtimali yok manasında değil elbette.
globaturcana
Full Member

Activity: 182

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
November 09, 2017, 06:46:21 PM

Doların artması bizim için çok kötü paramız durduğu yerde değer kaybediyor. Bitcoin alarak bu değeri koruyoruz ve kar elde ediyoruz. Sene sonuna kadar dolar 4 olabilir tabi müdahale gelmesse. Geçen 3,90 geçince müdahale geldi bu sefer ne olur bilmiyorum.

edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
November 09, 2017, 08:17:12 PM

BTC'nin durumu şuan tamamiyle yapay bir yükseliş. Bu fiyatlar resmen esnek bir balonun ısrarla patlamaması... Açıkcası ben Kasım 20'den sonra güzel bir serbest düşüş bekliyorum. Sonra tekrardan toparlar ve yukarı yönlü sağlıklı bir yükseliş trendine girer. Dolar konusu başlı başına bir facia. Resmen ekonomik çöküntünün eşiğindeyiz. Ama elden bir şey gelmiyor eskisi gibi büyük  Yazar Kasa yok ki fırlatalım...

Hahahhahha affınıza sığınarak güldüm bu yoruma Smiley Ben de katılıyorum yazdıklarınıza. Hatta o beklenen serbest düşüş tüm piyasanın biraz rahatlayıp nefes almasına vesile olacaktır..
Ethereum'un da yükselmesini bekleyenler varmış aramızda, ben de bekliyorum o şöyle Mars'a doğru gitse iyi olurdu Smiley

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
kacakkipri
Full Member

Activity: 350
Merit: 171

View Profile
November 10, 2017, 05:00:04 PM

Dolar aya doğru gitmeye devam ediyor ama bitcoin yeryüzüne yaklaştı tekrar Smiley düşüş 6000 dolar seviyelerinin altına kadar devam eder ve bir süre oralarda kalır bitcoin

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: