Bitcoin Forum
May 10, 2024, 06:58:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: .  (Read 1032 times)
cellobello (OP)
Member
**

Activity: 118
Merit: 14

View Profile
.
November 03, 2017, 03:51:26 PM
Last edit: October 06, 2023, 03:40:49 PM by cellobello

.
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715324326
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715324326
Reply with quote  #2

1715324326
Report to moderator
1715324326
Hero Member
*

Ignore
1715324326
Reply with quote  #2

1715324326
Report to moderator
1715324326
Hero Member
*

Ignore
1715324326
Reply with quote  #2

1715324326
Report to moderator
DC Comics
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

DIW - Decentralized Security

View Profile
November 03, 2017, 06:29:51 PM

Hocam merhaba, ben şahsen büyük bi madenci olmadığınız sürece kazma işini pek mantıklı bulmamaktayım. Bunun yerine hold yaparsanız daha güzel kazançlar elde edebileceğinizi düşünüyorum. Waves - Centra- Stratis gibi coinleri alıp bekletebilirsiniz. YT olarak algılansın istemem sadece fikir olarak sundum

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Casper_2641
Newbie
*

Activity: 49
Merit: 0

View Profile
November 03, 2017, 06:32:52 PM

İşlemci gücü ile 3 makinadan monero kazdım i7 i5 ve quad işlemcili makinalar günde 1 tl kazanamadım malesef yatırım lazım bu iş içinde
usmanaga
Full Member

Activity: 168

View Profile
November 03, 2017, 06:39:44 PM

dgb kazıyorum. yakında pump yiyeceğini düşünüyorum. satmıyorum full holdluyorum. güzel bi pump yese sağğlam bi kar bırakacak.

yuzdeyuzmalt
Full Member

Activity: 224

View Profile
November 03, 2017, 07:37:35 PM

Hiç bir coin kazmıyorum bende ama çok merak ediyorum. Araştırmalrıma göre birazda olsa bilişim parçalarını falan bilmen gerkiyor masrafı en az düşük seviyede tutmak için. Çok sıcaklık oluşturduğunu biliyorum hava tahliyesi şart klima falan bulunduğun il ilçede önemli zor yani Sad
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
November 03, 2017, 07:59:25 PM

Hiç bir coin kazmıyorum bende ama çok merak ediyorum. Araştırmalrıma göre birazda olsa bilişim parçalarını falan bilmen gerkiyor masrafı en az düşük seviyede tutmak için. Çok sıcaklık oluşturduğunu biliyorum hava tahliyesi şart klima falan bulunduğun il ilçede önemli zor yani Sad
Kis geldi zaten hava soguyor kapiyi pencereyi acik birakmasina bile gerek yok bedavadan evini isitmis olur da islemciyle kazim yapmak verimsiz oldugu icin yeterince kazanc birakmaz belki elektrik parasini cikarir. Yapilabilecek en iyi sey yeni cikacak coinleri takip edip ilk birkac saat kazmak boyle biraz kazanc saglamistim.
Peacee
Full Member

Activity: 224

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
November 03, 2017, 09:03:51 PM

Rigler gerçekten aşırı ısı üretiyor. Bunun için açık alan mümkünse diyeceğim ama burası türkiye sabah kalarsını hiç bişey kalmamış Smiley Açık alanda yapılmaz yağmuru çamuru falan var. Hava tahliyesi ve yerin büyük olması önemli. İçerdeki havayı sürekli sirküle etmek lazım. Cihazlar aşırı ısınıp zarar görebilir. Bu konun birde elektrik masrafı falan var türkiyede zor iş

nasip35
Full Member

Activity: 398
Merit: 118

View Profile
November 03, 2017, 10:30:30 PM

Türkiyede miningden kazanamazsın boşuna hiç heveslenme bence arkadaşların dedigin gibi hem cihazlar ısınıcak zarar görücek hemde gelen fatura karşılamıcak bile kazdıgını
fitop
Full Member

Activity: 196
Merit: 102

“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”

View Profile
November 04, 2017, 01:24:18 AM

Hocam bizim ülkede mining işi çok zor elektrik fiyatı vergisi derken anasının gözünü buluyor..

exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
November 04, 2017, 09:32:00 AM

Xmr mantikli geliyor bana ethereum cok uzun surede 1tanr cikartiyor o yuzden hafiften monero kaziyorum
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
November 04, 2017, 02:09:09 PM

SUMOKOİN
AEON
HUSH

bunları kazan aramızda yok mu? Kazımı kolay olduğu için merak ettim şimdi kazsak ilerde iş görür mü?

biraz kazım işini öğrenmek için, biraz da az çok kar elde etmek için deneme amaçlı yapıyorum şu an.

Bu iş için en ömenli parça ve herşeyin başı, belki çok beylik bir laf gibi gelecek ama: "bilgi"

Evet; kazım için en önemli şey bilgi, yani teknik bilgi

Öncelikle bu iş için anakart seçimi çok önemli bir detay, bellek ve işlemci gücünüz ekran kartı ile kazım yapıyorsanız pek önemli değil.

Anakartı, en fazla ekran kartını destekleyecek şekilde seçmelisiniz.

İşlemci seçimi kazım donanımı (o meşhur tabirle "mining rig", bu yazıda elimden geldikçe Türkçe karşılığı olan yabancı bir kelime kullanmamaya özen gösteriyorum, diğer arkadaşlarda keşke aynısını yapsa... )açısından ikincil önemli pentium işlemci bile yeterli ama başka amaçlar için kullanırım derseniz biraz yüksek tutmak en azından ilk kazım donanımı açısından önemli bir detay bence.

En önemli parça şüphesiz ekran kartı madenciliği açısından ( gpu mining rig) tabii ki de ekran kartı seçimi: Ekran kartı seçerken şuna dikkat etmelisiniz, bir ekran kartının bellek boyutu, iki işlem gücü. Örneğin ethereum kazımı için DAG boyutu ( bu ayrı bir konu ve yeterli bilgim yok açıkçası) sürekli arttığından 2 GB ekran kartı ile ethereum kazımı yapmak çok zor. (Bildiğim kadarıyla 3 GB da aştı)

Bence en önemli sıkıntılardan biri de piyasa konusundaki yetersizlik. Eğer bu işi yapacağım ve bundan para kazanacağım diyorsanız, güncel gelişmeleri takip etmeli, her dijital para hakkında  (coins and tokens) bilgi sahibi olmalısınız.

Kişisel tecrübelerim ışığında söyleyebileceklerim bunlar. Benim deneyimlerim geri dönüş süresinin (ROİ) öyle abartılacak kadar az bir zaman almadığı. 4-5 ay çok zor 10-12 ay aralığı ideal. Ama şu anki tecrübem 11-13 ay arası gibi. Tabii bu konuda bir çok fırsatı kaçırmış olmamın da etkisi var. Mesela Zcash kazdım bir ara 390 $ buldu, o zaman elden çıkarmış olsaydım geri dönüş süremi ciddi anlamda düşürmüş olacaktım.

Bunlar herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir, sadece benim kişisel tecrübelerimdir. Yardımcı olabileceğim bir konu varsa özelden yada buradan sorabilirsiniz hocam.

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

StabiL
Member
**

Activity: 115
Merit: 10

View Profile
November 04, 2017, 04:35:10 PM

Zcash kazmaya devam ediyorum.Daha önce bekletip 400 dolara yakın satış yaptım kazdıklarımı.

Roi süresini kısaltmanın en iyi yolu bekleyip tepe fiyatlardan satabilmekte.Örneğin şu an satsam roi sürem 2 kata yakın uzar doğal olarak.
igotek
Hero Member

Activity: 2058
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
November 04, 2017, 05:27:53 PM

dgb kazıyorum. yakında pump yiyeceğini düşünüyorum. satmıyorum full holdluyorum. güzel bi pump yese sağğlam bi kar bırakacak.

40k DGB yi aylardır stokladım fiyat düşüşü yüzünden çok zarardayım.
Aynı şekilde DeepOnion dan zarardayım. Bir ara çok yükske kazanç bıraktı. Bende depoladım. Şuan zararda.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
November 04, 2017, 06:10:28 PM

Ekran kartları ile Groestlcoin kazıyordum ama geçen hafta fiyatı fena uçtu şimdi herkes ona yüklendi zorluk bir anda çok arttı o yüzden ona ara verdim şimdi Musicoin kazıyorum.İşlemcim ile de yavaş yavaş Qazarcoin ve Bytecoin kazıyorum 210 h/s ile.Birde  şu sıralar  Moneronun zorluk seviyesi epey düştü o da kazılabilir.
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
November 04, 2017, 06:41:26 PM

öncelikle karar vermeniz husus; gpu madenciliği mi yapcaksınız asic mi. ona göre karar verin. 

eth 3 ay önce çok karlıydı. şimdi hemen hemen kendi kendini kurtaracak.
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
November 05, 2017, 04:55:20 AM

ETH+DCR dual kazım
ETH solo kazım
ETC+DCR dual kazım
LTC
ve
DASH

bu coinler favorilerimdir.
nusret30
Member
**

Activity: 138
Merit: 11

View Profile
November 06, 2017, 12:20:28 PM

EXP+DCR dual kazım yapıyordum yaklaşık 3 hafta sürdü son 3-4 gün ise PIRL kazıyorum daha önce yapmayı düşünüyordum lakin başlayamamıştım son günlerde ETH den iyi kazandırıyor lakin aynı şekilde zorluk seviyesi hızlı bir artışa girmiş durumda

Night Trader A
Member
**

Activity: 406
Merit: 10

View Profile WWW
November 06, 2017, 02:50:00 PM

Bende kazacağım coinler arasına pirl whale btcz altcom zcl yi yazmıştım. Sadece zcl ve btcz kazdım. Pirl için geç mi kaldık acaba.

BamBam84
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
December 06, 2017, 01:03:31 PM

8 rx580 gpu'lu bir sistem eth kazdiginda ve trade isine girmeden kendini 15-16 ayda amorti eder.

Ekipmanlarinizi kaliteli secip, asiri overclock ile limitlerini zorlamadiginiz surece, surekliligi de dayanikliligi da saglarsiniz. Sistematik olarak haftalik, aylik kontrol ve bakimlarini yapmaniz gerekli.

Gunumuzde 16 ayda kendini amorti edecek potansiyel yatirim cesidi cok az.

16 ayin sonu da elinizdeki mevcut ekipmanlarin amortisman degerlerini de eklediginizde ortaya sermayaye oranla %150'lik bir rakam cikar.
Kuzan
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
December 06, 2017, 04:51:12 PM

Arkadaşlar sorum hakkında yardımcı olabilecek birisi var mı?

Hocam ekran kartlarınızın ne olduğunu belirtmemişsiniz net bir şey söylemek zor ama ben Ethereum ve Btg kazıyorum. Aslında mantıklı olanı arada bir zaman ayıra biliyorsanız o an için en güzel getiriye sahip olan coini kazıp potansiyel gördüğünüz coinlere çevirmektir.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: