Bitcoin Forum
April 26, 2024, 11:56:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Bitcoin cash'in forku gerçekleşti  (Read 814 times)
ilhan09 (OP)
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 0

View Profile
November 13, 2017, 10:47:22 PM

Bitcoincash i oluşturan eda algoritması değişti DDA algoritması oldu. fork başarıyla gerçekleşti.
btc yi zor günler bekliyor olabilir, zira bu yeni algoritma eskisine göre daha kararlı ve daha güvenilir duruyor. bitcoinABC geliştiricileri öyle söylüyor. Genel anlamda madencilerin cash i desteklemesinin bir nedeni daha oldu.

Bitcoin cash de fork olmasına rağmen kayda değer bir düşüş veya yükseliş olmaması da diğer ilginç tarafı. Gerçi daha hızlı olması daha değerli olması anlamına gelmez ama insanda bir beklenti oluyor.   
Olay yeni gerçekleştiği için şimdilik bu kadar bilgi verebiliyorum. ilerleyen zamanlarda bu başlıkta devamını getireceğim.
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714132619
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714132619
Reply with quote  #2

1714132619
Report to moderator
ceferov
Full Member

Activity: 504
Merit: 101

View Profile WWW
November 13, 2017, 11:11:38 PM

BitcoinCash diğer airdrop coinler gibi benim gözümde. Hiç bir zahmetsiz bitcoini olanlara dağıtılan para bu kadar değere binmemeli. Bunun sebebi BCH sahiplerinin çok fazla parası olmasıdır. Yıllarca emek verilen LTC, ETH, DASH gibi coinler varken bedava dağıtılan coin bu kadar değer görmemeli

https://www.ETH2X.com - Multiplayer roulette gambling platform.
tfntvl
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
November 14, 2017, 02:26:34 AM

bitcoin cash forkundan yeni bi coin doğdumu doğduysa ne zaman dağıtılacak.
çok iddialı geliyor bu bitcoin cash sanki yada piyasayı hareketlendirmek için türetilmiş bi coin rahatça manipule edilebiliyor bu şekilde bu piyasa
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
November 14, 2017, 02:32:09 AM

BitcoinCash diğer airdrop coinler gibi benim gözümde. Hiç bir zahmetsiz bitcoini olanlara dağıtılan para bu kadar değere binmemeli. Bunun sebebi BCH sahiplerinin çok fazla parası olmasıdır. Yıllarca emek verilen LTC, ETH, DASH gibi coinler varken bedava dağıtılan coin bu kadar değer görmemeli

Piyasadaki 3 5 balina nelere yön verebiliyor görüyorsunuz . Bitcoin'den gelecekte para mara olmaz . Kazan dev farmlar kazmayı bıraksa geçmiş olsun . Para bekle dur .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
November 14, 2017, 04:47:39 AM

bitcoin cash forkundan yeni bi coin doğdumu doğduysa ne zaman dağıtılacak.
çok iddialı geliyor bu bitcoin cash sanki yada piyasayı hareketlendirmek için türetilmiş bi coin rahatça manipule edilebiliyor bu şekilde bu piyasa

Hocam ne gümbürü adamlar pumplayıp pumplayıp milletin eline veriyorlar. Söndürürler yakında. Tabi 3 5 balina btc'ye kızıp bch'de kalırsa ayrı fiyat bu seviyelerin üzerine çıkamaz.
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
November 14, 2017, 04:55:33 AM

Güzel dalgalanmalar görüyoruz BCH' de. Şu ana kadar 3 kez 0.15-0.28 arasında gidip geldi fiyat. Bu dalgalardan faydalanan olduysa parasını bayağı katlamıştır. Bunu küçük yatırımcı için söylüyorum. Büyük balıklar zaten Segwit muhabbetinden servetlerine servet kattılar.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
November 14, 2017, 06:21:40 AM

Güzel dalgalanmalar görüyoruz BCH' de. Şu ana kadar 3 kez 0.15-0.28 arasında gidip geldi fiyat. Bu dalgalardan faydalanan olduysa parasını bayağı katlamıştır. Bunu küçük yatırımcı için söylüyorum. Büyük balıklar zaten Segwit muhabbetinden servetlerine servet kattılar.
hocam dalgalanmadan faydalanmak için nerede girmek gerektiğini bilmek lazım. mesela siz bunu yapabildiniz mi ? yapabildiyseniz ne güzel,  ben yapamadım mesela
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
November 14, 2017, 06:46:24 AM

Yani neredeyse tam bir kumar haline döndü çoklu pump dump izliyoruz. burasi iyi dediğin yerde aşağı doğru hızlıca iniyor panik yapıp satıyorsun arkasından bir bakıyorsun alıp başını gitmiş Smiley

hızlı kazanmak için risk almak lazım ama unutmamak lazım ne kadar hızlı kazanmak istiyorsan bir o kadar da hızlı kaybede biliyorsun.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
November 14, 2017, 07:36:11 AM

Birde diyorlar coin dünyası merkeziyetsiz diye. Ne merkeziyetsizi adam 10 bin btcyi satışa koyuyor fiyat dibi görüyor. Aynı şey diğer coinler içinde geçerli. Biz katil balinaların avladıklarından kalanları topluyoruz sadece

ilhan09 (OP)
Newbie
*

View Profile
November 14, 2017, 07:57:45 AM

games of thrones - taht oyunları başladı arkadaşlar. ortada dönen çok büyük oyunlar var.

bch derki gerçek bitcoin benim. newyork sözleşmesine sadık kalan benim . satoshi nakamoto'nun yaratttığı digital parayının felsefesini ben yürütüyorum.

formlardaki yazılardan alıntılar; şuanki bitcoin geliştiricileri şimdiye kadar ne yaptı, ama bana bakın hızlı ve geniş zincirlerimle insanların ihtiyaçlarını karşılayabiliyorum. bitcoin geliştiricileri hiç birşey yapmıyor, insanları kandırıyorlar diyorlar.

işin bch tarafından bakıldığında pek de haksız sayılmazlar. bitcoini koruyan bir tek etheryumun kurucusu vilademir. Btc tarafından hiçbir açıklama gelmiyor. Daha doğrusu ben okumadım.

önümüzdeki günlerde yeni taht oyunlarına hazırlıklı olalım.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
November 14, 2017, 08:24:51 AM

kripto dünyası çok hızlı şekilleniyor değişiyor..klasik hayattaki bakış açınız ile oluşturduğunuz önyargılar kriptolarda tutmuyor tutmayacağını da zamanla göreceğiz...mesela airdrop konusunda ki çoğu kişi önyargılı mesajlarını atarken millet parasına para katıyor..siz  (bok atanlar yani) daha eleştirmeye devam edin Cheesy

he bu demek değilki sürekli böyle sürecek bilinmez ama ince detayları kaçırıyorsunuz önyargınız yüzünden

bitcoine övgüler düzen önyargılı arkadaşlarda bcc nin yükselişini izliyordur.çok güvenilen bitcoinin belli bir zaman içersinde aşırı değer kaybetme tehlikesini görmüş olduk..çok uzun vadeli düşünüldüğünde çokta sağlam bir yatırım aracına benzemiyor..çünkü madencilere bağımlı bir sistem..e bu madenci nerde kar varsa yarın oraya geçer..adam da haklı kendi çapında...hem düşük komisyon ver hem de transferlerin hemen onaylansın iste...o da zor..yakın bir gelecekte madenci sistemini kaldıran düzenekler gelecek işi erken uyanan zengin olacak  Cheesy
ya da şöyle diyelim ya hem madencileri sevindiren hemde transferlerinin hızla onaylanmasını sağlamakla birlikte düşük komisyon ödenen bir algoritma geliştirecekler
ya da kademeli veya hızlı bir şekilde madencilerin olmadığı sistemler gelecek

unutmayın ki en güzel masallarda bile kral bir gün ölür varisi tahta geçer Wink
Afandoras
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
November 14, 2017, 08:41:30 AM

Bccnin değerini arttırıp madencileri yanına çekmeye çalışmasına rağmen btc sağa sağlam tahtından indirilemiyor. 3 5 balina işi sıkı tutuyor.Vay be Mücadeleyi kim kazanacak bakalım. Bcc hareketi beni 2 ye katladı sağolsunlar.

zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
November 14, 2017, 09:13:35 AM

bitcoin cash forku sallandırsa da btc'yi tahtından edemedi , fakat her ikisi için de güzel alım-satım fırsatı oluştu.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
November 14, 2017, 09:16:29 AM

Kısa vadede bitcoini tahtından edemez ama uzun vadede ne olacağını bilemeyiz. Borsalar bch/altcoin paritesi açarsa bch tutulabilir. Btc çok yavaş çünkü.
ilhan09 (OP)
Newbie
*

View Profile
November 14, 2017, 09:34:38 AM

arkadaşlar sitelerde bch ın 3200 dolara kadar yükseleceğine dair inanç var. eğer yükselmezsede ilk başta düşüş yaşarsa sonradan da birkaç hafta sonra 1700 lere kadar tırmanacak deniyor.
kimiside normal bir yükselişle 1700 lere kadar çıkacak diyor. (icmioku ile bakanlar.)

genel beklenti bir yükseliş olacak şekilde.

yatırım tavsiyesi değildir. düşünceleri paylaşıyorum.
nitekim adx e baktığımda 8.6 lar geziniyor. bir trend yön değişikliği olabilir . NOT: beklenti ile gerçekler her zaman uymuyor. her an herşey olabilir.

https://i.hizliresim.com/7yWbJN.jpg
_cryptocurrency_
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
November 14, 2017, 10:19:22 AM

Yani neredeyse tam bir kumar haline döndü çoklu pump dump izliyoruz. burasi iyi dediğin yerde aşağı doğru hızlıca iniyor panik yapıp satıyorsun arkasından bir bakıyorsun alıp başını gitmiş Smiley

hızlı kazanmak için risk almak lazım ama unutmamak lazım ne kadar hızlı kazanmak istiyorsan bir o kadar da hızlı kaybede biliyorsun.
Katılmamak elde değil, kripto paralar resmen yatırım aracı veya teknolojik projeler olmaktan çıkıp, kumar ve para babalarının oyuncağı olmaya başladı.
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
November 14, 2017, 10:30:05 AM

birileri bch ın yükselmesini çok istiyor. özellikle roger ver in elinde bulunan btc ler bch a pump yapması çok kolay. ilk bölümü hafta sonu izledik. ikinci bölümde olacaktır. şu anda bile 500-600 btc lik alım emirleri koyarak fiyatı kaldırmaya çalışıyorlar. unutulmamalıdır ki roger ver gibi adamların elinde btc kadar da bch var. dolayısıyla bir anda piyasaya boca edilen 200k+ bch görülebilir.

bch pump ından herkes yararlanmaya çalışmalıdır. yeter ki yukarıda yakalanmayın. unutulmamalıdır ki 2700$ dan bch sahibi olan birçok insan var şu anda.
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1708
Merit: 309

View Profile
November 14, 2017, 10:31:53 AM

Merkezi belli olmayan coin diyorlardı ama gayet belli. Birilerinin elinde dönüyor piyasa istedikleri gibi at koşturuyorlar. Balinalar girince işin içine darmadağın oluyor hangi coin olursa olsun. Altcoinlerin şuan perişan olması da bu yüzden zaten. Gelecekte ne olacağı düşündürüyor beni bu yüzden.
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
November 14, 2017, 10:45:03 AM

merkezi olmasa bile tüm para piyasalarında olduğu gibi elinde yeterince güç (para) olan herkes bu piyasayı da bir şekilde manüpile edebilir. trilyon dolarlık işlem hacmi olan forex piyasasında bile manüpilasyonlar olduğuna göre burada da olmaması için bir sebep yok.

şu anda nispeten küçük bir piyasa olduğu için belirli kişi veya grupların elinde olabilir bu güç. ama zaman geçtikçe kartlar sürekli olarak yeniden dağıtılacak, dolayısıyla güç dengeleri de değişecektir.
Smoke06
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
November 14, 2017, 12:40:44 PM

Piyasa çok dalgalı. Bir bitcoin bi bitcoin cash paralar bu ikisinin arasında dönüp duruyor. Bi bakıyorsun bch pump yemiş btc dumplanmış. Altcoinler zaten akıl almaz halde düşüşte. Acaba en son sonuç ne olacak çok merak ediyorum.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
November 14, 2017, 04:15:58 PM

kanımca hiç bir fork bitcoini tahtından edemeyeceği gibi çıkacak her fork bitcoinin yerini sağlamlaştırır ve bitcoin gücüne güç katarak yoluna devam eder. forklar balinaların parasına en kolay ve kısa yoldan para katarken biz gariban ümitkar insanları da parasından eder.

torrentco
Sr. Member

Activity: 2100
Merit: 418

View Profile
November 14, 2017, 04:35:24 PM

daha dün boktun bugun koktun ne forkuymuş mu şimdiden  Grin
şaka bir yana fiayata etki etmedi hiç.inşallah su forklar cok gerekli olmadıkca biterek azalsın diyiruz.
btg forku mahvett piyasayı daha da toplarlanması cok surecek gibi gozukuyor.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
November 14, 2017, 10:33:38 PM

Deneme yanilma yontemiyle coin gelistirip bitoinin yerine gecmeyi dusunmek guzel bir hayal urunuymus. Bir hafta sonra bunu hatirlayan olmaz herkes altcoinlere doner.
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1708
Merit: 309

View Profile
November 16, 2017, 10:23:26 AM

Bitcoini kısa vadede zaten yakalayamaz da uzun vadede de zor görünüyor bence. Bitcoinin verdiği güveni vermesi için çok yol katetmesi lazım. Bitcoin hep bir adım önde olacaktır bana göre. Yani kısacası ne olursa olsun bitcoin cash, bitcoinin yerine geçemez.
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: