Bitcoin Forum
May 08, 2024, 12:27:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Ardahan lokasyonlu Veri Merkezine rig  koyarmısınız?
Evet Koyarım - 9 (32.1%)
Hayır Koymam - 19 (67.9%)
Total Voters: 28

Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Ardahan Veri Merkezine rig koyarmısınız?  (Read 1715 times)
Taratoor
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
November 21, 2017, 07:12:22 PM

rig konusunda ben de uzak kaldım, rigin bakımı ve kontrolü açısından gözönünde bulundurulmasında fayda var. asic cihazlar için oldukça cazip bir fırsat olur

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
                 ▀█▀                                     
           ▄                       ▄█▄       ▄█▄         
          ▀█▀            ▄██▄     █████     █████         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▀█▀                                     
            ▄                       ▄█▄      ▄█▄         
           ▀█▀             ▄██▄    █████    █████         
     ██             ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀         
              ▄     ▀█▀                                   
             ▀█▀                          ▄█▄             
        ██               ▄█▄    ▄██▄     █████           
                   ▄     ▀█▀    ▀██▀      ▀█▀             
                  ▀█▀                                     
             ██                    ▄██▄                   
                     ▄      ▄█▄    ▀██▀                   
                    ▀█▀     ▀█▀                           

▄█    ▄█  ▄█         ▄█████▄    ▀█▄      ▄█▀
██    ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██     ▀█▄  ▄█▀
██    ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀       ████   
██    ██  ██    ██  ██▄    ▄█     ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀    ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
1715171237
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715171237
Reply with quote  #2

1715171237
Report to moderator
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715171237
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715171237
Reply with quote  #2

1715171237
Report to moderator
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
November 21, 2017, 09:26:18 PM

Konuyu sulandırmak istemiyorum bundan dolayı son bir mesaj atıyorum. Ben Ardahan'a kötü bir şey söylemedim, Ardahan Karadeniz sayılabilecek güzel bir memleketimizdir aynı diğer şehirlerde olduğu gibi ama bilinen bir gerçek varki Doğu'da memurlar dışında kimse elektrik faturası ödemiyor. Şu an madencilik Türkiye'de ilgi çekiyor, 7'den 70'e bilen bilmeyen madencilik yapmaya çalışıyor. Ardahan'ın çevresindeki illerde yüksek kaçak elektrik kullanımı mevcut, hırsızlık risklerine karşı nasıl bir güvenlik önlemi alınacağını sormuştum çünkü madencilik cihazları en az altın kadar değerli. Konum olarak çok mantıklı ama aynı zamanda elektrik ve internet problemi çekebilecek bir bölge.
tinywestler
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
November 22, 2017, 08:45:02 PM

saçma buluyorum,  bu nasıl bir şey server merkezleri gibi mi olacak, yani orada makinalar para kazacak, bakımı olacak şusu olacak busu olacak, sonra adam bu kadar uğraşacak edecek ardından, gelecek bize para verecek aylık düzenli olarak, ödeyecek, bence tutmaz bu model
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
November 23, 2017, 07:03:45 AM

Neden koymayayım, koyarım elbette. Pratikte beni düşündürecek tek şey transfer olurdu. Eğer firmaya güvendiysem ve hali hazırda çalışan bir cihazı oraya transfer edeceksem sağ salim orada ulaşacağının ve çalışır hale geleceğinin garantisini isterdim. İlk 3 günden sonra lokasyon kavramı kaybolacak zaten. Pazarlamasında o ilk 3 güne dikkat etmek gerekir.
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
November 23, 2017, 08:14:22 AM

yatırım yapanların 7/24 işletmeyi izleyebilmesi için kör nokta kalmayacak şekilde kamera sistemi koyarsa güven problemini aşmada bir nebze olsun fayda sağlar diye düşünüyorum
prowas
Full Member

Activity: 240
Merit: 102

View Profile
November 23, 2017, 09:12:13 AM

Proje askıda kalabilir bence.

çünkü bu tür nufüs az olan ve sanayisi gelişmemiş illerde elektrik teli kopsa bile kimse 10-15 saat önceden gelmez.

Bildiğime göre Ardahan'da kış zor geçtiğinden dolayı yüksek gerilim tellerinde kopma olsa yapılması emin olun 2 günü bulabilir. Örnek videoyu sizinle paylaşıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=RRAPmQoGJbc

Kars - Ardahan'da tel kopuyor ve yetişmeleri çok uzun sürebiliyor. O yüzden madenciler için bu olumsuzluk oluyor. Fakat Gürcistan derseniz bu konuda daha avantajlı olabilir.

Saygılar.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
November 23, 2017, 10:05:41 AM

çünkü bu tür nufüs az olan ve sanayisi gelişmemiş illerde elektrik teli kopsa bile kimse 10-15 saat önceden gelmez.

Bildiğime göre Ardahan'da kış zor geçtiğinden dolayı yüksek gerilim tellerinde kopma olsa yapılması emin olun 2 günü bulabilir. Örnek videoyu sizinle paylaşıyorum.

Kars - Ardahan'da tel kopuyor ve yetişmeleri çok uzun sürebiliyor. O yüzden madenciler için bu olumsuzluk oluyor. Fakat Gürcistan derseniz bu konuda daha avantajlı olabilir.

Saygılar.

öyle bir şey söz konusu olursa astarı yüzünden fazlaya gelir.

bir jenaratör koyarsan sen oraya elektrik kesintilerinde kullanmak için 1kw elektrik üretim maliyeti yükseklik, sıcaklık vb bir çok değişken olsa da ortalama 3 lirayı bulabiliyor.

benim bu terör durumu da kafama takıldı. hiç gitmediğim için söylüyorum sadece televizyonlar da izlediğim kadarıyla biliyorum. o yüzden kafama takıldı zaten kimse yanlış anlamasın öyle doğudur terör yuvasıdır dediğim yok. sonuçta oraya altın gibi bir şey yatırılıyor ve her geçen gün değeri diğer insanlar tarafından da anlaşılıyor.

prowas
Full Member

Activity: 240
Merit: 102

View Profile
November 23, 2017, 11:21:32 AM

Saygılar.

öyle bir şey söz konusu olursa astarı yüzünden fazlaya gelir.

bir jenaratör koyarsan sen oraya elektrik kesintilerinde kullanmak için 1kw elektrik üretim maliyeti yükseklik, sıcaklık vb bir çok değişken olsa da ortalama 3 lirayı bulabiliyor.

benim bu terör durumu da kafama takıldı. hiç gitmediğim için söylüyorum sadece televizyonlar da izlediğim kadarıyla biliyorum. o yüzden kafama takıldı zaten kimse yanlış anlamasın öyle doğudur terör yuvasıdır dediğim yok. sonuçta oraya altın gibi bir şey yatırılıyor ve her geçen gün değeri diğer insanlar tarafından da anlaşılıyor.

Ardahan'da terör olayları yoktur.

Fakat enerji kesintileri çok olacaktır. Bunu önceden planlayıp ona göre yatırım yapmak daha mantıklı olabilir.

Ek olarak dağıtım firması kesinti olmayacağını söylese bile videoda izleyeceğiniz şeylerden 1-2 örnek çıkartabilirsiniz Smiley

Saygılar.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
November 23, 2017, 07:03:51 PM

Değerli konu takipçileri,
Kendilerine eleştiri ve önerilerinizi ilettim, Elektrik kesintileri konusu gerçekten düşündürücü.
Eleştiri ve önerileriniz doğrultusunda yatırımcıyı Aras Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Türk Telekom ile görüşmesi için yönlendirdim.
Güvenlik konusunun bir sorun olmayacağını beyan ettiler.
Bina tasarımı ve kampüs ortamı ile ilgili olarak mimarı ile çalışmaya başlamış.
Ön eskizler gelince sizlerle paylaşacağım.
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
November 23, 2017, 09:49:32 PM

Umarız  daha güzel seyler görebilecek duruma geliriz Ardahan ve diğer illerimizde iş gücü olmasada bir şekilde ticari büyümeye katkı sağlayabilecek projelere gercekten ihtiyacımız var

Umarım elektrik güvenlik ve diğer problemlerin minimize edildiği bir plan oluştururlar .
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548

View Profile
November 24, 2017, 12:58:05 AM

Eğer güvenlik sorunu olmayacaksa ve cihazlar sigortalanacak ise neden olmasın? Cihazlara anlık teknik destek yapılacağı söyleniyor böylece madencilik ile uğraşıp kafasının rahat olmasını isteyenler için ideal.
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
November 24, 2017, 04:34:37 PM

Proje hakkında daha detaylı bir bilgilendirmeyi görsellerle birlikte önümüzdeki zamanda bekliyoruz. Şu an forumda güvenilir kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor bundan dolayı bu tarz projeler değerlendirilmeli diye düşünüyorum.
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518

View Profile
November 24, 2017, 09:33:21 PM

Ben koyardım evde asic madencilik yapmak çok zor, sesli ve sıcak bunu Ardahan gibi bir şehirde güvenilir kişiler yapabilir ama cihazların sigortalanması şart.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
November 25, 2017, 08:20:03 PM

asic cihazlarım olsaydı ya da evde barındıramayacak kadar çok fazla gpulu riglerim olsaydı bu gibi projeleri hayata geçirmeye çalışan insanlarla birlikte birşeyler yapmaya çalışmak isterdim. tabi burada herkesin de dediği gibi güven de çok önemli, sonuçta belli bir yüksek maliyeti olan cihazlar söz konusu, ayrıca elektrik kesintilerinin sıklığı da önemli bir faktör. terör olayınınsa çok fazla bir risk olduğunu en azından kuzey doğu anadolu illerinde diyelim pek karşılaşılacağını düşünmüyorum ancak hırsızlık olaylarına karşı da bir önlem alınması da şart. Murathan hocam gelişmeleri yazsın bakalım neler olacak ben de merak ettim

akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
November 25, 2017, 08:28:53 PM

Dolar olmuş 4 TL artık bu proje ler getirisi yüksek olsa bile masraftan dolayı yapılamaz hale geliyor
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
November 25, 2017, 09:23:49 PM

Ardahan a rig koyar mıyım? Neden koymamalıym. Güvenlik, bakım elektrik vs. sorun yaratmayacaksa, istediğimi alacaksam. Elbetteki olabilir.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
valheru
Full Member

Activity: 487
Merit: 115

View Profile
November 27, 2017, 12:42:20 PM

Ardahan bence çok güzel bir yer bu işlem için, terör olayları da yok bildiğim kadarıyla bal gibi koyulur Smiley

R.R.L.
akirafes
Full Member

Activity: 231
Merit: 101

View Profile
November 29, 2017, 01:35:33 AM

Veri merkezi olabilmek için yeterli altyapının Ardahan'da bulunabileceğini sanmıyorum en basitinden kurmak istediğin veri merkezine fiber optik kabloları nasıl bağlatacaksın? Veri merkezi Ardahan'da olduğu taktirde batı şehirlerine iletilme süresinde sorun çıkacak ve çoğu kişi konumdan dolayı firmanızı tercih etmeyecektir. Counter Strike ya da Knight Online gibi en ufak tepkimenin önemli olduğu oyunlarda veri merkezi İstanbul, İzmir ya da Bursa gibi büyük şehirlerde barınıyor. Bu şehirlerde buna uygun altyapı mevcut.

Bu arada proje çok mantıklı bende para olmasına rağmen sadece evde gürültü olmasını istemediğim için yatırım yapmıyorum. Sen uygun fiyat sağlarsan birçok kişinin cihazlarını sana teslim edeceğine güvenim var fakat bu cihazların sigortalanması gerekiyor. Ben Ardahan gibi doğu şehirlerinde hırsızlık vakalarının yüksek olacağını tahmin ediyorum, kaçak elektrik kullanan birçok kişi madencilik cihazlarına göz dikebilir.
Hırsızlık olayında elektronik faturalı cihalarınızın karşılığını alamazsınız %20 sini bile bu imkansız. ancak su baskını ve yangın gibi afetlerde ödeme alabilirsiniz. Ne yazki Hırsızlık primi öder ama karşılığını alamazsınız.
Exael
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
November 30, 2017, 10:53:44 AM

Aslında çok iyi bir projeye benziyor lakin sistemlerinizin kirada olası demek ek masraf müdahale edilmesi gerektiğinde aynı şekilde ek masraf yani küçük yatırımcının ilgisini çekmeyecektir. En güzeli tesis sahibinin kendi farmını kurması olabilir sanki.
SimonBeCoinin
Sr. Member

Activity: 402
Merit: 250

View Profile
November 30, 2017, 05:18:25 PM

Neden ardahan onu anlamadım hocam ben, alt yapısal olarak çok sıkıntı çekeceğinizi düşnüüyorum ben ardahan da eğer belediye de bir adamınız yoksa bu işler zor ilerler.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: