Bitcoin Forum
June 24, 2024, 05:58:09 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Altcoin nasıl yapılır?  (Read 705 times)
det.fusco (OP)
Member
**

Activity: 75
Merit: 11

View Profile
November 07, 2017, 03:06:31 PM

Altcoin nasıl oluşturulur? Bunun için ne kadar bi' yatırım yapmak gerekir? Teknik kısmı nasıl yapılıyor? Bilgisi olan var mı?

___ dock.io _______Decentralized professional data exchange powered by Ethereum_______
WHITEPAPER     █ █ █ █     FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM     █ █ █ █     ANN THREAD
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ● ⚫ ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Razor5
Full Member

Activity: 322
Merit: 100

View Profile
November 07, 2017, 11:27:57 PM

Ne tarz bir şey yapmak istediğine bağlı. Akıllı kontratlar sayesinde Ethereum tabanlı token çıkartabilirsin. Github kodlarını alarak Bitcoin forklayıp yeni bir coin oluşturabilirsin. En ileri seviyede sıfırdan blokzincir yazabilirsin. İstediğin algoritmada hazır coin üretebileceğin siteler de mevcut. Önce şuna cevap vermelisin: Çıkartacağın altcoinin amacı ne olacak?

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     │      JINBI      │       T H E   G O L D E N   I C O     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
████████████                     JOIN ICO  -  21st  J U N E                     ████████████
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄          Whitepaper       Telegram       Twitter       Reddit           ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
det.fusco (OP)
Member
**

View Profile
November 07, 2017, 11:39:05 PM
Last edit: November 07, 2017, 11:52:04 PM by det.fusco

Açıkçası çok düşünmedim. Aklımda Türkiye'de geçerli olacak bir debit/prepaid kart yapılabilir. Kripto-parabirimi kullanan banka hesabına ihtiyaç duymayan hatta yerli ödeme seçeneği TROY'un olduğu bir debit/prepaid kart mesela. BitPay, Shift, TenX Pay mantığında ama Türkiye'ye uyarlanmış halde. Tabi global bir ürün olmaz orası ayrı konu. Bir de Türkiye'de kripto-parabirimiyle ilgilenen kaç kişi var ki? O da biraz hayal kırıklığına uğratıyor insanı Cheesy

___ dock.io _______Decentralized professional data exchange powered by Ethereum_______
WHITEPAPER     █ █ █ █     FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM     █ █ █ █     ANN THREAD
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
November 07, 2017, 11:43:22 PM

naıl yapılacağını bilmediğin bir şey ile token yapıp birde uluslarası tokenler den paymı kapmaya çalışıyorsun
det.fusco (OP)
Member
**

View Profile
November 07, 2017, 11:50:35 PM
Last edit: November 08, 2017, 12:12:07 AM by det.fusco

Sorduğum soruyu düşününce karşılığında basit bir şey çıkmayacağını şimdi anladım Cheesy Tamamen meraktan sordum. Projem olduğu veya uluslararası tokenlardan pay kapmak istediğim için değil. Zaten belirttiğim gibi Türkiye'ye odaklanmış, çok içine kapanık bir proje olurdu. Uluslararası tokenlardan örnek olarak bahsettim. Genel kavramları ve nasıl yapıldığına dair bilgi sahibi olmak için böyle bir konu açmıştım.
Bir de şu da var. Her gün binbir çeşit airdrop yapılıyor yeni altcoinler çıkartılıyor. Çoğu batıyor veya scam. Ama yine de çıkartıyorlar. Başarılı ya da başarısız Türk altcoini/tokenı şimdiye kadar görmedim. Zaten adam akıllı bir şey yapılsa, reklamı kolaylıkla yapılır.

jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
November 08, 2017, 11:36:51 AM

Sorduğum soruyu düşününce karşılığında basit bir şey çıkmayacağını şimdi anladım Cheesy Tamamen meraktan sordum. Projem olduğu veya uluslararası tokenlardan pay kapmak istediğim için değil. Zaten belirttiğim gibi Türkiye'ye odaklanmış, çok içine kapanık bir proje olurdu. Uluslararası tokenlardan örnek olarak bahsettim. Genel kavramları ve nasıl yapıldığına dair bilgi sahibi olmak için böyle bir konu açmıştım.
Bir de şu da var. Her gün binbir çeşit airdrop yapılıyor yeni altcoinler çıkartılıyor. Çoğu batıyor veya scam. Ama yine de çıkartıyorlar. Başarılı ya da başarısız Türk altcoini/tokenı şimdiye kadar görmedim. Zaten adam akıllı bir şey yapılsa, reklamı kolaylıkla yapılır.

Erc20 altyapısında token yapmak o kadar kolay ki.Bunu yapan bir kaç site var cüzzi bir miktarda onun ürettiği tokeni alıp gönderiyorsun hesaplarına sana bir contract adresi veriyor o adresle beraber tokeni oluşturabiliyorsun. Amaç bence tokeni oluşturmak , tokenden sonrası ne olacak içindeki kodlamalar nasıl olacak. Ve hedefin ne? Türklerden emin ol anlattığım sayede token üretenler var ama amacı bir airdrop yapıyım spam olmasın diye de 0.002 eth istiyim milletten 5-6 eth yapıp kaçıyım. Çoğu airdropdan gelen tokenler böyle. Yine de incelemek istersen linkleri veriyorum aşağıda.

https://www.minereum.com/

det.fusco (OP)
Member
**

View Profile
November 08, 2017, 12:26:08 PM

Erc20 altyapısında token yapmak o kadar kolay ki.Bunu yapan bir kaç site var cüzzi bir miktarda onun ürettiği tokeni alıp gönderiyorsun hesaplarına sana bir contract adresi veriyor o adresle beraber tokeni oluşturabiliyorsun. Amaç bence tokeni oluşturmak , tokenden sonrası ne olacak içindeki kodlamalar nasıl olacak. Ve hedefin ne? Türklerden emin ol anlattığım sayede token üretenler var ama amacı bir airdrop yapıyım spam olmasın diye de 0.002 eth istiyim milletten 5-6 eth yapıp kaçıyım. Çoğu airdropdan gelen tokenler böyle. Yine de incelemek istersen linkleri veriyorum aşağıda.

https://www.minereum.com/

Yani bu kadar basit, ilginç. Peki oluşturulan bu tokenı borsalara nasıl sokuyorlar? Etherdelta falan değil de bittrex gibi büyük borsalara vs. Tabi önce bir hacmi olması lazım sanırsam Cheesy

avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
November 08, 2017, 01:00:10 PM

lafım meclisten dışarı konudaki arkadaşlar alınmasın ama bi gün bu token coin olayını titan saadet zinciri kenan gibi tipler keşfedecek...ve o zaman devletin engelleyemeceği durduramayacağı bir dolandırma furyası başlayacak..(yeni ethereum dark vakaları yaşanacak Cheesy ) bu işler bizim ülkemizde ne kadar az bilinirse gariban zengin olma hayalleri ile tutuşan vatandaşlarımız için o kadar iyi  Grin

ama ne demişler değişmeyen tek şey değişim...bu değişim ve EVRİM eninde sonunda hepimizi içine alacak  Grin önemli olan eğitimli olabilmek geleceğe açık ve hazır olabilmek...bu noktada iş dönüp dolaşıp eğitim kalitesine geliyor ..o da malum.. Cheesy

he bu arada 6 ay 1 sene sonra

www.ciftlikbank.com bununla ilgili çok feci haberler duyabiliriz  Grin millet arabasını evini satıp buna yatırıyor ne için ? 1 yılda x2 için  Cheesy Cheesy
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
November 08, 2017, 01:04:21 PM

yuzdeyuzmalt
Full Member

Activity: 224

View Profile
November 08, 2017, 02:24:21 PM

Hocam yapsanız bile tutabileceğini pek sanmıyorum sadece Türkiye içinde olacaksa. Zaten kaç kişini haberi vardırki kripto para sektöründen. Global falan olursa oda proje ve ekip sağlamsa tutunabilirsiniz. Başka türlü zorlu olur gibi duruyor.
tirbison
Full Member

Activity: 196
Merit: 104

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
November 08, 2017, 03:03:25 PM

Ya arkadaşlar ne var yani birsürü AirDrop coin çıkardılar. ebtc den parayı götürdüler. Bizde çakalım böyle birşey ethereum tabanlı tutarsa para kazanırız tutmazsa silinir gider. Arkadaşa hak veriyorum iyi fikir basit bir şekilde epey gibi bişey çıkaralım. EthereumPay ethereum tabanlı ödeme sistemi olsun adında.

furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
November 08, 2017, 08:56:35 PM

En basit yolu gir waves platforma kendi assetini çıkar kullan mis gibi en basit yol bu istediğin miktarda basabilirsin
Akboi
Hero Member

Activity: 686
Merit: 501

Blockchain Just Entered The Real World

View Profile
November 08, 2017, 09:05:54 PM

En basit yolu gir waves platforma kendi assetini çıkar kullan mis gibi en basit yol bu istediğin miktarda basabilirsin

Aynen bu yolla TR piyasasından para toplamaya çalışan bir tayfa var. Onlar gibi yapabilirsin. İş tamamen yandaş bulmada bitiyor. Smiley
Maliyeti sadece 1 Waves. Hiçbir teknik altyapın olması da gerekmiyor.

███████████████████████
     ███▄ ▄▄▄▄   ▄▄▄█▀▀  █████
    ███  █▀  ▀█▀▀▀       ▐█ ███
   ███  ▄██▄▄█▀▄▄▄        █▌ ███
  ███ ▄█▀  █     ▀█▄▄     ▐█  ▐██
 ███▄█▀    █        ▀█▄▄  ▄▄▄ ██
████▀      █           ▀██▀   ▀█ ██
 ██▀█▄     █          ▄█▀▀█▄▄▄█▀██
  ██ ▀█▄   █      ▄▄█▀▀    ▐█  ██
   ██  ▀█▄█▀▀█▄▄█▀▀        █▌ ██
    ███  █▄  ▄█▀█▄▄▄      █▌███
     ███  ▀▀▀▀     ▀▀▀█▄▄▐████
      ███████████████████████

▄▄       ▄▄▄        ▄▄   ▄▄▄▄▄ 
  ▀█▄   ▄█▀ ▀█▄    ▄█▀ ▄█▀▀   ▀▀█▄
    ▀█▄█▀     ▀█▄▄█▀  ▐█         █▌
    ▄█▀█▄      ▄█▀    ▐█         █▌
  ▄█▀   ▀█▄  ▄█▀       █▄       ▄█
▄█▀       ▀██▀          ▀▀█▄▄▄█▀▀

Network
BLOCKCHAIN JUST ENTERED THE REAL WORLD
..Decentralized Crypto-Location Oracle Network.
.........GET WHITELISTED FOR TOKEN SALE ( Limited )..........

.WHITE PAPER.  ││  ANN Thread  Telegram   Medium   Twitter   Reddit
Sync485
Full Member

Activity: 252

View Profile
November 08, 2017, 09:17:08 PM

ethereum-waves gibi platformlardan onların blockchain'ini kullanarak coin yaratman en akıllıcası olur. öbür türlü harcadığın vakte değeceğini sanmıyorum
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
November 08, 2017, 10:02:00 PM

Herhangi birisi dakikalar icinde altcoin yapabilir zaten varlarda sadece isimden ibaret bircok coin var putin coin theresa may coin gibi Smiley

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
November 09, 2017, 06:08:25 AM

Açıkçası çok düşünmedim. Aklımda Türkiye'de geçerli olacak bir debit/prepaid kart yapılabilir. Kripto-parabirimi kullanan banka hesabına ihtiyaç duymayan hatta yerli ödeme seçeneği TROY'un olduğu bir debit/prepaid kart mesela. BitPay, Shift, TenX Pay mantığında ama Türkiye'ye uyarlanmış halde. Tabi global bir ürün olmaz orası ayrı konu. Bir de Türkiye'de kripto-parabirimiyle ilgilenen kaç kişi var ki? O da biraz hayal kırıklığına uğratıyor insanı Cheesy

Projelerini böyle ulu orta paylaşırsan elbette bir yapan olacaktır. Smiley . Ama Türkiye de o dediğin biraz zor. Zira hala bankalar Bincoin e bırakın sıcak bakmayı bakmıyorlar bile. Bir iki seminer ve eğitim toplantısı yapan bankalar vardı ama onlar da öyle bir hava estirdiler ki sanki bir virüs , bir güvenlik tehlikesi Smiley . Hoş onlar için bayağı tehlikeli koltukları sallanıyor resmen.
det.fusco (OP)
Member
**

View Profile
November 09, 2017, 06:22:37 AM

Projelerini böyle ulu orta paylaşırsan elbette bir yapan olacaktır. Smiley . Ama Türkiye de o dediğin biraz zor. Zira hala bankalar Bincoin e bırakın sıcak bakmayı bakmıyorlar bile. Bir iki seminer ve eğitim toplantısı yapan bankalar vardı ama onlar da öyle bir hava estirdiler ki sanki bir virüs , bir güvenlik tehlikesi Smiley . Hoş onlar için bayağı tehlikeli koltukları sallanıyor resmen.

Zaten tam bir proje değil ki(Çok orijinal bi' fikir de değil.). O saydığım token kartlarla fikir olarak aynı olmasın, aralarından sıyrılsın diye lokal olarak Türkiye örneği verdim. Dediğin gibi Türkiye'de o biraz zor şimdilik. Nerden baksan imkansıza yakın.

MarcosCr
Member
**

Activity: 215
Merit: 13

View Profile
November 09, 2017, 10:13:45 AM

waves platformunda 2 dakkada çok ucuza altcoin basabilirsin.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672

View Profile
December 10, 2017, 07:51:16 PM

Bunun için sağlam bir ekibe ihtiyacın olacak, solidity'den anlayan photoshop bilen ingilizce bilen front end bilen back end bilen medya hesaplarını yönetecek, yatırımcıyla iletişime geçecek.
en az bilgili 5-6 kişi lazım gibi duruyor

mobilewalk
Member
**

Activity: 297
Merit: 10

View Profile
March 10, 2018, 02:10:31 PM

Ya arkadaşlar ne var yani birsürü AirDrop coin çıkardılar. ebtc den parayı götürdüler. Bizde çakalım böyle birşey ethereum tabanlı tutarsa para kazanırız tutmazsa silinir gider. Arkadaşa hak veriyorum iyi fikir basit bir şekilde epey gibi bişey çıkaralım. EthereumPay ethereum tabanlı ödeme sistemi olsun adında.
ne demek tutarsa tutmasa ya  sana az birsey yatirim yapmisi birileri var ise tutmasa sende yolmu alacan ?
FBI  bu tur token lerin uzerinde cok duruyor gote semsiye koyuyor haberin olsun
bu is akca kaleli telefon dolandiricilarin isine benzemiyor token yapmak kolay  ama dolandirilcik tespit edilirse gote giren nanay
siki tedbir olmadigini sanama gozetelnemedigini sanma
galacakta bir gun galacak o gelecek bizik diyen turk koin var Smiley
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: