Bitcoin Forum
May 01, 2024, 09:25:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Hotmail web üzerinde çoklu hesap açma ve girişte iki faktörlü kimlik doğrulama  (Read 450 times)
natureltiqqy (OP)
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
November 04, 2017, 05:21:30 PM

son zamanlarda artan gerek borsa gerekse cüzdan hırsızlıklarında, mailimize gelen postalar aracılığıyla mail hesabımızın şifrelerini ele geçirip borsaların iki adımlı doğrulama aşamalarını new ip korumalarını bu şekilde ele aştıklarını bir çok yerde okuyunca hotmaile nasıl iki faktörlü kimlik doğrulaması koyabiliriz diye araştırıyordum hatta 29 ekimde bu konuyla ilgili bir yardım topic oluşturmuştum ancak kimse bilmiyordu ya da kimse yazmadı. araştırmalarım sonucunda Hotmail web üzerinde çoklu hesap açma ve girişte iki faktörlü kimlik doğrulama nasıl yapılır bularak uyguladım.şimdi sizlerle paylaşarak sizlerinde hesaplarınızı ve cüzdanlarınızı güvene almanıza yardımcı olabilirsem ne mutlu.öncelikle hotmail web üzerinde çoklu hesap açmayla başlayalım

https://support.office.com/tr-tr/article/Di%C4%9Fer-e-posta-hesaplar%C4%B1n%C4%B1z%C4%B1-Outlook-com-a-ekleme-c5224df4-5885-4e79-91ba-523aa743f0ba?ui=tr-TR&rs=tr-TR&ad=TR

buradaki adımları takip ederek mevcit outlook hesabımıza yine outlook ya da yahoo,gmail hesapları kurulumu gerçekleştireceğiz. Bağlı hesaplar sekmesine girdiğimizde bağlantılı bir hesap ekleyin kısmında gmail ya da diger hangisini eklemek isterseniz seçiyoruz.ben outlook üzerinden devam edeceğim. görünen ad kısmına ekleyeceğiniz mailin mevcut hesabınız içerisinde nasıl görünmesini istiyorsanız o ismi veriyoruz, alt taraftaki gelişmiş ayarlar kısmında tek tık olan kısım var onu işaratleyip tamam diyoruz.Gelen ekranda bağlantı türünü ımap/smtp bağlantısı ayarları seçip tamam diyoruz, yeni imap hebası bağlantısı sekmesi gelecek karşımıza, ekleyeceğimiz mailin parola kısmını tekrar giriyoruz ve alt taraftaki sunucu bilgilerine gelen imap sunucusuna imap-mail.outlook.com , giden smpt sunucusu kısmına smtp-mail.outlook.com yazıp ileri deyip bekliyoruz. artık mevcut hesabınızın gelen kutusunun alt tarafında eklediğiniz mail adresini ve klasörleri görüyor alacaksınız. Şimdi gelelim mail.live için iki faktörlü kimlik doğrulamaya.

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/12408/microsoft-account-about-two-step-verification

iki faktörlü kimlik doğrulama eklemek isteğiniz hesabınıza giriş yapın, yukarıdaki linkten(kısa yol olsun diye) Güvenlik temel kavramlarına tıklayın. gelen sayfanın alt tarafında diğer güvenlik seçeneklerini tıklayın. iki basamaklı doğrulamayı ayarla deyin, işletim sisteminizi seçin android için ilerleyip linke tıkladığınızda çıkan uygulamayı telefonunuza yükleyin ve telefonunuzda uygulama üzerinden hesabınızla giriş yapın ,uygulamanın size verdiği şifreyi web üzerinde yazın ve artık iki faktörlü doğrulama mailiniz için tanımlanmış durumda. bundan sonra mailinize her giriş için telefonunuza bildirim gelecek ve onay isteyecektir.

Aslında konuyu resimlerle anlatacaktım ancak forumda yeni olmanın acemiliğiyle resimler eklemeyi bulamadım, bilen versa o konudu bilgilendirirse sevinirim Wink

1714598706
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714598706
Reply with quote  #2

1714598706
Report to moderator
1714598706
Hero Member
*

Ignore
1714598706
Reply with quote  #2

1714598706
Report to moderator
1714598706
Hero Member
*

Ignore
1714598706
Reply with quote  #2

1714598706
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 04, 2017, 09:47:10 PM

Emek verilmiş bir çalışma olmuş, 2fa nın önemini de göz önüne alırsak bu konunun oldukça faydalı açılmış bir başlık olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Teşekkürler.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
basgan
Member
**

Activity: 92
Merit: 10

View Profile
November 05, 2017, 08:14:40 AM

Çok önemli bir konuda oldukça yararlı bi içerik oluşturmuşsun. Eline sağlık. Smiley
tfntvl
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
November 05, 2017, 04:50:05 PM

emeğinize sağlık hocam hotmailde olduğunu  bilmiyordum. işimize kesinlikle yarayacaktır. 👏 👏 👏 
Airdrop Picker
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
November 09, 2017, 08:28:53 AM

2fa borsalarda olduğui gibi mailde de artık olmazsa olmaz olarak görüyorum. ben de nasıl yapabilirim diye ararken konuyu buldum, çok faydalı oldu teşekkürler

natureltiqqy (OP)
Full Member

View Profile WWW
December 27, 2017, 09:17:35 AM

iki faktörlü kimlik doğrulamayı ciddiye almakta fayda var diye düşünüyorum, konuyu kimse dikkate almamış sanırım ancak hesaplarda sıkıntı yaşadıktan sonra bu iki faktörlü nasıl oluyormuş demenin bir anlamı yok, işin başında güvene alacaksın hesapları ki sonradan eyvah-keşke demeyelim arkadaşlar. bu başlığı değerlendirin

triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
December 27, 2017, 09:23:48 AM

hocam bu anlattıklarınızda tecrübeli değilim yalnız snowden filminde kişinin hotmaili, facebooku işte farklı sosyal medya sitelerine açıkları kullanarak hemen değişiklikler yapabiliyorlardı. İki faktörlü doğrulamanın da bir vakit sonra açığı gelebilir belki

benim daha çok güvendiğim sms kodları. fakat onun içinde benim telefon numaramı klonlayabilirler mi, yine alınabilir mi diye de düşünmeden edemiyorum.

kriptoları ve kripto kullananları en çok tehdit eden bana göre bu hacker saldırıları.

merkeziyetsiz e mail servisi felan olsa ne bileyip daha üst düzey bir koruma teknikleri.

natureltiqqy (OP)
Full Member

View Profile WWW
July 28, 2018, 06:41:10 AM

şimdi yeniden baktım da biraz acemice hazırlanmış olsa da hotmail için iki faktörlü kimlik doğrulama eklemek istiyenler için faydalı bir çalışma yapmışım  Shocked Cheesy merit vermek isteyen değerli üyelerin elleri dert görmesin şimdiden  Wink

Pages: [1]
  Print  

Jump to: