Bitcoin Forum
May 11, 2024, 11:05:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Cahile anlatır gibi  (Read 665 times)
orkun (OP)
Newbie
*

Activity: 51
Merit: 0

View Profile
November 15, 2017, 08:45:21 PM

Öncelikle merhaba. 10-15 bin dolar civarında bitcoin almayı düşünüyorum. Yatırım amaçlı olarak 1 sene cüzdanımda duracak, daha sonra ise bu parayı Avrupaya yüksek lisans için gittiğimde Avrupadaki online borsalardan bozdurmak istiyorum. Malum Türk bankaları ve alıcı bankalar o parayı transfer ederken komisyonlarla yok edecekler.

-Bitcoini btcTurk ve Paribu ile alıp cüzdanıma aktarabilir miyim? Hangisini tavsiye edersiniz?
-Bitcoin Core yazılımını demin indirdim. kurulum devam ediyor. 150 GB sanırım. O sürekli saklayın hayati önemi var denilen Cüzdan kodunu bu yazılım mı sağlayacak?

Bana şuraya tıkla şunu yap şeklinde açıklarsanız sevinirim. Smiley
1715425526
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715425526
Reply with quote  #2

1715425526
Report to moderator
1715425526
Hero Member
*

Ignore
1715425526
Reply with quote  #2

1715425526
Report to moderator
1715425526
Hero Member
*

Ignore
1715425526
Reply with quote  #2

1715425526
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715425526
Hero Member
*

Ignore
1715425526
Reply with quote  #2

1715425526
Report to moderator
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
November 15, 2017, 11:17:09 PM

core yazilim ile ugrasma bana kalirsa. uzun vade saklayacaksan en pratik ve kullanisli olani blockchain.info dan hesap ac. email adresini dogrula. (hesap ayarlarinda 2FA kullanarak hesabinin guvenligini daha da artirabilirsin.) guvenlik merkezindeki kurtarma anahtarinin ciktisini alip saglam bir yere sakla. hatta bi kopya daha da yap ki olasi deformasyonlara karsi riski azalt Smiley
verilen kurtarma anahtarini dijital ortamlarda saklamamaya ozen goster, bilgisayar bu coker hacklenir vs. fiziksel ortama gore riski her zaman daha fazladir.
olur da mail adresin falan da hacklense ya da blockchain hesabina giremiyor olsan da elindeki kagit ile coinlerine erisebilirsin.

kurtarma anahtarini hickimse ile paylasma.
orkun (OP)
Newbie
*

View Profile
November 15, 2017, 11:34:38 PM

core yazilim ile ugrasma bana kalirsa. uzun vade saklayacaksan en pratik ve kullanisli olani blockchain.info dan hesap ac. email adresini dogrula. (hesap ayarlarinda 2FA kullanarak hesabinin guvenligini daha da artirabilirsin.) guvenlik merkezindeki kurtarma anahtarinin ciktisini alip saglam bir yere sakla. hatta bi kopya daha da yap ki olasi deformasyonlara karsi riski azalt Smiley
verilen kurtarma anahtarini dijital ortamlarda saklamamaya ozen goster, bilgisayar bu coker hacklenir vs. fiziksel ortama gore riski her zaman daha fazladir.
olur da mail adresin falan da hacklense ya da blockchain hesabina giremiyor olsan da elindeki kagit ile coinlerine erisebilirsin.

Dediğinizi yaptım, kurtarma anahtarının kendisi de şu anda 256 bit olarak bir dmg dosyasının içinde ve güvende Smiley Yarın 500 TL ile başlıyorum. Kıymetli önerileriniz için teşekkürler.
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
November 15, 2017, 11:58:26 PM

Aslında tek derdiniz transfer ücretiyse, çok çok az transfer ücreti alan bankalar var, hatta oralarda kendi şubeleri olan bankalar mevcut, düsseldorfta iş bankası var mesela.
Cenkut
Newbie
*

Activity: 48

View Profile
November 16, 2017, 05:53:40 AM

Bence saklama kısmını Ledger Nano S ile yapınız gördüğüm en güvenli wallet kendisi...
afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
November 16, 2017, 07:12:15 AM

Şu kripto dünyasında en sıkıcı bölüm cüzdan borsa arasında dolaşıp durmak.

s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
November 16, 2017, 02:48:15 PM

core ile uğraşmanı tavsiye etmem. ben indirmeye kalkmıştım, 85 gb dan sonra bu ne lan daha kaç gb var derken yarısına bile ulaşmamışım daha o yüzden araştırmaya devam ettim. en sonunda gerek diye vazgeçtim. tamamen sildim walletı.

yok sırf onun için ayrı bir hdd ayırmaya gerek yok.

en iyi yöntem bu. en rahatı başın ağrımaz daha sonra.

orkun (OP)
Newbie
*

View Profile
November 16, 2017, 03:11:46 PM

Değerli yorumlarınız için teşekkürler, 2 gün önce sabah araştırarak başladım. Bir adet kağıt cüzdan, 1 adette blockchain'im var. Umarım yüzümüzü kara çıkarmaz Smiley
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
November 16, 2017, 03:15:24 PM

Değerli yorumlarınız için teşekkürler, 2 gün önce sabah araştırarak başladım. Bir adet kağıt cüzdan, 1 adette blockchain'im var. Umarım yüzümüzü kara çıkarmaz Smiley

inşallah hayırlı uğurlu olsun.

yüksek lisansında da şimdiden başarılar Smiley

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
November 16, 2017, 04:25:02 PM

bu arada seed key leri yazdiktan sonra adresine at unut yapmadan once her ihtimale karsi bir backtest yapmani da oneririm.
yani, herhangi bir risk- kaza durumunda elindeki key ile kurtarma operasyonuna sikinti yokken girisip sorunsuz yonetebilecek misin bir kontrol et.

kurtarma operasyonu icin https://blockchain.info/tr/wallet/#/recover adresinde 12 li seed key i kullanabilirsin. veya electrum gibi lightwalletler uzerinde elindeki BIP39 destekli 12li seed key i import edip test edebilirsin.

bu seed key i BIP39 destekleyen light-walletler uzerinde eklediginde walletin gosterdigi tum adresler ayni zamanda blockchain.info tarafinda da mevcut ve yeni olusacak tum adreslerle ayni olacaktir.

http://prntscr.com/hbb25s
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 18, 2017, 06:53:13 PM

Core indirtmek de bu forumdakilerin yeni başlayanlara hoşgeldin kazığı sanırım. Elinde binlerce bitcoin yoksa böyle bir işleme gerek yok bence, sonuç olarak yıllardır piyasada olan, kaynak kodu çok sayıda kişi tarafından taranmış bir çok cüzdan yazılımı var, seed ve/veya private keyi güvende tuttuğun sürece hiçbir şey olmaz.
Alım konusunda ise, verdiğin seçeneklerden Paribuyu öneririm, bu aralar Btctürk ile ilgili çok fazla şikayet var, başına dert alma.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
November 18, 2017, 08:47:30 PM

8 btc kadar bir tutarı 2 btrex 2 binance 3 paribu 1 de bitfinex olmak üzere 7-8 aydır tutuyorum.Hiç cüzdan kullanmadım.. Grin
Borsalar gümlerse bende gümlerim..sürekli transfer işi bana çok riskli geliyor böyle daha rahatım..
bitsinhasret
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
November 18, 2017, 10:10:25 PM

Hayırlı uğurlu olsun...
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
November 19, 2017, 12:19:38 AM

Eğer uzun vadede saklamayı düşünüyorsan bir tane ledger nano al btcleri o adrese gönder ve unut.. daha sonrasında ne zmana bozdurmak istiyorsan parça parça bozdur. Ayrıca Türk borsalarında bozdurabilirsin sıkıntı yaşamazsın..
Pages: [1]
  Print  

Jump to: