Bitcoin Forum
June 24, 2024, 01:32:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Yurtdışı Seyahat Tecrübeleriniz  (Read 780 times)
xzone (OP)
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
November 05, 2017, 03:30:38 PM

Forumda bu konu ile ilgili bir başlık göremedim.
Türkiye dışına çıkmak isteyen arkadaşlarımız için birbirimize ait tecrübeleri dinlemenin faydalı olacağını düşünüyorum. Varsa gittiğiniz ülkeleri, gezilecek yerlerini, konaklama ve harcadığınız ücretleri yazabilirseniz güzel bir paylaşım olacağına inanıyorum Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
ozdemir
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
November 06, 2017, 03:47:40 PM

yurt  disi tecrubelerim almanya ya gitmisdim gercekden güzel  ülke  insan  standartlarıda oldukca iyi  bence  gidilmesi  gereken  biyer.
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
November 06, 2017, 05:14:30 PM

Benim gibi hiç ingilizce bilmeyenler için tavsiyeleri de beklediğim başlık.
The Rose Rain
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
November 06, 2017, 05:38:33 PM

Belçikaya gitmiştim hoş bir ülkeydi. kendi halinde ve halinden memnun da bir ülkeydi. Belçika insanı bir de diğer avrupa ülkelerinden daha zengin, o yüzden yer yüzünde cenneti yaşayan nadir ülkelerden.
mick42
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
November 06, 2017, 08:46:16 PM

Bu başlığın açıldığı iyi oldu.bende erasmus düşünüyorum seneye 1yıl boyunca yurtdışında olacağım.
Tavsiyeleri olan varsa faydalanabilirim.
orgeneral
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
November 06, 2017, 09:25:19 PM

kesinlikle hollanda hocam ben 6 çocuğun bile olsa sıradan bi markkette çalışarak onlara çok rahat bakabilirsin yaşam kolaylığı olan bi ülke
HEROBUST
Jr. Member
*

Activity: 110
Merit: 3

View Profile
November 06, 2017, 11:13:39 PM

Belçikaya gitmiştim hoş bir ülkeydi. kendi halinde ve halinden memnun da bir ülkeydi. Belçika insanı bir de diğer avrupa ülkelerinden daha zengin, o yüzden yer yüzünde cenneti yaşayan nadir ülkelerden.

Hangi şehirlere geldin burada?
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
November 07, 2017, 12:09:11 AM

Kıbrısa gitmiştim ne kadar yurdışı sayılırsa artık. iki gün boyunca bütün tarihi yerlerini gezmiştim.

bi silah kaçakçısının evi vardı mavi bişiydi ismi orası güzeldi giderseniz kıbrısa tavsiye ederim
dağın başında ki tankın hikayesi de gayet etkileyici. görmeden olmaz.
son gece bide night clubına gitmiştim. birkaç dans izleyip 1 doble viski içip çıktım. güzel dans ediyorlar maşallah Smiley
sariyelek
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
November 07, 2017, 11:54:02 AM

Yurtdışına hiç çıkmadığım için tecrübem yok ama burda yazılanlar bir şeye yarayacağa benziyor, gönlümden geçen ilk önce İtalya’ya gitmek, bakalım inş birgün kısmet olur.
Nboramir
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
November 07, 2017, 01:19:54 PM

Biz fakirler için büyük lüks ama Erzurum da çalıştığım dönemlerde Gürcistan a gitme fırsatım olmuştu. Ülke sınırından çıktığım andan itibaren hissteriyor ama yabancı bir ülke de olduğunu. Daha çok mimari ve şehir düzenleri tabi bunu hissetiren yoksa Gürcistan Türk dolu yani pek aratmıyor o yönden ülkeyi Cheesy
Bagcec
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
November 07, 2017, 01:28:53 PM

Gürcistan a gitmiştim batuma gerçekten muazzam bir geceydi gece kulübleri müthiş sabaha kadar sağlam bir şekilde eğlenmiştim
TrueNorht
Newbie
*

Activity: 55

View Profile
November 21, 2017, 07:33:39 PM

Bu sene 2 kere Almanya maceram oldu yaklaşık 50-55 gün civarı ve dolu dolu geçti akrabalarım sayesinde yapılacak gezilecek yerleri oldukça bol ve sessiz sakin şehirleriyle bir hayli huzurlu bir memleket tek problem hava sürekli kapalı koyu gri ve kasvetli bir hava hakim onun dışında mükemmel biralar eski tarihi binalar ve çok tatlı bayanları var  Smiley maddi durumunuz elverişli ise almanya sınırına yakın bir diğer memleket olan çek cumhuriyutinide mutlaka gezmenizi tavsiye ederim .Euro kullanılan memleketler olduğundan dolayı maddiyat bir hayli önemli !!!
BliitzCrank
Newbie
*

Activity: 71

View Profile
November 21, 2017, 08:35:08 PM

Henüz yurtdışı seyahat tecrübem olmadı eğer ki olursa mantıklı olarak en az uğraştıran yer olarak ukrayna olarak düşünüyorum. Pasaprt ve vize derdin falan yeni kimlikler ile giriş yapılabiliyor diye biliyorum. Burdanda bilgileri aldım yeterince zaten.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
November 21, 2017, 08:37:14 PM

Benim ilk yurt dışı seyahat tecrübem ABD ye gitmek olmustu, giderken aktarmalı gitmiştik amsterdam da bizi sorguya çekmişlerdi genel uygulamaymış   valizi kim hazırladı sorusu bu yüzden huzursuzluk yaşadık  tavsiyem aktarmasız uçuşları tercih edin kafanız ağrımasın.
zencefil
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
November 21, 2017, 10:58:04 PM

Birgün green card çıkarsa yazarız umarım buraya. Grin Grin
karma580
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
November 21, 2017, 11:41:54 PM

ben yurt dışına çıkamadım henüz ancak giden arkadaşlarımın çoğunun söylediği genel söz şu: biz bugüne kadar Türkiye de sadece nefes alıyormuşuz...yaşamıyormuşuz....yazık günah gerçekten

endonezya bali ye giden bi arkadaşım vardı...200 300 dolara kız ayarlıyordu kendine 1-2 günlük...kızla karı koca gibi takılıyordu...
msahin35
Member
**

Activity: 99

View Profile
November 22, 2017, 02:42:56 AM

İtalya daki heykeller aklımı almıştı adamlar yememiş içmemiiş her yere heykel yapmışlar.
Far01
Member
**

Activity: 104

View Profile
November 22, 2017, 01:02:17 PM

paris'te eiffel kulesinin orda zenci satıcılar vardır. anahtarlık, biblo bok püsür falan satarlar. ben de arkadaşımla beraber fotoğraf çekiyorum eiffel'e karşı işte bilimum turist aktivitesi içerisindeyiz. etrafımızda da kalabalık bir ispanyol grup var. satıcılardan biri geldi yanımıza italyanca ispanyolca birşeyler söyledi, anlamadık. anahtarlık satmaya çalışıyor işte elinde kocaman bir halka, halkanın etrafında eiffel anahtarlıkları... baktı anlamıyoruz ingilizce sordu nerdensiniz diye, türkiye'den geliyoruz dedik. bunu duyunca " 5 tane bir milyon " dedi. oha dedim, nerden biliyorsun falan. meğersem 1 yıl istanbul'da kalmış bu . sonra işte alacak mısınız 5 tanesi 1 € diye tekrar sordu. yok almayacağız diyoruz. bu sefer hadi be oğluuğm , hadi be oğluuğm diye ısrar ediyor. ben de o sırada arkadaşa baktım hadi bea oğluuğm dercesine
daha fazla dayanamadık, aldık 5 tane eyfel anahtarlığını... .
Delinquency
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
November 22, 2017, 02:00:08 PM

ben en fazla kıbrısa gidebildim 20 senelik hayatım boyunca pek yurtdışı sayılmaz ama güzel bir tecrübe oldu benim için, Kumarhaneleri içkili ortamları süper.
yigitcoin
Member
**

Activity: 294

View Profile
November 22, 2017, 02:16:57 PM

paran varsa iskandinavyaya git üstad kültürü medeniyeti gör
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: