Bitcoin Forum
April 26, 2024, 08:43:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kripto Paralar Nasıl Üretilir  (Read 309 times)
kriptomadness (OP)
Member
**

Activity: 360
Merit: 18

View Profile
November 17, 2017, 09:43:16 AM

Selamlar, yeni başlayanlar için faydalı bir yazı, madenciliğin nasıl yapıldığı, PoW - PoS farkı gibi konulara değiniliyor;

Paranın tanımını ve üretim şeklini değiştirecek yepyeni bir buluş : Kripto Paralar

Herkes hayatında en azından bir kere olsun “Bitcoin” kavramını duymuştur. Duymadım diyenleri şöyle alabiliriz. Kimilerine göre dijital paralar ve beraberindeki blockchain teknolojisi dünyayı değiştirecek büyüklükte bir buluş iken kimileri yalnızca bu teknolojiyi bir para birimi olarak algılamakta. Burada kripto paraların ne olduğundan daha çok nasıl üretildiklerinden bahsedeceğiz. Eğer kripto paraların ne olduklarını merak ediyorsanız diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz. Şimdi, arkanıza yaslanın ve kripto para üretiminin nasıl yapıldığını öğrenmeye hazır olun. Uzun bir yazı sizleri bekliyor!

Kripto paralar nasıl üretilir?

Bu sorunun birden fazla cevabı var diyebiliriz. Şu anda 1278 farklı kripto para mevcut ve çoğu ufak da olsa diğer koinlerden farklı bir özelliğe sahip. Kripto paraların üretiminde birden fazla yöntem mevcuttur. Bu yöntemleri basitçe üç kategoriye ayırabiliriz; Proof of Work (PoW – Yapılan işin kanıtlanması), Proof of Stake (PoS – Sahip olunan değerin kanıtlanması) ve sabit miktar ya da geliştiriciler tarafından kontrol edilen üretim.

https://kriptokoin.in/kripto-paralar-nasil-uretilir/

Keyifli okumalar...

Senior / Full
1714164200
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714164200
Reply with quote  #2

1714164200
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
November 17, 2017, 12:06:40 PM

Üye olduğumda bende PoW nedir, PoS nedir bilmiyordum yeni arkadaşlar için açıklayıcı bir yazı olmuş tavsiye ederim.
Airdrop Picker
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
November 26, 2017, 04:43:59 PM

her zaman görüyorum pow nedir pos nedir neden bahsediyor bu insanlar diye düşünen bu işe yeni girmiş insanlar için kısa ve basit bir anlatım olmuş,. emeğinize sağlık

pma17
Newbie
*

Activity: 61
Merit: 0

View Profile WWW
January 04, 2018, 05:45:09 PM

sistemi iyi kurmuş adamlar pow pos nedir öğrenmiş olduk bizde elinize sağlık  Grin
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
January 04, 2018, 07:16:23 PM

Bir de kıçtan uydurma yöntemler var. Proof of investment, proof of existence, proof of concept! Ve daha niceleri. Herbirinin kendi içinde bir mantığı var. Sonuçta bir ekonomisi olması lazım coinin.
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
January 06, 2018, 08:39:12 AM

gerçekten güzel bi yazı olmuş verdiğiniz link ise tam kaymağı olmuş.. ben daha önce araştırmıştım (pos) ama bu coinlerde sanıyorum belli bir üyelik ücreti istiyolar sonra sisteme üye oluyosun oylama yapıyosun öylelikle para gelıyor ama bunu coin coin nasıl yapcagımızıda biri anlatsa günlerce okurum galiba Smiley

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
kirkarsedat
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
January 06, 2018, 09:09:36 AM

Güzel paylaşım olmuş teşekkürler
Hawker
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

View Profile
January 06, 2018, 09:45:22 AM

Kaliteli ve gayet açıklayıcı bir paylaşım olmuş, paylaşım için teşekkür ederim umarım devamını getirirsiniz ve daha iyi paylaşımları da görmüş oluruz. Şunu da söylemeden geçmeyim piyasada iyilik yap coin kazan tarzındada coin kazanabileceğiniz sistemler var.
uzumsirkesi
Member
**

Activity: 240
Merit: 10

View Profile
January 06, 2018, 05:29:32 PM

Pow pos nedir bende çok merak ediyordum öğrenmiş oldum açıklama için teşekkürler.
ilookedwhennonedid
Newbie
*

Activity: 44

View Profile WWW
January 09, 2018, 01:05:24 AM

Coinin uretilmesi her islemin onaylanmasiyla gerceklesiyor. Blockchain’de kazicilarin islemi onaylamasiyla sistem onaylayan kisiye onaylanan coin’den veriyor ve boylece yeni coin sisteme girmis oluyor. Aslinda minerlarin isi kazmak degil , sadece onaylamak ve odullendirilmek.
falapella
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
January 09, 2018, 07:59:18 PM

Güzel paylaşım olmuş sağol
Pages: [1]
  Print  

Jump to: