Bitcoin Forum
May 02, 2024, 01:13:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Vand 0.38 BTC [SOLD]  (Read 905 times)
N1CKH0LAS (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 411
Merit: 101



View Profile
June 24, 2013, 05:55:03 PM
Last edit: June 25, 2013, 04:00:50 PM by N1CKH0LAS
 #1

Vand 0.38 BTC, plata prin transfer bancar ( am cont la ING ). Ratio-ul il stabilim in functie de pretul de pe BTC-e, la momentul in care facem tranzactia.
Am conturi cu reputatie 100% pozitiva pe computergames si okazii, pot da PM pentru verificare pentru cine nu are incredere, mai ales ca reputatia pe forumul bitcoin e can incurcata si majoritatea suntem destul de noi pe forum. Intre timp am +2 TR si pe acest forum. Pentru a verifica trade rating-ul pe forum, intrati pe profilul utilizatorului -> Trust -> Show ratings, dupa care puteti vedea Reference ( link catre topic ) si comentariile.

Primul topic in care am vandut BTC pe acest forum, il gasiti aici: https://bitcointalk.org/index.php?topic=230053.0

Later edit: Vandut. Am modificat titlul topicului pentru a reflecta situatia actuala.

• Black Desert Online Accounts / Level 60+ Characters: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5240670.0
• Eve Plex, ISK and characters for BTC: https://bitcointalk.org/index.php?topic=341251.0
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714655599
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714655599

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714655599
Reply with quote  #2

1714655599
Report to moderator
s7ryker
Member
**
Offline Offline

Activity: 76
Merit: 10


View Profile
June 27, 2013, 12:59:59 PM
 #2

Intradevar ai tr dar la alti cu care ai facut o afacere nu ai dat tr    Smiley
Oricum e cel mai timpit sistem de tr intalnit de mine
N1CKH0LAS (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 411
Merit: 101



View Profile
June 27, 2013, 01:31:58 PM
Last edit: June 27, 2013, 02:50:19 PM by N1CKH0LAS
 #3

Multumesc pentru ca mi-ai adus aminte. Ti-am dat acum TR pentru riserele pe care le-am cumparat de la tine Smiley

Da, e un sistem tampit, de aceea am si precizat ca am TR mare si 100% pozitiv si pe alte site-uri romanesti de trade, intrucat userii de pe bitcointalk sunt oarecum dezorientati, pe buna dreptate, de sistemul actual de rating al forumului.

De exemplu, eu am TR +3, verificabil, dar la trust inca apare 0. Sa nu uitam ca nu cu mult timp in urma, unele mesaje private "dispareau" sau nu ajungeau niciodata la destinatar, deci e intr-adevar un forum destul de ciudat. Probabil are hostingul in apropiere de Triunghiul Bermudelor... Smiley)

• Black Desert Online Accounts / Level 60+ Characters: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5240670.0
• Eve Plex, ISK and characters for BTC: https://bitcointalk.org/index.php?topic=341251.0
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Online Online

Activity: 3752
Merit: 2948



View Profile
June 27, 2013, 08:52:58 PM
 #4

Da, e un sistem tampit, de aceea am si precizat ca am TR mare si 100% pozitiv si pe alte site-uri romanesti de trade, intrucat userii de pe bitcointalk sunt oarecum dezorientati, pe buna dreptate, de sistemul actual de rating al forumului.
Am facut un sticky in Market aici daca v-ati fi interesat, ati fi ajuns si la thread-ul oficial: Marketplace Trust. Este un sistem diferit, nu tampit. Neinteles doar de cei care nu citesc despre el.


De exemplu, eu am TR +3, verificabil, dar la trust inca apare 0.
If your trust depth is set to 2 (the default), you will trust feedback by people you trust, people they trust, and people they trust. I might change the default in the future; we'll see how this works. Your trust list is public.


Sa nu uitam ca nu cu mult timp in urma, unele mesaje private "dispareau" sau nu ajungeau niciodata la destinatar, deci e intr-adevar un forum destul de ciudat. Probabil are hostingul in apropiere de Triunghiul Bermudelor... Smiley)
Pentru a preveni spam-ul, nu se pot trimite mesaje de pe conturi proaspat create. Trebuie sa ai cateva posturi.
De asemenea, mesajele trimise nu se salveaza automat, trebuie sa bifati Save a copy in my outbox. Apoi ramane bifat.
Cat despre hosting, este de la [ DO NOT POST SESC LINKS ]Private Internet Access[/url]. Nu au treaba cu Triunghiul Bermudelor.

Mai sunt si alte mistere de elucidat?

N1CKH0LAS (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 411
Merit: 101



View Profile
June 28, 2013, 05:04:18 PM
Last edit: June 28, 2013, 07:30:54 PM by N1CKH0LAS
 #5

Multumesc pentru raspuns Cyrus. Intr-adevar "on the long run", sistemul de rating propus de ei pare mai solid si mai eficient decat cele clasice. Daca primesti rating de la cineva din lista Default de useri de incredere ( care se va largii pe parcurs ) e clar ca e mult mai relevant decat daca ai face trade cu userul x care e inregistrat luna asta si are 2 posturi. Sistemul de rating actual are intr-adevar o protectie mai buna impotriva userilor care vor sa faca rating rapid, folosind clone, decat site-urile clasice. Totusi, o parte din ceea ce am scris mai sus ramane adevarata: userii de pe forum sunt, cel putin pentru moment, dezorientati de noul sistem. Si eu am fost pana sa citesc postul recomandat de tine. Acum am inteles Smiley

De asemenea, vreau sa-i raspund userului classdot65 in interiorul acestui topic, intrucat am promis ca nu mai postez in topicul lui si nu-i mai perturb activitatea:

Quote
am inteles de ce faceai atata tamtam aveai si tu de vanzare 38 de centi btc

Trebuie sa fii schizofrenic ( intrucat ei au denaturata perceptia temporala si spatiala ) sa crezi ca am postat in topicul tau pentru ca aveam de vandut o cantitate de BTC pe care o vandusem deja.. Nu aveam de vanzare, ci vandusem deja BTC-ul si nu aveam, dupa cum am afirmat deja, niciun motiv sa opresc pe altcineva sa vanda BTC. De altfel, nici nu am postat vreodata intr-un alt topic cu intentia de a calomnia pe cineva sau de a-i ingreuna activitatea, lucru care poate fi verificat citind toate posturile mele de pe forum. Modul tau de exprimare/actiune a atras atentia si suspiciunea si altor useri de pe forum, iar eu mi-am expus parerea in legatura cu modus operandi-ul tau, aducand si dovezi. Dovezile intr-adevar sunt necesare dar nu si suficiente pentru a-mi sustine punctul de vedere conform caruia BTC-ul pe care-l detii/vinzi provine din conturi furate, motiv pentru care m-am marginit in a prezenta ceea ce cred sub forma de ipoteza, nu sub forma de acuzatie.

• Black Desert Online Accounts / Level 60+ Characters: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5240670.0
• Eve Plex, ISK and characters for BTC: https://bitcointalk.org/index.php?topic=341251.0
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!