Bitcoin Forum
June 16, 2024, 04:00:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: IOTA Nedir? IOTA Fiyatı ve Teknolojisi Tartışma Alanı  (Read 2216 times)
kriptokoin (OP)
Member
**

Activity: 158
Merit: 11

UCY

View Profile
November 17, 2017, 09:54:09 AM
Last edit: December 06, 2017, 09:57:06 AM by kriptokoin

Arkadaşlar selamlar,

IOTA ile ilgili bir içerik üretmeyi epeydir planlıyordum, bu yükselişi ile artık IOTA hakkında bir şeyler yazmak zorunda hissettim kendimi Smiley

IOTA'nın temel özelliklerinden bahsedeyim;

-Transfer ücreti yok
-Blockchain değil Tangle kullanıyor
-Çevrim dışı olduğunda Tangle boyutunu küçültüp işlemlerin devamlılığını sağlayabiliyor
-P2P olmasına rağmen "madenci" diye bir kavram yok. Benim en çok dikkatimi çeken özelliklerinden birisi de bu çünkü bu sayede Bitcoin'in "merkezsiz olma" felsefesine daha da çok yaklaşılıyor.
-İşlem sayısı artınca Tangle'ın ölçeklenebilirliği ve verimi de artıyor
-Internet of Things'in önümüzdeki senelerde hayatımızda büyük bir yer edinceğine inanılıyor.

https://kriptokoin.in/iota-nedir/

Yazının devamında merak edenler için detaylı bilgiler var, epey uğraştırdı farklı bir teknoloji olduğu için ama fark yaratabilecek bir kripto para olduğuna inandırdı beni, siz ne düşünüyorsunuz?

Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
November 17, 2017, 10:04:05 AM

Yazıyı okudum proje cok hosuma gitse de nekadar yatırım yapılabılır o konuda kararsızım. Adet olarak cok yuksek 3 milyara yakın bir coin sayısı var, dolar bazında 0.75'lerde ve nekadar artabılır kafa karıstırıyor, gordugu maksımum deger dolar bazında 0.95 civarı. Coin sayısı bukadar cok olunca x2 x3 yapması cok zor oluyor muhtemelen yatırım yapmayanlar da buyuzden yapmıyor suanda.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
November 17, 2017, 10:11:52 AM

Bu coinde ayrica soyle bir kotu durum var eger islem sayisi duserse ve birileri o vakitte ag uzerinde bir saldiri yaparsa islemleri degistirebiliyorlar. Blockchainde %51 hash hesaplama gucune sahip olmak gibi birsey.
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
November 17, 2017, 10:20:41 AM

iota ya yatırım yapıcam ypıcam hala yapıcam tüh güzel kaçırmışız.
skscengeng
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
November 17, 2017, 10:29:43 AM

türkler konuşmuyordu coin arttı. türklerin konuştuğu coinler 3te1ine düştü.
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
November 17, 2017, 10:36:21 AM

türkler konuşmuyordu coin arttı. türklerin konuştuğu coinler 3te1ine düştü.
Koca pıyasayı Türkler yonetıyor dıyeceksiniz hocam nerdeyse:) 2-3 aydır her coin dustu nerdeyse, bızım konustuklarımız da halıyle dustu bıtcoının 8bın doları gordugu pıyasada en cok konustugumuz waves stratıs x5 x10 yapacak degıl ya:) en fazla bıraz sanssız oldugumuz soylenebılır 3-4 aydır isin icine gırdım kendı acımdan bahsedersem, badıreler eksık olmuyor az rahat bıraksalar pıyasayı guzel seyler olucaktır.
aoyasar
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile WWW
November 17, 2017, 10:44:34 AM

Arkadaşlar selamlar,

IOTA ile ilgili bir içerik üretmeyi epeydir planlıyordum, bu yükselişi ile artık IOTA hakkında bir şeyler yazmak zorunda hissettim kendimi Smiley

IOTA'nın temel özelliklerinden bahsedeyim;

-Transfer ücreti yok
-Blockchain değil Tangle kullanıyor
-Çevrim dışı olduğunda Tangle boyutunu küçültüp işlemlerin devamlılığını sağlayabiliyor
-P2P olmasına rağmen "madenci" diye bir kavram yok. Benim en çok dikkatimi çeken özelliklerinden birisi de bu çünkü bu sayede Bitcoin'in "merkezsiz olma" felsefesine daha da çok yaklaşılıyor.
-İşlem sayısı artınca Tangle'ın ölçeklenebilirliği ve verimi de artıyor
-Internet of Things'in önümüzdeki senelerde hayatımızda büyük bir yer edinceğine inanılıyor.

https://kriptokoin.in/iota-nedir/

Yazının devamında merak edenler için detaylı bilgiler var, epey uğraştırdı farklı bir teknoloji olduğu için ama fark yaratabilecek bir kripto para olduğuna inandırdı beni, siz ne düşünüyorsunuz?

Uzun zaman önce ilk araştırdığımda bende heyecan yaratmıştı. Bir kaç bin kadar da almıştım.

Genel anlamda kamuoyu daha blockchaini tam kavrayamadı. BTC'yi günümüz paralarından farklı yapan şeyler, bu koini BTC ve benzerlerine karşı farklı yapıyor.
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
November 17, 2017, 11:13:07 AM

Her şey güzel de iota çok yüksek değil yeni başlayan bir proje için? Bu kadar yenilik güzel ama her türlü iyi olduğu anlamına gelmez
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
November 17, 2017, 11:23:21 AM

2-3000 al koy kenara holder la
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
November 17, 2017, 11:25:19 AM

Piyasaya çıkışı çok yüksek oldu, kimsede o fiyattan satın almayacağı için herhangi bir araştırma yapılmadı. Bende listede görüyorum ama fiyat çok yüksek, giriş yapmıyorum.
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
November 17, 2017, 11:58:15 AM

Ağustos ayında 1 dolar ve üstünde idi. Bu fiyattan alınır HODL yapılır mı bilemiyorum ama yükselebilir de düşebilir de. Piyasaya 0,50 ile çıkmıştı.

Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1750
Merit: 311

View Profile
November 17, 2017, 12:13:24 PM

İlk çıktığı zaman da ben de pek güvenmemiştim almayı düşünmedim hiç ama iyi değer kazandı gerçekten. Bakalım bundan sonra nasıl bir yol izleyecek önemli olan nokta o. Türkiye’de hangi coin konuşulmaya başlansanbaya bi değer kaybediyor.
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
November 17, 2017, 12:28:37 PM

Dolaşımdaki miktar yüksek 3 milyar (3.000.000.000) bitfinex e ilk girdiği günlerde almıştım henüz başka işlem yapmadım.

AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
November 17, 2017, 12:36:01 PM

O supply miktarı ile büyük paralara erişmesi imkansız duruyor. Bu coin 20 milyon adet olsa şuan top 10 oynardı.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
November 17, 2017, 02:44:49 PM

uzun zamandir IOTA ve GBYTE tutuyorum...
IOTA'dan ziyade GBYTE daha olumlu gibi geliyor bana, yakinda GBYTE bazli ilk ICO baslayacak...
cüzdan icindeki bot yoluyla al-sat yapma mümkün, ve dolunay zamanlarinda airdrop yapiyor...
IOTA'yi 1$ itibaren elimden az az cikarmayi düsünüyorum ama belli olmaz da, o an ki duruma bakar:)

IOTA, GBYTE bunlar 3. nesil coinlar... ama piyasayi BTC yönetiyor bu da bir gercek...
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
November 17, 2017, 03:22:58 PM

arkadaşlara katılıyorum piyasaya girişi gerçekten çok yüksek bir fiyattan yaptı ayrıca bilindik (bittrex,polo) exchange sitelerinde olmadığı için olsa gerek bize biraz uzak kaldı. şimdilerde onu binance ta görüyorum. alıp almamakta kararsızım. ama özelliklerini yazmanız faydalı olmuş
okan
Full Member

Activity: 644
Merit: 100

View Profile
November 17, 2017, 03:43:50 PM

uzun zamandir IOTA ve GBYTE tutuyorum...
IOTA'dan ziyade GBYTE daha olumlu gibi geliyor bana, yakinda GBYTE bazli ilk ICO baslayacak...
cüzdan icindeki bot yoluyla al-sat yapma mümkün, ve dolunay zamanlarinda airdrop yapiyor...
IOTA'yi 1$ itibaren elimden az az cikarmayi düsünüyorum ama belli olmaz da, o an ki duruma bakar:)

IOTA, GBYTE bunlar 3. nesil coinlar... ama piyasayi BTC yönetiyor bu da bir gercek...

gbyte benim de yakından takip ettiğim bir coin.

yakın zamanda büyük sıçrama yapıp adını sık duyacağımzıdan eminim.

iota koonusunda çok pişmanım. segwit uğruna hepsini sattım. bitfinexde, yerine btg aldım. zarar olduğu için çıkaramadım da elimden btgleri. her yükselişinde kahroluyorum.
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
November 17, 2017, 04:25:31 PM

iota ilk ciktigibda herkes saskina donmustu. forumda basligini bulup inceledim.. ooo millet onceden alim satim yapmaya baslamis forum uzerinden. demem o ki. arkasinda guclu bir topluluk olan her coin mutlaka deger kazaniyor. iot unda toplulugu cok guclu.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 17, 2017, 05:29:37 PM

O supply miktarı ile büyük paralara erişmesi imkansız duruyor. Bu coin 20 milyon adet olsa şuan top 10 oynardı.
7. sırada zaten? Smiley
https://coinmarketcap.com/

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
November 17, 2017, 05:34:06 PM

bu arada lütfen söylediklerimi yanlıs anlamayın ama burayı imleme yeri gibi kullanıyorsunuz , açtığınız her konuda sitenin linki var
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: