Bitcoin Forum
May 24, 2024, 08:52:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Kendinizi Artık Bitcoin'e endekslemeyin  (Read 1973 times)
hhk1045 (OP)
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
November 12, 2017, 05:49:10 AM
Last edit: November 12, 2017, 06:22:36 AM by hhk1045

Bitcoin cash gold zart zurt vb hikayelerle soyulan dostlara tavsiyem bir altcoine yatırım yaparken dolar cinsinden hesap yapın. bitcoine endekslemeye gerek yok yoksa yanılırsınız. Çünkü türlü entrikalarla bitcoini hoplatıyorlar güven veren bitcoin sıçtı. Bir noktada sabitlense zaten piyasa uçacak 1 trilyon dolara yürüyecek. Ama oynaklığı ile zihin bulandırıyorlar.

Bitcoin düşmesine rağmen Market cap hacmi sabit kalıyorsa bilin ki, Güzel yükselişler sürecek baskılama var Bitcoin sabitleştiğinde ister 1000 dolarda sabitleşsin ister 10.000 dolarda piyasa uçacaktır. Yükseliş dalgasına devam; Bitcoin için olmasa da altcoinler için...
BitSharke135
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 252

View Profile
November 12, 2017, 06:19:14 AM

Bitcoin cash gold zart zurt vb hikayelerle soyulan dostlara tavsiyem bir altcoine yatırım yaparken dolar cinsinden hesap yapın. bitcoine endekslemeye gerek yok yoksa yanılırsınız. Çünkü türlü entrikalarla bitcoini hoplatıyorlar güven veren bitcoin sıçtı. Bir noktada sabitlense zaten piyasa uçacak 1 trilyon dolara yürüyecek. Ama oynaklığı ile zihin bulandırıyorlar.

Bitcoin düşmesine rağmen Market cap hacmi sabit kalıyorsa bilin ki, Güzel yükselişler sürecek baskılama var Bitcoin sabitleştiğinde ister 1000 dolarda sabitleşsin ister 10.000 dolarda piyasa uçacaktır. Yükseliş dalgasına devam Bitcoin için olmasada altcoinler için...

Hocam Ethereum'un yükselmesini bekliyorduk gelinen noktada Bitcoin düştü Bitcoin Cash 2k dolar oldu. Bu piyasa fork muhabbeti ve tether yüzünden balinaların elinde düştü. Anarşizm gibi gözüken kapitalizmle karşı karşıyayız yatırım falan yapılmaz.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 273

View Profile
November 12, 2017, 08:34:55 AM

Altcoinler bana da daha mantıklı geliyor bitcoine göre. Altcoinlerde kar imkanı daha fazla bence ve daha yüksek kar oluyor. Ethereumun yükselmesini ben de bekliyorum hala. Yükseleceğini düşünüyorum yakın zamanda.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
November 13, 2017, 05:26:06 AM

Ben de altcoinlere yatırım yapma taraftarıyım.Yüklü miktsrda yatırım yapamayacaksak altcoin alabiliriz fakat aylardır altcoinlerde pek kıpırdanma yok.Sabırla bekliyoruz.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
November 13, 2017, 07:12:19 AM

Kendimizi artık Bitcoin'e endekslemeyeceksek neye endeksleyeceğiz peki? Bitcoinin artık düşme eğilimine mi girdiğini düşünüyorsunuz? Yoksa tamda bu zamanda altcoin yatırımını mı teşvik ediyorsunuz?

Solarminer
Hero Member

Activity: 826
Merit: 502

View Profile
November 13, 2017, 11:12:58 AM

Yanlış bir tez bana göre . En geçerli yatırım ve kazançlar her şekilde yine BTC sağlıyor . Piyasa da ne olursa olsun yine döne dolaşa BTC ' ye dönüyor . O yüzden btc daimi olarak başımızda kalacak bence ..
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
November 13, 2017, 05:40:29 PM

Hocam iddiasında bulunduğunuz tez bu dönem için sağlıklı görünüyor fakat btc'de sular durulduğu zaman yine herkes btc endeksli işlem ve hesap yapacak.
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
November 14, 2017, 08:44:46 PM

Bu piyasayı 2 ye ayırmak lazım. Bitcoin ve diğerleri. Zaman zaman Bitcoin diğerlerinden 10-15 milyar daha fazla olabiliyor. Bu nedenle konjonktürel olarak bakmak lazım. Mesela ekii kasım ayları bitcoin aylar olarak gerçekleşti. nisan mayıs ayları ise alt coin ayları.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
November 15, 2017, 09:13:32 PM

Bu piyasayi tanıtan surekli haber olan Bitcoin ve  en çok kazandıran da oyken neden Bitcoine kendimizi endekslemeyelim, benim gördüğüm altcoinlerin bile çoğunun dayanak noktası Bitcoin olmuş ve benim düşüncem Bitcoin olmadan diğerleri de anlamsızlaşır.
afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
November 15, 2017, 10:14:39 PM

Eskiden btc alma konusunda bir istek vardı. Şimdilerde fiyat artınca elim varmıyor btc almaya. Kendimi bitcoine endeksledim sanırım Smiley

henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
November 16, 2017, 12:01:11 AM

Bitcoin çok öyle bir hale sokuyor ki insanı ''ne yar dan ne ser den'' muhabbetine döndü iş. Ufak ufak bir şeyler biriktirmek en doğrusu galiba sonuçta TL de kalsan zaten oturduğun yerden zarar yazıyor.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
November 16, 2017, 12:04:03 AM

Oynaklığı zihin bulandırıyor ama eskiden beri bu böyle, btc nin başlangıcından beri sürekli oynak. 100 dolardan 1300 doları görüp ardından 200 dolarlara düştüğü günler en oynak zamanlardı.
neite99
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
November 16, 2017, 12:14:11 AM

Her şey bitcoine endekslenmişken bunu yapmak biraz zor ancak dolar bazında bakılabilir mevzuya. Yüzde 20 hedef koyup aldığım coin btc bazında değişmedi ancak dolar bazında yüzde 10 kardayım btc arttığı için. Şimdi btc olarak fiyatı değişmedi diye kendimi karda saymayacak mıyım? Elbette kardayım.
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518

View Profile
November 16, 2017, 03:49:45 AM

Son günlerde başımıza gelen bitcoin cash vakıasından sonra ister istemez neler oluyor yav dedim. Ufak çaplı bir gariplik oldu ama ben de katılıyorum dolar bazında bir yaklaşımda bulunup değerlendirme yapmak çok da zor değil.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Whoisthelorax
Sr. Member

Activity: 370
Merit: 251

View Profile
November 16, 2017, 09:46:59 AM

Bu söylediğinde bana kalırsa baya haklsıınız, çünkü Bitcoin'in stabil olmayan fiyat dengesi bokunu çıkarıyor ve Bitcoin'e endekslenildiği zaman mutlaka zararlı ya da çok ufak karlı bir şekilde çıkıldığı görülüyor.
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
November 16, 2017, 12:36:30 PM

Alt coinlere girip çıkarken bitcoin ile alıyorsak tabii ki bitcoine endekslememiz lazım. Bitcoin arttırmak için girip çıkıyoruz. Yoksa dur bitcoinde işlem yapma.
Dolar markette işlem yapıyorsan ayrı tabi. 

utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
November 16, 2017, 12:41:54 PM

Dolar cinsinden hesap yapılması şu sıralar daha mantıklı olur. Ancak bu kişiye göre de değişir. Uzun vadeli bakıyorsa kişi ve portfoyü geniş tutmuşsa sadece btc cinsinden hesap yapmak yeterli olmayabilir. Ve ya bir kısmını btc cinsi hesap yapıp, btc yi arttırma çabası içinde olup diğer taraftan da fiat yönlü artış takibi yapılabilir.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Borracha
Full Member

Activity: 252
Merit: 105

View Profile
November 16, 2017, 02:50:50 PM

BTC artıracam diyenlerin işi zorlaştı artık, altcoinlerde en iyisi USD bazından hesaplama param artıyorsa sorun yok,  kârdayım sonuçta, illa BTC değerinden de artsın dersek bekle dur.
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630

View Profile
November 16, 2017, 03:22:02 PM

Bitcoin rezerv para niteliği taşıyor, bu nedenle altta olan her coin Bitcoin fiyatlarından aşırı etkileniyor, USD cinsinden değerini koruyabilen kaç altcoin var ki, BTC değeri elbette önemli.
Dr. Moriarty
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
November 16, 2017, 07:16:09 PM

Dediklerinize katılıyorum;

Genel olarak oynak olan olan bitcoin üzerinden bir hesap yapmaktansa

o coinin bitcoin değerini dolara çevirip öyle işlem yapmak daha mantıklıdır.  Wink
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: