Bitcoin Forum
June 22, 2024, 01:53:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Evi Arsayı Satıp Bitcoin Almalı mıyım?  (Read 2556 times)
hxres
Member
**

Activity: 429
Merit: 11

View Profile
November 07, 2017, 01:51:44 PM

Var olan birşey ile para kazanmak kolay ama kıt kaynaklarla zirveye tırmanmak mesele. Evi arabayı satıp evsiz arabasız kalmakta var Smiley
Koinci
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

No Bitcoin, no problem.

View Profile
November 07, 2017, 05:43:26 PM

Halihazırdaki grafiğe bakıp, Bitcoin'in zaman içerisinde nasıl arttığını görüp, ağzının suyu akıp, "ben kesin kâr ederim" demek çok kolay. Zor olan, ortada grafik yokken risk alabilmek. Şu anki fiyata bakın; 1 gün sonraki, 1 ay sonraki, 1 yıl sonraki fiyatı kim kestirebilir? 1 yıl sonra ortada Bitcoin diye bir şey olup olmayacağının garantisini kim verebilir?

Her şeyi satıp Bitcoin almak, büyük risk. Kat be kat kazanabilirsin de, hepsini kaybedebilirsin de. Her daim geçerli olan şu tavsiye her yatırımcı için kulağa küpe olmalıdır:

Sadece kaybedebileceğiniz kadarını yatırın.
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
November 08, 2017, 08:18:46 AM

Sakın şu an BTC almayın, 2 hafta yani 15 gün bekleyin, çünkü zorlu bir Hard-Fork süreci var.

Onun öncesinde ve sonrasında büyük manüplasyonlar yapılması büyük olası, şu an cidden bu diyarların havası çok sisli.

Saygılar...
Aynen öyle hocam katılıyorum neyin ne olacağı belli değil daha 3 hafta önce fork vardı ama tam olarak resmi değildi btg forku segwit2x forkunda bakalım bizi neler bekliyor neyin ne olacağı belli değil.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
November 08, 2017, 08:49:57 AM

Aslında hemen hemen hepimiz belli başlı temel kuarlları biliyoruz , nedir bunlar ;
1- varını yoğunu yatırma
2- kaybetmeyi göze alacağın parayla gir
3- kusa zamanda birşey bekleme uzun vadeli bekleyişte ol
4- riskli projelere girme sağlamlara yatırım yap
5- tek bir enstrümana yatırım yapma sepet yap.

Fakat gel gör ki hepimiz insanız duygularımız hislerimiz heyecenlarımız var. Bir an gaza gelip tüm kuralları unuttuğumuz ve ona göre hareket ettiğimiz çoğumuzda olmuştur. Bu yüzden en önemli şey yatırım yaparken disiplini elden bırakmamak. Kuralları baştan koymak ve uymak. Örneğin çabuk gaza gelen heyecanlı biriyseniz , kalkın o zaman ekranın başından, bütün gün fiyat takip etmeyin...Çünkü bu takip size eninde sonunda hata yaptırır.

Bu arkadaşın yorumlarını dikkate alan her zaman kazanır. Bazen küçük rakamlarla 4. madde atlabilir, risk sürpriz kazançlar getirebilir.

edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
November 08, 2017, 09:40:46 PM

Bugün yine sosyal medyada bununla ilgili bir habere rastladım. Bir aile her şeyini satıp bitcoine basmış ve şu an gayet zengin, mutlu mesut bir hayat sürüyorlarmış 😁 Forktan sonra ne olacağına dair tahmin yürütmek zor olduğu için bugünlerde malı mülkü satıp bitcoine yatırmak nasıl bir şeye sebep olur bilemiyorum.. henüz o kadar yürek yemedim

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
November 09, 2017, 04:31:43 PM

Son dönemde ki rağbet yüzünden kredi çekip giren bile var. Geçen yıl ev satmıştık param vardı 2 btc aldım trade yapayım derken çok zarar ettim çıktım. Böyle yükseleceğini bilsem 20 btc alırdım diyorum ama bugün diyorum. Geçen sene sövüyordum çünkü Smiley Kenarda kalan 0.05 btc vardı onu bozdurmamıştım geçen 22 bin lirayken tesadüf denk geldim o değersiz para 1000tlden fazlaydı.
Sağlam cesaret lazım bunu yapmak için. Yani adamın hem aylık bir geliri olacak hem kira derdi olmayacak falan. Yoksa oturduğu evi satıp btc almak için kiraya çıkan falan var mıdır bilmiyorum.
ozma03
Member
**

Activity: 140
Merit: 20

View Profile
November 09, 2017, 07:48:27 PM

Bu işe evini arabanı yatırarak başlarsan çok ciddi zararlar yaşayabilirsin.Bu işteki en önemli kural seni rahatsız etmeyecek sana lazım olmayacak parayı yatırmaktır evi arabayı yatırdığın için sağlıklı kararlar alamayabilirsin çünkü o para sana kısa vadede tekrar lazım olabilir.sonuçta evi sattığında evsiz kalma durumu da var.Sağlıksız kararlar da zarar satışları çok oluyor.Fiyat düştüğünde adam sabredemeyip zarar satışı yapmaya kalkışabiliyor.Eğer diyorsanki evi arabayı sattığımda bu para bana lazım olmaz evim arabam olmadan ben hayatıma kolaylıkla devam edebilirim sat gitsin ama kısa vadeli düşünüyorsan şunları şimdi satayım bitcoine yatırıyım biraz yükselsin tekrar ev araba alırım bu çok yanlış bir düşünce.

zody
Member
**

Activity: 81

View Profile
November 09, 2017, 08:03:35 PM

Şuan bile ciddi ciddi düşünülüyorsa demekki Bitcoin daha epey fiyatlanacak bu piyasanın beklentisi... Sorunun cevabı risk edebileceğin kadar yatırım yapman yönünde olur. Ne kadar parayı riske edebilirsin ? o kadarlık yatırım yapmalısın. Risk miktarını söyle hesapla kaybettiğinde üstüne bir öküz oturmuş gibi hissetmeyeceğin bir miktar olmalı. Bazıları için 10K bazıları için 100K bu rakam olabilir. Kaybettiğinde seni hayatını mahvetmeyecek bir miktar olmalı...

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
THE FABRIC TOKEN ECOSYSTEM   ▲   WHITE PAPER  •  ANN THREAD  •  SLACK   ▲   DRAG-AND-DROP SMART CONTRACTS
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
November 09, 2017, 09:09:47 PM

Yani bence de mantıklı bir düşünce bu. Ama kasım forku beklenmeli. Her şey olabilir diye düşünüyorum ben bu sefer. Bu kez de düşüş olmaza al derim batmazsın bence. En kötü biraz kar edince ana parayı geri çek kardan yürü.
samuel3414
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
November 10, 2017, 05:11:48 AM

Yani evini arsanı basıp basmama kararını tanımadığın ve bu konuda sorumlulukları bulunmayan kişilerin vermesini beklemekle bence çok büyük hata ediyorsun.Benim görüşüm ve bu forumdaki bir çok kişinin görüşü bitcoinin artacağı yönünde ama ya artmaz ise düşer ise  Huh
Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
November 10, 2017, 06:12:19 PM

riskli durumlar iki ihtimal de güçlü ancak varını yoğunu satmak pek akıl işi değil bana göre. mantıklı olan arkasından bakmayacağın kadarını riske atmak gibi duruyor.

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
Ketea
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile
November 10, 2017, 08:19:35 PM

Konu başlığı çok ilgi çekiçi. Yani şuan evini ve arabanı satıp bitcoin almalı mısın sence? O kadar olmasa bile yeteri kadar getiri sağlayacak şekilde yatırım yaparsın ve gerçekten uzun vadede bu sana geri dönüş yapıcaktır diye düşünmekteyim. Ama şuan kalkıpta hemen evinden arabandan olmak ve kısa vadede beklentiye girmek çok riskli  Grin
Neverminds17
Full Member

Activity: 192

View Profile
November 11, 2017, 03:09:51 AM

Başlığa göre cevap veriyorum; tabiki hayır. Buradaki insanlar zaten ev ve araba alabilmek için parasını değerlendiriyor, blokzincir teknolojisini deniyor. Ben evi ve arabayı satıp yatırım yapmayı mantıklı bulmuyorum..

Blokzincir benim için bir araç, ev - araba ise amaç. Ben neden amaçlarımı satıp aracımı satın alayım? Benim amacım zaten araç olan blokzincir ile amacıma ulaşmak. (bilmece gibi oldu Cheesy)
TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
November 11, 2017, 01:48:17 PM

Başlığı açan arkadaş umarım bitcoin almamıştır.Şuanki düşüş ortada daha da düşecek gibi piyasa en ufak bir şeyden aşırı etkileniyor bu piyasaya güvenmemek gerek.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
pleght
Full Member

Activity: 252

View Profile
November 11, 2017, 03:13:30 PM

Ben uzun donemde ne olursa olsun daha karli olacagini dusunuyorum dususlerde alim yapmak bence mantikli.Suan dusus varken alim yapimi dusunulebilir.

NEJLA
Member
**

Activity: 179

View Profile
November 11, 2017, 03:16:56 PM

herşeyinizi satıp btc ye girmeniz biraz sıkıntı yaratabilir çünkü btc nin nezaman neolacağı belli değil düşerken telaş yapıp bozarsanız zarar edersiniz...bütün herşeyinizi btc ye yatırmaktansa belli kısmıyla btc alın daha mantıklı..
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
November 11, 2017, 05:53:35 PM

Bitcoin'e yatırım yapmak gerekiyor. Amma ve lakin realist olmak lazım. Öyle birden bire gözü karartıp ne varsa satıp Bitcoine yatırım yapılmaz.
Kaybedecek bir şeyin varsa iyi düşün yatırımcı..

jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1652
Merit: 304

kycfree

View Profile
November 11, 2017, 08:03:47 PM

Günümüzdeki şartlara bakarsak bitcoin alınabilir bence de tabi. Ama evi satıp bitcoin almaya değer mi onu bilemiyorum. Çok büyük bir risk olur bu. Kazanırsan büyük kazanırsın, kaybedersen büyük kaybedersin. Bu riski alacak kişi olduğunu pek düşünmüyorum ben.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308

View Profile
November 12, 2017, 06:55:56 PM

Bitcoin'e çok büyük bir yatırım yapma kararı kolay verilebilecek bir karar değil bence.Sonuçta sürekli artıya geçecek diye bir şey yok.Ani düşüşlerin de görüldüğü Bitcoin piyasasında yatırım yapmaya dikkatli bir şekilde başlamak gerektiğini düşünüyorum.
boteks
Member
**

Activity: 155

View Profile
November 12, 2017, 11:04:25 PM

Aslında hemen hemen hepimiz belli başlı temel kuarlları biliyoruz , nedir bunlar ;
1- varını yoğunu yatırma
2- kaybetmeyi göze alacağın parayla gir
3- kusa zamanda birşey bekleme uzun vadeli bekleyişte ol
4- riskli projelere girme sağlamlara yatırım yap
5- tek bir enstrümana yatırım yapma sepet yap.

Fakat gel gör ki hepimiz insanız duygularımız hislerimiz heyecenlarımız var. Bir an gaza gelip tüm kuralları unuttuğumuz ve ona göre hareket ettiğimiz çoğumuzda olmuştur. Bu yüzden en önemli şey yatırım yaparken disiplini elden bırakmamak. Kuralları baştan koymak ve uymak. Örneğin çabuk gaza gelen heyecanlı biriyseniz , kalkın o zaman ekranın başından, bütün gün fiyat takip etmeyin...Çünkü bu takip size eninde sonunda hata yaptırır.
Size katılıyorum hocam balinalara parayı kaptırmakta var işin ucunda soğuk kanlı olmak gerek
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: