Bitcoin Forum
June 21, 2024, 08:59:42 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: RİPPLE XRP HAKKINDA  (Read 3005 times)
denizkisacik (OP)
Newbie
*

Activity: 51
Merit: 0

View Profile
November 19, 2017, 10:43:32 PM

Selam arkadaşlar

büyük miktarda ripple almayı düşünüyorum ve uzun süre saklıycam bu nedenle borsada değil bilgisayarımda rahat ulaşabileceğim şekilde tutmak istyorum

litecoin in uygulaması sitesinden iniyor bitcoindede uygulama var rahatça bilgisayara indirip cüzdan yapıp kulllanabiliyoruz peki ripple da böyle bişey yokmu uygulaması inmiyormu acaba pc ye yardımcı olursanız sevinirim ?

nasıl saklıyabilirin
freeyourmind
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 252

View Profile
November 19, 2017, 11:05:38 PM

Yüklü miktarda Ripple almanızdaki amaç nedir? Yani neden Ripple? Biraz açıklar mısınız? Bildiğim kadarıyla Ripple'ın Github'da bir cüzdanı var ama ben pek taraftar değilim. Eğer çok yüklü miktarlar söz konusuysa bir Hardware cüzdan sizin için daha güvenilir ve sağlıklı olacaktır. Ledger bildiğim kadarıyla Ripple destekliyor. Ledger'i araştırın derim.
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
November 19, 2017, 11:12:35 PM

Ripple'nin gerçekten iyi bir ekibi var fakat bir zamanlar 1 milyar dolar market hacmine sahipti.. Şu an yeterince değerlendi ve bu fiyat araliğinda sikisti kaldi. Ben bunun iyi bir yatirim olduğunu sanmiyorum, uzun vade için başka türlü kriptoparalara yönebilirsin.
denizkisacik (OP)
Newbie
*

View Profile
November 19, 2017, 11:14:41 PM

Ripple seçmemin nedeni Şuan 4. sırada hacim olarak ve üst sıralara yerleşmiş artık 8 milyar dolarlık bir piyasası var ayrıca bankalar arası işlemlerde kullanılacağı söyleniyor benim fikrim bitcoin alışveriş için uygun değil herkes alıyor falan tamam çok büyük ismi var ama gelecekte altcoinlerin bitcoinden daha çok kullanılacağını ve öneminin artacağını düşünüyorum ayrıca 3 aydır aynı fiyatlarda geziyor ripple bence bir yerde fırlama yapıcak ben alıp 1 sene falan bekletmeyi düşünüyorum.En kötü ihtimalde bile bence bu coin düşmez en azından yerinde sayar.Litecoindeki gibi pc ye inen uygulamalı bir programı cüzdanı olsa çok iyi olur benim için.Sitesinde yok böyle birşey
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
November 19, 2017, 11:24:56 PM

ripplede kilitli coinlerin yuksek miktari beni cekindiriyor ama ilk siralardan dusecek gibide durmuyor ripple Saglam coinlerden birisi.

_cryptocurrency_
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
November 19, 2017, 11:37:04 PM

Bu konuyu ben de araştırdım ama maalesef net bir cevaba ulaşamadım. Şu an nette gezen bir masaüstü uygulaması var ama beta olarak gözüktüğü için güvenemedim. Eğer bişey bulabilirseniz benim için de süper olur.
SheldonLeeCooper
Full Member

Activity: 434
Merit: 109

View Profile
November 20, 2017, 05:48:24 AM
Last edit: November 20, 2017, 05:59:45 AM by SheldonLeeCooper

XRP'nin şöyle bir sıkıntısı var. Ripple şirketi ellerindeki XRP leri zaman zaman piyasaya sürecek ve bu da XRP nin aşırı yükselmesini önleyecek gibi görünüyor. Ancak diğer yandan sunmuş olduğu teknoloji ve yapmış olduğu anlaşmalar sonucunda oluşabilecek talep artışı ile fiyatının 1 dolarları görme ihtimalininde olabileceğini düşündürüyor.

Şahsen ben XRP yi anlık alıp satma taraftarıyım. Çünkü önemli haberlerde fiyatı hızlı bir şekilde yükselip tekrar eski seviyesine düşebiliyor.

Esas sorunuza gelecek olursak o konu hakkında bir fikrim yok. Ripple ile iletişime geçebilirsiniz.
kpopstarme
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
November 20, 2017, 06:08:00 AM

Ripple bana göre zaten kazandırdığını kazandırdı yatırımcısına başka potansiyelli projeler denemek daha mantıklı geliyor
okeanos
Full Member

Activity: 215
Merit: 101

View Profile
November 20, 2017, 06:30:55 AM

Selam arkadaşlar

büyük miktarda ripple almayı düşünüyorum ve uzun süre saklıycam bu nedenle borsada değil bilgisayarımda rahat ulaşabileceğim şekilde tutmak istyorum

litecoin in uygulaması sitesinden iniyor bitcoindede uygulama var rahatça bilgisayara indirip cüzdan yapıp kulllanabiliyoruz peki ripple da böyle bişey yokmu uygulaması inmiyormu acaba pc ye yardımcı olursanız sevinirim ?

nasıl saklıyabilirin

Ripple Desktop Wallet uygulamasının Windows, MAC, Linux versiyonlarını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

https://rippex.net/carteira-ripple.php#/

Sadece cüzdan kullanımı için 20XRP'nize bloke koyuyor. Cüzdanınızdan çıkartamıyorsunuz. İçerisinde USD, JPY, BTC gibi trade seçenekleri de var.
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
November 20, 2017, 06:35:56 AM

Selam arkadaşlar

nasıl saklıyabilirin

Usdt bazında grafikleri incelerseniz her yükseliş denemesinde 0.3 civarında yüklü satış geliyor. En çok gündemde olduğu dönemde 0.42 leri görmüş.
Uzun vadede bizi şaşırtır mı bilemem ama uzun vade için mantıklı bir tercih gibi görünmüyor.
Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
November 20, 2017, 06:58:13 AM

Ripple bana göre zaten kazandırdığını kazandırdı yatırımcısına başka potansiyelli projeler denemek daha mantıklı geliyor
konuya yorum yapan arkadaşların bir çoğu bu yatırımı mantıklı görmüyor ve daha iyi yatırımlar var diye söylüyorlar ama öneride bulunan kimse yok.

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄
       ▐███▄▄           ▄▄██▀ ▀██████▌
   ▄███▄██▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀     ▀███▀
  ▐█████▌   ▀▀█████████▀██▄███▄
   ▀███▀        ▄███▄    ▐█████▌
               ▐█████▌    ▀███▀
                ▀███▀
VIR

POWERED BY

RUNNING ON

OCTOPUSROBOTS
TEZOS BLOCKCHAIN
\
Invest in the virucidal safety    ─────────────────
                     ███▄
                    █████▌
                  ▄██████
                 ███████▌
              ▄▄███████▀
 ▄████  ▄▄▄▄▄███████████████▄
▐████▌ ██████████████████████▌
█████ ▐████████████████████▄██
█████ ▐██████████████████████▌
▐████▌ ███████████████████▄██
 ▀████  ▀▀▀▀▀▀█████████████▀
                ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
EASY TO USE             ▐▌
             ██
            ▐██▌
        ▄█▄ █▌▐█        ▄█▄
▄▄▄▄▄▄▄█▀ ▀██  █▌    ▄▄█▀ ▀█▄▄▄▄▄▄
██████▀     ▀  ▐█   █▀▀     ▀█████
                █▌ ▐█
                ▐█ █▌
                 █▐█
                 ▐█
EVOLVING CONCEPT             ▄▄▄▄
        ▄▄███▀▀▀▀███▄▄
      ▄██▀          ▀██▄
     ▀▀▀              ▀▀▀
   ▄███▌              ▐███▄
  █████                █████
 ▐█████                █████▌
 ▐█████                █████▌
  ▀████▌              ▐████▀
              ▄██▄    ▄▄▄
             ▐█████████▀
              ▀██▀
HELPFUL SUPPORT
/
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
November 20, 2017, 07:02:30 AM

Ripple seçmemin nedeni Şuan 4. sırada hacim olarak ve üst sıralara yerleşmiş artık 8 milyar dolarlık bir piyasası var ayrıca bankalar arası işlemlerde kullanılacağı söyleniyor benim fikrim bitcoin alışveriş için uygun değil herkes alıyor falan tamam çok büyük ismi var ama gelecekte altcoinlerin bitcoinden daha çok kullanılacağını ve öneminin artacağını düşünüyorum ayrıca 3 aydır aynı fiyatlarda geziyor ripple bence bir yerde fırlama yapıcak ben alıp 1 sene falan bekletmeyi düşünüyorum.En kötü ihtimalde bile bence bu coin düşmez en azından yerinde sayar.Litecoindeki gibi pc ye inen uygulamalı bir programı cüzdanı olsa çok iyi olur benim için.Sitesinde yok böyle birşey

Dostum ben bu piyasada yeniyim. Bitcoini , ethereum daha önceleri duymuştum. Ama ripple ilk duyduğumda ve araştırmaya başladığımda bu coine güvenmiştim. Daha somut bir coin, yasal dayanağı var, diğerleri gibi soyut değil dedim ve fiyatı da çok ucuzdu. Zaten btc ve eth de tren kaçmış olsa olsa beni ripple milyoner yapar dedim. Ve belki çok komik gelecek ama 1000 $ olacak ve ben de 1000 adet almalıyım diye bir hayalim vardı. Dediğimi de yaptım, ama bu arada araştırmaya ve forumda ripple ilgili yazıları okumaya devam ettim. Aynı zamanda da ripple her sıçrama yaptığında tamam artık gidiyor diyordum, fakat her seferinde başladığı yere geri dönüyordu. Bu böyle birkaç sefer oldu. Araştırmalarım sırasında gördüm ki
1- 30 küsur milyar ripple dolaşımda ama 80 milyara yakını firmanın elinde yani adet çok fazla ve daha dolaşıma sunulacak kıyamet gibi adet var. Bu durum fiyatı kesinlikle dizginlemektedir.
2- Her transfer işlemi için xrp tokeni lazım ve her transferde belli adette token sistemden siliniyor. Bu bir avantajmış gibi görünsede senin hiç aklın kesiyor mu bu adetin 100 milyonlu rakamlara ineceği. Açıkçası benim hiç kesmiyor.
3- Asıl önemli nokta ise eğer ripple ın fiyatı artarsa , varolma sebebi olan ucuza transferi nasıl sağlayacak. Bence sağlayamayacak, o sebeple fiyatının belli bir aralıkta ve düşük kalması firmanın lehine.
4- Tabi bu yıl 3-5?sentlerden 22 centlere gelmiş diyebilirsin. Ama o dönem piyasaların çoktuğuve mantığın geri plana itildiği bir dönem olduğu için hemen hemen her coin benzer primi yapmıştır.

Sonuç ; tabiki tercih senin, ama bu ripple beni çok hayal kırıklığına uğrattı. O sebeple uzun vadede hiçbir getirisinin olmayacağını düşünmekteyim. Ama kısa vadeli vur-kaç için iyidir. Başka da bir halta yaramaz.

AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
November 20, 2017, 08:06:29 AM

Ripple almak yerine garanti oynamak istiyorsanız, %50 Bitcoin %50 Etherium alın XRP oranla çok daha yüksek kar edersiniz.
buraktrn
Member
**

Activity: 75
Merit: 10

View Profile
November 20, 2017, 08:13:03 AM

bende bir ripple yatırımcısıyım ve şuan da XRP'lerimi bittrex'de tutuyorum. bir dönem GateHub'a aktarmıştım. sonar anlık artışlarda vurkaç yapabilmek için tekrar bittrex'e geçtim.

uzun vadeli yatırım yapılır mı? işte bu büyük bir soru işareti. çünkü xrp'nin 4-5 dolarlara çıkıp yatırımcısını zengin etmesi, ripple'ın var oluş sebebine ters düşüyor bence.
coderben
Full Member

Activity: 854
Merit: 113

View Profile
November 20, 2017, 10:27:23 AM

Şu ripple'ı sevmeyen bir tek ben miyim ya nedense adamlara bu işlere başladığımdan beri soğuğum bir lira bile yatırım yapasım gelmiyor. Cidden iyi paralar kazandırıyo mu insanlar para koyduğuna göre bişeyler geliyordur ama okadar büyük total supply ile nekadar kazandırabilir bilemiyorum uzun vadede.
denizkisacik (OP)
Newbie
*

View Profile
November 20, 2017, 12:58:22 PM

herkesin fikirleri farklı anladığım kadarıyla bittürkden bir yere xrp atarken 4 tanesini kesiyor ücret olarak peki ben cüzdanıma atıp başkasına atsam misal o zamanda mı büyük kesinti oluyor bu kadar?

ayrıca bankalar arası falan bu xrp kullanılırsa 1 dolarlara çıkabilir 2018 de diye düşünüyorum xrp nin amacı bankalar arası kullanmak bence mantıklı bitcoin ekonomiye uygun değil hem yavaş gidiyor hemde kesinti çok oluyor xrp eğer uygun olursa ekonomiye fiyatı çok uçar almadım ama kararsızım....
denizkisacik (OP)
Newbie
*

View Profile
November 20, 2017, 08:26:43 PM

Selam arkadaşlar

nasıl saklıyabilirin

Ripple Desktop Wallet uygulamasının Windows, MAC, Linux versiyonlarını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Sadece cüzdan kullanımı için 20XRP'nize bloke koyuyor. Cüzdanınızdan çıkartamıyorsunuz. İçerisinde USD, JPY, BTC gibi trade seçenekleri de var.

yani 20 tanesi direk onlarınmı oluyor sonsuza kadar çekemiyorum yani gatehub açtım ripple koymak için ondada 50 tanesi içinde kalıyor diyorlar doğrumu acaba
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
November 20, 2017, 08:40:27 PM

Merhaba tam bilmemek ile uzun bir süre elinizde tutacaksanız bunu için ledger nano adlı cihazı kullanmanız da fayda olacaktır. Ama tam bilmiyorum alacağınız coini tutuyor mu bir araştırmak lazım ama tahminimce destekliyordur..
okeanos
Full Member

View Profile
November 23, 2017, 03:02:53 PM

Selam arkadaşlar

nasıl saklıyabilirin

yani 20 tanesi direk onlarınmı oluyor sonsuza kadar çekemiyorum yani gatehub açtım ripple koymak için ondada 50 tanesi içinde kalıyor diyorlar doğrumu acaba

Şu an için 20 tanesine bloke koyuyorlar. Blokeyi açıp açmamak da onların elinde. İster geri verirler, ister sonsuza kadar onlarda kalır.
okeanos
Full Member

View Profile
November 23, 2017, 03:03:42 PM

Merhaba tam bilmemek ile uzun bir süre elinizde tutacaksanız bunu için ledger nano adlı cihazı kullanmanız da fayda olacaktır. Ama tam bilmiyorum alacağınız coini tutuyor mu bir araştırmak lazım ama tahminimce destekliyordur..

Ledger Nano S, Ripple'ı destekliyor. XRP'lerinizi Ledger cüzdanınıza gönderebilirsiniz.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: